Skocz do zawartości

Małopolskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dobrego tłumikarza w Krakowie. Potrzebuję wymienić tłumik końcowy w e36 320i Coupe.

 

:D :D Ello

 

Od Kleparza jedziesz ul.Prądnicką

:arrow: przejeżdżasz pod wiaduktem kolejowym

:arrow: zaraz za nim skręcasz w prawo

:arrow: wjeżdżasz przez brame na teren baz

:arrow: jedziesz 150 m

:arrow: po prawej garaż i tutaj robią z tłumikami

 

:!: WAŻNE :!:

Tam robią i montują tłumiki, nie kupisz tam oryginału ani polskich odpowiedników. Tylko ich własną produkcję.

 

Ja tam ostatnio podratowałem swój tłumik :D

 

Ich największa zaletą jest CENA :!: :!:

Edytowane przez Sebi

Pozdrawiam i Życzę Miłego Dnia.

Sebastian.

>>>>Zapraszam na swoją stronę!!!!<<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 863
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

szczecinska, szczecinska i jeszcze raz szczecinska. jezdze do nich od lat- wczesniej mieli zaklad na koszykarskiej.

Robert mechanik, zna sie na rzeczy, sprawnie ladnie i wogule super.

Mankament to terminy, bo czasami czeka sie dlugo by zostawic im auto do naprawy.

ceny, jak to ceny czesci do bmw, zalezy od usterki

pozdrawiam

TYM razem Moja kobieta skrzywdzila moje autko na MAXA- urwała przod na Grand Cheerokim.... :-( Na pocieszenie M3:-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jakiś czas temu miałem problemy ze swoją nieszczęsną e30 , gość ze sklepu motoryzacyjnego powiedział że na cichym kąciku jest warsztat poszukałem i znalazłem a co więcej juz szukał nie będę.

Na warsztacie powinna znaleść się tablica z napisem

 

RZECZY NIEMOŻLIWE WYKONUJEMY OD RĘKI, NA CUDA TRZEBA CZEKAĆ TYDZIEŃ

 

jak trafić??? ulica Piastowska po drugiej stronie pętli tramwajowej "cichy kącik" można poznać bo stoi tam trochę beemek

 

jakby nie można było trafić to chętnie pomogę jeśli będę w Krakowie 695 123 654

 

telefon do warsztatu 606 917 254 pytać o Maćka główny mechanik

czas pracy - przeważnie jest tam ktoś już od 9:00 ale często jest czynne całą dobę, a napewno do 24:00

 

Można powołać się na mnie --- > Dawid od czerwonej E30 z mielca

 

 

mają tam jeszcze na oko 300ton różnego rodzaju (od karoserii przez elementy wnętrza po kabelki silniki i inne drobiazgi) częsci do BMW i blacharza,

więc co by się nie stało można śmiało jechać zawsze pomogą

 

 

pozdrawiam

http://images21.fotosik.pl/249/3d76349318abecfa.gif


Bardzo Mądry Wybór

firma "brain69" pozdrawia wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ci w cichym konciku o których pisał przedmowca, owszem potrafia zrobic cuda, ale niestety jest kilka wad ich serwisu:

-brak komputera do diagnozy a wiec brak mozliwosci dokładnego zdiagnozowania usterki, mnie np wymienili silniczek krokowy, kilka dni pozniej okazało sie ze to sonda lambda była padnieta, no i 150zł w plecy

-praca po "kilku" piwach, czesto nawet wisza nad autem z puszką ;) Mozna miec pewne obawy czy po naprawie nie pozostana przypadkiem jakies zbedne czesci :]

-terminy a raczej nie słownosc szefa, mozna nieraz przyjezdzac kilkakrotnie do nich bedac umówionym na konkretny dzien i godzine, i pomimo tego usłyszec zeby przyjechac za kilka dni...

 

 

Plusów tez jest duzo, masa uzywanych czesci mechanicznych/blacharskich i jakie kto chce, miła atmosfera, niskie ceny, ogolnie mowiac znaja sie na bmw.

