Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy ktoś potrafi wskazać konkretne różnice pomiędzy live cockpit plus a brakiem tej opcji poza rzecz jasna brakiem nawigacji? Mam jutro ostatni dzień możliwości zmiany konfiguracji i zastanawiam się, czy tych 7tyś nie spożytkować jakoś lepiej niż na nawigację, której nie używam. Wychodzi na to, że zegary są takie same w live cockpit plus jak i serii bez livw cockpit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś potrafi wskazać konkretne różnice pomiędzy live cockpit plus a brakiem tej opcji poza rzecz jasna brakiem nawigacji? Mam jutro ostatni dzień możliwości zmiany konfiguracji i zastanawiam się, czy tych 7tyś nie spożytkować jakoś lepiej niż na nawigację, której nie używam. Wychodzi na to, że zegary są takie same w live cockpit plus jak i serii bez livw cockpit.

 

Ja z ciekawości teraz sobie pogrzebie w necie żeby znaleźć różnice. Mówisz o zmianie konfiguracji. Zamawiasz nowy z fabryki? Sprzedawca, czy inni pracownicy salonu nie są w stanie wyjaśnić różnic w sprzedawanyn przez siebie produkcie? Trochę lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są. Czytałem posty na bimmerze i tam tez pisano, ze nikt tego nie jest w stanie wytlumaczyc.


https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1592192&page=2


Najbardziej racjonalna opcja zostala orzedstawiona przez kolege z forum, ze inne zegary sa tylko z aktywnym tempomatem, ale nie wiadomo czy trzeba klikac live cockipt plus czy nie. W konfiguratorze da sie kliknąć tempomat adaptacyjny bez klikania live cockpit plus. Jezeli live cockpit plus to sama nawigacja, to zdecydowanie tego nie potrzebuje.

Ciekawe czy ktos oprocz kakusa ma tu jeszcze auto bez zaznaczonej opcji live cockpit plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zadziwiające, jak mało wie obsługa salonów :D

Leeo te zegary są jakie są. Mnie drażni, że cyfrowe wyświetlanie prędkości może być tylko w trybie Sport.

To już chyba tylko złośliwość BMW bo przecież wyświetlacz tam jest i w innych trybach też powinna być taka opcja.


Nagrałem filmik jak to wygląda w trakcie jazdy z ACC:


Wydaje mi się, że te rozszerzone zegary przy ACC są po to, żeby wyświetlić ten zielony pasek pomiędzy prędkością ustawioną, a dozwoloną (na filmiku między 40 a 50).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za ten filmik. Takie zegary bardzo mi pasują i teraz kwestia ustalenia czy do ich posiadania potrzebny jezt live cockpit plus poza aktywnym tempomatem. O dziwo da się skonfigurować auto bez live cockpit plus, wiec daje nadzieje ze mozna. Tylko po co wlasciwie jest ten live cockpit plus? Do spotifi i wifi, navi? Bo rozumiem ze bluetooth i blutooth audio sa seryjnie bez zaznaczania jakiejkolwiek opcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są. Czytałem posty na bimmerze i tam tez pisano, ze nikt tego nie jest w stanie wytlumaczyc.


https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1592192&page=2


Najbardziej racjonalna opcja zostala orzedstawiona przez kolege z forum, ze inne zegary sa tylko z aktywnym tempomatem, ale nie wiadomo czy trzeba klikac live cockipt plus czy nie. W konfiguratorze da sie kliknąć tempomat adaptacyjny bez klikania live cockpit plus. Jezeli live cockpit plus to sama nawigacja, to zdecydowanie tego nie potrzebuje.

Ciekawe czy ktos oprocz kakusa ma tu jeszcze auto bez zaznaczonej opcji live cockpit plus.

 

Poniżej zdjęcie z katalogu, może coś Ci pomoże


pdr3EM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że te zegary, które ja widziałem w tamtym roku w lipcu, w salonie, to były te live cockpit.

Screenshot-20200705-113853-You-Tube.jpg


Ściągnąłem broszurę ze stronki BMW. Jest średnio aktualna. Z tego co czytałem, teraz już iDrive 7 jest w standardzie.


Screenshot-20200705-110547-Word.jpg


Screenshot-20200705-110639-Word.jpg



I jeszcze info z broszury z UK, tutaj live cockpit plus jest w standardzie teraz. Nie wiem niestety, czy wymienione rzeczy na tej liście są też w wersji na Polskę.


Screenshot-20200705-112250-Word.jpg

Edytowane przez Hamera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa pęka..

