Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Apple Carplay śmiga u Was bez zarzutu? Od początku mam z tym problem i przejawia on się w dwojaki sposób:

-podczas rozmowy telefonicznej jest ok. 1-2 sekundowe opóźnienie przez co rozmawia się dramatycznie - przełączenie na sam bluetooth od razu rozwiązuje problem ale wtedy nie ma już apple carplaya

-słuchając muzyki przez spotify co kilka minut następuje zerwanie/zatrzymanie połączenie i po chwili samoczynnie wraca do dalszego odtwarzania


myślałem że jest to kwestia wersji oprogramowania w samochodzie (wcześniej aktualizowałem już wersje systemu w iPhonie 8) ale zaktualizowanie iDrive 7 do wersji 07/2020.45 nic nie zmieniło...


Dodam że wcześniej miałem też problem z działaniem aplikacji BMW connected (rzadko się aktualizował status samochodu i nie działały funkcje zdalne) ale nowa aktualizacja systemu rozwiązała wszystkie problemy.

 

Z iPhone 8 tak się zachowuje. Mi uwzględnili nawet reklamację na radio, ale że nie były dostępne to czekałem 3 miesiące. W tym czasie zamieniłem telefon na SE i wszystkie problemy zniknęły., a zlecenia na radio i tak nie wycofali i właśnie wymienili mi na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ktoś mierzył grubość powłoki lakierniczej na g20 ? Wychodzi mi, ze moja musiała buc dwukrotnie lakierowana w procesie produkcji - wszędzie 270 mikronow

 

To raczej nie jest dobra wiadomość przy późniejszej odsprzedaży...

Dlatego zawsze mierze przy odbiorze każdego auta....

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja zmierzyłem w domu już :lol:

Ale nie wiem czy druga warstwa jest jakimś powodem do nie odbierania auta, wydaje mi się ze na 100% się zabezpieczyli i wszystko jest zgodnie z technologia producenta bla bla bla czyli w razie czego sady rzeczoznawcy i takie tam. Tak czy owak warto jeszcze sprawdzić czy miernik skalibrowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co myślicie o takiej konfiguracji? - https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/v4l7t2u6

2. Jaki można do takiej konfiguracji uzyskać rabat?

 

Wyglada świetnie a z rwd i stałym zawiasem M będzie równie świetnie jeździć.

3 rzeczy można jeszcze rozważyć

- sportowy dyferencjał M

- harman

- lasery


Mam wrażenie ze była jakaś podwyżka znów :shock:


Nie jestem przekonany do tych dodatków, które wymieniłeś. Cena tych dodatków jest kosmiczna.

Też mi się wydaje, że coś podrożało znowu, a jak myślicie jest szansa na 20 % upustu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmierzyłem w domu już :lol:

Ale nie wiem czy druga warstwa jest jakimś powodem do nie odbierania auta, wydaje mi się ze na 100% się zabezpieczyli i wszystko jest zgodnie z technologia producenta bla bla bla czyli w razie czego sady rzeczoznawcy i takie tam. Tak czy owak warto jeszcze sprawdzić czy miernik skalibrowany :)

Miernik na e90 i f30 wszędzie pokazuje 90-130 poza elementami naprawianymi, wiec raczej nie ma problemu z kalibracja. W g20 wszędzie 270, maska i dach 300, wnęki po 150

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1. Co myślicie o takiej konfiguracji? - https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/v4l7t2u6

2. Jaki można do takiej konfiguracji uzyskać rabat?

 

Wyglada świetnie a z rwd i stałym zawiasem M będzie równie świetnie jeździć.

3 rzeczy można jeszcze rozważyć

- sportowy dyferencjał M

- harman

- lasery


Mam wrażenie ze była jakaś podwyżka znów :shock:


Nie jestem przekonany do tych dodatków, które wymieniłeś. Cena tych dodatków jest kosmiczna.

Też mi się wydaje, że coś podrożało znowu, a jak myślicie jest szansa na 20 % upustu?

