Skocz do zawartości

Małopolskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o silniki diesel, polecam Sławka Dudka z Krakowa. Diagnozuje wszystkie problem z dieslem i regeneruje wtryski i pompy. Poza tym jest uczciwy i solidny. ..... Ma ogromną wiedzę na temat silników diesla i chętnie dzieli sie nią:

 

http://www.diesel-service.com.pl/

 

Polecam .... zajmuje sie też common railem :cool2:

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 864
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Gdyby ktoś z kolegów lub koleżanek z Krakowa miał w teraźniejszości lub w przyszłości mieć problemy ze swoją BMW polecam z czystym sumieniem Pana Jarka . W trzy minuty zdiagnozował mi usterkę z podłączeniem komputera włącznie ( a ma jako chyba nie wiem czy nie jedyny MODICA II) . Ze swoją skrzynią jeździłem nawet do M-Cars i mi powiedzieli ,że chętnie ,że owszem ale to potrwa i nie mają Modica II i żeby czekać , że tak na opis to Oni nie wiedzą i.t.d , i.t.p.

Pan Jarek w kwadrans sprawę załatwił a i sterownik miał. Szybko , miło i tanio !!!. Jestem szczęśliwy bo mi auto jeździ.

 

Tel. do Pana Jarka 501464109 ul. Siarczana 57 ( Borek Fałęcki)

 

Witajcie

Ja również chciałem pochwalić Pana Jarka. Znalazlem jego namiary właśnie tutaj, gdy kupowałem moje e30, a nie znalem żadnego mechanika.

To miły i rzetelny człowiek. Warsztat ma w domu i robi tylko bmw. Za wziecie auta na kanał i rzucenie okiem tzn sprawdzenie korozji, przegubów, tuleji, luzów na przekladni, klocków, oleju w skrzyni i dyfrze, komory silnika, podpiecie do komputera oraz zmierzenie kompresji (na pewno o czyms jeszcze zapomnialem) poprosił 120 zł. Siedział przy tym 2h, chociaz umowilismy sie na godzine i musial odwolac jakieś spotkanie... Jako bonus pojechał jeszce z nami na autostrade na jazde próbną. Jednym słowem:

GORĄCO POLECAM PANA JAROSŁAWA (jakkolwiek sie on nie nazywa :P )

 

Jeszcze jeden zadowolony klient pana Jarka. Wymiana kol, oleju i klockow zajela 2,5 h, gdyz nie mialem ze soba filtra oleju. Pan Jarek obdzwonil kilka hurtowni i sam po niego pojechal. Bylo to w piatkowy wieczor przez co zamknal warsztat dopiero o 21. Calosc (robocizna i czesc) wyniosla mnie 135 zl. Do tego oczywiscie podpiecie samochodu pod program diagnostyczny i wyczyszczenie kilku bledow. Mily czlowiek i do tego dobry fachowiec. Polecam wszystkim.

 

:clap: :cool2: :clap:

 

Potwierdzam!

Pan Jarek zrobil na mnie bardzo korzystne wrazenie. Spokojnie i rzeczowo wytlumaczyl mi w czym rzecz. Mialem bardzo podobne objawy do tych o ktorych pisal jeden z kolegow (po kilugodzinnym postoju i odpaleniu mojej bejcy zapalała się kontrolak DSC i w trakcie jazdy co chwile zapalal sie i gasła kontrolka hamulca recznego. Po około 10-15 min jazdy, wyłaczeniu zaplonu i ponownym odpaleniu autka, kontrolki gasly i juz sie nie zapalaly. Pan Jarek podpial komputer z MODICA II i w 3 minuty wiedzialem wszystko. Zresetowal błedy. Dolał mi trochę plynu hamulcowego do zbiorniczka i poki co jest wszytko ok!

