Skocz do zawartości

Małopolskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 863
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dobrze a kupując samochód niestety nie nowy do którego serwisu będzie najlepiej pojechać aby fachowcy (mam nadizeje) sie mu przyglądnęli i zrobili odpowiednie badania?

 

Stan ogólny auta sprawdzi ci kazdy mechanik "praktykujący". Usterki bardziej skomplikowne warto powierzać w ręce wyspecjalizowanych warsztatów np. tych wymienianych w tym temacie.

 

Udanych zakupów :cool2:

www.ifp.pl

www.bmw-e30.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam warsztat przy ul. Żółkiewkiego 28 w Krakowie. TŁUMIKI KATALIZATORY. Konkretnie i fachowo szybko i solidnie.

 

Popieram!!

Konkretni, robilem u nich poprzednie auto. Szybko i tanio. Jedyny minus (o ile mozna tak mowic) to- czasami nie odpowiadaja na emaile :P

 

-leniuch

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
szczecinska, szczecinska i jeszcze raz szczecinska. jezdze do nich od lat- wczesniej mieli zaklad na koszykarskiej.

Robert mechanik, zna sie na rzeczy, sprawnie ladnie i wogule super.

Mankament to terminy, bo czasami czeka sie dlugo by zostawic im auto do naprawy.

ceny, jak to ceny czesci do bmw, zalezy od usterki

pozdrawiam

Tadeusz tez jest niezly, ostatnio robil pare rzeczy w mojej E36 i wygladalo to calkiem fachowo. Rozmawialem z wlascicielem w sprawie tych terminow,ale widze ze nie ma szans na jakas poprawe. Klientow sporo a mozliwosci rozbudowy zerowe :(

 

Nie wiem ajk z cenami, bo nie mam doswiadczenia w innych serwisach, ale jak umowilem sie na konkretna kwote to taka zaplacilem i zrobili wszystko co mieli zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do wymiany w mojej bemce amortyzatory przednie czy mozecie mi powiedziec ile takie cos mniej wiecej bedzie kosztowac z robocizna

proszę o przeniesienie tego pytania do działu Pytania i odpowiedzi, ew. Mechanika.

 

Tutaj POLECAMY warsztaty...

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z warsztatami jest tak, ze cena zalezy od kilku czynników:

 

- jesli warsztat zwykle robi z e21, e30, e34, e32 to ceny powinny byc umiarkowane ze wzgledu na portfele wlascicieli.... kto ma e46, e38, e39 wiadomo ze juz mu lepiej sie powodzi (w oczach mechanika)

 

- jak maja duzy popyt (duzo aut w kolejce) to tez ta "kolejke" reguluja cenami

 

- koszty prowadzenia działalnosci - 1 garaz z kanalem i 1 pracownikiem kosztuje niewiele. Feuvert albo ASO zdecydowanie wiecej

 

- sa tez "elitarne" serwisy (moze w przypadku BMW nie ale USA Cars już tak - przerobiłem to na sobie) Jest w Krakowie jaki jeden zakładzik do którego Corvette i "z całej" Polski na lawetach przyjeżdzają bo u "Kozła" to najlepiej w Polsce robią - dzieki temu koleś ( ma 1 pracownika i warsztat w garażu ) kasuje po 10 000 za remont skrzyni. Inaczej jest na Kościuszkowców (coś a'la Szczecińska dla BMW) - tam większy warsztat i 3 ludzi (szef pracuje razem z innymi) a ceny 1/3 z "Kozła"

 

Wracając do serwsów BMW - polecam Jarka z Siarczanej - człowiek pracuje z głową, korzysta z Modica II, ma w kompie system serwisowy z ASO i specjalizuje się z elektonice/elektryce BMW - ale mechanike też robi (wymiana klocków, amortyzatorów)

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Elektryka:

 

Warsztat Elektromechaniki pojazdowej

Kazimierz Stupka, Andrzej Kamasz

tel. 012 656 0214

ul. Paproci 7a

 

Jadac Plaszowska od Nowohuckiej, 3-a przecznica w prawo i jakies 150 m po prawej stronie jest nierzucajacy sie w oczy warsztat.

 

Polecam! Szybka diagnoza, szybkie usuniecie usterki i na koniec zaplacilem mniej niz bylo umowione na poczatku :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Feuvert albo ASO zdecydowanie wiecej

 

prawda

 

w FEUVERT za wymiane filtra/filtru paliwa (e36 316i) chcieli 25zł.. niby tanio, ale DROGO!! zwazając na fakt ze roboty przy tym 5minut

a jakby ktoś chciał kupić u nich taki filtr to zapłaci 85zł (i to Filtron) :shock:

 

do bani - cała impreza kosztowałaby 110zł, kiedy wymieniając samemu mozna całość zamknąć w kwocie 60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę coś od siebie. Byłem ostatnio z tłumikiem (vw Transporter). Już był tak totalnie zdechnięty że żadna inna firma nie chciała sie podjąć jego wymiany. Jest jednak doskonały chirurg przed którym "nie ma że się nie da zrobić" Poprostu bardzo dobry fachowiec który za robociznę ma bardzo przystępne ceny. Robi praktycznie wszystko z układami wydechowymi.

