Skocz do zawartości

M340d co sądzicie?


Bartxxx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Wydaje mi się, że ten samochód powinien palić 2-3 litry mniej. Jakieś pomysły może czym takie spalanie może być spowodowane? Sprawę pewnie zgłoszę do serwisu.

Co jest nie tak.

Tylko nie wiadomo gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jakoś dużo. Może komputer zawyza. Oglądałem jakiś czas temu pomiar spalania chyba X5 3.0d przeprowadzony przez autocentrum i komputer zawyzal spalanie o 1.5l jak dobrze pamiętam.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@Hernandes

Masz rację, tylko że CO2 jest nieszkodliwe dla zdrowia, za to NOx oraz PM są trujące. Błędne połączenie CO2 z ekologicznością spowodowało wzrost popularności diesli w EU.


Osobówki wraz z busami i taxi stanowią ledwie 10.8% emisji - obniżenie w nowych samochodach CO2 o 5% czy 25% jest w zasadzie bezwartościowe, dopiero przejście na pełne elektryki + energia odnawialna do ładowania realnie obniży CO2. Edukacji ekologicznej w Polsce niestety nie mamy prawie żadnej.


/ źródło o CO2: https://ourworldindata.org/co2-emissions-from-transport

Sławomir ale nowe benzyny z bezpośrednim wtryskiem również emitują cząsteczki stałe i ich spaliny są rakotwórcze. Benzyn z pośrednim wtryskiem ten problem nie dotyczył...taki rozwój motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jest jakiś dramat, ten punkt pierwszy w dieslu powinien być bliżej 5 litrów niż 8 :shock:

 

Nie zartuj sobie..

1900kg, x-drive, 340KM.

Spalanie 5l/100km to w bajkach jedynie albo normie NEDC :)

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie M340d sedan.

Najmniej trasa 350km 108km/h średnie spalanie 4.9 A i S przepisowo

https://zapodaj.net/22342b22d9f76.jpg.html

Da się! :)


Najwięcej tankowanie 11l/100

https://zapodaj.net/5a9c58664e169.jpg.html


Najwięcej z całego dnia 10l/100

https://zapodaj.net/68d8c99b34279.jpg.html


Ponad 1000km na zbiorniku:

https://zapodaj.net/60bd04e4990cc.jpg.html


Średnie z 10kkm mam 7.7


Superb combi 4x4 dsg 2.0tsi zrobiony na 360KM średnio mi palił 14.5 l

Edytowane przez CrocodileReggae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie sadze, ze jazda na ECO-PRO, gdzie zwloka na pedal gazu trwa "3s", przez 350km w idealnych warunkach (bez wyprzedzania, tempomat, pewnie z wiatrem etc etc), jest miarodajna :twisted:

W 316d - moze ok, ktos tak jezdzi, w 340KM M340d - nie, tak sie raczej nie jezdzi standardowo.


Moja F10 530d jest o 150kg lzejsza od G21 M340d, nie ma x-drive i jezdzac w COMFORT miasto/drogi podmiejskie bez zadnego wyprzedzania i muskajac pedal gazu srednie spalanie z ostatnich 40 tys km to 10l/100km.


Nie chce zaczynac wojenki co ile komu pali bo to sa bardzo subiektywne rzeczy i kazdy ma inna noge ale na boga, nie piszmy herezji na forum ze 2 tonowe 340KM auto z AWD pali 5 czy tam 6 litrow oleju na 100km.


PS. Kolega CrocodileReggae uprawia zaawansowany eco-driving jezdzac 90% czasu na eco-pro i ma srednie spalanie 7,7l/100km - kupowanie M340d za >300k PLN, zeby pozniej jezdzic jak autem 90KM jest jakas aberracja (nic mi do tego oczywiscie, nie osadzam, mowie tylko ze w ten sposob to mozna Octavia TDI uzyskac spalanie srednie 2l/100km na jakims tam odcinku).

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Adam ale zrozum że kolega któremu pali wyraźnie za dużo nie może się zbliżyć do tych wyników i coś jest nie tak. Nikt nie mówi że to auto ma palić 5 czy 6 litrów w cyklu mieszanym ale w jeździe 70-90 powinno właśnie tyle spalić, po to między innymi jest diesel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ale zrozum że kolega któremu pali wyraźnie za dużo nie może się zbliżyć do tych wyników i coś jest nie tak. Nikt nie mówi że to auto ma palić 5 czy 6 litrów w cyklu mieszanym ale w jeździe 70-90 powinno właśnie tyle spalić, po to między innymi jest diesel.

 


Ja w 320d miałem 6,5 litra i to był mój rekord :D ale znowu, ja nie jeżdżę po to żeby pobić rekord najniższego spalania więc może nie powinienem się wypowiadać.

Ale swoją droga katalogowo 340d ma 6,5l srednie spalanie, więc umówmy się, nigdy tak w praktyce nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamjttk weź przestań bredzić...

108 średnia prędkość z 350km nie z 10...

W normalnym ruchu.

Po prostu przepisowo, bez pajacowania, v maxów itd...


Dopiero pisałeś, że 5l to w bajkach...

Udowodniłem, że w m340d to nie stanowi problemu a ty dalej swój bełkot, że z wiatrem, że tak, że śmak... pliz!


