Skocz do zawartości

predkość max ile ?


krystian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Posiadam e3 316i i dziwię sie dlaczego w katalogach zanizaja V-max.U mnie jest 182km/h a ja wycisnelem 195 i jeszcze miałem lekki zapas przed odcieciem.Mysle ,że 205 by poszła.Musze dodać ,że nie jechałem z górki,posiadam instalacje Lpg ale testowałem na Pb.Autostrada A4 Wrocław-Katowice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205km/h w 3 osoby na autostradzie na oponach 185/65 r15 ale to juz byl koniec do odciecia nie poszla

probowałem na oponach 205/60r15 2 osoby no i koniec przy niecalych 200

motorek mam 1.6 M43 bez zadnych przerobek wszystko jak z fabryki wyjechalo zadne stozki chipy itd pelna seria

 

W samochodzie nigdy nie bylo instalacji LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmmm... Ciekawe te Wasze wyniki... Moje M40 318i maksymalnie jechało 170-175... Także traktuję temat z przymróżeniem oka...

 

To cieniutko, dwa razy jechałem swoim 316 M43 autostradą A4. 195km/h wskazał GPS jak sprawdzałem ile max. da pojechać. Wskazówka doszła do 200km/h. Oczywiście wymagało to pewnego odcinka drogi ale licznikowe 200km/h poszła na 225/55/16. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200km/h przy pełnym stanie ludzi w aucie + komplet bagaży do tego na gazie sekwencyjnym i z włączoną klima:) wiem że ciężko w to uwierzyć a jednak. Dodam jeszcze że do setki rozpędza się w 10,5 sekundy więc trzyma serię - sprawdzone przez program na GPS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 osoby w compakcie e36 1,6 m43 na a4 licznikowe 210 obroty bliskie odciecia;)

 

w godzine wtedy z gliwic do wroclawia zajechalem. powrot w nocy - 50min, ale juz nigdy wiecej, bo nie oplaca sie palic 17l/100km jesli przy jezdzie do 130 mozna osiagnac 6,5l z 3 osobami z pelnym bagaznikiem i kupa rzeczy w srodku - wyjazd do anglii na 3 miechy :)

"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 320ia na pewno przy tych 320 nie miało 4 biegu chyba że masz skrzynię bez 5 :)

 

Bo dużo mocniejszych aut nie osiaga na 4 tej prędkości a co dopiero 320 na automacie automat nigdy tak wysoko nie kręci jak manual

 

A jak znowu widze teksty ile jeźdżą silniki o mocy 100KM ponad 200 to 325 powinno kosic conajmniej 280 :duh:

 

A czipy przesuwające odcinke to sa dla katów samochodów odcinka w sliniku M50B20 i tak jest późno 6500RPM silnik jak się kręci z taka prędkościa to sobie tego ludzie nie wyobrażają co się w środku dzieje jakby miał jeździć do ponad 7000RPM to by tak z monachium wyjechał

 

Wszelkie chipy którer tylko podnoszą odcinke to parodia

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i zauważyłem dziwna rzecz tym ktoś ma słabszy silnik tym bardziej zawyża jego prędkość max u właścicieli mocnych wozów to się rzadzije spotyka a wszystkie 1,6 latają 220 to po co komu 320 i 318is????

 

Powinny być w serii 3 2 silniki 1,6 i 2,8 :)

 

No i M-Power :)

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i zauważyłem dziwna rzecz tym ktoś ma słabszy silnik tym bardziej zawyża jego prędkość max u właścicieli mocnych wozów to się rzadzije spotyka a wszystkie 1,6 latają 220 to po co komu 320 i 318is????

 

Powinny być w serii 3 2 silniki 1,6 i 2,8 :)

 

No i M-Power :)

 

do mnie pijesz?:) nie musisz mi wierzyc. fakt, ze rozpedzenia do 200-210 (licznikowych) trwa wiecznosc ale jednak jesli nie ma wiatru i autostrada leci lekko z gorki to sie wycisnie na sile nawet z takiego 1,6 predkosc;p

 

po drugie porownujesz mocne "wozy" do slabszych. zauwaz ze auta maja rozne przelozenia dyferencjalu wiec to moze byc przyczyna ze Vmax 316 a 320 nie rozni sie tak bardzo.

