Skocz do zawartości

Dostęp komfortowy


Marchall

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mając dostęp komfortowy jest jeszcze coś ekstra poza:

- otwieranie auta bez kluczyka (jak podchodze do auta samo sie otwiera)

- otwieranie bagaznika machnieciem nogi

- dolna klapa otwierana elektrycznie

- dostep do auta z telefonu?


Trochę nie rozumiem, ceny 5,6k pln za tę opcję, chyba ze dostaje jeszcze cos poza tym co wymienilem powyzej, a o czym nie wiem. Mam te opcje w drugim aucie (nie bmw) i jest fajna, ale cena 5,6k za udogodnienie ze nie trzeba wyciagac kluczyka z kieszeni???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy mając dostęp komfortowy jest jeszcze coś ekstra poza:

- otwieranie auta bez kluczyka (jak podchodze do auta samo sie otwiera)

- otwieranie bagaznika machnieciem nogi

- dolna klapa otwierana elektrycznie

- dostep do auta z telefonu?


Trochę nie rozumiem, ceny 5,6k pln za tę opcję, chyba ze dostaje jeszcze cos poza tym co wymienilem powyzej, a o czym nie wiem. Mam te opcje w drugim aucie (nie bmw) i jest fajna, ale cena 5,6k za udogodnienie ze nie trzeba wyciagac kluczyka z kieszeni???

Jeszcze jest bardzo ważna funkcja - samoczynne zamykanie się samochodu po oddaleniu się z "kluczykiem".

Dostęp komfortowy to droga opcja (jak prawie wszystko w BMW) ale bardzo przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzięki temu bajerowi ukradli już raz samochód 'na walizkę' więc nie biorę tego od tego czasu nigdy :)

A czasem teraz kluczyki nie mają jakiegoś prostego żyroskopu i pokilku min leżenia w jednym miejscu dezaktywują się? Ew. pozostaje ta szkatułka do przechowywania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi dzięki temu bajerowi ukradli już raz samochód 'na walizkę' więc nie biorę tego od tego czasu nigdy :)

 


Zermax, nie pytam złośliwie, ale wziąłeś jakieś dodatkowe wyposażenie w swojej konfiguracji? Az mnie ciekawi na co sie zdecydowaleś i co uważasz za potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiugracje znajdziesz w moim temacie x5 m50i tam pisałem szczegóły całości, nie che mi sie teraz tego tutaj wypisywać całościowo konfig był za ca. 550k.

Za podstawę uważam pakiet M (to akurat miałem w standardzie), deska pokryta skóra (też w standardzie), komfortowe fotele, panoramiczny dach i harman kardon nagłośnienie, reszta to już kwestia indywidualnego widzimisię :)

Edytowane przez Zermax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzięki temu bajerowi ukradli już raz samochód 'na walizkę' więc nie biorę tego od tego czasu nigdy :)

A czasem teraz kluczyki nie mają jakiegoś prostego żyroskopu i pokilku min leżenia w jednym miejscu dezaktywują się? Ew. pozostaje ta szkatułka do przechowywania :D

 

Mi ukradli jak jadłem z rodziną obiad w restauracji, ani szkatułka ani żyroskopy tutaj by nie pomogły :) ale pomagają jak ktoś proboje zwedzic auto z garażu tym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzięki temu bajerowi ukradli już raz samochód 'na walizkę' więc nie biorę tego od tego czasu nigdy :)

A czasem teraz kluczyki nie mają jakiegoś prostego żyroskopu i pokilku min leżenia w jednym miejscu dezaktywują się? Ew. pozostaje ta szkatułka do przechowywania :D

 

Mi ukradli jak jadłem z rodziną obiad w restauracji, ani szkatułka ani żyroskopy tutaj by nie pomogły :) ale pomagają jak ktoś proboje zwedzic auto z garażu tym sposobem.

 

No to rzeczywiście grubo. Zgadza się, na takie opcje to nic raczej nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mi dzięki temu bajerowi ukradli już raz samochód 'na walizkę' więc nie biorę tego od tego czasu nigdy :)

A czasem teraz kluczyki nie mają jakiegoś prostego żyroskopu i pokilku min leżenia w jednym miejscu dezaktywują się? Ew. pozostaje ta szkatułka do przechowywania :D

 

Mi ukradli jak jadłem z rodziną obiad w restauracji, ani szkatułka ani żyroskopy tutaj by nie pomogły :) ale pomagają jak ktoś proboje zwedzic auto z garażu tym sposobem.

 

Właśnie że czujnik ruchu by pomógł. Kluczyk byłby nieaktywny podczas siedzenia w knajpie. Chyba że by szli za Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Właśnie że czujnik ruchu by pomógł. Kluczyk byłby nieaktywny podczas siedzenia w knajpie. Chyba że by szli za Tobą.

 

Nawet jeśli masz kluczyk w kieszeni i np. ruszasz nogą? Ciekawi mnie, jaka jest czułość tego czujnika i kiedy tak naprawdę ten pilot się wyłącza a kiedy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć mocno zgłębiłem temat jak się przed tym bronić. Żyroskopy niestety przy jakimkolwiek ruchu się aktywują i nic to nie daje jak właśnie ruszasz noga itp.

Sa firmy co sprzedają taki pokrowiec na kluczyk, który go wyłącza i potem trzeba klepnąć w kieszen dwa razy i się aktywuje, ale to strasznie upierdliwe i nie zawsze działa więc więcej problemu niż pożytku.

