Skocz do zawartości

328 - 6,5l/100km? Opowieści dziwnej treści, czy fakt???


SHAGGER

Rekomendowane odpowiedzi

W 6.5/100 moge uwieżyć pod jednym warunkiem, jedziemy TYLKO autostradą z pkt A do B ze stałą prędkością i tyle.. :wink:

 

Hmm - dokładnie tak poza jednym ( jeśli wiaRa czyni cuda - musisz wieRZyć, że się uda ) - Jadąc ze stałą prędkością ( w niezmiennych warunkach atmosferycznych ) taki wynik można osiągnąć - lecz w rzeczywistości mało prawdopodobne z uwagi na konieczność: zwalniania, wyprzedzania, zmiany kierunku ruchu itd....

 

Tu bardziej chodzi o trase typu A4, bez dojazdu i zjazdu z niej, gdzie możesz sobie jechać jak Tobie wygodnie i nie ma praktycznie potrzeby operowania gazem po ustaleniu sobie prędkości jazdy, w dodatku to w miare równa droga. Tak jak mówiłem przeprowadze przy okazji testowy przejazd z Cieszyna do Bielska, z tym, że to będzie 'siłowy' test majacy mało wspólnego z realną jazdą. :D

 

Jestem pewien, że przy ustawieniu tempomatu na autostradzie na 80 km/h (oczywiście nikt tak nie jedzie) zmieści się w 6 litrach.

 

Uważam, że każdy kto spala w mieście powyżej 13 litrów w normalnych warunkach (średnia pędkość 30-40 km/h i jedzie jednorazowo więcej niż 5 km) ma albo uszkodzone auto, albo peŁne konto punktów karnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Jak najbardziej w to wierze.W swojej 325 sedan w manualu na trasie Czestochowa-Opole jadac z predkoscia okolo 80km/h wyszlo mi 6.8L niezej juz sie nie da!! przynajmniej nie mi.Moj ojciec potrafi zejsc do 8.8L w miescie!! Mowie o srednim spalaniu ze 100km.To jest wyczyn mi po wielu probach sie nie udalo zejsc ponize 9.4L.W trasie wszystko zalezy tak jak mowile od ruchu i prawej nogi.Na trasie do Biogradu(Chorwacja) 1050km z tego 950 po autostradzie wyszlo mi 10.7L zwazywszy na predkosc 160-200km/h to uwazam za wyniki bardzo dobry..

Przepraszam za brak polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz ktoś zauważył prawda jest taka duża pojemność to ekonomia na trasie ale nie w mieście, na trasie średnie spalanie waha mi sie w granicach 7-8,5litr/100 przy normalnych prędkościach podróżnych 120-140, natomiast jak sie obudzi 6 garów( ciągłe piłowanko, do 5-6tys obr, wyprzedzanie ,redukacja itp itd predkości 140 > komputer pokazał 11,1 i nie ma zmiluj:) i o ile średnie spalanie w jezdzie mieszanej da sie ogarnać w granicach 9,8 - 10,5 to nie wierze i nikt mi nie wmówi ze jezdząc tylko po miescie !!! 6 garów spali poniżej 10- dyszki nie ma bata :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja , skromny posiadacz 328 proponuje wszystkim bez wyjątku obejrzeć nową serie TOP GEAR gdzie w pierwszym odcinku przeprowadzili porównanie nowego BMW M3(4L) z TOYOTĄ Prius(1.5L) gdzie mieli zrobić 10 okrążeń na swoim torze - Toyota jechała pierwsza Biem jechało za nią ...

 

Rezultat??

 

 

...TOYOTA 17.2 mil na galonie a BMW 19.4 mil na galonie ...

 

Wnioski??

 

Sami sobie odpowiedzcie :II

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 528 z 1998 roku , teraz jak jechałem nad morze to komputer pokazywał spalanie 6,7 litra na sto a jazda była średnia nie szybko nie wolno ale w to nie uwierzyłem i w drodze powrotnej ponownie zatankowałem do pełna i obliczyłem kilometry przez zatankowane paliwo i ZONG !!! wyszło 8,8 litra więc nie ma co się sugerować komputerem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i zastanawiam się.Jeżdże równo 20 lat i umiem ekonomicznie jezdzić ale to co piszecie wprawia mnie w osłupienie.Na trasie Katowice-Gdańsk Fiatem Uno 1.4 średnia około 8L(jazda bez szaleństw),Fordem Focusem 1.6(bardzo oszczędny) bardzo delikatnie średnia 6,2L .BMW 320i średnio 8,5L.I teraz zastanawiam się czy ci którzy tu piszą że na trasie mają poniżej 7.0 czy przypadkiem połowy drogi nie robią na lawecie,chyba że ja faktycznie nie potrafię obchodzić się z pedałem gazu.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie kłucić, przecież od zawsze wiadomo że duży silnik to ekonomia na trasie, a mały silnik to ekonomia w mieście.

śwęte słowa :cool2: .Nawet nie tak dawno sprawdzałem to w praktyce,jazda do Niemiec na 2 auta,moje bmw 735iL na sekwencji i kolegi Corsa B 1.4 na 2 gen.prędkość do 150km/h(niemieckie autostrady),żeby nie zajechał corsy :wink: ,spalanie identyczne !!!!!!!

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że jak się patrzy na średnie spalanie z kompa to i można zejść do 5,5/100, tyle że kompy ostro przekłamują i to nie tylko w BMW. U mnie średia z kompa w mieście wychodzi 8, ale jak już przychodzi się tankować to wychodzi 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie (328i) na trasie w Niemczech (120-170km/h) na paliwie wyszła 10,2 l/100km. Wynik nie z komputera tylko tankowanie pod korek i kasowanie licznika. Teraz na gazie BRC praktycznie cały czas po mieście i czeste gaszenie i zapalanie wychodzi 14l/100. Ok 4l więcej niż pokazuje komp.: 9,5l/100km.