"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugie porownujesz mocne "wozy" do slabszych. zauwaz ze auta maja rozne przelozenia dyferencjalu wiec to moze byc przyczyna ze Vmax 316 a 320 nie rozni sie tak bardzo.

 

Mowa o e36 gdzie dyfer jest ten sam w 316-318-320.

 

Zdzira850I, automat wlasnie ma dluzsze biegi i z tego co pamietam z instrukcji do e36 to program sportowy wlasnie nigdy nie wrzuca V biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoim e46 328ci jadac ostatnio do polski, z bagaznikiem do pelna zalodawym ale sam, rozwinolem 250 i wiecej komputer nie daje. milaem przy tym wlaczona nawigacje i ona podawala mi 242, czyli licznik u mnie zawyza o 8. ktos przede mna pisal o zaleznosci pojemnosci silnika do wskazan predkosciomierza. jak najbardziej sie zgadzam. wczesniej jechalem z kolega e36 320i w cupe, z wlaczonym gps-em i co dziwne jego licznik klamal tylko 2km przy 100, ale przy 200 juz prawie 15.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy mialem zapas? To znaczy ze gaz trzymaliscie wcisniety do polowy?:D czy wskazowka obrotomierza miala jeszcze pare rpm aby dojsc do czerwonego pola? Z zalozenia auto ktore wyjedzie z fabryki nie powinno na ostatnim biegu dochodzic do odciecia i prawie zaden "normalny samochod" nie dochodzi do czerwonego pola na ostatnim biegu. Mnie tez dziwia wasze wyniki skoro mam e46 318i, nowsze konstrukcyjnie, mniejsze opory powietrza oraz troche nowoczesniejszy silnik i jest woniejsze niz e36 316..? Moze macie cięższe buty?:) A co do automatow to nie jest tak ze tak zwana "piatka" to czwarty bieg ze zblokowanym sprzeglem? Dlatego obroty schodza jeszcze 500 czy 600 w dol? Kiedys jakis"spec" powiedzial mi ze w e36 byly autoamty 4biegowe a tzw piatka to tylko nadbieg?;) a moze sie myle?

MaCkoS

Kocham 3jeczki:)

Nastepne bedzie M3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vielebny a nie masz czasem gazu?

 

Gazu nie mam i meć nie będę chyba że w jakimś szajsowatym samochodzie który ma tylko wozić tyłek z pkt. A do pkt. B ;)

 

Co do wyników -> OK! Możliwe, że tak jest, trochę zazdroszczę bo mój leci 170 i więcej raczej nie chce... Inna sprawa, że raczej staram się go nie męczyć bo to już staruszek a ja nie mam pieniędzy ani ochoty aby robić z niego wyścigówkę. :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja też opisze osiągi mojego samochodu.

E36 Compact 318ti (M44)

 

- Koła 185/65/15 -> ok 225 km/h i była odcinka - sprawdzałem 2 razy i odcięło

- Koła 225/45/17 -> max 220 km/h i więcej nie ma ochoty, choć w sumie to nie probowałem tak bardzo, więc kto wie... ;-)

 

W każdym razie przy 225 km/h jest odcinka i więcej fizycznie nie pójdzie - silnik kręci 6.5 kRPM i to jest max ;-)

 

Może to zweryfikuje zapędy poniektórych ;-)

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

328i 240km/h licznikowe na LPG przy obrotach 5800 okolo.

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktos powiedziec-dopne sie do tego tematu- ile przy 316 macie km/ na full obr na 1, 2 i 3 biegu???

 

bo nie wiem czy ten typ tak slabo ma czy ... na 2 mam 60max, 3 niecale 100max dla mnei to dziwne... ojciec mam 405 1.4 i tamten na 2 biegu przy full obrotach zapina 105km/h !

 

tak w tych 316 jest jak ja mam u siebie?? czy cos mam zwalone?-nie mam obr;/ bo bym zobaczyl czy w ogole wkreca sie na fula -ale chyba tak bo ciagnie na 2 biegu i przy 60 nagle jest taki brak mocy i dalej nastepny bieg i idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.