Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podglądam od kilku dni więc może również coś napiszę. Mnie osobiście dotyczy problem braku kamer wyposażenia Parking Assistant Plus, z tego też powodu ten temat mnie najbardziej interesuje. WSZYSTKIE modele G20, G21 oraz G80 aktualnie wyjeżdżają z fabryki w Monachium bez kamer(nie dotyczy kamery z tyłu) lekkie pierwszeństwo ma G26 jako najnowszy z wymienionych, podejrzewam, że dotyczy to również innych opcji wyposażenia. Teraz przykra informacja dla osób których samochód tak jak i mój został wyprodukowany do 5-6 tygodni wstecz do teraz, z punktu widzenia klienta cały proces dostarczenia będzie przebiegał bez problem, aż do momentu kiedy nie otrzymamy wiadomości z salonu o braku kamer. Nie wiem jak to wygląda u sprzedawców, kiedy dostają informację o braku wyposażenia ale już na etapie produkcji samochód jest zablokowany wraz z informacją, że kamery zostaną dodane u DEALERÓW.

Prawdopodobnie w następnym tygodniu będę miał spotkanie w sprawie mojego samochodu więc... zobaczymy co powiedzą.


Może jest ktoś na forum kogo również dotyczył brak kamer 360 stopni ale problem został już rozwiązany?

Mój termin odbioru był 24.06, czyli ponad 2 tygodnie temu.

Ja dostałem informację od kierownika działu sprzedaży, że kamery będą dostępne do końca tygodnia i początkiem tygodnia powinny być we salonie, montaż ma potrwać nie więcej jak jeden dzień, a jeszcze tego samego dnia maja zarejestrować samochód, także trzymam kciuki, żeby odebrać auto w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam planowany odbiór na wtorek/środę w przyszłym tygodniu :8)

Ponoć obecny średni czas oczekiwania to ok 8 miesięcy :shock:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skończyło się na rezygnacji z zamówienia. Planowany odbiór był na koniec lutego G21 318i mpak (zamówienie z października 2020). Jeszcze tydzień temu diler nie był w stanie nawet potwierdzić daty produkcji na rok 2021. Finalnie dostałem 22% na auto ze stocku, więc w przyszłym tygodniu odbieram G21 330ix Msport. Lędźwi nie ma, asystentów nie ma, aktywnego tempomatu nie ma, ale z tym silnikiem przeboleje :8)


Co do innych marek, to gdzie nie poszedłem to co najmniej 6 miesięcy czekania i nic na stocku. W Volvo odbiór w marcu, Audi gdzieś na przełom grudnia-stycznia ;/

Edytowane przez amadeus765
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie skończyło się na rezygnacji z zamówienia. Planowany odbiór był na koniec lutego G21 318i mpak (zamówienie z października 2020). Jeszcze tydzień temu diler nie był w stanie nawet potwierdzić daty produkcji na rok 2021. Finalnie dostałem 22% na auto ze stocku, więc w przyszłym tygodniu odbieram G21 330ix Msport. Lędźwi nie ma, asystentów nie ma, aktywnego tempomatu nie ma, ale z tym silnikiem przeboleje :8)


Co do innych marek, to gdzie nie poszedłem to co najmniej 6 miesięcy czekania i nic na stocku. W Volvo odbiór w marcu, Audi gdzieś na przełom grudnia-stycznia ;/

 

To można powiedzieć, że tylko zyskałeś :8)

To jednak przepaść w kwestii frajdy z jazdy :cool2:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skończyło się na rezygnacji z zamówienia. Planowany odbiór był na koniec lutego G21 318i mpak (zamówienie z października 2020). Jeszcze tydzień temu diler nie był w stanie nawet potwierdzić daty produkcji na rok 2021. Finalnie dostałem 22% na auto ze stocku, więc w przyszłym tygodniu odbieram G21 330ix Msport. Lędźwi nie ma, asystentów nie ma, aktywnego tempomatu nie ma, ale z tym silnikiem przeboleje :8)


Co do innych marek, to gdzie nie poszedłem to co najmniej 6 miesięcy czekania i nic na stocku. W Volvo odbiór w marcu, Audi gdzieś na przełom grudnia-stycznia ;/

 

To można powiedzieć, że tylko zyskałeś :8)

To jednak przepaść w kwestii frajdy z jazdy :cool2:

 

