Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakaś alternatywa dla Pirelli Sottozero 3 dla M340i?


W temacie opon jestem zielony, ale widziałem ze dobre opinie zbiera również Nokian WR Snowproof P. W moim BMW będzie mieszane ogumienie i porównując do Pirelli na Nokianach jestem 1k do przodu na komplecie..

 

Bralem nokiany do 5er, super sie smiga, ale nie mają homologacji na bmw i przy mieszanym ogumieniu i xdrive bralbym jednak te z gwiazdką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze oryginalnie zimowki tam dają na feldze 18. Nawet na stronie pirelli nie ma rozmiaru 19 homologowanego. Jest jeszcze taka ewentualność, że kiepsko to sprawdzam :norty:


Fajnie jakby zimowka miała spory ochronny rant.|


edit: Dopiero teraz czytam, że prawdopodobnie trzeba wyposażyć się w drugi zestaw kół zamiast szukać homologowanej opony R19. Takiego rozwiązania nie brałem pod uwagę prawdę powiedziawszy....i nie za bardzo uśmiecha mi się wydawanie tyle $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze oryginalnie zimowki tam dają na feldze 18. Nawet na stronie pirelli nie ma rozmiaru 19 homologowanego. Jest jeszcze taka ewentualność, że kiepsko to sprawdzam :norty:


Fajnie jakby zimowka miała spory ochronny rant.|


edit: Dopiero teraz czytam, że prawdopodobnie trzeba wyposażyć się w drugi zestaw kół zamiast szukać homologowanej opony R19. Takiego rozwiązania nie brałem pod uwagę prawdę powiedziawszy....i nie za bardzo uśmiecha mi się wydawanie tyle $$$

 

Możesz rozważyć felgi Brock https://www.felgenshop.de/brock-b32-schwarz-matt-lackiert-18-zoll-0580071113/bmw-3er-g20-limousine-g3l-m340i-xdrive-alufelgen/3-0l-275kw-374-ps/

Zagadaj z felgi-niemieckie.pl Ja z 18 riale x10 i conti ts860 z homologacją i oryginalnymi czujnikami ciśnienia zapłaciłem niecałe 6 tyś. brutto i mają fabryczne rozmiary, odsadzenia i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak to jest z tą homologacją bo rozumiem ze w razie czego to podczas jazdy na oponach bez homologacji o gwarancji mogę pomarzyć, ale załóżmy ze napęd padł, i jest problem bo jeździłem na oponach bez homologacji, to nie mogę po prostu zmienić wtedy na letnie które są homologowane i pojechać na naprawę gwarancyjną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak to jest z tą homologacją bo rozumiem ze w razie czego to podczas jazdy na oponach bez homologacji o gwarancji mogę pomarzyć, ale załóżmy ze napęd padł, i jest problem bo jeździłem na oponach bez homologacji, to nie mogę po prostu zmienić wtedy na letnie które są homologowane i pojechać na naprawę gwarancyjną?

 

Chyba nie ma co kombinować dołożysz parę stówek i nie wnikasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :mrgreen:


inna sprawa ze słyszałem ze przy kolizji ubezpieczyciel również może doczepić się do opon bez homologacji.

 

Może jak ludzki serwis to jeszcze się dogadasz, ale dogaduj się ubezpieczycielem mimo, że to tylko zalecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :mrgreen:


inna sprawa ze słyszałem ze przy kolizji ubezpieczyciel również może doczepić się do opon bez homologacji.

 

Może jak ludzki serwis to jeszcze się dogadasz, ale dogaduj się ubezpieczycielem mimo, że to tylko zalecenie.

 

Z ubezpieczycielem uważam, że to nie do końca tak. Rozmawiałem kiedyś z rzeczoznawcą z pzu i powiedział, że skoro opona jest dopuszczona do ruchu i do montażu w samochodach, to nikt nie ma prawa podważyć założenia opony w rozmiarze zalecanym przez producenta do samochodu i widzieć to jako powód szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie tutaj po prostu świadectwo homologacji pojazdu, które określa min. na jakich rozmiarach i parametrach opon pojazd jest dopuszczony do ruchu i homologację opon przez samego producenta, która definiuje konkretne modele ogumienia, które producent zaleca aby utrzymać gwarancję na napęd. Samego ubezpieczyciela nie interesuje jaka marka i model opon jest założona na pojeździe, o ile są to opony w homologowanym dla tego pojazdu rozmiarze.

 

(...) to nie mogę po prostu zmienić wtedy na letnie które są homologowane i pojechać na naprawę gwarancyjną?

 

Jasne że możesz, gorzej tylko jeżeli napęd strzeli gdzieś w trasie i auto trzeba będzie zabrać do serwisu lawetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak to jest z tą homologacją bo rozumiem ze w razie czego to podczas jazdy na oponach bez homologacji o gwarancji mogę pomarzyć, ale załóżmy ze napęd padł, i jest problem bo jeździłem na oponach bez homologacji, to nie mogę po prostu zmienić wtedy na letnie które są homologowane i pojechać na naprawę gwarancyjną?

 

Chyba nie ma co kombinować dołożysz parę stówek i nie wnikasz.

 

Pare stówek?


Komplet Nokian WP snowproof P = 2,5k

felgi i opony od BMW = 8,5k najtaniej znalazłem nówki.