 

Kraków ul. Żółkiewskiego 28

tel.430-47-53, lub 0601-48-96-03

 

Jest to w rejonie Ronda Grzegórzeckiego, a dokładnie kierunek - ul. Grzegórzecką od Ronda do Hali Targowej. Zaraz za wyjściem z Ronda(światła-przejazd tramwajowy), na zatoczce dla autobusów należy skręcić w prawo( koło widocznego kiosku Ruch'u).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mieszkam w Krakowie od roku wiec nie znalem zadnego magika od BMW. Na forum zobaczylem ze polecacie

 

Auto Service - Wieslaw Janiczak

ul. Szczecinska 6

 

Musialem zmienic zawieszenie z tylu i wybralem sie wlasnie do nich.

Kupilem sobie wczesniej:

amortyzatory BILSTEIN po 256 za pare na allegro

sprezyny KILEN 205zl za pare na allegro

uzywane wahacze poprzeczne, dolne za 60zl za pare - kupilem uzywane, bo to sie raczej nie psuje i trudno to zluzyc

Dodatkowo Pan Wieslaw kupil dla mnie oslony i odboje amortyzatorow - 100zl za komplet i 'wykopal z pod ziemi" silentbloki do wahaczy za 68zl komplet.

Usluga kosztowala mnie 250zl. co mysle jest rozsadna cena jak za wymiane amortyzatorow, wahaczy poprzecznych i sprezyn. A co najwazniejsze samochod nie byl przez kilka godzin poligonem doswiadaczalnym u macherow widzacych zawieszenie E36 po raz pierwszy - zajeli sie nim ludzie, ktorzy wiedza co robia i robia to bardzo dobrze. Sam wlasciciel to bardzo konkretny facet, potrafi fachowo doradzic i znalezc szybko trudno dostepne czesci w dobrej cenie

POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mieszkam w Krakowie od roku wiec nie znalem zadnego magika od BMW. Na forum zobaczylem ze polecacie

 

Auto Service - Wieslaw Janiczak

ul. Szczecinska 6

 

Musialem zmienic zawieszenie z tylu i wybralem sie wlasnie do nich.

Kupilem sobie wczesniej:

amortyzatory BILSTEIN po 256 za pare na allegro

sprezyny KILEN 205zl za pare na allegro

uzywane wahacze poprzeczne, dolne za 60zl za pare - kupilem uzywane, bo to sie raczej nie psuje i trudno to zluzyc

Dodatkowo Pan Wieslaw kupil dla mnie oslony i odboje amortyzatorow - 100zl za komplet i 'wykopal z pod ziemi" silentbloki do wahaczy za 68zl komplet.

Usluga kosztowala mnie 250zl. co mysle jest rozsadna cena jak za wymiane amortyzatorow, wahaczy poprzecznych i sprezyn. A co najwazniejsze samochod nie byl przez kilka godzin poligonem doswiadaczalnym u macherow widzacych zawieszenie E36 po raz pierwszy - zajeli sie nim ludzie, ktorzy wiedza co robia i robia to bardzo dobrze. Sam wlasciciel to bardzo konkretny facet, potrafi fachowo doradzic i znalezc szybko trudno dostepne czesci w dobrej cenie

POLECAM!!!

hee... ciekaw jestem czy to TWoje BMW to czarne kombi? bylem ostatnio powymieniac oleje,filtry i inne ustrojstwa i stalo na podnosniku wlasnie czarne(?) kombi e36 przy ktorych robiono cos z zawieszeniem

 

ale nie o tym chcialem pisac. Gdzie w Krakowie mozna dobrze i w rozsadnej cenie nabic klimatyzacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czarne a takie jak Mayzel'a:) Sedan z bialymi kierunkami.

 

A co do klimy to podobno na Powstańców jest niezły zakład jak nie znajde nic lepszego to pojade tam bo musze wymienic jakis dziurawy przewod z czujnikiem i nabic przed sezonem:)

 

Pojade na tygodniu na Ziolkiewskiego skoro tacy tam macherzy, bo potrzebuje tylny tlumik dla mojej Buni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czarne a takie jak Mayzel'a:) Sedan z bialymi kierunkami.

