Skocz do zawartości

Małopolskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuje dobrego warsztatu zajmujacego sie LPG, naprawde dobrego, ktory wie co robi, a nie "znachoruje"... Jednoczesnie NIE polecam warszatu MEXOL ul. Mogilska 118 (naprzeciw komendy glownej policji). To co oni robia z gazem to sa jaja jak berety.

Poszukiwalem zakladu ktory wymieni mi reduktor, niefortunnie wybralem ten, ktory zaoferowal mi najlepsza cene. Inni chcieli 400zl, MEXOL zaoferowal sie zrobic to za 350zl. Wszystko bylo ok, gdyby nie fakt ze po wymianie reduktora umowione 350zl zmienilo sie w 400zl, ale powiedzialem ze nie ma mozliwosci bym zaplacil choc zlotowke wiecej jesli wszystko bylo omowione i ustapili. Po wymianie reduktora i pierwszej regulacji wszystko dzialalo ok, auto spalalo 12l LPG po miescie, ladnie trzymalo obroty, wszystko bylo tip top. Jednak po pierwszej regulacji nastapil czas na druga regulacje kontrolna. Mowie ze wszystko jest ok, to jeden ze znachorow uznal ze podrasuje mi instalacje i da bogatsza mieszanke i to byl poczatek bajzlu. Auto zaczelo:

1. spalac 17 litrow przy spokojnej jezdzie,

2. samoczynnie wskakiwalo na 1500 a nawet 1700 obr/min i nie szlo tego zbic, tak na swiatlach sobie stalem,

3. przy wysprzeglaniu obroty spadaly nawet do 400 obr/min.

Pojechalem ponownie na regulacje wiec zmienili nastawy, auto zaczelo spalac normalnie 12 litrow, jednak wciaz pojawial sie problem z opadaniem obrotow do bardzo niskich wartosci. Pouczono mnie ze to dlatego, iz powietrze wpadajace do filtra zaburza ruch LPG bo dmucha (bo filtr powietrza to rura przelotowa w ktora sie dmuchnie i auto zgasnie...) :duh: Usterke naprawiono kawalkiem kartonu, ktory mial wszystko zalatwic poprzez ograniczenie dolotu powietrza do filtra (nie komentuje nawet). Oczywiscie ten arcy ulanski zabieg dal tak powalajace efekty, ze musialem dojezdzic do 6 (slownie SZOSTEJ) regulacji po ktorej przy przelaczeniu na LPG nagminnie silnik dusi sie, dzis zdusilo obroty do poziomu chyba 100 obr/min. W poniedzialek jade na 7 (slownie SIODMA) regulacje LPG przy okazji ktorej zamierzam zrobic mega awanture, albo zrobia porzadek, albo zarzadam wymontowania gratow i zwrotu pieniedzy... Dodam iz jest to ewidentnie wina gazu bo na Pb auto jedzie jak marzenie. Pozdrawiam i licze ze ktos zna choc jednego mechanika zajmujacego sie LPG, a nie znachora, pozdrawiam!

 

ps. do ADMINA, na Boga nie popadajcie w paranoje z tymi przeklenstwami bo jak sie wpisze "z d m u c h u j e" to wyskakuje ze to jest przeklenstwo :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 863
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeczytaj uważnie zanim .... !

 

Nie ma rzeczy na Świecie, której nie można trochę gorzej wykonać i trochę taniej sprzedać, a ludzie którzy patrzą TYLKO NA CENĘ zawsze będą ofiarami takich poczynań.

Niemądrze jest zapłacić za dużo, ale jeszcze gorzej jest, gdy zapłaci się za mało. Jeżeli zapłaci się za dużo można stracić trochę pieniędzy i to wszystko. Jednakże jeżeli zapłaci się za mało, wtedy czasem można stracić wszystko, ponieważ zakupiony przedmiot może nie wypełnić przeznaczonych mu funkcji.

Reguła gospodarki nie dopuszcza, żeby za małą cenę otrzymać dużą wartość.

Wybierając najtańszą ofertę trzeba uwzględnić koszty ryzyka. Gdy się to zrobi, wtedy nie ma się już tyle pieniędzy aby kupić coś lepszego.

 

 

 

 

 

Pozdrawiam wszystkich których się to tyczy.

