Skocz do zawartości

Propozycje w sprawie porządku + lista tematów do usunięcia


KinceK

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem za usunieciem tego zlicznia napisanych postów oraz dodania KOSZA --->ktoś juz tu wspomniał o tym.Wszystkie dziwne tematy mozna pakować do kosza i po 30 dniach usunąć(bo zaraz beda afery i kłótnie ze jego post sostał usuniety itp.itd.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no koledzy wszystko co opisujecie to jest po prostu nie wywiązywanie się ze swych obowiązków (dobrowolnie na siebie wziętych) przez moderatorów

dość trocha czasu tu jestem i zawsze dziwiło mnie że przechodzą takie numery że ktoś pisze temat i sam sobie odpowiada , nawet kilka razy pod rząd

no i jak można zostać moderatorem nim się w ogóle zarejestrowało na forum ??? czyżby funkcja przechodząca z dziada pradziada ??? a co z tymi co faktycznie zasłużyli na to wyróżenie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kiedyś poruszałem podobną kwestię - moderowanie to funkcja dobrowolna, jak ktoś nie ma czasu albo z innych względów nie może to powinien się zrzec. Rozumiem, 1-2 przypadki, a nie że 3/4 modów tak postępuje.

 

I dziwi mnie, że moderatorem może zostać tylko klubowicz. Czyli jak zapłacę to już będę panem i władcą na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze IMHO zostanie czlonkiem klubu nie upowaznia Cie od razu do moderowania :)

Zastanow sie dobrze - bycie modem nie jest wcale takie fajne, latwe i przyjemne. Tym bardziej na tak aktywnym forum jak to - zwlaszcza, ze poziom intelektualny wielu postow pozostawia duzo do zyczenia... :lol:

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze IMHO zostanie czlonkiem klubu nie upowaznia Cie od razu do moderowania :)

Zastanow sie dobrze - bycie modem nie jest wcale takie fajne, latwe i przyjemne. Tym bardziej na tak aktywnym forum jak to - zwlaszcza, ze poziom intelektualny wielu postow pozostawia duzo do zyczenia... :lol:

dlatego jak ktoś się tam pcha to też niech się wykaże a nie tylko przerzuca swoje obowiązki na nas

no i moderatorzy swoje uwagi powinni dopisywać do postów forumowiczy których chcą upomnieć a nie walą swoje posty (tak jest na wszystkich forach)

dużo jest forumowiczy co mają nawet i po 4000 postów i to mądrych i są bez ostrzeżeń więc na zdrowy rozsądek im by się należało (jak by się zgodzili ) moderowanie no ale na forum zaczeły obowiązywać zasady jak w polityce czyli ktoś w czerwcu "podrzucił" swoich ludzi

w sumie mi to wisi ale jak ktoś nie znający zagadnień związanych z mechaniką czy elektroniką w BMW może oceniać posty ???

dużo ludzi zauważyło zmiany na forum idące w złą stronę więc do mnie piszą na priva bo boją się tu odezwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie informacji o oleju do TDSa graniczy z cudem - pisałem o tym wcześniej. Proszę Was - proszę mi powiedzieć co mam wpisać w wyszukiwarkę aby znalazła mi to co potrzebuję - ja chcę tylko poznac opinię o olejach do TDSa. Za każdym razem znajduje ponad 150 stron !!! Jakie określić kryteria? Szukam od 3 dni i ta genialna wyszukiwarka znajduje wszystko poza tym co chcę. Nie dziwcie się, że tematy są dublowane... :cry: :duh: :mad2: :modlitwa: :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ze nie jest łatwo znaleźć jednak przy odpowiednim zawezeniu w szukajce jest prosciej.

 

Na stronie Castrola masz wyszukiwarkę. Wprowadzisz model i poda Ci specyfikację oleju.

 

Grafi

Do użytkownika jacekkarasowski - naruszasz pkt. 9, cz. I Regulaminu BKP

 

Czy są juz jakies postanowienia co do funkcji moderatora?