Car play bezpłatny i tak tylko na rok, raczej nie będę korzystał. Za cenę bmw live cockpit plus można dołożyć kila fajnych rzeczy, bo to 5400 + 1700 za connected proffesional który się dodaje z automatu.

https://www.facebook.com/bomcar.pt/videos/1448021795370026/ - ciekawe czy seria 1, 2 czy 3. I czy takie zegary będą teraz w serii 3 jako live cockpit i live cockpit plus.

Lista plusów które daje live cockpit plus nie jest zbyt obszerna, może nie warto tego brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa pęka..

Car play bezpłatny i tak tylko na rok, raczej nie będę korzystał. Za cenę bmw live cockpit plus można dołożyć kila fajnych rzeczy, bo to 5400 + 1700 za connected proffesional który się dodaje z automatu.

https://www.facebook.com/bomcar.pt/videos/1448021795370026/ - ciekawe czy seria 1, 2 czy 3. I czy takie zegary będą teraz w serii 3 jako live cockpit i live cockpit plus.

Lista plusów które daje live cockpit plus nie jest zbyt obszerna, może nie warto tego brać?

 

Jeśli nie weźmiesz live cockpit plus to według mnie, tzn z tego co udało mi się wyczytać/zobaczyć na necie/zeszłorocznej wizycie w salonie, to dostaniesz te zegary:


Screenshot-20200705-113853-You-Tube.jpg



Edit :


Poddaję się. Jak oglądam na konfiguratorze. To pokazuje jeszcze zupełnie inne. Niezależnie, czy zaznaczę opcje plus czy nie :roll:

20200705-120608.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car play bezpłatny i tak tylko na rok, raczej nie będę korzystał.

Jest bezpłatny z tego co wiem. Zrezygnowali z opłat.

https://www.caranddriver.com/news/a30139034/bmw-apple-carplay-free/

Bez Car Play i bez nawigacji pozostaje przyssawka na szybę i uchwyt na telefon.

Obecnie trochę bieda moim zdaniem.

Ale jeszcze bym się upewnił, czy Cockpit Plus jest potrzebny do Car Play, nie jest to nigdzie jasno napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car play bezpłatny i tak tylko na rok, raczej nie będę korzystał.

Jest bezpłatny z tego co wiem. Zrezygnowali z opłat.

https://www.caranddriver.com/news/a30139034/bmw-apple-carplay-free/

Bez Car Play i bez nawigacji pozostaje przyssawka na szybę i uchwyt na telefon.

Obecnie trochę bieda moim zdaniem.

Ale jeszcze bym się upewnił, czy Cockpit Plus jest potrzebny do Car Play, nie jest to nigdzie jasno napisane.

Poprzednie autko przez 4,5 roku przejechało 37tyś, także janosik na przyssawkę nie jest taki zły boorąc pod uwagę, że wilne 7tyś z live cockpit plus można wykorzystać np na aktywny tempomat, audio hifi, pakiet czerń, czy rozszerzoną gwarancję. Pytanie co w tym lecie zmienilo. Skoro teraz też w live cockpit plus jest system 7.0. Mam mega mętlik w głowie, bo już bym fajnie rozplanował te 7tyś a zarazem boję się, że coś stracę wartościowego, ale tak naprawdę poza niepotrzebną mi zupełnie nawigacją i raczej niepotrzebnym car playem, to nie potrafi wskazać zalet tego live cockpit plus, który do tej pory kojarzył mi się z lepszymi zegarami, a co okazało się totalnym nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który do tej pory kojarzył mi się z lepszymi zegarami, a co okazało się totalnym nieporozumieniem.

 

A co wyklucza różnice zegarów w tym momencie? Ktoś to potwierdził?

 

Krakus był tak pomocny i nagrał filmik ze standardowych zegarów (bez żadnej opłaty)

Wyglądają jak te w live cockpit plus.

https://streamable.com/z7q6o2

Po jaką cholerę więc ten live cockpit plus... dla samej nawigacji i car play to nie warto moim

zdaniem płacić 7tyś.

Ktoś tu publikował informacje o zmianach w serii 3 latem 2020r i była info o nowych wskaznikach live cockpit i o tym, że live cockpit plus też będzie miał system 7.0. Nie jest nigdzie pokazane, że zegary live cockpit i live cockpit plus się czymś różnią. Różnica jest przy aktywnym tempomacie (teraz tylko pytanie czy z opcją live cockpit plus, czy samym seryjnym live cockpit też będą inne).

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-sikora-330i-m-sport-samochod-uzywany-ID6CVUjS.html Tu wyglada ze nie ma nawigacji i live cockpit plus a są takie zegary. Jutro tam zadzwonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce siać więcej zamieszania ale te zegary z klipu są zupełnie inne niż te z broszury pokazującej opcje live cockpit plus?

