Skocz do zawartości

M340d co sądzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, maxox napisał(a):

Czyli się wydaje, że rotacja kół nie jest jakoś mega potrzebna. Na angielskim forum pisali że tył do wymiany po 20 tys km maks

Jak jazda agresywna to tył schodzić szybciej. Jak ktoś jeździ normalnie/ bez upalania będzie podobnie. Powiem coś więcej za 2 lata 🙃

  • Odpowiedzi 571
  • Wyświetleń 76,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

  • Musze przyznać że nie do końca rozumiem co tutaj sie próbuje udowodnić. Że M340d jest szybsze od M340i ? Nie jest, jest wolniejsze i czuć to zwłaszcza od około 140km/h+ natomiast z uwagi na moment i j

  • Cykl życia wątku o 340d: 1. Zaczepka, że 340d jedzie lepiej; 2. awantura, że nieprawda 3. gorąca dyskusja, włącza się kilku geeków, wjeżdżają wykresy, całki, wzory fizyczne, ale jest pa

  • Dodam coś od siebie - w sumie to jest tak - oba M340i i M340d to genialne auta z genialnymi silnikami, ale z dużymi różnicami. A pisanie, że M340i nie jedzie bez gazu w podłodze to nieprawda. Max

Opublikowane grafiki

Opublikowano
15 godzin temu, maxox napisał(a):

Czyli się wydaje, że rotacja kół nie jest jakoś mega potrzebna. Na angielskim forum pisali że tył do wymiany po 20 tys km maks

Jak jeździsz tak masz, u mnie 123000km na blacie i latem wymieniałem letnie, teraz dobiję zimę i wymienię.

Faktycznie zimą można się więcej tyłem pobawić stąd może być większe zużycie niż latem.

Opublikowano

Jestem po zmianie opon i serwisie. Po 2 latach/sezonach opony równomiernie zużyte. Auto nie upalane wybitnie, ale i nie oszczędzane przesadnie.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
6 godzin temu, GDX4 napisał(a):

Jestem po zmianie opon i serwisie. Po 2 latach/sezonach opony równomiernie zużyte. Auto nie upalane wybitnie, ale i nie oszczędzane przesadnie.

A ich przebieg to? 

Opublikowano

45000km do podzielenia mniej więcej na 2, czyli pop 22 500km na letnie i tyle samo zimowe..., ale to 340i, one nie maja siły haratać opon...😀

Przy 340d to już bym szedł w 300/330 na tył, co najmniej...😜😄

Edytowane przez GDX4

Opublikowano

Udało się wymienić, 300 nie będzie na tyle, ale 255 będzie 😁

Opublikowano

Trochę w złym wątku o tym piszemy, ale BMW początkowo na zimę miało chyba tylko jednolite koła/opony. Gdzieś też pisało że wtedy nacisk na 1cm jest ten sam na obydwu osiach i trakcja lepsza zimą. Uparłem się na mieszane, bo to 225 wygląda patrząc z tyłu, jakby ktoś dwie dojazdówki założył, ale co do trakcji zimowej na mieszanym i jednolitym zimą to już w sumie nie wiem co lepsze

Edytowane przez maxox

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
7 godzin temu, maxox napisał(a):

Trochę w złym wątku o tym piszemy, ale BMW początkowo na zimę miało chyba tylko jednolite koła/opony. Gdzieś też pisało że wtedy nacisk na 1cm jest ten sam na obydwu osiach i trakcja lepsza zimą. Uparłem się na mieszane, bo to 225 wygląda patrząc z tyłu, jakby ktoś dwie dojazdówki założył, ale co do trakcji zimowej na mieszanym i jednolitym zimą to już w sumie nie wiem co lepsze

Pojeździmy, zobaczymy. Dla mnie to też pierwszy raz mieszane. Będzie dobrze jak na letnich i mokrym czyli trzeba będzie uważać w sport 😀 Fajnie by było przetestować na jakimś bezpiecznym torze jedne i drugie ale myślę, że dla takiego amatora jak ja różnica nie byłaby bardzo odczuwała (o ile w ogóle). Przy włączonej kontroli trakcji na pewno - też się adaptują do takiego setupu.

Opublikowano

Po prostu zwykłych mają więcej niż mieszanych i te polecają...