Jak to jest ze jakiś świerzak, któy naprawdę mało wniósł pomocą dla innych użytkowników poucza tych którzy są tu od lat? Cieszę się ze mod sie w koncu odnalazł i działa prężnie - gratuluję Grafi, ale jacekkarasowski zrobił to czego nei zrobiłes ani Ty ani Twoi koledzy moderatorzy.

Czy została juz rozpatrzona propozycja zeby kolega Solaris520 który pomimo braku opłacenia skladki wykazał sie tu nie raz, a jego auto jest w pieknym stanie, został moderatorem na forum?

Czy moderatorzy którzy nie mają czasu pilnowac porzadku na forum, a tym samym nie wypełniają podstawowej funkcji powinni ją zachować czy nalezałoby wybrać nowych?

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji luźnych rozmów z moderatorami - jak wygląda sprawa wszelkiego rodzaju konkursów? Tzn czy użytkownicy mogą we własnym zakresie je organizować? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Nie sądzicie, że fajnie byłoby wyłonić najładniejszą piątkę na forum czy znaleźć najlepsze zdjęcie z piątką w roli głównej itp?

Profesjonalne studio kosmetyki samochodowej

http://www.snblodz.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dłuższego czasu czytam to forum , od niedawna uczestnicze czynnie,

ale co się da zauważyć to że kilku użytkowników nagminnie poprawia innych, drwi i cwaniakuje, przez to tematy które i może są źle zredagowane, i pytania są z kategorii To już było, one ciągle żyją i z reguły powstają tam głupie dyskusje,

wiadomo każdy ma swój lepszy gorszy dzień, czasami coś drażni, denerwuje

ale nie non stop poprawianie kogoś w każdym momencie i po kązdej wypowiedzi,

ja nie wiem niektórym to się chyba w życiu nudzi, bo przecież rozumiem można napisać 1 2 posty upominające kogoś, czy też coś, ale nie na 30 postów 29 to jakieś doczepki przecież to jest głupota na maxa, i to powinno się ograniczać,

niech cwaniacy są cwani w swoim życiu a nie swoją frustrację obnażają na forum obrażając i pouczając innych,

naprawdę to nie ma obowiązku odpisywania na kazdy założony temat,

nie wiem czy niektórzy znają taką opcję w swoim życiu...

 

ogólnie ostatnio zrobił się wyjątkowy syf,

i nie jest moim zdaniem problem w tym ze zakładane są nowe tematy o tym samym ale to ze już w pierwszej odpowiedzi w danym temacie robi się już śmietnik,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się... Jako, że ten wątek poniekąd zapoczątkował pewną procedurę ze mną związaną - mogę się teraz przywitać na forum po raz drugi – tym razem jako moderator. W pierwszych słowach, będąc w tej sytuacji ponowię zachętę – zwłaszcza dla nowych użytkowników – do przeczytania regulaminu forum i pamiętania o nim. Brzmi to banalnie, zwłaszcza, że ostatnio trochę częściej jest powtarzane, ale powód jest jeden – stosowanie się do tej krótkiej „instrukcji obsługi” to nic innego jak korzyść dla nas samych. Tak naprawdę ten wątek nie musiałby powstać gdyby tych kilka „paragrafów” było znanych – nie służą one ograniczeniu wolności, a jedynie podtrzymywaniu dobrej atmosfery, poziomu kultury i porządku w treści, którą sami kształtujemy tutaj. Mówiąc o treści przypomnę, że jej życie nie powinno kończyć się z chwilą ukrycia się za pierwszą stroną wątków, ponieważ nasze forum już od dawna jest ogromną kopalnią wiedzy – wielu z nas na pewno się o tym po wielokroć mogła przekonać, ale niestety niektórzy nie chcą o tym wiedzieć. Piszmy więc wszystkie posty ze świadomością tego, że teraz lub za rok ktoś to może przeczytać, a tym samym ocenić nasz poziom wiedzy, kultury, życzliwości a nawet humoru.

 

Póki co, myślę, że nie trzeba wiele zmieniać w kwestii organizacji forum, żeby było dobrze. To jest największe forum, a jednocześnie posiadające niezłą strukturę – wg mnie wszystko najbardziej teraz zależy od tego, jaką formę sami nadajemy temu miejscu tworząc wątki i odpowiadając na nie.