No już się nie mogę doczekać :8) Najbardziej szkoda mi tylko tego tempomatu stop&go, bo na długie autostradowe trasy to jednak wygoda. Swoją drogą, wie ktoś jak wygląda doposażenie auta w stop&go albo systemy asystujące? W ASO mówili, że się nie da bez utraty gwarancji. Jest w ogóle bez tych pakietów radar i np. awaryjne hamowanie przy wykryciu przeszkody/człowieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęślwy posiadacz 330i powiem ci że dynamiczny tempomat nie bedzię Ci potrzebny na autostradzie. :)

Systemy asystujące dodałem również do swojej 3er głównie właśnie dla wykrycia i hamowania przed przeszodą, tak było wyjaśnione w konfiguratorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęślwy posiadacz 330i powiem ci że dynamiczny tempomat nie bedzię Ci potrzebny na autostradzie. :)

....

też takie mam zdanie, a już na pewno nei na autostradzie w Polsce typu A4, gdzie jak zostawisz bezpieczną odległość to co chwilę CI się ktoś laduje na żyletki.

Ten aktywny tempomat to bardziej zdaje egzamin w mieście w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęślwy posiadacz 330i powiem ci że dynamiczny tempomat nie bedzię Ci potrzebny na autostradzie. :)

....

też takie mam zdanie, a już na pewno nei na autostradzie w Polsce typu A4, gdzie jak zostawisz bezpieczną odległość to co chwilę CI się ktoś laduje na żyletki.

Ten aktywny tempomat to bardziej zdaje egzamin w mieście w korku.

 

W sumie prawda. Odległości jakie ma utrzymywać samochód są takie, że non-stop ktoś się wpycha. W Polsce to na zderzaku trzeba jechać by ktoś się nie władował.

Ale jak jest korek to komfort duży. Zdziwiliście mnie za to, że nie ma systemu antykolizyjnego. Myślałem, że to już standard/wymóg od nowych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież system antykolizyjny jest w G20 w standardzie, nie potrzeba dokupować żadnych dodatkowych systemów asystujących. Chyba że chodzi Ci o coś innego niż o funkcję która najpierw ostrzega o kolizji a później sama (w razie braku reakcji ze strony kierowcy) przejmuje sterowanie hamulcem żeby uniknąć zderzenia / zniwelować prędkość w przypadku gdy nie jest to możliwe. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież system antykolizyjny jest w G20 w standardzie, nie potrzeba dokupować żadnych dodatkowych systemów asystujących. Chyba że chodzi Ci o coś innego niż o funkcję która najpierw ostrzega o kolizji a później sama (w razie braku reakcji ze strony kierowcy) przejmuje sterowanie hamulcem żeby uniknąć zderzenia / zniwelować prędkość w przypadku gdy nie jest to możliwe. :mrgreen:

 

No właśnie o to pytam. Bo w konfiguratorze przy "Systemy asystujące kierowcy" jest: "System asystujący kierowcy obejmuje działające na bazie kamery ostrzeżenie przed kolizją czołową z uruchomieniem hamulców (...). Ostrzeganie przed ruchem poprzecznym ułatwia wyjazd z miejsca parkingowego. Ostrzeżenie przed kolizją czołową z uruchomieniem hamulców rozpoznaje samochody, a ostrzeganie przed pieszymi reaguje na pieszych. Jednocześnie hamulce przygotowywane są do szybszego zadziałania. Jeżeli kolizji nie da się uniknąć, system inicjuje nagłe hamowanie z pełną siłą. W ciemności i podczas mgły działanie systemu może być ograniczone."

Tak to opisane, jakby było dodatkowe. A nigdzie nie mogę znaleźć, że jest w standardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież system antykolizyjny jest w G20 w standardzie, nie potrzeba dokupować żadnych dodatkowych systemów asystujących. Chyba że chodzi Ci o coś innego niż o funkcję która najpierw ostrzega o kolizji a później sama (w razie braku reakcji ze strony kierowcy) przejmuje sterowanie hamulcem żeby uniknąć zderzenia / zniwelować prędkość w przypadku gdy nie jest to możliwe. :mrgreen:

 

No właśnie o to pytam. Bo w konfiguratorze przy "Systemy asystujące kierowcy" jest: "System asystujący kierowcy obejmuje działające na bazie kamery ostrzeżenie przed kolizją czołową z uruchomieniem hamulców (...). Ostrzeganie przed ruchem poprzecznym ułatwia wyjazd z miejsca parkingowego. Ostrzeżenie przed kolizją czołową z uruchomieniem hamulców rozpoznaje samochody, a ostrzeganie przed pieszymi reaguje na pieszych. Jednocześnie hamulce przygotowywane są do szybszego zadziałania. Jeżeli kolizji nie da się uniknąć, system inicjuje nagłe hamowanie z pełną siłą. W ciemności i podczas mgły działanie systemu może być ograniczone."