A jazda codzinnie rano do pracy z zapaloną kontrolką DSC jest troche stresująca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam Mam tylko telefon do p.Darka 501469990 droga na Kokotów przedłużenie bieżanowskiej od ronda na starym bieżanowie ok 3-5km miniesz duży sklep po lewej stronie z niebieskim dachem i jeszcze ok 500m po lewej stronie kapliczka skręcić przed nią w lewo następnie ok 200m przed składem węgla w lewo droga nie utwardzona i ok 100m po prawej stronie zobaczycie dużo aut nie ma szyldów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja niestety muszę wyrazić swą BARDZO negatywną opinie na temat Pana Jarka, a dokładniej.

Jakiś czas temu znalazłem na forum pozytywne opinie o tym zakładzie. Miałem do wymiany świece żarowe, zadzwoniłem umówiłem się najpierw na diagnostykę.

Diagnostyka, hmmm... nie wiem jak to jest gdzie indziej, ale Pan Jarek ściągnął błędy, stwierdził że świece i koniec (oczywiście 100pln). Umówiłem się na usługę - mechanik stwierdził, że 2-3h spokojnie się zrobi.

 

Wymiana świec ... ech ... szkoda gadać .... Przy WKRĘCANIU NOWEJ ŚWIECY (oczywiście bez czyszczenia i żadnych past czy smarów), natomiast z pomocą klucza długości 40cm i z takim samym ramieniem świeca została urwana. Pozostałych nie dali rady wykręcić (mimo, że samochód stał tam dwa dni). W urwaną świece wbił klucz torx i tak ją rozepchał, że zdziwił bym się jak by wyszła.

 

Ostatecznie propozycja - nic z tym nie robić (bo do -10 stopni to nie będzie problemu - bez świec) ... Nie odpuszczam, więc propozycja - ściąganie głowicy - koszt z częściami 2 000 z czego usługa 1 000 no i mogą mi dać rabat 500 pln :) ... Przy okazji padają stwierdzenia:

- to jest 16 czy 8 zaworów ?

- chyba 16 ...

- głowice trzeba splanować (zalecenia BMW dla diesla mówią coś innego)

 

Czułem się jakbym wiedział więcej o tym samochodzie niż mechanicy do których przyjechałem.

 

Ostatecznie patrząc na sposób wykonania usługi, jakość warsztatu (brud i wałęsające się wszędzie stare rupiecie) wolałem nie ryzykować.

Przy składaniu jeszcze brakowało kilku śrubek, więc "ściema" - "tej śrubki nie było" - osobiście jestem pewien, że była.

 

Pojechałem z samochodem do Edis (było też o tym zakładzie na forum). Samochód zostawiłem o 10, następnego dnia o tej samej porze był gotowy - oczywiście urwanej świecy nie ruszali ale pozostałe 3 wymienili. Przy okazji okazało się, że po kolektorem brakowało uszczelki ... komuś się zgubiła.

 

Reasumując - może starsze wersje BMW można naprawiać u Pana Jarka, do nowszych stanowczo nie polecam.

rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tragednia - ja bym nie popuscil i obciazył ich kosztami sciagniecia głowicy i wymiany tej swiecy w innym warsztacie lub aso ...

To niestety nie jest takie proste, bo koleś może powiedzieć, że on by mi to zrobił ... a bez jaj, jak urwał świece przy wkręcaniu to nie chce myśleć co by zrobił przy ściąganiu głowicy.

 

Dodatkowo, w niektórych kręgach mówi się, że głowica po zdjęciu nigdy już nie leży tak jak wcześniej ... może to nie prawda ale wolałem nie sprawdzać.

rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szukam dobrego i niedrogiego blacharza - mam progi do wymiany w E34. Możecie kogoś polecić?

 

Owszem masz tu namiar:

 

Blacharstwo Samochodowe Jan Stepak

31-988 Kraków ul Drożyska 64a

608-77-59-39

 

Naprawiał mi moja e34 - byłem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego i niedrogiego blacharza - mam progi do wymiany w E34. Możecie kogoś polecić?