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam AG GAZ... to serwis Boscha... gazy zakładają fachowo od 1800zl do 4 cylindrówek... a wtrysk od 4000zl... ja mam ten pierwszy i całkiem milo mi chodzi...9-10 gazu...

 

dokładnie:

Menżyński

ul. Mogilska... zaraz obok salonu mercedesa na wprost komendy głównej policji

 

oczywiście Kraków

 

sorki za głupi opis ale skleroza...

 

Panowie może do silników 4 cylindrowych są dobrzy ale jak zobaczyli mój to zrobili :shock: :shock: :shock: :mrgreen:

Pojechałem na regulację. Moje auto oglądało 3 "fachowców" i tak cytuje:

"fachowiec" nr 1 - instalacja do dupy

"fachowiec" nr 2 - instalacja dobra nie trza ruszać

"fachowiec" nr 3 - wymaga przeróbki proszę przyjechać za tydzień.

A więc po takiej konsultacji miałem lekki mętlik w głowie ale jak zalecił "fachowiec" nr 3 przyjechałem za tydzień (oczywiście wcześniej uzgadniając termin telefonicznie podając wszelkie dane auta typ itp ...)

Niestety ponoć z braku części kazano mi przyjechać znowu za tydzień :? więc po kolejnym tygodniu znów dzwonie umawiam itp.... mówią żeby przyjechać więc zadowolony przyjeżdrzam "fachowiec" otwiera maskę iiiiiiiiii znowu :shock: :shock: :shock:

Konkludując - powyższy serwis kiedyś (w czasach polonezów i fiatów) radził sobie całkiem dobrze ale obecnie z tej fachowości niewiele zostało.

Radzę omijać szerokim łukiem :mrgreen:

Aha zapomniał bym dodać - przypadkowo słyszałem rozmowę kierownika z pracownikiem (którzy nie zauważyli że stoję obok) cytuję "spław go to uciążliwy klient" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu polecam montaż gazu:

 

AUTO-LINIA

Grzybczyk

 

Kraków

ul.Witosa 18

tel 265 78 23

265 70 21

 

Solidnie, ceny zwyczajne, części oryginalne.

 

Potwierdzam po przeżyciach z gazownikami na Mogilskiej mechanik polecił mi serwis na Witosa.

Rewelacja szybko, terminowo i fachowo :!:

Gorąco Polecam :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

muszę wnieść małe poprawki:)

parę postów wcześniej pojawiłe się zarzut odnośnie niedotrzymywanie terminów.... owszem ale sprawa dotyczy tylko szefa (Robert taki streyd), z nim lepiej wogóle nie gadać, tylko zawsze pytać o Maćka, który jak powie ze będzie na godzinę konkretną to będzie co do minuty

pozdrawiam Dawid /brain69/

http://images21.fotosik.pl/249/3d76349318abecfa.gif


Bardzo Mądry Wybór

firma "brain69" pozdrawia wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy serwisowałem się w Feuvert'cie przy zakopiańskiej.

 

np:

 

- regulacja zaworów

- wymiana silentblocka z górnym wachaczu

- i jeszcze kilka jakiś drobnych rzeczy

 

jutro z rana jade na uruchomienie alarmu - coś świruje, oraz BYĆ MOŻE karze zaglądnąć w klimatronic ponieważ coś się skwasiło na linki elekttrozawór/sterownik....

 

Jakie macie doświedczenia ( większe niż ja ) z Feuvert'em i czt moge im zaufać z tym nawiewiem ( cały czas wali gorące powietrze )

 

mam też termin na Szczecińską 6 na .... 23 maja ..... do tego czasu ugotuje sie z tym klimatronikiem

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

[/b] Ludzie najlepszy warsztat mieści się w Bibicach (gm Zielonki, przy drodze na Warszawę tj ok 4 km od Krakowa).