Na mieszanych nawet na śniegu dobrze się jeździ.

Opublikowano

Tak sobie też właśnie myślę, że polecają to co jest na półce akurat

Opublikowano

Polecają, żeby ludzie 2 komplety felg musieli kupić 😁

Opublikowano

Mi nikt jednych czy drugich nie polecał, dostałem ofertę na takie i takie i wybrałem taki sam układ jak letnie na których auto z fabryki wyjechało (niemieszane).

A rozpatrywanie względem wyglądu bo szersza lepiej hehe to raczej syndrom "nie mogę się już nowego auta doczekać, więc zagłębiam każdy nieistotny szczegół z nim związany". Wiem, też to przerabiałem 😆

Opublikowano

Haha, coś w tym jest, ale jechałem za tym autem na 225 gumce z tyłu i wygląda kuriozalnie, przy słabszych silnikach i jak komuś nie zależy ok, ale w m340i/d wygląda jakby auto jechało na dojazdówkach. A ja akurat kupilem felgi po rabacie , jak większość chyba i głównie dlatego, że tylko 796m czarne z 18tek mi się podobało.

Opublikowano

Ja lubię mieć dwa komplety kół. Zmiana zima/lato zajmuje mi do godziny. Miło coś podłubać przy aucie.

Opublikowano

I mimo że są czujniki zarówno z przodu jak i z tyłu, zawsze można sobie ładnie sprawdzić stan hamulców 😉

Opublikowano

Kupiłem komplet zimowych kół w rozmiarze takim samym jak wyjechał z fabryki 245/45/18 i pozbyłem się w ten sposób problemów "ezystencjalnych"😀 typu za wąskie, za małe etc.

Tak jak koledzy wcześniej napisali zmieniam koła sam w dogodnym momencie i przy okazji popatrzę na stan hamulców. A jak już emocje opadną bo spadł pierwszy śnieg, to wtedy na spokojnie mogę podjechać na ewentualne przeważenie. Zrobią to wtedy dokładniej bo nie mają, aż takiej presji.

Opublikowano

A z jakiej fabryki wyjeżdża jednolity rozmiar 245/45/18? 

Opublikowano

Z fabryki w Dingolfing k/Monachium.

Opublikowano

Gdzie ty masz jednolity rozmiar kół 245 przód i 245 tył na 18tce?  Do g20? Nigdy nie widziałem takich kół ani nie słyszałem o takich. Można by na 8 czy 8.5 calową felgę takie opony niby włożyć ale nigdy nie widziałem 

Edytowane przez maxox

Opublikowano

Dobra mój błąd bo ja mam G26 i nie sądziłem że między 3 i 4 są jakieś różnice. Teraz widzę, że w 3 jest nieco skromniej. A felgi mam 8.5Jx18 ET36, zarówno letnie jak i zimowe. W 4 nawet mieszany zestaw to 245 i 255. Zdjęcie na jakich oponach wyjechał.

20241020_101520.jpg

Edytowane przez Hesky

Opublikowano

Stąd moje zdziwienie, bo w trójce nie ma takiego rozmiaru...

Opublikowano

To nawet nie jest kwestia tego że to 4ka, bo taki rozmiar kół jest tylko w G26 czyli 4 GC. Za to 4ka coupe i cabrio (G22, G23) ma koła takie same jak 3ka sedan i kombi (G20, G21).

Opublikowano

Bo 4GC to już grubasek, co bardziej podjada w nocy z lodówki niż 3. Chociaż oba mają nadwagę....😀

Ale i tak dają się lubić.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Jeździłem nową F36 prawie 2 tygodnie parę lat temu. To zupełnie inne auto budowane na podwoziu 5er ... pewnie teraz podobnie. Dłuższe, większy rozstaw, większe koła,  miejsce w środku i nadwaga (CarMassIndex na pewno blisko 30...) Do tego to było 18d. Sama słodycz i legendarna radość z jazdy 🙃

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
22 godziny temu, GDX4 napisał(a):

Bo 4GC to już grubasek, co bardziej podjada w nocy z lodówki niż 3. Chociaż oba mają nadwagę....😀

Ale i tak dają się lubić.

Niby tak ale w porównaniu do Turaska róznica to tylko 30kg.

 

 

Edytowane przez adiki

IMG_9513.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.