 

Skoro nie jesteś przekonany to nie bierz, zapytałeś o konfigurację to Ci odpowiedziałem.

Mam te wszystkie rzeczy ale słabszego asystenta i biały kolor a konfiguracja była pare tysięcy tańsza w 2019 :shock:

 

Ja zmierzyłem w domu już :lol:

Ale nie wiem czy druga warstwa jest jakimś powodem do nie odbierania auta, wydaje mi się ze na 100% się zabezpieczyli i wszystko jest zgodnie z technologia producenta bla bla bla czyli w razie czego sady rzeczoznawcy i takie tam. Tak czy owak warto jeszcze sprawdzić czy miernik skalibrowany :)

Miernik na e90 i f30 wszędzie pokazuje 90-130 poza elementami naprawianymi, wiec raczej nie ma problemu z kalibracja

 

No to druga warstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co myślicie o takiej konfiguracji? - https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/v4l7t2u6

2. Jaki można do takiej konfiguracji uzyskać rabat?

 

Wyglada świetnie a z rwd i stałym zawiasem M będzie równie świetnie jeździć.

3 rzeczy można jeszcze rozważyć

- sportowy dyferencjał M

- harman

- lasery


Mam wrażenie ze była jakaś podwyżka znów :shock:


Nie jestem przekonany do tych dodatków, które wymieniłeś. Cena tych dodatków jest kosmiczna.

Też mi się wydaje, że coś podrożało znowu, a jak myślicie jest szansa na 20 % upustu?

 

mam bardzo podobna konfiguracje:

nie mam systemów wspomagających kierowcę i świateł shadow line ( jak zamawiałem auto to nie było ich w konfiguratorze a na pewno bym je wziął)

opcje które ja wybrałem a których nie ma w twojej konfiguracji:

opony 18- trochę się obawiam komfortu przy 19

dyferencjał

podgrzewane przednie fotele

asystent świateł drogowych


Reszta to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego wyjścia niż druga warstwa, pytanie czy to tak zostawić, czy podjąć jakieś działania ?

 

Jak na całym elemencie jest jednakowa grubość to chyba bym nie wnikał.

Poprosił bym ewentualnie salon o jakieś pismo że auto takie wyjechało z fabryki i wszystko jest ok a auto nie miało żadnych przygód podczas transportu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma innego wyjścia niż druga warstwa, pytanie czy to tak zostawić, czy podjąć jakieś działania ?

 


Dokladnie niech salon Ci wystawi Papier że podwójnie lakierowane bmw to dopuszcza i tyle, wtedy masz spokój przy sprzedaży i nie będziesz się tłumaczył że auto po gradobiciu itd..

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego wyjścia niż druga warstwa, pytanie czy to tak zostawić, czy podjąć jakieś działania ?

 


Dokladnie niech salon Ci wystawi Papier że podwójnie lakierowane bmw to dopuszcza i tyle, wtedy masz spokój przy sprzedaży i nie będziesz się tłumaczył że auto po gradobiciu itd..

 

Auto od brokera, to chyba broker powinien tego dochodzić za Ciebie? Ja swojego nie mierzyłem, 5er tak, ale trójki jakoś nie. Musze więc to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego wyjścia niż druga warstwa, pytanie czy to tak zostawić, czy podjąć jakieś działania ?

 


Dokladnie niech salon Ci wystawi Papier że podwójnie lakierowane bmw to dopuszcza i tyle, wtedy masz spokój przy sprzedaży i nie będziesz się tłumaczył że auto po gradobiciu itd..

