Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły może już komuś brakujące kamery do auta?

Albo czy ktoś jest w stanie sprawdzić czy coś w tym temacie ruszyło?

U mnie niestety dalej cisza w temacie. BMW ponoć podaje co rusz nowe terminy, ale ostatecznie nikt nie wie kiedy będą na miejscu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą sytuację. G21 dotarło do dealera bez kamer na początku ubiegłego tygodnia. Nieoficjalnie to kwestia ~2 tygodni, ale oficjalnie brak jakiegokolwiek terminu. Mówią, że nie wchodzi w grę nawet rejestracja dopóki samochód nie będzie kompletny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą sytuację. G21 dotarło do dealera bez kamer na początku ubiegłego tygodnia. Nieoficjalnie to kwestia ~2 tygodni, ale oficjalnie brak jakiegokolwiek terminu. Mówią, że nie wchodzi w grę nawet rejestracja dopóki samochód nie będzie kompletny.

Mój samochód zarejestrowali i dowód rejestracyjny już czeka, ale kamer nie ma i nie wydadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 330i xDrive przeszlo ze 112 na '150 - order scheduled for body shop'. Zamówienie z grudnia 2020 :mad2: . Wczesniej zabrali ledzwie u pasazera, ładowarke indukcyjną i systemy asystujace pro. Kamer 360 nie mialem, wiec mam maleńką nadzieję, że w sierpniu odbiorę auto.

Ma ktoś doświadczenie z rekompensatą od BMW z tytułu opóźnienia (+5 mc) i wprowadzenia restrykcji ? Jakąkolwiek, niekoniecznie obnizka ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 330i xDrive przeszlo ze 112 na '150 - order scheduled for body shop'. Zamówienie z grudnia 2020 :mad2: . Wczesniej zabrali ledzwie u pasazera, ładowarke indukcyjną i systemy asystujace pro. Kamer 360 nie mialem, wiec mam maleńką nadzieję, że w sierpniu odbiorę auto.

Ma ktoś doświadczenie z rekompensatą od BMW z tytułu opóźnienia (+5 mc) i wprowadzenia restrykcji ? Jakąkolwiek, niekoniecznie obnizka ceny.

 

Mój wskoczył w 150 w zeszłym tygodniu. Zamówienie też z Grudnia 2020. Nie mam jeszcze informacji, czy w końcu zjechał z taśmy, czy nie. Z tego co na razie wiem, to podmienili mi zegary z Plus na Pro. O brakach cisza. Wstępnie rozmawiałem o rekompensacie w postaci pakietu serwisowego, ale co z tego wyjdzie to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 330i xDrive przeszlo ze 112 na '150 - order scheduled for body shop'. Zamówienie z grudnia 2020 :mad2: . Wczesniej zabrali ledzwie u pasazera, ładowarke indukcyjną i systemy asystujace pro. Kamer 360 nie mialem, wiec mam maleńką nadzieję, że w sierpniu odbiorę auto.

Ma ktoś doświadczenie z rekompensatą od BMW z tytułu opóźnienia (+5 mc) i wprowadzenia restrykcji ? Jakąkolwiek, niekoniecznie obnizka ceny.

U mnie była informacja o 0.03% od wartości pojazdu za kazdy dzień zwłoki, ale nie powinienem mieć takich problemów, bo na umowie data odbioru jest początek października, a samochód dostał już slota na produkcję w przyszłym tygodniu i mam już VIN - niestety dekodery pokazują na razie E36 316i z mojego roku urodzenia :lol: Swoją drogą to jak sprawdzacie te statusy zamówienia/produkcji? Jestem totalnie zielony bo to moje pierwsz BMW.


Co do rekompensaty to na Twoim miejscu walczyłbym o jakiś pakiet serwisowy/gwarancję albo coś w stylu spooorego upustu na koła zimowe. 5 miesięcy to nie jest byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 330i xDrive przeszlo ze 112 na '150 - order scheduled for body shop'. Zamówienie z grudnia 2020 :mad2: . Wczesniej zabrali ledzwie u pasazera, ładowarke indukcyjną i systemy asystujace pro. Kamer 360 nie mialem, wiec mam maleńką nadzieję, że w sierpniu odbiorę auto.

Ma ktoś doświadczenie z rekompensatą od BMW z tytułu opóźnienia (+5 mc) i wprowadzenia restrykcji ? Jakąkolwiek, niekoniecznie obnizka ceny.

U mnie była informacja o 0.03% od wartości pojazdu za kazdy dzień zwłoki, ale nie powinienem mieć takich problemów, bo na umowie data odbioru jest początek października, a samochód dostał już slota na produkcję w przyszłym tygodniu i mam już VIN - niestety dekodery pokazują na razie E36 316i z mojego roku urodzenia :lol: Swoją drogą to jak sprawdzacie te statusy zamówienia/produkcji? Jestem totalnie zielony bo to moje pierwsz BMW.