Ponad 1000km na.zbiorniku, średnia 5.3l:

https://zapodaj.net/60bd04e4990cc.jpg.htmlp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamjttk

to ty się zbliżasz do M340 tyle że w benzynie

porównywanie F10 530d do G20 340d to pewne nie porozumienie zupełnie inne auta pod każdym względem - zupełnie inny silnik.

Każdy jeździ jak chce i jeździ rożnie. Ale rozmowa jest o normalnym użytkowaniu a nie skrajnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Adamjttk weź przestań bredzić...

Po prostu przepisowo, bez pajacowania, v maxów itd...

Dopiero pisałeś, że 5l to w bajkach...

Udowodniłem, że w m340d to nie stanowi problemu a ty dalej swój bełkot, że z wiatrem, że tak, że śmak... pliz!

Ponad 1000km na.zbiorniku, średnia 5.3l:

https://zapodaj.net/60bd04e4990cc.jpg.htmlp

 

1. Po pierwsze to prosilbym o odrobine kultury, jakis tam poziom wypowiedzi na forum starajmy sie utrzymywac.

2. Kupiles 340d, a jestes zafiksowany na punkcie jezdzenia eco-pro i bicia rekordow spalania - ok, nie mam z tym zadnego problemu, natomiast wklejanie "personal best" z jakichs tam tras gdzie jedziesz z wiatrem za TIRem nie ma wiekszego sensu w przypadku rozmow o normalnym, standardowym spalaniu - z tego co widze jezdzisz ciagle na eco-pro i srednie masz mimo tego ~8l/100. Jezdzac "normalnie" w trybie comfort i uzywajac od czasu do czasu chociaz polowe mocy w Twoim aucie - mialbys pewnie blizej 10l.

Tyle z mojej strony.


PS. W mojej poprzedniej hybrydzie 330e moglbym Ci na sile pokazac, ze srednie spalanie z ostatniego 1000km wynosilo rowno 0l/100km bo ladowalem sie pradem i w pracy i w domu i jezdzilem same krotkie odcinki.

Nie znaczy to jednak, ze to jest "normalne" spalanie 330e o ktorym bym pisal ludziom na forum.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jegomościu, oczyść umysł i wysil się odrobinę.

Czy ktoś Ci tu pisze, że kupiłeś elektryka bo cię na LPG nie stać?

Zamiast przyznać rację to zupełnie niepotrzebnie brniesz... Mimo dowodów i zeznań naocznych świadków.

Bezpodstawne oskarżanie o konfabulacje może być uznane jako przejaw braku kultury. Nie rób więc z forumowych kolegów... mitomanów! To pozytywnie wpłynie na poziom wypowiedzi na forum.


Tak jechałem z wiatrem, z górki, za teslą... :) tak było!

350km, średnia 108km/h, 4.9l/100 :)


Podsumowując poruszony po raz kolejny wątek spalania:

Auto jest zaskakująco oszczędne jak na osiągi,

a dzięki temu na przeciętnej wielkości zbiorniku ma całkiem sensowny zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kurcze, ale to wiadomo nie od dziś że mocniejsze auta mają inne dyfry przez co mają róźne obroty.

Przy 3.0d mam 1100 przy 100km/h a w 2.0d jest 1700.


Siłą rzeczy auto mniej spali przy 1100 rpm niż przy 1700 nawet jeśli jest róźnica dwóch garów.

Inne rozłożenie momentu obrotowego.

Bezwładność i te sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja F10 530d jest o 150kg lzejsza od G21 M340d, nie ma x-drive i jezdzac w COMFORT miasto/drogi podmiejskie bez zadnego wyprzedzania i muskajac pedal gazu srednie spalanie z ostatnich 40 tys km to 10l/100km.

Nowsze generacje oferują więcej przy mniejszym spalaniu.

A tak przy okazji, to F16 40d ma takie średnie spalanie w podobnych warunkach użytkowania jak piszesz - bez jazdy autostradowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej spalanie jest w granicach 8l, zasięg o którym tu wspomniano 1000km to szacun. Tylko mija się to z celem posiadając M340D. Przy pałowaniu na trasie, trochę miasta i krajówka 10l. Więcej nigdy nie milem. Mój styl jest dynamiczny i 8l to jest taki pewnik i tak powinno to auto palić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Glos rozsadku w koncu :cool2: :norty:

8-10l w zaleznosci od pogody, miasta i ciezkosci nogi to standard dla >300KM, w miare ciezkiego diesla, cudow nie ma.

Wklejanie rekordow jazdy o kropelce na eco-pro i bronienie tego jak niepodleglosci jest troche zenujace imho w M340d, ale jak mowilem nic mi do tego, kazdy ma swoje hobby.


Mi tylko chodzilo o to, ze spalanie 5l jak i 13l to sa wartosci skrajne, da sie ale nie jest to "normalna" jazda.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ty nigdy się nie poddajesz? :) Czy przepisowa jazda po lokalnych drogach to ekstremalne wyzwanie i jazda o kropelce? Po prostu często są takie warunki że nie ma gdzie cisnąć ani po co, jedziesz sobie ok 90 km/h i wtedy diesel pali 5-6 litrów, nawet m340d, musisz się z tym pogodzić i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.