 

Auto od brokera, to chyba broker powinien tego dochodzić za Ciebie? Ja swojego nie mierzyłem, 5er tak, ale trójki jakoś nie. Musze więc to zrobić :)

Broker nie jest strona umowy, leasingobiorca zawierając umowę leasingu wstępuje w uprawnienia nabywcy, wiec od strony kodeksu cywilnego wyglada to tak, jakbym sam auto kupił

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ktoś mierzył grubość powłoki lakierniczej na g20 ? Wychodzi mi, ze moja musiała buc dwukrotnie lakierowana w procesie produkcji - wszędzie 270 mikronow

u mnie było około 100 mikronów , ekipa od ceramiki zmierzyła , podobno nie było źle z samym lakierowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mierzył grubość powłoki lakierniczej na g20 ? Wychodzi mi, ze moja musiała buc dwukrotnie lakierowana w procesie produkcji - wszędzie 270 mikronow

u mnie było około 100 mikronów , ekipa od ceramiki zmierzyła , podobno nie było źle z samym lakierowaniem

 

ja mierzyłem swoją w salonie podczas odbioru, całe auto 80-110.. biel alpejska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mierzył grubość powłoki lakierniczej na g20 ? Wychodzi mi, ze moja musiała buc dwukrotnie lakierowana w procesie produkcji - wszędzie 270 mikronow

 

Ja mierzyłem. Generalnie symetrycznie na całości 90-120 kilka mikronów w zależności od elementu. Ale 270 to już bym chciał papier od dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno że się zdarza i to chyba w każdej marce.

Kilka lat temu chciałem sprzedać swoją skode i wyceniali mi ją w aaaauto. Byłem jedynym właścicielem, kupowałem z produkcji tak więc cała historia auta była mi doskonale znana.

Panowie z aaauto oczywiście objechali miernikiem cały samochód. No i wyszło też jakieś 250 na masce (nie pamiętam dokładnie). A że to czeska firma to mają jakieś dojścia na miejscu w fabryce w Skodzie to zaczęli dzwonić bo ja się upierałem, że nic z maską nie było robione. NO i się okazało, że dostali info z fabryki że było coś lakierowane powtórnie i tyle. Lakier nie przeszedł jakiejś cząstkowej kontroli jakości i korygowali to po prostu. I tak się to odbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kontakcie z dealerem, maja sprawdzić. Podobno się zdarza powtórne lakierowanie na etapie produkcji

 

No i ja przez Ciebie pojechałem do detailera, który będzie zajmował się autem, sprawdzić grubość lakieru. 90-120 :)

U Ciebie niby fajniej jak grubiej, może ciężej o odpryski i więcej polerek przeżyje autko, ale jednak papier trzeba na to mieć i lipa że trzeba będzie się z tego tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dzisiaj ciekawą rzecz dotyczącą przebiegu całkowitego. Na głównym wyświetlaczu na dole za kierownicą przebieg całkowity pokazuje wartość 24734 km a przebieg całkowity który wyświetla się również na ekranie głównym ale w tej prawej części razem z wartościami przebiegu od tankowania i prędkości średniej pokazuje wartość 24733km... różnica 1 km. Zauważyłem to dopiero teraz i nie wiem czy jest tak od początku (wydaje mi się że nie) czy od momentu aktualizacji którą miałem robioną 2 tyg. temu


Niestety nie wiem jak wstawić zdjęcie żeby pokazać ten fenomen :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
od kilku dni jeżdżę na zimówkach , Micelin Alpin 6 - bez gwiazdki- , do 145km są genialne , od 145km/h auto wpada w mikro drgania , jak myślicie , tak ma być czy reklamować towar ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni jeżdżę na zimówkach , Micelin Alpin 6 - bez gwiazdki- , do 145km są genialne , od 145km/h auto wpada w mikro drgania , jak myślicie , tak ma być czy reklamować towar ?

 

Jak zakładali ci opony to robili tzw optymalizacje opony względem felgi? Sporo warsztatów nie robi tego i wkłada opony jak leci aby szybciej.