Tak to opisane, jakby było dodatkowe. A nigdzie nie mogę znaleźć, że jest w standardzie

 

https://www.bmw.pl/content/dam/bmw/marketPL/bmw_pl/allmodels/BMW_Catalogue_3_Series_Limousine_2020.pdf.asset.1605797728696.pdf

Tutaj masz katalog Serii 3 z oficjalnej strony BMW, na stronie 20/21 pod zakładką Bezpieczeństwo masz zaznaczoną na czarno (czyli jest w standardzie) opcję Active Guard Plus, o której właśnie rozmawiamy.


Co do opóźnienia w odbiorze to samochód zamawiałem z końcem czerwca a datę produkcji mam ustawioną na przedostatni tydzień sierpnia. Mam nadzieję, że w moim przypadku obędzie się bez opóźnienia :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bmw.pl/content/dam/bmw/mark ... 728696.pdf

Tutaj masz katalog Serii 3 z oficjalnej strony BMW, na stronie 20/21 pod zakładką Bezpieczeństwo masz zaznaczoną na czarno (czyli jest w standardzie) opcję Active Guard Plus, o której właśnie rozmawiamy.


Co do opóźnienia w odbiorze to samochód zamawiałem z końcem czerwca a datę produkcji mam ustawioną na przedostatni tydzień sierpnia. Mam nadzieję, że w moim przypadku obędzie się bez opóźnienia :8)

 

Ok, dzięki :) Trochę offtop zrobiłem. Trzymam kciuki za resztę. U mnie było tak: u dealera w systemie wyświetlał się odbiór połowa lipca (teraz), z centrali BMW Polska na koniec sierpnia, a po rozmowie gdzieś tam z fabryką, że nawet niekoniecznie w tym roku. Sam dealer mi powiedział, że na moim miejscu by zrezygnował. Wziąłem z placu, bo z dostępnością gdzie indziej jest tak samo, albo gorzej. Z ciekawostek w całej Polsce na placu są 3 szt. touringa (już dwie :D ) w benzynie (nie wliczam M340i)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wyprodukowali moje M340i Touring po rozkodowaniu VIN widze ze nic nie zostalo wyjete jako restrykcje sa wsparcia ledzwi w obu fotelach , hak, listwy mesh effect , regulacja boczkow , H&K stereo, systemy asystujace prof., dostep komfortowy itd.

Samochod czeka na transport do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wyprodukowali moje M340i Touring po rozkodowaniu VIN widze ze nic nie zostalo wyjete jako restrykcje sa wsparcia ledzwi w obu fotelach , hak, listwy mesh effect , regulacja boczkow , H&K stereo, systemy asystujace prof., dostep komfortowy itd.

Samochod czeka na transport do kraju.

Tylko nie napalaj się za mocno, bo pewnie też przyjedzie bez kamer i będzie stał o dealera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam 4 kamer w tym kamery cofania, daj znać jak będzie w Twoim przypadku.

 

Poważnie zamawiałeś M340 z kamerami 360 a przyszedł samochód nawet bez kamery 360? Strasznie marnie

Z drugiej strony, skoro masz mieć je montowane w salonie to może dlatego nie zamontowali zwykłej kamery cofania, bo ta kamera z tyłu w zestawie kamer 360 ma inne właściwości - np szerszy kąt. Szkoda, że BMW nie potrafi wydać jasnych komunikatów dla klientów, którzy przecież zamówili samochód, czekali kilka miesięcy i wpłacili niemałe pieniądze, czego mogą się spodziewać i dokładnie informować o każdym odchyleniu wyprodukowanego egzemplarza od tego co było w zamówieniu. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam 4 kamer w tym kamery cofania, daj znać jak będzie w Twoim przypadku.

 

Szkoda, że BMW nie potrafi wydać jasnych komunikatów dla klientów, którzy przecież zamówili samochód, czekali kilka miesięcy i wpłacili niemałe pieniądze, czego mogą się spodziewać i dokładnie informować o każdym odchyleniu wyprodukowanego egzemplarza od tego co było w zamówieniu. :mad2:

 

I to jest własnie w tym najgorsze, zero komunikacji.Ani handlowiec, ani BMW Polska nic nie wiedzą,w moim przypadku nie więdzą czy sie wyprodukuje w lipcu czy w listopadzie,czy będa kamery 360 czy nię będa a najciekawsze ze nie więdzą czy dostane silnik z 258km (430i) jak zamawiałem czy już obcięta moc do 245km.Oni nic nie wiedzą, troche słabo jak na klasę premium.