 

Owszem masz tu namiar:

 

Blacharstwo Samochodowe Jan Stepak

31-988 Kraków ul Drożyska 64a

608-77-59-39

 

Naprawiał mi moja e34 - byłem bardzo zadowolony :)

Blisko 800zł za samą robociznę. Wydaje mi się to sporo.. Czy to normalne ceny za tą usługę? (pytam, bo nie wiem). A jeżeli nie, to możecie polecić kogoś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

i mnie dopadlo - mata padla i trzeba bylo znalezc emulator - bowiem stale swiecenie kontrolki poduszek, dosyc mocno daje po oczach

na allegro znalazlem oferte ..

dzwonie .. i ?

nie ma problemu - z zamontowaniem i wykasowaniem bledu 110 zl

emulator dobrze wykonany, pelna profeska i co najwazniejsze dziala bez zarzutu ..

usluga wykonana w SOBOTE po poludniu .. a jakby co i w niedziele moze zrobic :)

 

czlowiek mieszka w Krakowie - Swoszowice

emulator dostepny na allegro -

tele: 0 606 690 003

 

possdro

q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam człowieka który naprawił mi padające liczniki w e34, wgrał programy, wykasował błędy i dał gwarancję. Ma na imię Jarek, nie wiem jak się nazywa tel. 501464109 Zakład ma w Krakowie w stronę Zakopanego jak się jedzie i przy takim Kościele na górce w lewo, nie pamiętam ulicy, ale jak ktoś będzie zainteresowany wystarczy zadzwonić i dowiedzieć się szczegółów.

Całkiem miły gość, no i ma Modica II :)

pozdro

 

Podobno ten człowiek jest naprawdę dobry... Właśnie mam zamiar się do niego wybrać z moją E36, zakład jest na ulicy Siarczanej, jadąc od Krakowa w stronę Zakopanego na górze Borkowskiej w lewo i pierwsza albo druga w prawo to ul. Siarczana :)

“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”

ś.p. Ayrton Senna da Silva


http://bmwteamkrakow.pl/galeria/albums/userpics/11064/m3gt~0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponownie muszę podziękować Panu Jarkowi i Panu Norbertowi z Siarczanej. Chodziło o niedogrzany silnik w E46. Okazało się że padnięty był termostat na EGR. Trochę kłopotu z tym było bo serwis w Libertowie miał chyba dużo takich przypadków - brak części, ale koniec z końcem autko mi się ładnie grzeje i temperatura już stabilna jest.

Musze powiedzieć że fajnie znać takich ludzi jak wymieniony już P. Jarek. Wszytko sprawnie, zgodnie z umówioną godziną itd. Polecam wszystkim.

 

P.S.

Jeśli chodzi o tą negatywną opinię na temat wymiany świec to fajnie poznać drugą stronę medalu. Niezły gostek z Ciebie "rychuka" - np. żądać zwrotu kasy za dojazd do serwisu??????? - mocno zabawne.

 

Jeszcze raz polecam Pana Jarka.

meggiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą negatywną opinię na temat wymiany świec to fajnie poznać drugą stronę medalu. Niezły gostek z Ciebie "rychuka" - np. żądać zwrotu kasy za dojazd do serwisu??????? - mocno zabawne.

Dzięki za to co napisałeś. "Druga strona medalu" przekazała nam swój pogląd na tę sprawę i jedyne do czego może się przyczepić to ... kwestia zwrotu kasy... szkoda, że taki porządny fachowiec nie wytłumaczył nam jak udało mu się urwać tą świece, dlaczego nie udało mu się wymienić pozostały, dlaczego nie wie ile zaworów ma silnik 320d M47, dlaczego nie wie, że w tym silniku nie ma jeszcze common rail ...

