Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
27 minut temu, M4R10 napisał(a):

Czego używacie do felg z chemii by pozbyć się trudnego brudu a zarazem nie zniszczyć OEM felgi?

Jaką szczotkę polecacie do felg? Kupiłem Dunlopa i jest za gruba do 18" felg i hamulców M, nie chce wejść i dokładnie oczyścić felgi.

polecam car spa 😉 żartuję sam z chęcią się dowiem 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
36 minut temu, wehyr napisał(a):

polecam car spa 😉 żartuję sam z chęcią się dowiem 

Dwa razy w roku jest Car SPA, ale to nie wystarczające by utrzymać czyste felgi, kiedy na bez dotyku jestem raz w tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M4R10 napisał(a):

Dwa razy w roku jest Car SPA, ale to nie wystarczające by utrzymać czyste felgi, kiedy na bez dotyku jestem raz w tygodniu. 

Felgi musisz zabezpieczy, żeby to o wiele łatwiej się czyściło. Wtedy wystarczy Ci najprostszy Wheel Cleaner np jakiś Shiny Garage Wheel Cleaner i szczotka Vikan do felg, taką którą wygląda jak do toalety 😅

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, jaavi666 napisał(a):

Wymiana klocków 

Chciałbym się upewnić, czy mogę to zrobić w innym serwisie niż aso, na oryginalnych częściach który też ma wpis do bazy oraz „homologację” bmw. Czy wpłynie to na gwarancję?

śmiało działaj 🙂 ja olej zawsze wymieniam częściej z wpisem do bazy 🙂 byleby jeżeli masz bsi/bri interwału Ci olejowego czy na klocki nie skasowali 🙂 bo potem np już do tego nie wrócisz.... części muszą być ori i warsztat z możliwością wpisu do bazy lub bez takiej możliwości ale wtedy w historii tego nie będzie 😉 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka odnośnie kasowania interwału:
Ostatnio wymieniałem olej w ASO poza interwałem BSI i chyba ktoś się rozpędził i wszystko wykasował. Auto wróciło na 40 minut do serwisu i przywrócili interwały, choć przed wizytą pokazywało 9000 do wymiany oleju, a po "naprawach" 11000 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz jak wybierzesz opony performance, nie musisz brać pakietu M Technology choć w tym przypadku jak planujesz brać te opony to ja bym dołożył do tych lepszych hamulców i chłodznia. Ogranicznie jest tylko w drugą stronę gdzie nie możesz wziąć samego M Technology bez opon perofrmance.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
21 minut temu, Raff.e napisał(a):

Słyszałem nieciekawe historie o tym dodatkowym chłodzeniu i uszkadzaniu jego.

Ale ogumienie performance to zawsze PS4S? Nie chcę dostać potem np. P zero.

To może być też Pirelli nawet nie P Zero tylko Cinturato P7 😕
lub Bridgestone Turanza T 005

Opony performance to ta sama guma co bez tej opcji i nie ma RFT (homologowana * oczywiście).

Abstrahując to M2 na salonie stoi na PS4S właśnie.

Edytowane przez Ponta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ponta napisał(a):

To może być też Pirelli nawet nie P Zero tylko Cinturato P7 😕
lub Bridgestone Turanza T 005

Opony performance to ta sama guma co bez tej opcji i nie ma RFT (homologowana * oczywiście).

Abstrahując to M2 na salonie stoi na PS4S właśnie.

W takim razie to łut szczęścia co się dostanie z fabryki. Szkoda ale dziękuję za wyjaśnienie. Właśnie tego się trochę obawiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamówienia auta mam wylistowane opony PS4S i z tego chore wiem performance to zawsze te i tylko te. Czy ktoś kto wziął ten pakiet dostał coś innego?

Uszkadza dodatkowego chłodzenia to ciekawy temat.  Jak ktoś przód rozwali to w 90% rozwali dodatkowe i podstawową chłodnicę. Nie kumam toku rozumowania... poza tym nawet jak do tego dojdzie czy ktoś będzie to robił z własnej kieszeni bo nie ma AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
56 minut temu, rafaeelloo napisał(a):

Czy Wam też tak strasznie parują szyby? Przy takiej pogodzie jak obecna, włączonej klimie na automatycznie 21 stopni przód, 23 tył cały tył i boki są zaparowane 😕

Generalnie to nie, aczkolwiek ja jak rano biorę gorący prysznic, z którego wychodzę o 6:20, a o 6:35 wsiadam do auta, to po jakimś czasie przednia szyba i boczna kierowcy trochę zachodzi parą, ale właczam nawiew na szybę na jakieś pół minuty i dalej jest ok. 

