Skocz do zawartości

M340d co sądzicie?


Bartxxx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wydaje mi sie czasem Slawomir, ze moj entuzjazm do elektrykow jest wprost proporcjonalny do Twojej niecheci do silnikow wysokopreznych :norty:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Odebrałem kilka dni temu g20 340d, sedan. Chętnie udzielę odpowiedzi na wasze pytania.


Z ciekawych funkcji jakie znalazłem, nie wiem czy jest to we wszystkich g20, powróciła stara funkcja REST :-D (ostatni raz w 3 w e90 było o ile się nie mylę, w f30 na pewno już nie było).

Auto jest w stanie dogrzewać wnętrze ciepłem resztkowym silnika, przez dość długi czas. Funkcja uruchamia się automatycznie po włączeniu wentylacji postojowej, przy ikonce temperatury na panelu klimatyzacji pokazuje się ikona ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odebrałem kilka dni temu g20 340d, sedan. Chętnie udzielę odpowiedzi na wasze pytania.


Z ciekawych funkcji jakie znalazłem, nie wiem czy jest to we wszystkich g20, powróciła stara funkcja REST :-D (ostatni raz w 3 w e90 było o ile się nie mylę, w f30 na pewno już nie było).

Auto jest w stanie dogrzewać wnętrze ciepłem resztkowym silnika, przez dość długi czas. Funkcja uruchamia się automatycznie po włączeniu wentylacji postojowej, przy ikonce temperatury na panelu klimatyzacji pokazuje się ikona ciepła.

W F też było, tylko nie było to nazwane 'REST'.

Wystarczyło właczyć nawiew, była dodatkowa pompka obiegu płynu *chyba dwie nawet*. Pomijając Webasto - no ale to coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zrobiłem już 50tys km M340d i niezmiennie jestem tym autem zachwycony - głównie silnikiem. Zastanawiam się tylko nad trwałością - planowo kończę leasing na 150k nalotu (3 lata), myślicie, że warto sobie zostawiać na dłużej? Robię ponad 50k rocznie i zastanawiam się czy powyżej 200-250k przebiegu nie zjedzą mnie koszty obsługi/napraw. Ma ktoś jakieś doświadczenie z żywotnością tych nowszych B57? Postanowiłem robić serwis o połowę częściej niż pakietowy BMW (komputer pokazuje olej co 30-35 tys, ja wymieniam dodatkowo w połowie - gdy wskazuje ok 15 tys), ponadto wymieniam filtry powietrza i paliwa (zawsze)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt Ci sensownie nie odpowie na to pytanie. Dzisiaj samochody nie są projektowane do długiego życia (niestety), ale zdarzają się szczęśliwe przypadki. Niedawno znajomy pozbył się Skody Superb, którą przez kilka lat natłukł 300k km i nie miał żadnej poważnej awarii, nawet skrzyni DSG, które najczęściej padają ok. 150k. Także wszystko zależy :) Jakby co to nowy silnik do Twojego auta kosztuje ok. 30k. Taka wymiana zawsze wyjdzie dużo taniej niż zakup nowego auta, a dasz mu dodatkowe kilka lat (prawdopodobnie) bezawaryjnego życia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio 30k? Spodziewałem się raczej bardziej 80k... Wiem, że nikt mi nie da gwarancji czy coś, ale łudziłem się, że może ktoś już chociaż przerabiał typowe usterki B57, szczególnie ze nawet te nowsze warianty już dobre kilka lat jeżdżą po drogach (i raczej większość ludzi kupuje je żeby tłucze długie dystanse po autobanach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natłukł 300k km i nie miał żadnej poważnej awarii, nawet skrzyni DSG, które najczęściej padają ok. 150k.

 

Bo pewnie ten koleś był tym myślącym i wymieniał olej w skrzyni biegów. Niestety w ASO często mówią że "tego się nie robi". Pewnie, niech tam zgnije stary olej i skrzynia będzie do wymiany. ASO = wymieniacze. BTW. Ktoś w swojej BMW wymieniał już olej w skrzyni biegów? Jeśli tak, to gdzie i przy jakim przebiegu?

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam to interwał wymiany oleju w ZF to 80k km. Gdzie? Jak to zwykle bywa -> w zakładzie zajmującym się naprawą takich skrzyń w okolicy z dobrymi opiniami.

 

i podobno nie wolno robić metodą dynamiczną - tylko statyczną. ( gdzieś czytałem że to wytyczne ZF )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Na niemieckim forum jest trochę osób które miały ten sam problem. Jest chyba na to akcja serwisowa. Mój egzemplarz w zeszłym roku w czerwcu tuż przed wydaniem od dilera załapał się na akcje przez co musiałem odczekać dodatkowe dwa tygodnie.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja mam m340i i jestem mega ciekaw jak 40d sie zbiera. Niestety nigdzie nie ma w krakowie w salonach jako demo. W 40i brakuje mi troche niuta niestety

 

Własnie z tego powodu nie wzialem m340i. Nie powiem jednak ze nie zaluje troche ze nawet sie nim nie przejechalem przed zakupem m340d. Jezdzilem natomiast M2 i pewnie zabrzmi to smiesznie ale do normalnej jazdy tzn. do 2,5-3tys obr lepiej mi sie jezdzilo starym f31 330d. Jak bedziesz kiedys w Warszawie to sie odzywaj i zrobimy porownanie.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem natomiast M2 i pewnie zabrzmi to smiesznie ale do normalnej jazdy tzn. do 2,5-3tys obr lepiej mi sie jezdzilo starym f31 330d.

To jednoznacznie znaczy, że szybkie sportowe auta to nie jest coś, co potrafisz wykorzystać. To nic złego, po prostu nie warto się pakować w zbyt sportowe modele, jeśli się jeździ spokojnie/normlanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.