 

 

Moja 328i Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i tak można tylko sprawdzić spalanie przez tankowanie do pełna i obliczanie kilometrów , Ci co osiągają bardzo niskie zużycie paliwa to sugerują się chyba non stop o kompa . Ludzie przecież słoń nie wypije mało wody bo mu się nie chce pić on musi wypić swoje !!! bo uschnie :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie i tak można tylko sprawdzić spalanie przez tankowanie do pełna i obliczanie kilometrów , Ci co osiągają bardzo niskie zużycie paliwa to sugerują się chyba non stop o kompa . Ludzie przecież słoń nie wypije mało wody bo mu się nie chce pić on musi wypić swoje !!! bo uschnie :-))

 

Dziwne bo mój komp 'myli' się o 0.1-0.2l/100km, a sprawdzałem z 5x i nie huhu nie chce wskazać więcej jak 10.8/100km. :mrgreen: Może blokade ma jakąś. :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spalanie z kompa to nie ma co na nie patrzeć - to jest spalanie bardzo nie obiektywne - najlepiej sprawdzać to poprzez tankowanie pod korek - ja przynajmniej tak robie i powiem wam szczerze nigdy nie kupiłbym teraz BMW 1.8 (miałem 2 lata) ze względów ekonomicznych !!!
"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i tak można tylko sprawdzić spalanie przez tankowanie do pełna i obliczanie kilometrów , Ci co osiągają bardzo niskie zużycie paliwa to sugerują się chyba non stop o kompa . Ludzie przecież słoń nie wypije mało wody bo mu się nie chce pić on musi wypić swoje !!! bo uschnie :-))

 

Dziwne bo mój komp 'myli' się o 0.1-0.2l/100km, a sprawdzałem z 5x i nie huhu nie chce wskazać więcej jak 10.8/100km. :mrgreen: Może blokade ma jakąś. :roll2:

 

Mój się myli identycznie i spalanie mam bardzo podobne.

Komputer można skalibrować i będzie dokŁadny.

Ostatnie spalanie to w trasie 8,9 z dwoma rowerami na dachu, czyli prędkości do 110 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze ten sam problem tym co pali 15l zazdroszcza tym co pali mniej a nie daj boze jak pali na trasie mniej niz 7 to juz szok. Spalanie zalezy od bardzo wielu warunkow ale prawda jest ze w samym miescie ciezko zejsc ponizej 10l a w trasie mniej jak 6.5l ale jest to mozliwe tylko ze rzadko :mrgreen: Mialem e36325 z 1990r zaraz sie zacznie ze 1 wypust byl 1991 niewazne. W trasie zaladowana na full srednia 120km/h bylo i 180 km/h wiadomo miasto i 60 km/h ale wyszlo 6.67l/100km jazda w nocy szok ale to nie z kompa tylko z lania pod korek. Z powrotem juz gorzej ale i tak srednia wyszla 7.5l. W miescie niestety raczej 13l zima 18l. Teraz e46 328 srednia z 8 miesiecy 10.33l /100km z przewaga trasy najnizsze 9,87l srednio najwyzsze 11.62l ale podwojny vanos robi swoje e36325 byla bez vanosa. Jak pojade w dluzsza trase to dopisze bo teraz to az sam jestem ciekaw ile spali na samej trasie. :cool2:

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ku[pcie se 330d i po problemie.

 

Nie lubicie pomiarów z komputera ?

 

Przy naprawde pustym baku, zajezdzajac na stacje zatankowałem za 50zł(bo wiecej automat nie chciał przyjac) i od Janek przed w-wa dojechałem do Łomzy (jakes 160km) i przy wjezdzie do samej wawy komor sie zapalił.

 

Pokazywało ze pali 5,5 i tyle też palił.

 

Zgadzama sie z Toba . Tez mam 330d i pali mi tyle co pokazuje komputer

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ja wam powiem ze mi osobiscie sie to udało, ale jest to strasznie cieszkie. jechalem trase po autostradzie w anglii jadac po znajomych na lotnisko. kompa kalibrowalem ostatniej trasie do polski, ale to spalanie to mowie z tankowania i wyliczania, bo sprawdzalem skalibrowany komp. ale jechalem caly czas 110, w gruncie rzeczy nie hamowalem itd. a po za tym to przy normalnej jezdzie ani duszac ani nic z tych rzeczy to spala kolo12. jak mu cisny, bo czasami sie zdarzza to spali i 20. po trasie jak jechalem 170-200 spalanie wyszlo 9.5-10l. uwaam ze ten silnik na to co oferuje jest bardzo ekonowiczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to normalne czy nie , Ale moja 316i (silnik 1895cm) spalila na trasie z Niemiec do Polski 6,78 L / 100 KM (zalałem do korka i sprawdziłem) predkosc to 120-140. Sam byłem zdziwiony. Prosze mi powiedziec jaka jest roznica w spalaniu miedzy silnikiem 1.6 a 1.9. Bo z tego co slyszalem to takie wlasnie silniki sa montowane w 316. Moge sie mylic ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz_BMW spalanie masz jak najbardziej w porządku, mi na niemieckich autostradach (trasa 1000 km), w 5 osób (!!!) i przy właściwie stałej prędkości 140 spaliła dokładnie 7,5 litra/100 (niemieckie paliwo).

 

Co ciekawe pod takimi obciążeniami, po przejechaniu trasy silnik nawet grama oleju nie wziął :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.