Skocz do zawartości

Dźwięk B58

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Cześć,

Czy to normalny dźwięk pracy silnika B58? (7.5kkm przebiegu). Wysłałem to swojemu mechanikowi i mówi że ostatnio miał nową X5 z 3kkm nalotu i brzmiała podobnie. Jeśli to normlana praca to szczerze nie brzmi to zbyt oszałamiająca jak na silnik, owiany taką sławą.

 

IMG_9513.jpg

Opublikowano

🙂 tak, też byłem trochę zaskoczony ...

Opublikowano

słucha się od strony wydechu 😉

po drugie nie dawaj Adamowi argumentów 😉

Edytowane przez Ratm

Sorry za brak polskich znakow ale mi sie nie chce ALT naciskac

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
8 minut temu, Ratm napisał(a):

słucha się od strony wydechu 😉

No tam zdecydowanie lepiej brzmi 😉

Edytowane przez adiki

IMG_9513.jpg

Opublikowano

To wtryskiwacze takie głośne 

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
48 minut temu, siwyZS napisał(a):

To wtryskiwacze takie głośne 

Myślisz że mogli pomylić i dali te od diesla? 😂

IMG_9513.jpg

Opublikowano

To nie są wtryskiwacze takie głośne , tylko pompa wysokiego ciśnienia. Ona tak samo stuka w B58 jak i B48. Znajduje się dokładnie na silniku na wysokości + portu. Czasami zmienia barwę dźwięku i napierdala jeszcze głośniej. Ogólnie to lepiej nie słuchać tych motorów bo można zawału dostać od samych dźwięków jakie wydają pod maską 😄

Opublikowano
3 godziny temu, Karonball napisał(a):

To nie są wtryskiwacze takie głośne , tylko pompa wysokiego ciśnienia. Ona tak samo stuka w B58 jak i B48. Znajduje się dokładnie na silniku na wysokości + portu. Czasami zmienia barwę dźwięku i napierdala jeszcze głośniej. Ogólnie to lepiej nie słuchać tych motorów bo można zawału dostać od samych dźwięków jakie wydają pod maską 😄

to zostało nazwane aksamitnym dźwiękiem 😁 nie będę komentował tzw kultury pracy ale diesel R6 brzmi jakby równiej  

Opublikowano

Bezpośredni wtrysk też ma w tym udział. Moje 3.0 tfsi też tak klikało

Opublikowano

Dół podobno od diesla.... więc jakby rodzinne brzmienie.

Ale faktycznie, 2.0 w Cuprze brzmiał mniej "sieczkarniowo". No ale 2 cylindry więcej jakoś łagodzą ten ból egzystencjalny...

Opublikowano

Nie otwierać maski, wtedy brzmi ładnie - widać tak był projektowany 😅

Opublikowano

Generalnie ma jeździć. I robi to bardzo dobrze...

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Zgadzam się z Panem powyżej 🙂 Zwłaszcza w trybie sport... + i skrzynia S. Jak dla mnie super. Jasne że ciężki i to czuć ale napędza auto pięknie przy stosunkowo niskim zapotrzebowaniu na jedzenie.

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, macste napisał(a):

Zgadzam się z Panem powyżej 🙂 Zwłaszcza w trybie sport... + i skrzynia S. Jak dla mnie super. Jasne że ciężki i to czuć ale napędza auto pięknie przy stosunkowo niskim zapotrzebowaniu na jedzenie.

To w takim ustawieniu to koniecznie z traction 😉

IMG_9513.jpg

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
5 godzin temu, adiki napisał(a):

To w takim ustawieniu to koniecznie z traction 😉

Fakt, trzeba uważać, jednak to nie Audi. Quattro pozwala na więcej niedoświadczonym (np genialne i piekielnie szybkie RS3). Beemwu jednak potrafi szybko zamieść ogonem 😆 Chciałbym spróbować na torze gdzie są granice... BMW robi dość fajne eventy ale dość drogie. Może grupowo coś zorganizować?

Opublikowano

Tanio to nigdy nie będzie , za paliwo opony i czas instruktora trzeba zapłacić, fajnie to wyglądało w Zandvoort , przy torze maja swój stały punkt

https://bmwdrivingexperience.nl/

 

Edytowane przez Woytas

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze

Ja już raz byłem na BMW M Track Day bardzo fajne doświadczenie 😉 teraz z chęcią bym się wybrał na Porsche Experience 

IMG_9513.jpg

Opublikowano

U mnie podobna kaszana. U Ciebie trochę zagłusza klimatyzacja. Ja nagrałem z wyłączoną klimą i wolnym nawiewem - dzięki temu wiatrak nie zagłusza pracy silnika.

na zimno:

https://youtu.be/GIFeKYm95sY?si=ewhVIdhKKjD-wp9h

na ciepło:

https://youtu.be/MskLNTd4V6Q?si=1b7oVLwdz8fzJ59o

 

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dobrze że o tym założyłeś wątek, miałem 440i 2017 dźwięk był super. Na początku roku będąc w Emiratach siedzę na kawie i koło mnie parkuje parkuje nowa 4ka i strasznie klekocze myślę na bank diesel, tylko skąd oni tu wzięli diesla? Jak spojrzałem na oznaczenie 440i byłem w ciężkim szoku..

Edytowane przez reaver

Opublikowano

😱 ... o jpd ..  toż to gorzej klekocze niż B47 :classic_laugh:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.