Mechanika Pojazdowa Zenon Miszczyk

Bibice, ul Źródlana 5

tel 0501 731 325 Naprawiam tam swoje samochody już od ok 8 lat i nigdy nie byłem rozczarowany ani ceną a przede wszystkim jakością wykonanej usługi!!!! Za przegląd okresowy wraz z wymianą oleju, wszystkich filtrów itp płacę 80 zł!!! Wiem że Pan Zenek również serwisuje samochody jednej z firm ochroniarskich... czyli godny polecenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja polece wymieniony na poczatku EDIS - Kraków, kotlarska 34.

 

Stukało mi zawieszenie, stuknalem zderzakiem tylnym w slupek i sie obsunal ze 2 cm z boku (nie cierpie tego jak jest szczelina - od razu widac ze cos jest nie tak).

 

Zawiozlem po poludniu, na 12-ta nastepnego dnia odebralem: wymiana 3 elementow w zawieszeniu (jakis drobnych) + geometria kol + wymiana elementow mocowania zderzaka + jedna gumka na tlumiku - 337 zl. Mowili ze BMW - bedziesz mial wydatki - na co sie przygotowalem a tu takie mile zakonczenie - wyszlo mi ze robicizna ok 100 zl ;) i zrobili to naprawde dobrze i w takiej cenie jaka placilem majac kiedys lade samare :) - auto jezdzi super, nic nie stuka, moge jechac po prostej nie trzymajac kierownicy ;)

 

ps. czesci maja swoje na stanie wiec nie trzeba sie tym martwic.

 

ps.2 dla porownania - mialem honde Civic - podobny remont zawieszenia wyniosl mnie z czesciami 670 zl :-]

 

ps. 3 - wczesniej bylem u nich bo mi cieklo z chlodnicy - okazalo sie ze przewod byl poluzowany i cos tam z nim bylo nie tak - naprawili i nie chcieli za to nic.

 

polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis BMW i nie tylko. Polecam ten warsztat, goscie robia solidnie i po pieniadzach :!: ulica Turonia 4 dojazd od ruczaju tel0500201351

 

maly Ty albo miałeś szczęście albo jesteś zaprzyjaźniony z z tym warsztatem :nienie:

 

Na początek informacja warsztat został przeniesiony z ul. Turonia na ul. Mitkowskiego.

 

Byłem ich klientem zaznaczam "byłem"

Wymieniali mi sondy lambda, dwa wtryskiwacze i świece. Panowie tragedia :!:

 

- sondy założyli tak, że wał napędowy urwał kable przy jednej z nich.

- świece - nie docisnęli kapturka na jednej ze świec przez co cały czas było przebicie

- przy wtryskiwaczach nie założyli objemki zaciskowej na przewód paliwowy dochodzący do listwy wtryskowej (iskierka sobie strzelała na niedociśniętym kapturku a parę centymetrów wyżej tryskało sobie paliwo - ten mechanik powinien etat u Bin Ladena dostać jako pirotechnik :mrgreen: )

 

A w promocji urwali króciec od zbiornika wyrównawczego :mad2:

 

Za usługę wzięli 150 zł. Pan mechanik nie potrafił wytłumaczyć dlaczego auto przed naprawą chodziło lepiej niż po naprawie więc wymyślił, że to wina skrzyni biegów i kabli wysokiego napięcia :duh:

 

Reasumując zepsuta sonda 270 zł, zbiornik wyrównawczy 200 zł + 150 zł za spieprzenie samochodu :cry2:

 

Niestety nie mam faktury za usługę więc mogę tylko przestrzec innych użytkowników przed tymi "fachowcami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam człowieka który naprawił mi padające liczniki w e34, wgrał programy, wykasował błędy i dał gwarancję. Ma na imię Jarek, nie wiem jak się nazywa tel. 501464109 Zakład ma w Krakowie w stronę Zakopanego jak się jedzie i przy takim Kościele na górce w lewo, nie pamiętam ulicy, ale jak ktoś będzie zainteresowany wystarczy zadzwonić i dowiedzieć się szczegółów.