Miałem podobny problem i właśnie poprawne ułożenie opony na feldze pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki @woltan za poradę :cool2: właśnie wykonałem optymalizację u innego wulkanizatora i jest super - podobno nie były w ogóle optymalizowane -, zero mikro drgań nawet przy bardzo nie przyzwoitych prędkościach :8) z ciekowości pytałem czy jest sens kupić opon z homologacją , potwierdzili że jak najbardziej warto dopłacać do homologacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka samochodowa samsunga. Nie wiem dlaczego, ale z jakiegoś powodu mi nie działa w gnieździe zapalniczki (gniazdo standardowe bez tego zestawu dla palących). Dociskałem, obracam i nic. W innym aucie działa bez problemu. Niestety nie mam drugiej by sprawdzić, ale już zachodzę w głowę bo może to też wymaga jakiegoś zaznaczenia w iDrive? :shock:


Inna sprawa. Czy wszystkie wersje mają w schowku na konsoli środkowej takie zaślepki sugerujące bezprzewodowe ładowanie https://czesci.bmwsklep.pl/bmw-seria-3/g20-limousine/330i-b48d-ece-neutralna/systemy-komunikacji/cz-pojedyncze-ladowania-bezprzewodowego-84_1252 ?


Ja nie zamawiałem telefonii komórkowej, ale już sam zgłupiałem. Generalnie galaxy s7 wspiera ładowanie bezprzedwodowe, ale może nie w BMW? O co tu chodzi?


Prod. Date 2020-09-22

Type 330I XDR A

Series G20 (3 Series)

Body Type -

Steering Left Hand Drive

Engine B48D

Displacement 0

Power 0kw / 0hp

Drive -

Transmission Automatic

Colour Sunset orange metallic

Upholstery Alcantara sensatec black / blue


Editions and packages

S710 M leather steering wheel

S715 M Aerodynamics package

S754 M Rear spoiler

S7CH BMW Repair Inclusive

S7LF Modell M Sport

S7M9 Individual option high-gloss Shadow-Line

S7NH BMW Service Inclusive


Comfort and interior equipment

S428 Warning triangle and first aid kit

S430 Interior/outside mirror with auto dip

S431 Interior mirror with automatic-dip

S465 Through-loading system

S481 Sports seat

S488 Lumbar support, driver and passenger

S493 Storage compartment package

S494 Seat heating driver/passenger

S4KK Inter.trim finishers aluminium tetragon

S4NE Blow-by heater

S4UR Ambient interior light


Multimedia

S654 DAB tuner

S676 HiFi speaker system

S6AE Teleservices

S6AF Statutory emergency call

S6AK Connected Drive Services

S6C3 Digital professional

S6U3 BMW Live operating area Professional


Driver assistance and lightning

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S5A1 LED Fog lights

S5A4 LED headlight with extended scopes

S5AC High-beam assistant

S5AQ Active guard plus

S5AS Driving Assistant

S5DA Passenger airbag deactivation

S5DC Rear-seat headrests, folding

S5DF Active cruise control+stop&go function

S5DM Parking assistance system


Wheels and drive

S230 Extra package, EU-speciifc

S2PA Locking wheel bolt

S2TB Sport automatic gearbox

S2VB Tyre pressure display

S2VC Tyre repair set

S2VF Adaptive M chassis

S2VL Variable sport steering


Environment and safety

S302 Alarm system

S320 Deleted, model lettering

S322 Comfort access

S3BE Mirror caps black

S3KA Acoustic comfort glazing

S3M2 M SPORT BRAKE, RED HIGH-GLOSS

S8A1 Language version, Polish

S8AT On-board literature, Polish

S8EK Dummy-SALAPA

S8KA Oil service interval 24 mths / 30,000 km

S8R9 Refrigerant R1234yf

S8TF Active pedestrian protection


Individual equipment

S760 High gloss shadow line

S775 Headlining anthracite


Other equipment

S1CB CO2 equipment

S1DE Exhaust emission standards EU6 RDE

S1RE BMW light-all.wheel dbl.sp.790M OG/GG/MB

S9AA Outer skin protection

SA090 90 Ah AGM battery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

06NW Telefonia komórkowa z Wireless Charging


Takie coś mam przy indukcji.

Gniazdka nie używałem ani razu ale może jutro sprawdzę. Napewno nie ma to żadnego związku z ustawieniami, czasami po prostu kształt nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.