 

Co do kwestii finansowych -skoro już zostały poruszone - pan Jarek zgodził się zwrócić mi jedynie pieniądze za urwaną świece i za diagnostykę za którą mu zapłaciłem - w ramach usługi którą miał wykonać. Oczywiście, że ze swej strony oczekiwałem większej rekompensaty - za stracony czas i wartość samochodu, która ewidentnie spadła przez to, że mam teraz urwaną jedną świece.

Jeszcze raz polecam Pana Jarka.

meggiel

Ciekawe dlaczego tak zacięcie bronisz tego mechanika (darmowa reklama?).

Ja jeszcze raz stanowczo odradzam Pana Jarka !

ps. Zwróćcie uwagę przy wyborze mechanika na to, że Pan Jarek nie ma wykupionego ubezpieczenia na swój zakład więc jeśli przypadkiem w tym zakładzie coś przytrafi się waszej maszynie (np. coś spadnie na maskę) to za naprawę będzie musiał zapłacić Pan Jarek z własnej kieszeni - oczywiście zgadnijcie jak bardzo będzie do tego skory.

rk

rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą negatywną opinię na temat wymiany świec to fajnie poznać drugą stronę medalu. Niezły gostek z Ciebie "rychuka" - np. żądać zwrotu kasy za dojazd do serwisu??????? - mocno zabawne.

Dzięki za to co napisałeś. "Druga strona medalu" przekazała nam swój pogląd na tę sprawę i jedyne do czego może się przyczepić to ... kwestia zwrotu kasy... szkoda, że taki porządny fachowiec nie wytłumaczył nam jak udało mu się urwać tą świece, dlaczego nie udało mu się wymienić pozostały, dlaczego nie wie ile zaworów ma silnik 320d M47, dlaczego nie wie, że w tym silniku nie ma jeszcze common rail ...

 

Co do kwestii finansowych -skoro już zostały poruszone - pan Jarek zgodził się zwrócić mi jedynie pieniądze za urwaną świece i za diagnostykę za którą mu zapłaciłem - w ramach usługi którą miał wykonać. Oczywiście, że ze swej strony oczekiwałem większej rekompensaty - za stracony czas i wartość samochodu, która ewidentnie spadła przez to, że mam teraz urwaną jedną świece.

Jeszcze raz polecam Pana Jarka.

meggiel

Ciekawe dlaczego tak zacięcie bronisz tego mechanika (darmowa reklama?).

Ja jeszcze raz stanowczo odradzam Pana Jarka !

ps. Zwróćcie uwagę przy wyborze mechanika na to, że Pan Jarek nie ma wykupionego ubezpieczenia na swój zakład więc jeśli przypadkiem w tym zakładzie coś przytrafi się waszej maszynie (np. coś spadnie na maskę) to za naprawę będzie musiał zapłacić Pan Jarek z własnej kieszeni - oczywiście zgadnijcie jak bardzo będzie do tego skory.

rk

 

 

z tego co zauwazylem - przy ostatniej wizycie w tym zakladnie ( jezdze tam czasem na disa ) - to kompletna partyzantka ...

 

 

rozbierali tds bo rozsypal sie slizg napinacza - jak sie sprzeczali czy sciagac miske - " bedzie trzeba uszczelke pod miske zamowic ... itp " . w koncu sciegneli a tam ze 100 kawalkow rozsypanego slizgu ... a rownie dobrze mogli jej nie sciagac tylko zmienic slizg...

 

 

ja ogolnie ten zaklad moge polecic ten zaklad tylko do diagnostyki komputerowej ...

 

zadnej innej naprawy bym u nich nie zrobil ! moze i czase robia dobrze - ale czasem tez partola totalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów!

 

Miałem dziś niestety stłuczkę, co prawda nie z własnej winy, ale niewielka to pociecha :x

W związku z tym ponawiam pojawiające się tutaj od czasu do czasu pytanie: czy możecie polecić jakiegoś dobrego blacharza? Przejrzałem uważnie cały ten wątek, ale nic specjalnego nie znalazłem (gość biorący 800 zł :shock: za samą wymianę progów jakoś mnie nie przekonuje).