Całkiem miły gość, no i ma Modica II :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Polecam F. H. U. Stol-Mot, warsztat miesci sie w Rabce-Zdroj nr. tel. 018/2679611. Jest to obok trasy z Krakowa do Zakopanego (dokladnie w polowie drogi). Oprocz warsztatu jest tam jeszcze sklep motoryzacyjny, pomoc drogowa, wypozyczalnia samochodow. Jezeli ktos z was mial by jakies nieprzyjemne zdarzenie, lub poprostu samochod odmowil poslyszenstwa warto do nich zadzwonic i napewno nie odmowia pomocy. Co do cen to wydaje mi sie ze sa przystepne lub nawet bardzo przystepne.

Szukasz czesci do swojego BMW??


Pisz na gg 1211423!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno kupilem e46 330d i wybralem sie na wymane plynowi przeglad do servisu Misiak ul Niepoklalanej M.P. 93

 

*na wstepie nadminie ze jestem nowym uzytkownikiem tego forum i jak lamie jakies zasady to prosze ten post zignorowac.

 

 

A wiac jak wygladala moja wizyta przykladowe ceny :

 

Operacje:

 

1. servis oleju ..................................87,84 zl

 

2. servis filtr powietrza .....................87,84 zl

 

3. wymiana plynu w ukladzie ............109,80 zł

 

4.wymiana klockow przud i tył............285,48 zł

 

5. wymiana siłownika

sprysk. reflektora...........................197,64

________________________________________

razem operacje 630,00 zł netto

 

Częsci:

 

6. Q4 filtr oleju ..........................................53,95zł

 

7. Q5 filtr powietrza ..................................197,08 zł

 

8. Klocki przednie .....................................339,48 zł

 

9. Klocki tył...............................................298,41 zł

 

10.Q1 czujnik klocków ham..........................56,00 zł

 

11. Q2 czujnik 330d ....................................56,00 zł

 

12 dzysza spryskiwacza .............................105,52 zł

 

13 silownik spryskiwacza..............................189,36 zł

 

14 plyn hamulcowy ......................................48,73 zł

 

15 olej silnikowy castrol ................................531,96 zł

 

________________________________________________

razem czesci 1530,52 zł netto

wsumie brutto :2645,07

 

nie wiem czy to duzo czy malo ( jak na dilera bmw) bo nie mam kompletnie doswiadczenia w naprawach bmw ( do tej pory tylko fracuskie ) ale moze sie komus przydac . Serwis zrobil to wszytsko w oklo 5 h wiec chyba ok .

 

dodatkowo dowiedzialem sie ze czeka mnie wymiana amortyzatorow koszt u Misiaka 700 zł sztuka bez robocizny i nie wiem czy sie wybierac do niech czy skozystac z jakis polecanych tu mechnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to duzo czy malo

 

Fajne pytanie :mrgreen: ale to chyba kwestia indywidualna zależna od zasobności portfela :mrgreen:

Swoją drogą super nazwy Pan Misiak wymyślił żeby zdzierać kasę "servis oleju, servis filtr powietrza" :D

Ja takie "servisy" robię w Hurtowni Olei (obok M-Cars na Zakopiańskiej). Oprócz tego, że olej mają w dobrej cenie to jeszcze wymiana gratis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ja naprawiam teraz tylko u Jałochy.Od początku auto było u niego naprawiane.Bardzo go polecam ale długie terminy bardzo.Przynajmiej szuka używanych częsci jak trzeba i w dobrych cenach załatwia.Teraz się przeniósł z warsztatem gdzies na mogilany.Niepamietam juz gdzie.Obecnie moja Beemka tam stoi,rozebrana skrzynia biegów.Ceny przyzwoite.Teraz zatrudnił drugiego pracownika ale podobno mało co wie i dopiero sie uczy :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja Kolegom opowiem historie o moich wrażeniach po bliskich spotkaniach z krakowskimi mechanikami...

 

Ale od początku - W moim e36 wystąpił problem (możliwe ze wyimaginowany) ale moim zdaniem samochód odpowiednio do mocy znamionowej przyspiesza dopiero po przekroczeniu 3000 obr...

 

Najpierw stawiałem na automatyczną skrzynie - wizyta w firmie SENTYRZ

 

Diagnoza komputerowa - brak błędów - RACHUNEK 100 zł - czas wykonywania usługi 7 minut.