 

p.s. Proponuje dać ten tekst na pierwszych stronach forum, aby młodzi i nowi właściciele wzięli sobie do serca czym się poruszają i ile ich to będzie kosztować :clap:

W środku wygląda lepiej niż na zewnątrz, jeździ lepiej niż wygląda w środku. BMW

http://www.motostat.pl/user_images/7193/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam orientuje się ktoś gdzie jakiś dobry i w miare tani serwis do E46??Mam problem na zbierznosci kół powiedzieli mi ze jest leciutki luz po prawej stronie na przekładni kierowniczej mówią ze powinno się to dać "skasować" gdzie w Kr zrobie takie coś??Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobry wieczór.

Mam nadzieje, że mój post pasuje do tematu ale mam problem.

Jestem totalnym laikiem w temacie mechaniki i serwisu.

Posiadam od 3 miesięcy BMW E 36 325i.

I niestety stan polskich dróg doprowadził do tego, że dzisiaj tylne wahacze zaczęły niemiłosiernie stukać, jadąc po każdej nierówności w Krakowie.

W stacji diagnostycznej Pan mechanik obejrzał auto w kanale i wydał takie oświadczenie. Wahacze tylne do wymiany.

I mam teraz pytanie czy mogą mi Państwo polecić dobry warsztat, który zrobi to solidnie i w miarę sprawie, tzn chodzi mi oto, że za jakieś 2 tygodnie muszę wyjechać i jeśli była by taka możliwość to chciałbym mieć już auto sprawne.

I ostatnie pytanie na koniec czy orientują się Państwo ile może wynieść mnie naprawa, przy założeniu, że zmieniamy oby dwa wahacze, nie oszczędzając po całości. Tzn nie interesują mnie najtańsze zamienniki ale słyszałem, że nie potrzeba również kupować części np. w M-Cars, że można dostać naprawdę dobrej jakości części ale innych producentów.

Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź.

Ps. Pewnie ma to znaczenie więc podam że jest to BMW 325i sedan.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoczesnie NIE polecam warszatu MEXOL ul. Mogilska 118 (naprzeciw komendy glownej policji). To co oni robia z gazem to sa jaja jak berety.:duh:

Stary

a ja miałem pana Dominika z Mexola za papieża gazowego!

Mam dokładnie taki sam problem w mojej 520iv24!

napisz, jak było po 7 regulacji, bo mam zamiar tam wkrótce pojechać na 1 regulacje...

Ponawiam zapytanie o naprawdę dobrego gaziarza w Krakowie! (czy na ul. Szczecińskiej?).

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gazu, szczególnie w BMW to : mój znajomy ma E46, w którym założył w tamtym roku gaz. Cały czas auto miało problemy typu : gaśnięcie, złe obtoty, nie przełączało się na gaz, itp. Instalacja miała jeszcze gwarancję, ale zakład montujący się wypiął i wręcz klienta wyrzucił. Więc auto odwiedziło wiele zakładów gazowych i w końcu trafiło na ul.Hamernia tel. 508078238. Tam udało się w końcu zdiagnozować usterkę (niewielką na szczęście), ale ważne jest to, że chłopcy się do tego przyłożyli i poprostu chciało się im trochę pogrzebać. :lol: Znają się na rzeczy. Cennik usług mają bardzo przyzwoity. Polecam!!! :clap: Polecam poza tym Szczecińską :cool2: Edytowane przez gv42475
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czeka mnie generalny przegląd po zakupie nowego/starego autka. Polecano mi dwa miejsca, o których nikt, jak czytam, jeszcze się nie wypowiadał. Ale może mieliście do czynienia i możecie mi coś o nich powiedzieć.

 

1) Kraków, ul. Bociana (nie pamiętam nazwy) - ale na przeciwko hurtowni z częściami do autek

 

2)firma Autogaj, Gaj, Kotarbówki czy Mogilany...

 

Jeżeli nikt nie zna, to wybiorę sobie coś ciekawego z wcześniejszych postów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heja.

 

Miesiąc temu robiłem autko u Pana Jarka na siarczanej.

DO zrobienia było uszczelnienie silnika(mały wyciek ropy i oleju), zrobienie z kontrolką AirBag''a i kilka dupereli.

 

Minął miesiąc od roboty i mogę napisać co i jak.

 

Wyciek oleju zlikwidoowany, OK

Wyciek ropy pojawił się znów (dalej okolice pompy paliwa), delikatny bo delikatny, ale to denerwujące...

AirBag zaświecił się kilka dni później, czyli to kwestia czujnika a nie skasowania błędu.

 

Ale to jeszcze nic takiego. Niestety, ale mój lewy przedni błotnik jest w stanie praktyczni agonalnym. Rysy sa tak wyraźne, że ja po umyciu samochodu doznałem szoku, że coś takiego da się zrobić.