Tak dla ciekawości dodam że wczoraj byłem na przeglądzie rocznej Rav4 mojej żony,przy okazji rozmawiałem ze znajomym handlowcem o ewentualnym upgrade do Highlander'a ,mówił ze termin oczekiwania 3msc za zamówienie i nie ma mowy o jakimkolwiek braku w wyposażeniu.Do tego maja pełno tych modeli na stoku...da sie?

Troche to żeniujące ze strony BMW jak traktują klienta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam 4 kamer w tym kamery cofania, daj znać jak będzie w Twoim przypadku.

 

Szkoda, że BMW nie potrafi wydać jasnych komunikatów dla klientów, którzy przecież zamówili samochód, czekali kilka miesięcy i wpłacili niemałe pieniądze, czego mogą się spodziewać i dokładnie informować o każdym odchyleniu wyprodukowanego egzemplarza od tego co było w zamówieniu. :mad2:

 

I to jest własnie w tym najgorsze, zero komunikacji.Ani handlowiec, ani BMW Polska nic nie wiedzą,w moim przypadku nie więdzą czy sie wyprodukuje w lipcu czy w listopadzie,czy będa kamery 360 czy nię będa a najciekawsze ze nie więdzą czy dostane silnik z 258km (430i) jak zamawiałem czy już obcięta moc do 245km.Oni nic nie wiedzą, troche słabo jak na klasę premium.

Tak dla ciekawości dodam że wczoraj byłem na przeglądzie rocznej Rav4 mojej żony,przy okazji rozmawiałem ze znajomym handlowcem o ewentualnym upgrade do Highlander'a ,mówił ze termin oczekiwania 3msc za zamówienie i nie ma mowy o jakimkolwiek braku w wyposażeniu.Do tego maja pełno tych modeli na stoku...da sie?

Troche to żeniujące ze strony BMW jak traktują klienta....

Puste gadanie - zadzwoń do VW i zobaczysz jak jest różową> Do tego jako masz możliwość konfiguracji tej toyoty - praktycznie masz kilka wersji (w przypadku Highlander'a wszystkie DWIE ) do tego 8 lakierów i możesz sobie wybrać czy relingi chcesz lub inne pierdy które dealer dodaje. Rozumiem że lubimy ględzić bez sensu ale są pewne granice.

Akurat kupowałem do swojej firmy dla pracowników dwa Hiluxy te u terenowione więc kilka PLN kosztowały - tam nawet nie było konfiguracji tylko wybór między jednym a drugim. I kilka pierdół które dealer zakłada. Do tego przyszły 1,5 miesiące po terminie - kilka rzeczy wycieli. I ten syf z plastiku jest gratisie z marką. Lata się zmieniają a oni nadal mają na stanie niektóre przyciski czy elementy wnętrza. Jedyny plus że w środku to jest nie zniszczalne dla większości. Pochwal się ile trzeba czekać na Supre - dokładnie w którym roku odbierzesz. Druga połowa przyszłego - o tym ci ten znajomy handlowiec nie powiedział - bo był zajęty klepaniem po plecach.

Edytowane przez ///M Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam 4 kamer w tym kamery cofania, daj znać jak będzie w Twoim przypadku.

 

Poważnie zamawiałeś M340 z kamerami 360 a przyszedł samochód nawet bez kamery 360? Strasznie marnie

Z drugiej strony, skoro masz mieć je montowane w salonie to może dlatego nie zamontowali zwykłej kamery cofania, bo ta kamera z tyłu w zestawie kamer 360 ma inne właściwości - np szerszy kąt. Szkoda, że BMW nie potrafi wydać jasnych komunikatów dla klientów, którzy przecież zamówili samochód, czekali kilka miesięcy i wpłacili niemałe pieniądze, czego mogą się spodziewać i dokładnie informować o każdym odchyleniu wyprodukowanego egzemplarza od tego co było w zamówieniu. :mad2:

 

Tak dokładnie.

Ogólnie już było to wcześniej opisywane w tym wątku. Dealer w sumie potwierdził, że brakło kamer w fabryce i nie chcieli blokować linii produkcyjnej, ponieważ montaż jest podobno bardzo prosty. Najgorsze, że nie wiem ile będę na nie czekać. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.