Widzę w galerii samochód @dzbpl z opcją live cockpit plus która właśnie wygląda jak zegary z broszury.


Live cockpit?

Screenshot-20200705-155007-Chrome.jpg


Live cockpit plus? Zwróci uwagę, że w tym plus jest ta obramowka plastikowa, która zmienia się w środku w cyfrowy wyświetlacz. To jest pewnie ten 5"7 wyświetlacz o którym mowa w broszurce.


20200705-160126.jpg



Screenshot-20200705-160756-You-Tube.jpg


09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zasiałeś zamęt :) live cockpit plus wygląda jak seryjny live cockpit. Jedynie jak dobierzesz aktywny tempomat to jest tak jak u kolegi z forum z analogowo-cyfrowy. Pytanie polega na tym, czy trzeba wziąć live cockpit plus + aktywny aktywny tempomat żeby mieć analogowo-cyforwe zegary, czy można tylko wziąć aktywny tempomat. I flacha dla twgo kto da uczciwą odpowiedz :)

Co było pewnikiem do 2020r, to to że biorąc live cockpit plus zegary wyglądały tak samo jak seryjny live cockpit. Pytanie czy po lifcie systemu operacyjnego nie będzie jakiś zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zasiałeś zamęt :) live cockpit plus wygląda jak seryjny live cockpit. Jedynie jak dobierzesz aktywny tempomat to jest tak jak u kolegi z forum z analogowo-cyfrowy. Pytanie polega na tym, czy trzeba wziąć live cockpit plus + aktywny aktywny tempomat żeby mieć analogowo-cyforwe zegary, czy można tylko wziąć aktywny tempomat. I flacha dla twgo kto da uczciwą odpowiedz :)

Co było pewnikiem do 2020r, to to że biorąc live cockpit plus zegary wyglądały tak samo jak seryjny live cockpit. Pytanie czy po lifcie systemu operacyjnego nie będzie jakiś zmian.

 

Hahah, nie no, ja tylko staram się pomóc rozwikłać zagadkę.


Po pierwsze. Broszura pokazuje wyraźnie( ok, może nie super wyraźnie ale widać to) zegary live cockpit plus, które są, jak to nazwałeś, analogowo-cyfrowe. Ta dziwna plastikowa obramowka z podświetleniem liczb/cyfr prędkościomierza /obrotościomierza, która przechodzi w wyświetlacz cyfrowy.


Po drugie. Idiotycznym rozwiązaniem byłoby, gdyby dodanie aktywnego tempomatu za 2tys PLN totalnie zmieniałoby wyświetlacz i dodawało tyle "bajerów". Komu by się to opłacało. Dodaj radar, dodaj guziki na kierownicy, może kable etc i jeszcze zmień wyświetlacz, bo standardowy nie ogarnie? Kto powiedział, że na tym standardowym nie można mieć tego tempomatu? On też ma wyświetlacz, mniejszy ale ma.


Po trzecie. W konfiguratorze online, jak oglądasz wnętrze, to pokazany jest zupełnie inny wyświetlacz i rozwala system totalnie :lol:


To tyle z mojej strony. Daj znać jak uda Ci się ustalić na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie ten konkretny egzemplarz, który nie ma w opisie live cockpit plus, a ma aktywny tempomat jest dla mnie nadzieją, że wystarczy dodać sam aktywny tempomat, żeby mieć fajniejsze zegary.


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-sikora-330i-m-sport-samochod-uzywany-ID6CVUjS.html


W sumie niczym się nie ryzykuje, bo live cockpit plus do tej pory wyglądał Jak live cockpit bez plus (psikutas bez s) :)

Miesza to, że w konfiguratorze nie ma szans zobrazowania wyglądu zegarów. Moim zdaniem wejdą zegary, które są teraz w serii 2, czyli takie:


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-2-218i-140km-automatyczna-skrzynia-biegow-czujniki-parkowania-ID6DaWlb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I to by nawet miało sens. Wyglądają dokładnie tak jak te, które widać jak wejdziesz w widok wewnętrzny przy konfiguracji samochodu.


Seria 2

Screenshot-20200705-190334-Chrome.jpg


Konfigurator serii 3

Screenshot-20200705-190435-Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem potwierdzenie zmiany zegarow. Cala dzisiejsza dyskusja w pi..u :lol:


"Coming this Summer, the 3 Series Sedan and Touring will be equipped with the standard BMW Live Cockpit Plus now making use of the extended functionality of the BMW OS 7.0 technology.


The BMW Live Cockpit Plus offered for the 3 Series lineup will comprise a redesigned instrument cluster complete with a new 5.1-inch digital display at its centre.


https://www.bmwblog.com/2020/05/27/bmw-3-series-idrive-7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.