Może są jakieś nowe rozwiązania o których nie wiem bo od czasu zakupu x5 nie sprawdzałem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy korzysta ktoś na stałe z karty lub telefonu z NFC zamiast kluczyka? Działa tak samo jak kluczyk czy jest mniej funkcjonalne? Czy bezpieczeństwo związane z kradzieżą na walizkę to zwiększa, czy problem jest identyczny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zbliżyć kartę/telefon do czytnika w klamce - tak jakbyś w sklepie płacił przy kasie.

Później karta/telefon musi być położona na półce do ładowania - inaczej nie odpalisz silnika.

Ogólnie nadaje się to do awaryjnego użytkowania . Nie wyobrażam sobie takiego użytkowania na co dzień. Karta jest przydatna , gdy oddajesz auto do ASO - nikt nie bawi się wtedy twym ustawieniami przypisanymi do kluczyka.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
co się przejmujesz autem do 3 lat gdy masz GAP ect. Ukradną to ukradną, kupisz nowe. Ja mam i sie nie martiwe tym nawet . Zobacz jak blisko auta musisz byc aby sie otworzylo , boisz sie to wgraj kluczyk do iphone i z glowy masz. Kluczyk trzymaj w seifie. Pamietaj, że każde auto moga ukraść jak i wejsc do kazdego domu to tylko kwestia czasu a nie zabezpieczenia , ze sie nie da ukrasc bo się da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co się przejmujesz autem do 3 lat gdy masz GAP ect. Ukradną to ukradną, kupisz nowe. Ja mam i sie nie martiwe tym nawet . Zobacz jak blisko auta musisz byc aby sie otworzylo , boisz sie to wgraj kluczyk do iphone i z glowy masz. Kluczyk trzymaj w seifie. Pamietaj, że każde auto moga ukraść jak i wejsc do kazdego domu to tylko kwestia czasu a nie zabezpieczenia , ze sie nie da ukrasc bo się da.

 

Chyba nikt się nie przejmuje, tylko pytanie było żebyś wiedzieć. Dostęp komfortowy mam w kilku autach pod rząd od ponad 10 lat i nie wyobrażam sobie bez tego udogodnienia funkcjonować na codzień. Podstawa to dobre AC i najlepiej GAP.


W X5 tez używam od kilku miesięcy, ale przyznam ze sporadycznie zdarza mi się korzystać z NFC w tel jak nie wezmę kluczyka i chociaż nigdy mnie nie zawiodło to w dłuższa trasę zawsze z kluczykiem jadę na wszelki wypadek :) Z telefonem niedogodność to konieczność precyzyjnego przyłożenia do klamki i tylko od strony kierowcy oraz brak komfortowego otwierania dowolnych drzwi i bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie te precyzyjne przyłożenie telefonu sprawia największy kłopot. Ile razy już się nastałem przy klamce z telefonem i dopiero po kilku minutach (a czasami wogóle) złapał to miejsce i się otworzył. Ktoś ma jakieś wskazówki, albo patent jak to sprawnie otwierać? Na filmikach gość przykłada telefon przy klamce i zawsze zaraz otwiera, ale to tak w praktyce nie działa:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te wszystkie wynalazki jak otwieranie telefonem czy tą kartą bmw to jakieś uwstecznianie technologii….przecież standardowy dostęp komfortowy działa super a i bez tego wygodniej by było kliknąć przycisk na pilocie od auta niż kombinować z przykładanie karty czy telefonu do klamki.

Można oczywiście użyć tej powolnej aplikacji do zamknięcia/otwarcia auta….i tu ciekawostka….ostatnio zamknąłem auto przez apkę -niestety z kluczykiem w środku, kolejnego dnia zajęło z zegarkiem w ręku 1,5h zanim apka zadziałała bo pewnie mieli jakiś problem albo cholera wie co..mam wrażenie, że pomogło bujanie autem ze złości i żyroskop w kluczyku jakoś uaktywnił uspały idrive.Dobrze, że jakoś mi się specjalnie nie śpieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no właśnie te precyzyjne przyłożenie telefonu sprawia największy kłopot. Ile razy już się nastałem przy klamce z telefonem i dopiero po kilku minutach (a czasami wogóle) złapał to miejsce i się otworzył. Ktoś ma jakieś wskazówki, albo patent jak to sprawnie otwierać? Na filmikach gość przykłada telefon przy klamce i zawsze zaraz otwiera, ale to tak w praktyce nie działa:(

 

Pare razy zdarzyło mi się stać z 30sek i szukałem odpowiedniego miejsca. Dziwnie się wtedy patrzą przechodnie zastanawiając się pewnie czy nie próbuje ukraść auta na walizkę ;)

Obecnie 99% skuteczności u mnie to przyłożenie do środka klamki górnej części telefonu (IP 12pro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi NFC w telefonie Samsung galaxy s9 + przez rok działało super - teraz podobno samsung z końcem lipca wycofał się ze współpracy z BMW i digital key działa tylko na Iphone. Dowiedziałem się, że nic nie da zmiana telefonu na Iphona ponieważ Digital Key 1.5 kompatybilną z telefonami iPhone nie można wyposażyć mojego samochodu - rocznik 2020:) więc pocieszyłem się rok i po wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja używam etui z blokadą sygnału. Przekładam kluczyk do przegródki blokowanej tylko wtedy, gdy jestem w miejscach typu supermarket i miejscach publicznych, gdzie istnieje ryzyko zaczajenia się tych z walizką. Normalnie kluczyk spoczywa w etui w części niezabezpieczonej. Nie odczuwam specjalnie dużego dyskomfortu, gdy czasami raz na kilka dni muszę przełożyć kluczyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.