Skocz do zawartości

pyt. o prędkość maksymalną 2,5TDS


Wojciech35

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje E34 Touring 525TDS Manual

 

na autostradzie A9 - 220km/h bez problemu lecz max to było 230km/h ale obrotomierz na przerywane czerwone wchodził

 

ale szkoda tak piłować 190-200km/h to już naprawde dużo a tak przelotowo 150km/h to 4 osoby na pokładzie + klima i spalanie 7,5Litra (czasami dusiłem do 190km/h jak było pusto)

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile?! musisz mieć jakieś przekłamania na obrotomierzu... do 5 tyś rozkręci się ten "nowy" diesel z biturbo z E60 i E90 (535d i 353d), ale z tds'em zabawa się kończy troszke ponad 4 tyś.

 

Chyba naprawde nigdy nie jechałeś TDS'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja swoją też musiałem przetestować i w Czechach na autostradzie jechałem 205 km/h w trzy osoby+ bagaż na oponach 195/65 R15. Obrotomierz miał 4400 obr/min. Natomiast mój braciak, który ma niestety ciężką nogę jechał nią 220km/h tez z trzema osobami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją też musiałem przetestować i w Czechach na autostradzie jechałem 205 km/h w trzy osoby+ bagaż na oponach 195/65 R15, ale musiałem zwolnić. Obrotomierz miał 4400 obr/min. Natomiast mój braciak, który ma niestety ciężką nogę jechał nią 220km/h z trzema albo z czterama osobami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat gorący,więc i ja wtrącę swoje 3grosze.Moją też się nie muszę prosić,żeby szarpnęła 200/h.Jak kupiłam 2 lata temu w Niemczech to na autostradzie wskazówka prędkościomierza doszła do 220/h i tak stanęła.Ta prędkość i tak przeszła moje oczekiwania.Jedyne co mnie zastanawia to to,że ludzie wydają niemałe pieniądze i nie chcą sprawdzić do końca co kupują,a póżniej mówią że jeszcze pod nogą mieli "zapas".Mnie osobiście by pokręciło gdybym nie sprawdziła za co płacę.A jak płacę to wymagam. :wink:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę wtrącić do tej dyskusji.

Ja mam 2,4TD a mój ojczulek 525TDS z 95 turing, z tego co wiem, to mamy różne przełożenia skrzyni, w tds 5 jest tak jak 4 u mnie, jak dorwaliśmy autostradę to do 200 ciągnęliśmy, dalej był strach bo na zimówkach do 195 można (takie mamy). Nie ścigaliśmy się więc nie wiem jak na max pójdą obie, 200 to i tak dużo, moja miała jeszcze wolne miejsce na obrotomierzu, trochę, a przyznam że jechałem nią szybciej...

Jak dla mnie to wystarczające...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie zdazylem przetestowac mojej buni pod tym katem - jechalem 195km/h i jeszcze sie rozkrecala. drogi mi zabraklo. :(

 

co do obrotow, to nigdy sie nie zgodze, ze tds konczy ciagnac przy 4000/min. Wg dokumentacji maksymalne obroty silnika to 5300/min a moc maksymalna jest osiagana przy 4600. Odcina niewiele powyzej 5000.

Racja jest natomiast, ze moment obrotowy znacznie spada powyzej 3500obr/min.

Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

525 tds ma spory potencjał- super sie jeździ tym samochodem na trasie, do 200 km/h rozpędza sie spokojnie - jak na nasze polskie warunki to aż nadto

 

Przyłączam sie do tej opini.

Moja Berbelucha 525 TDS z 1995 na Gdańskiej obwodnicy poszła 210Km/h, więcej się bałem,bo nigdy wcześniej tak szybko nie jechałem.

Na obwodnicy testowałem już wszystki swoje auta i oto wyniki jakie prędkości osiągnąlem wciskając gaz do dechy na 5 biegu na dłuższym odcinku trasy:

Opel Astra 1,6i 1993: 155 km/h

Volvo 440 1,9TD 1995: 170km/h

Mazda 323 2.0 DiTD 1999: 175km/h

Volvo S40 1,9TD 1997: 168km/h

Renault Megane 1,9D 1996: 160Km/h

Mitsubischi Space Star 1,9DiD 2001: 185km/h

Bmw 525 TDS 1995: 210Km/h ( ale jeszcze mogła, ale sie bałem)

 

I musze stwierdzić, że żaden z moich poprzednich aut nie miałby szans do BMW! Miałem nie kupować BMW, ale kupiłem i teraz już bede miał zawsze BMW - to najlepsze auto jakim jeździłem i jeżdzę!!!!

Będziesz Miał Wydatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a my z kumplem jego e34 tds automat wyciągli 210 a potem było holowanie i wymiana silnika (obecnie kumpel jakoś nie interesuje się ile wyciągnie ten "nowy" silnik)

 

Znaczy że to był szrot jakiś!

 

Ja moją bawarką 525 tds sedan z 1995 roku, na obwodnicy Gdańska śmiało jadę na maksa jakies 207 km/h,wiecej by poszla, ale tylko z górki, albo lepiej w przepaść.

Ale jak jade 200 coś mi tam już w desce chrabocze i zwalniam, żeby sie nie denerwować! Pozdrawiam.

A jeżdze na oponach Dębica 205, felgi oryginalne 15".

Pozdrawiam

Będziesz Miał Wydatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
220 km/h jechales dwulitrowym dieslem.hmmm? cos mi sie wierzyc w to nie chce,chyba ze na chipie lub innego typu tunningu.pozdro.

 

Nie wiem jak E34 ale 3 E46 2.0 Diesel pieknie lata , cos szwagier mowil ze 240km/h :D sry za off top

SPRZEDAM BMW 530 M60B30 TOURING AC SCHNITZER !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja swoja 2,0d e39 jechalem 205km/h

na lekkim chipie,opony 17,i cos moze jeszcze na zaglach by bylo szybciej...

 

2,5 tds powinien 210 z palcem w ....

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.