 

Życie na pewno pokaże, że trzeba będzie podpowiadać czasem odpowiedni kierunek w poruszaniu się na forum, ale wiem, że większość z nas rozumie o co chodzi, a reszta też doceni stosowanie się do różnych spraw, o których mówi zarówno regulamin, jak też ten wątek (zwłaszcza czytelne tytułowanie wątków oraz przeglądanie forum w pierwszym kroku poszukiwań wiedzy)

 

Pozdrawiam serdecznie, marek :)

 

P.S.

Przy okazji, dzięki za różne dochodzące do mnie dobre słowa pod moim adresem

:hand:

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez zycze owocnego moderowania. A przedewszystkim ustanowienia porzadku na forum, pilnowania tematow oraz czy przypisane sa do niego modele auta, ktorego tematy dotycza :D …

Zgadzam się, zresztą właśnie takie kroki miałem okazję już poczynić jako pierwsze decyzje w "nowej" sytuacji. To jest jeszcze ważniejsze niż powtarzanie się wątków.

 

...Wspomniałes o regulaminie jako instrukcji obsługi do Forum. OK ale wiekszosc piszacych posty nie przeczytało nawet instrukcji obsługi swojego samochodu...

Bo to jest zazwyczaj napisane po niemiecku :) :) , ale regulamin na szczęście to czysta polszczyzna :D

 

Pozdrawiam wszystkich, marek

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marek,

 

Moje gratulacje, bardzo się cieszę, że zostałeś moderatorem, chociaż teraz to się boję, że już 24h będziesz pełnić dyżur :).

Powodzenia w pełnieniu funkcji i mam nadzieję, że w forum osiągnie wyżyny kulturalne :)

 

Pozdrawiam,

Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to forum jest spokojne i merytoryczne wiec nie wiem dlaczego niektore watki sa zamykane jak ludzie sie kloca troche ale mozna cos dzieki temu sie dowiedziec np. ten watek ze sterownikiem, konflikt sam w sobie nie jest zly, po oc od razu to dusic? za duzo moderowania powoduje ,ze forum traci na autentycznosci, bedzie trzeba nastepny temat o sterowniku zakladac chociaz byl juz dotyczacy tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to forum jest spokojne i merytoryczne wiec nie wiem dlaczego niektore watki sa zamykane jak ludzie sie kloca troche ale mozna cos dzieki temu sie dowiedziec np. ten watek ze sterownikiem, konflikt sam w sobie nie jest zly, po oc od razu to dusic? za duzo moderowania powoduje ,ze forum traci na autentycznosci, bedzie trzeba nastepny temat o sterowniku zakladac chociaz byl juz dotyczacy tego

 

Temat zamknięty pozostaje do wglądu.

 

Jedyne czego jeszcze można było się z niego dowiedzieć to jaki jest stosunek poszczególnych kolegów do reklamowania swoich usług na forum.

 

Co do sporów to wszystko fajnie dopóki dotyczą one tematu i odbywają się przy użyciu argumentów a nie epitetów pod adresem innych rozmówców. W takich przypadkach egzekwujemy jedynie zapisy regulaminu.

 

Zgodzę się z tym że generalnie to forum jest spokojne i merytoryczne i dlatego powinniśmy wspólnie dbać o to aby tak pozostało :cool2: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, akcja trwa – upomnień może widać mniej, bo już lepiej czasem coś zmienić samemu bez straty czasu na pisanie o tym, że ktoś nie potrafi się wysłowić w tytule i treści. Wciąż pojawia się dużo postów „Pomocy” albo w inny sposób bezsensownie nazwanych – ale żywot takich tytułów jest krótki. Zresztą lista wątków wygląda już o wiele lepiej – po prostu działanie moderatorów jest ciche, ale skutecznie wpływa na poprawę tytułowania wątków i tematyki w 5er.

Przyznam, że coraz bardziej wydaje mi się, że niektórzy bez przyklejenia im ostrzeżenia na „dzień dobry” nigdy nie przeczytają regulaminu i nie będą logicznie nazywać swoich tematów.

pozdrawiam

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.