 

A co do klimy to podobno na Powstańców jest niezły zakład jak nie znajde nic lepszego to pojade tam bo musze wymienic jakis dziurawy przewod z czujnikiem i nabic przed sezonem:)

 

Pojade na tygodniu na Ziolkiewskiego skoro tacy tam macherzy, bo potrzebuje tylny tlumik dla mojej Buni. :)

Gdy juz zalatwisz sprawe klimy napisz prosze co i jak (cena, fachowosc), u mnie po zimie nagle przestalo wiac zimnem i pasuje zobaczyc co jest grane, bo jazda granatowym samochodem w sloneczne dni nie nalezy do przyjemnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Polecam człowieka który naprawił mi padające liczniki w e34, wgrał programy, wykasował błędy i dał gwarancję. Ma na imię Jarek, nie wiem jak się nazywa tel. 501464109 Zakład ma w Krakowie w stronę Zakopanego jak się jedzie i przy takim Kościele na górce w lewo, nie pamiętam ulicy, ale jak ktoś będzie zainteresowany wystarczy zadzwonić i dowiedzieć się szczegółów.

Całkiem miły gość, no i ma Modica II :)

pozdro

 

Ten Pan , o którym pisze pit to ma zakład w Borku Fałęckim ul. Siarczana 57.

 

Polecam .

Nadal dobrze mnie się jeździ :)


Kasa dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdyby ktoś z kolegów lub koleżanek z Krakowa miał w teraźniejszości lub w przyszłości mieć problemy ze swoją BMW polecam z czystym sumieniem Pana Jarka . W trzy minuty zdiagnozował mi usterkę z podłączeniem komputera włącznie ( a ma jako chyba nie wiem czy nie jedyny MODICA II) . Ze swoją skrzynią jeździłem nawet do M-Cars i mi powiedzieli ,że chętnie ,że owszem ale to potrwa i nie mają Modica II i żeby czekać , że tak na opis to Oni nie wiedzą i.t.d , i.t.p.

Pan Jarek w kwadrans sprawę załatwił a i sterownik miał. Szybko , miło i tanio !!!. Jestem szczęśliwy bo mi auto jeździ.

 

Tel. do Pana Jarka 501464109 ul. Siarczana 57 ( Borek Fałęcki)

Nadal dobrze mnie się jeździ :)


Kasa dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze a kupując samochód niestety nie nowy do którego serwisu będzie najlepiej pojechać aby fachowcy (mam nadizeje) sie mu przyglądnęli i zrobili odpowiednie badania?

 

he...napewno nie M-Cars...niby dealer BMW a nie stwierdził awarii pompy wtryskowej i teraz mam auto z zepsutą pompą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Auto Service - Wieslaw Janiczak

ul. Szczecinska 6

 

Zasugerowałem sie opinią na forum i pojechałem. Diagnoza ich : Wybiite sworznie wahacza, koncówki drążków do wymiany. Suma Sumarum z robocizną 660zl :duh: :duh: Pojechałem do innego warsztatu - diagnoza wszystko ok oprócz amorków. :?: :?: Pojechałem na dignostyke (szarpak + amory). diagnoza nic do roboty opócz amorów. :jawdrop: Wiec wymieniłem amory i jest gitara :wink: ]

 

Tak więc co to tej Szczecinskiej to zastanowiłbym sie 3x zanim tam chcecie pojechac pojechac.!!!

 

Natomiast POLECAM warsztat AUTO-MAX, Modlnica 109 (2km od Nico za Krk), tel. 419 20 51. Bardzo profesionalne podejscie. Tylko trzeba dużo wczesniej umawiać się. ( Wymieniłem amorki tam po 45zl za szt , gdzie w krakowie chcieli nawet po 100zl za szt :duh: )

 

AHA i naprzeciwko jest HURTOWNIA cześci samochodowych. Tel. 419 28 02, Modlnica 100 . UWAGA ceny taniej tak o półowe mniej wiecej niż w sklepachw krakowie. :cool2: :cool2: Ja kupiłem amory taniej niż na allegro są :mrgreen: :mrgreen: POLECAM w 100%

 

Powiem tak , że mechanikków w Krakowie to chyba po.......ło !!! Bardzo dużo ludzi serwisuje sie za Krk ( Zabierzów, Kochanów, czy Modlnica ciekawe czemu :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z kolegów lub koleżanek z Krakowa miał w teraźniejszości lub w przyszłości mieć problemy ze swoją BMW polecam z czystym sumieniem Pana Jarka...

Niezłą reklamę zrobiłeś temu warsztatowi :roll:. Właśnie szukam jakiegoś, który fachowo naprawi mi auto i nie będzie próbowal robić w bambuko :evil:. Chyba zaryzykuję i pójdę do tego Pana Jarka. Nie omieszkam potem napisać, co i jak. Ze szczegółami! :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Pana Jarka : Może trzebaby najpierw się zorientować, czy NAPRAWDĘ nie ma innych warsztatów, które posiadają MODICA II. Ja znam takie, które maja MODICA III oraz inne testery m.in. do BMW. Więc takie wygłaszanie nie potwierdzonych niczym poglądów na forum, to troche nie elegancka sprawa.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy BMW !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.