Więc to chyba parę tysi a nie stówek xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak to jest z tą homologacją bo rozumiem ze w razie czego to podczas jazdy na oponach bez homologacji o gwarancji mogę pomarzyć, ale załóżmy ze napęd padł, i jest problem bo jeździłem na oponach bez homologacji, to nie mogę po prostu zmienić wtedy na letnie które są homologowane i pojechać na naprawę gwarancyjną?

 

Chyba nie ma co kombinować dołożysz parę stówek i nie wnikasz.

 

Pare stówek?


Komplet Nokian WP snowproof P = 2,5k

felgi i opony od BMW = 8,5k najtaniej znalazłem nówki.


Więc to chyba parę tysi a nie stówek xD

Dodaj cenę felg, czujników, montażu

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak to jest z tą homologacją bo rozumiem ze w razie czego to podczas jazdy na oponach bez homologacji o gwarancji mogę pomarzyć, ale załóżmy ze napęd padł, i jest problem bo jeździłem na oponach bez homologacji, to nie mogę po prostu zmienić wtedy na letnie które są homologowane i pojechać na naprawę gwarancyjną?

 

Chyba nie ma co kombinować dołożysz parę stówek i nie wnikasz.

 

Pare stówek?


Komplet Nokian WP snowproof P = 2,5k

felgi i opony od BMW = 8,5k najtaniej znalazłem nówki.


Więc to chyba parę tysi a nie stówek xD

 

Crysis i Randall maja zestaw 18stek z oponkami i czujnikami po 6tys kupione. Za 6200 byly do kupienia takie 18 mpak jak moje seryjne z zimowkami z 2019r nowe na fvat. 7200-7500 czarne mpak czarne fvat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie były.. Gdybym teraz dorwał komplet za takie pieniądze to też bym kupił, natomiast na ten moment mam do wyboru albo 2500-3500 za same opony oraz 8500 za koła..


Jak w ogóle wygląda rant ochronny w tych pirelli sottozero 3? Jest go na tyle, żeby ochronić felge (pytanie czy w ogole jest)? Lekkie zarysowanie na czarnej feldze widać okropnie a w zimie to nie jest strasznie duży wyczyn przejechać po krawężniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przy finansowaniu Comfort lease kompletne koła zimowe można mieć praktycznie za darmo. Wystarczy dogadać się z dealerem i koszt kół wrzucić w leasing poprzez odjęcie go od wynegocjowanego rabatu. Salonowi wychodzi na to samo a my finalnie płacimy za koła tylko taki procent, jak procent wartości pojazdu który spłacamy przez okres trwania umowy. Plus tego rozwiązania jest taki, że po zakończeniu leasingu koła są nasze, więc możemy je sprzedać i finalnie wyjść pi razy drzwi na zero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Mam problem z zewnętrznym powitaniem świetlnym. Wczoraj odebrałem auto z serwisu. Przy otwarciu auta z kluczyka zawsze włączały mi się światła, podświetlanie klamek oraz dywan świetlny. Po odebraniu auta z serwisu mam włączają się tylko lampy (przód,tył). W ustawieniach mam wszystko włączone.

Gdzie może być przyczyna? Aktualizacja oprogramowania, bo ono też się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Mam problem z zewnętrznym powitaniem świetlnym. Wczoraj odebrałem auto z serwisu. Przy otwarciu auta z kluczyka zawsze włączały mi się światła, podświetlanie klamek oraz dywan świetlny. Po odebraniu auta z serwisu mam włączają się tylko lampy (przód,tył). W ustawieniach mam wszystko włączone.

Gdzie może być przyczyna? Aktualizacja oprogramowania, bo ono też się zmieniło.

 

W ustawieniach masz opcje świateł. Jak zrobili Ci aktualizacje to zgubiłeś ustawienia powitania itd.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z headup może sprawdzić czy po aktualizacji systemu ma mozliwosc włączenia sportowych wskazań po przełączeniu na sport?


Mi załączają się tylko jak włączę na stałe, a jak zaznacze włącz tylko na sport to przełączam na sport i nic się nie zmienia. Przed aktualizacja wszystko działało....

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autohold- używacie ?

Mam włączony, używam z wyczuciem - jeżeli widzę, zaraz ruszę to tylko przytrzymuję hamulcem bez aktywowania AH.

Dzięki. Zastanawiam się czy naprawdę potrzebuje tego systemu włączonego zeby wyłączone auto się nie stoczyło (tak twierdzi instrukcja). Moje poprzednie auto zaciągało ręczny automatycznie przy wyłączeniu silnika. Rozumiem ze g20 tego nie robi o ile funkcja auto hołd jest wyłączona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autohold- używacie ?

Mam włączony, używam z wyczuciem - jeżeli widzę, zaraz ruszę to tylko przytrzymuję hamulcem bez aktywowania AH.

Dzięki. Zastanawiam się czy naprawdę potrzebuje tego systemu włączonego zeby wyłączone auto się nie stoczyło (tak twierdzi instrukcja). Moje poprzednie auto zaciągało ręczny automatycznie przy wyłączeniu silnika. Rozumiem ze g20 tego nie robi o ile funkcja auto hołd jest wyłączona?

 

Tak, musi byc aktywny autohold. Po lipcu to trzeba jeszcze docinąć mocniej pedal hamulca zeby zalapal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.