 

Potem przyszła kolej na elektronike - wizyta na Szczecińskiej

 

Diagnoza komputerowa - brak błędów - RACHUNEK 90 zł - czas wykonywaniu usługi 20 minut - mechanik przejechał sie ze mna samochodem.

 

Brak dalszych pomysłów skłonił mnie do wizyty w ASO - M Cars

 

Auto spędziło tam dobe - mechanicy zdiagnozowali napawdę większość podzespołów pojazdu - poza diagnostyka komputerową silnika i skrzyni np.: analiza spalin, ciśnienie sprężania, ciśnienie paliwa, przepływomierz i sonde lambda (podmiana na nowe) dodatkowo mimo ze nie prosiłem o to amortyzatory, zawieszenie układ wydechowy itp. niesetety mimo szczerych chęci - nie usunęli problemu.

 

Jednak rachunek po całym dniu pracy przy moim samochodzie wyniosł 5,50 zł za wymiane żarówki w bagażniku!!

 

Koledzy... może ASO nie są takie straszne jak je maluja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Ja natomiast mógłbym polecić warsztat"BAZA" w Sierczy koło Wieliczki-kierunek Grabówki. Jest tam gościu - Marcin, co sam ma bemkę 318-tkę i wie co piszczy w BMW i również w innych typach autek(naprawiam tam między innymi WV T2) oczywiście jak trzeba :D .Polecam, i napewno jak do niego traficie to będziecie zadowoleni.

Pozdrowienia.

Irek

Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zadzwoniłem na Szczecińską z pytankiem ile za wymianę paska w M40. Powiedzieli 250 zeta robocizna :shock:

 

Przejeżdżałem później koło warsztatu na ul. Dobrego Pasterza i widze że becia taka jak moja wisi na kanale. Pytam o to samo co na Szczecińkiej - 120 zeta :!: Pytam właściciela beemki czy ma jakieś uwagi co do tego warsztatu - uwag brak.

 

Pytam Was: Czy wymiana paska rozrządu to tak skomplikowane zadanie, że powiny się tym zajmować tylko wyspecjalizowane warsztaty :?: Kolega który przez długie lata też miał BMW z M40 mówił, że pasek wymieniał mu zawsze jego kumpel - mechanik, w jego własnym garażu i silnik pracuje do dziś bez zarzutu.

www.ifp.pl

www.bmw-e30.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci przypadkow, obojetne czy robisz rozrzad czy wysylasz rakiete w kosmos, płaci sie głownie za tzw. "know how" - kazdy liczy to po swojemu.

Napisałeś :

 

"....wyspecjalizowane warsztaty?? Kolega który przez długie lata też miał BMW z M40 mówił, że pasek wymieniał mu zawsze jego kumpel - mechanik, w jego własnym garażu"

 

Myslę, ze kolega tez pracowal w wyspecjalizowanym warsztacie, a róznica polegala na rozliczaniu pracy ;)

 

Placac 120zl za wymiane paska, wydaje mi sie że faktycznie płacisz za :

1. teoretycznie, gwarantowane wykonanie zlecenia.

2. "Know how"

3. zestaw narzedzi ktorych nie musisz szukac pol dnia w piwnicy lub garazu.

4. czyste rece.

5. teoretycznie krotki czas wykonania zadania.

 

Czy to duzo, czy malo -sam ocenisz. Kazdy musi z czegos zyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Placac 120zl za wymiane paska, wydaje mi sie że faktycznie płacisz za :

1. teoretycznie, gwarantowane wykonanie zlecenia.

2. "Know how"

3. zestaw narzedzi ktorych nie musisz szukac pol dnia w piwnicy lub garazu.

4. czyste rece.

5. teoretycznie krotki czas wykonania zadania.

 

Czy to duzo, czy malo -sam ocenisz. Kazdy musi z czegos zyc ;)

 

Oki, 120 zeta to cena do przyjęcia ale 250 :shock: :?: :?: :?:

www.ifp.pl

www.bmw-e30.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.