Błotnik wygląda tak, jakby ktoś się o niego ocierał czymś ostrzejszym przez pół dnia i nadaje sie do lakierowania.

 

Pan Jarek oczywiście niczego się nie bronił i obiecał zrewanżowanie się z tego powodu przy nastepnej naprawie u Niego. Jednak jest to rzecz na którą trzeba u Niego zwrócić uwagę, bo nikt nie chciałby takiej 'powtórki z rozrywki' na swoim autku.

 

Niedługo wybieram się do Niego na poprawki tego co trzeba i mam nadzieję, że wyjdzie OK, bo nie chciałbym szukać innego mechanika.

 

Zdam relacje kiedy będę znów PO serwisie...

 

Pozdrawiam, Kuba :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mogę polecić bardzo dobrego fachowca od TDS-ów. Gość zna się na tym bardzo dobrze. Posiada tez wiele części do silnika TDS. Zajmuje się tylko i wyłącznie BMW DIESEL. Jeśli ktoś jest zainteresowany to niżej podaje dane:

 

Zdzisław Stańdo

Brody 156 (kolo Kalwarii Zebrzydowskiej)

604 421 691.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o namiar na dobry zakład gazowniczy w Krakowie,

słyszałem, że w Tarnowie jest super zakład "Czakram", ale troszkę to daleko...

P

Beskidzka

oceń moją ///M http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0

///M jak miłość

Sprzedam BMW 120d "083d, 120d E82 2011r, 520d '07 lift, 123d '08, Z4///M '08, info na http://www.fast-cars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o namiar na dobry zakład gazowniczy w Krakowie,

słyszałem, że w Tarnowie jest super zakład "Czakram", ale troszkę to daleko...

P

Zobacz na mojego posta, odnośnie gazu na stronie nr 11. Teraz nie pamiętam już dokładnego adresu. Ale naprawdę polecan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić bardzo dobrego fachowca od TDS-ów. Gość zna się na tym bardzo dobrze. Posiada tez wiele części do silnika TDS. Zajmuje się tylko i wyłącznie BMW DIESEL. Jeśli ktoś jest zainteresowany to niżej podaje dane:

 

Zdzisław Stańdo

Brody 156 (kolo Kalwarii Zebrzydowskiej)

604 421 691.

A ja w Krakowie polecam Szczecińską. Tds-ów przerobili tam naprawdę setki. Mają pojęcie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a ja miałem pana Dominika z Mexola za papieża gazowego!

 

Sorki ze ze zwloka, Pan Dominik jest jedynym dobrym mechanikiem w Mexolu, to on sprzatal po reszcie i doszedl do ladu, jednak uraz do warsztatu pozostal, wiec jak juz ktos uprze sie na Mexol to TYLKO Pan Dominik (mlody, szczuply w okularach). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam ludzi z auto-robot system Mała Góra 55. Jesli chodzi o zawieszenia, ustawienia zbieznosci , "poprawe geometrii" itp bez wahania. Maja takze lakiernie,ale ceny sa zabojcze. Bardzo milo, dokladnie. Jesli chcecie cos robic z zawiecha lub profesjonlanie (nie 200 zl za element) malowac to polecam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam dobrego, dokladnego i szczególowego blacharza i lakiernika... nie jest supertani ale robi dokładnie i porządnie

 

Marcin

502 547 032

Biskupice za Wieliczką

oceń moją ///M http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0

///M jak miłość

Sprzedam BMW 120d "083d, 120d E82 2011r, 520d '07 lift, 123d '08, Z4///M '08, info na http://www.fast-cars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim auto serwis Pajdak - Zabawa 143 (koło Wieliczki) tel : 500 195 400.

 

Gość specjalizuje się w układzie kierowniczym. Właśnie wymieniłem u niego pompę wspomagania w e39. Przez 2 miesiące szukałem po całym Krakowie mechanika, który znajdzie mi dobry zamiennik lub dobrą używkę i nic. A w każdym z odwiedzonych warsztatów za nową pompę mówili minimum 1300 zł. U Pajdaka zapłaciłem 700 zł za oryginalną nową pompę + 300 zł a robotę. Do tego wszystko załatwione w jeden dzień, pompę wspomagania miał na miejscu, u siebie!!!! (twierdzi, że ma do każdego modelu auta na świecie :-)

 

polecam w 100% (przynajmniej na razie, póki pompa działa :-)

e36 320i

e39 525i

f36 428i

f15 40d - obecnie

e30 330i - w trakcie budowy


http://www.wheelandsteel.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.