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Spróbuj Pan Józef Job 604 456 733 - to jest w Swoszowicach. Robił mojemu koledze rok temu E36 - i nawe ładnie wyszło. On jest bardziej lakiernikiem ale blacharstwo też ma. Nie był drogi. U kolegi była prawie ćwiartka samochodu uderzona w tył. Daj znać przy okazji na forum co i jak

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnie Pana Jarka : Może trzebaby najpierw się zorientować, czy NAPRAWDĘ nie ma innych warsztatów, które posiadają MODICA II. Ja znam takie, które maja MODICA III oraz inne testery m.in. do BMW. Więc takie wygłaszanie nie potwierdzonych niczym poglądów na forum, to troche nie elegancka sprawa.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy BMW !!!!

 

"Gdyby ktoś z kolegów lub koleżanek z Krakowa miał w teraźniejszości lub w przyszłości mieć problemy ze swoją BMW polecam z czystym sumieniem Pana Jarka . W trzy minuty zdiagnozował mi usterkę z podłączeniem komputera włącznie ( a ma jako chyba nie wiem czy nie jedyny MODICA II...) "

 

Zamieszczony tekst należy jeszcze po przeczytaniu zrozumieć kolego ;) Jako podstawę do tego sprostowania zamieściłem cytat z mojego poprzedniego posta i wytłuściłem jego część do której się ów odnosi .

Nie elegancką natomiast sprawą jest to , że w nie elegancki sposób podważasz opinię tak eleganckiego eleganta jak ja :8) :twisted2:

Elegancko Cię pozdrawiam i raz jeszcze polecam Pana Jarka ;)

Pomimo tej urwanej świecy ;)

Nadal dobrze mnie się jeździ :)


Kasa dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie polecam zaklad montujący tłumiki ktory znajduje sie na Polonijnej 1 w Krakowie. Nie są tani ale solidni. Wymieniałem u nich łączniki elastyczne 2 szt i zapłaciłem razem z montażem 330zl na ktore udzielili rok gwarancji.

Było quattro jest tył - i jak tu przeżyć zime? :)


Moja pasja nr 1 BMW http://robertokrak.fotosik.pl/albumy/564123.html


Moja pasja nr 2 Projekty wnętrz www.meritumstudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z zupełnie czystym sumieniem mógłby polecic mi dobry warsztat w Krakowie, który fachowo osłucha i obejrzy silnik w moim bmw? Ewentualnie będzie w stanie zrobic przy nim kilka rzeczy tak samo fachowo jak osłuchiwanie? Nie jestem z Krakowa, a pilnie potrzebuję pomocy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie problemy głównie silnikowe z dislem.

To proponuje odwiedzić mechaników z RAJBROTU ( małopolska, bochnia itp)

Goście znają sie na wszystkich dislach, maja fachowe fabryczne urządzenia do pomiarów, sami szlifują, toczą, planują dają gwarancję na robotę i części. W sumie nie wypuszczają auta z warsztatu, jeżeli nie powiedzą, z czystym sumieniem, żeby wsiadać i jeździć, a jeżeli na dzień dobry p. Staszek postawi krzyżyk na silniku to śmiało proponuje udać się do banku po kasę (remont silnika) lub na giełde z myślą o sprzedaniu:).

Proponuje gdy zadzwonicie poprosić p.Tadka, gość nie z tej ziemi.

0-14 684-49-43.

Sam do nich trafiłem z polecenia brata, który tam kiedyś jeździł z firmówką i tak w kółko trafiło na mnie.

 

P.S.

To są górale i proszę o zachowanie dystansu.

Nie mówcie, że coś wiecie i tak nic nie wiecie!!!

 

Poleca Maciek 525 tds e39.

:dance:

W środku wygląda lepiej niż na zewnątrz, jeździ lepiej niż wygląda w środku. BMW

http://www.motostat.pl/user_images/7193/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.