Co do rekompensaty to na Twoim miejscu walczyłbym o jakiś pakiet serwisowy/gwarancję albo coś w stylu spooorego upustu na koła zimowe. 5 miesięcy to nie jest byle co.

 

U mnie podobnie do max 4%. Mysle ze BSI plu byloby milo.

A sprawdzanie statusu to stalking na handlowcu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie ze odsetki sa naliczane, gdy opoznienie wynika z dzialan sprzedawcy (dilera)… udowodnienie i przypisanie winy dilerowi moze byc dosc karkolomne.

 

To nieprawda. Jest to bajka opowiadana przez dilerów, aby zniechęcić ludzi do domagania się odsetek. I jak widać, działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie ze odsetki sa naliczane, gdy opoznienie wynika z dzialan sprzedawcy (dilera)… udowodnienie i przypisanie winy dilerowi moze byc dosc karkolomne.

 

To nieprawda. Jest to bajka opowiadana przez dilerów, aby zniechęcić ludzi do domagania się odsetek. I jak widać, działa.

 

No tak wlasnie mysle, bo idąc tym tropem to winny bedzie producent chipów, a nie BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowe masz podpisana z dilerem i on ma obowiazek dostarczyc auto w terminie. To ze cos po drodze do dealera sie zes.ralo to sprawa dealera a nie kupujacego i za to odpowiada. Jesli czuje sie pokrzywdzony to niech sobie dealer walczy z dostawca a wiec fabryka BMW. Nic kupujacemu do tego.


A propos tego co wyzej ktos napisal ze auto zarejestrowane a czeka na kamery i dopiero bedzie wydane proponuje sobie przypilnowac date rozpoczecia gwarancji. Zeby nie bylo od daty rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką rekompensatę dostaliście za niedostarczenie auta w terminie?

Jeżeli można to nazwać rekompensatą, po 4 tygodniu dostałem X1 i się umówiłem, że jeżeli mój samochód będzie do 16.08(minie 7tyg) to po prostu wymieniamy, jeżeli nie to rozmawiamy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktos, czy data produkcji po rozkodowaniu VIN to data jej rozpoczęcia czy zakończenia?


Widzę, ze wyrzucili u mnie podparcie lędźwiowe u pasażera. Ktos z Was dostał za to jakaś rekompensatę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odebrałem w zeszłym tygodniu, aczkolwiek czekała 3-4 tygodnie u dilera, aż zakończę poprzedni leasing.

Wyleciało podparcie lędźwiowe u pasażera, aczkolwiek się nie kłóciłem. Miałem zamówione podstawowe zegary bez navi, a dostałem zegary LCD i navi Professional z Android Auto.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktos, czy data produkcji po rozkodowaniu VIN to data jej rozpoczęcia czy zakończenia?


Widzę, ze wyrzucili u mnie podparcie lędźwiowe u pasażera. Ktos z Was dostał za to jakaś rekompensatę?

 

A nie miałeś w zamówieniu opcji "rezygnacja z dodatkowych funkcji fotela pasażera"? Bo to się zawiera w tym i konfiugurator jakoś od maja wypluwał wszystkie konfiguracje z właśnie tą opcją.


Jeżeli chodzi o rozkodowanie VIN to kiedy dostałeś VIN o handlowca? I na jakiej stronie byłeś w stanie rozkodować VIN jeszcze przed odbiorem? Ja mam VIN od półtora tygodnia, samochód jest w trakcie produkcji ale na razie w dekoderach pustki albo E36.


Pytanie do wszystkich: Ile w Waszym przypadku minęło dni od rozpoczęcia się produkcji do odbioru samochodu albo ile trwał sam transport? Muszę umówić się na zabezpieczenie lakieru folią+powłoką ale totalnie nie wiem na kiedy :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktos, czy data produkcji po rozkodowaniu VIN to data jej rozpoczęcia czy zakończenia?


Widzę, ze wyrzucili u mnie podparcie lędźwiowe u pasażera. Ktos z Was dostał za to jakaś rekompensatę?

 

A nie miałeś w zamówieniu opcji "rezygnacja z dodatkowych funkcji fotela pasażera"? Bo to się zawiera w tym i konfiugurator jakoś od maja wypluwał wszystkie konfiguracje z właśnie tą opcją.


:duh:

 


Wtedy kiedy ja zamawiałem to nie było jeszcze oficjalnych restrykcji na podparcie. Miałem w zamówieniu podparcie u kierowcy jak i u pasażera (1200 zł).


VIN dostałem 23 lipca a mogłem go rozkodować dopiero dzisiaj. Według VIN produkcja 3 sierpnia.


W moim przypadku zadziałał tylko https://bimmer.vin

Płatna wersja mdecodoera, outvin nadal nie znajduję pojazdu, a inne pokazują e36 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.