Mam gumowe dywaniki, auto garażowane (chociaż drugie G21 nie jest garażowane i ma materiałowe dywaniki i tam też nie ma problemu)

Edytowane przez luk_byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest źle. Nie ma znaczenia, czy gumowe, czy materiałowe dywaniki. Obserwowałem to już w zeszłym roku, ale jakoś bagatelizowałem. Natomiast wczoraj zrobiłem 200km i cały czas ogrzewanie tylnej szyby musiało być włączone bo byłaby zaparowana, a jechaliśmy tylko we dwoje. Nawiew był na auto, ale na drugiej kreseczce bo bez tego pojawiała się para na przedniej szybie. W piątek wyjechałem z garażu (~21 stopni), zamknąłem bramę i wsiadłem i szyby były tak zaparowane, że nie było nic widać.

Samochód jest garażowany. Jedynie w pracy stoi na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, macste napisał(a):

W zamówienia auta mam wylistowane opony PS4S i z tego chore wiem performance to zawsze te i tylko te. Czy ktoś kto wziął ten pakiet dostał coś innego?

Uszkadza dodatkowego chłodzenia to ciekawy temat.  Jak ktoś przód rozwali to w 90% rozwali dodatkowe i podstawową chłodnicę. Nie kumam toku rozumowania... poza tym nawet jak do tego dojdzie czy ktoś będzie to robił z własnej kieszeni bo nie ma AC?

Po męczeniu Internetu i forów przez weekend doszedłem do wniosku, że jeśli bierzesz pakiet M Technology i ogumienie perf. to dostajesz PS4S. Jednak bez pakietu M technology może być różnie. 

Co do tej chłodnicy, to nie chodzi o rozwalanie przodu auta - wiadomo, że wtedy czy dodatkowa czy nie to chłodnica do wymiany. Chodzi o to, że chłodnica z pakietu M technology jest kompletnie odkryta od spodu, a ta zwykła ma osłonę. Wtedy trzeba bardzo uważać żeby niczym nie walnąć od spodu. Wiem, że było to wałkowane wiele razy przed lci. Być może w lci BMW dodało tam jakąś osłonę i jest git. Musiałby wypowiedzieć się ktoś z tym pakietem, kto może spojrzeć na podwozie swojego auta.

Jednak wydaje mi się, że bez jazdy torowej i mocnego upalania auta ten pakiet nie ma sensu. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rafaeelloo napisał(a):

To u mnie jest źle. Nie ma znaczenia, czy gumowe, czy materiałowe dywaniki. Obserwowałem to już w zeszłym roku, ale jakoś bagatelizowałem. Natomiast wczoraj zrobiłem 200km i cały czas ogrzewanie tylnej szyby musiało być włączone bo byłaby zaparowana, a jechaliśmy tylko we dwoje. Nawiew był na auto, ale na drugiej kreseczce bo bez tego pojawiała się para na przedniej szybie. W piątek wyjechałem z garażu (~21 stopni), zamknąłem bramę i wsiadłem i szyby były tak zaparowane, że nie było nic widać.

Samochód jest garażowany. Jedynie w pracy stoi na dworze.

Spróbuj może w garażu zostawiać szyby opuszczone.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, maciej_cie napisał(a):

Spróbuj może w garażu zostawiać szyby opuszczone.

Pochlaniacz wilgoci Autodry: https://allegro.pl/oferta/autodry-pochlaniacz-wilgoci-osusz-swoje-auto-4885878736

Od nowosci mam w aucie i regularnie wymieniam co 3 mce. Nigdy zadnego problemu. 

Edytowane przez karlos91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raff.e napisał(a):

Po męczeniu Internetu i forów przez weekend doszedłem do wniosku, że jeśli bierzesz pakiet M Technology i ogumienie perf. to dostajesz PS4S. Jednak bez pakietu M technology może być różnie. 

Co do tej chłodnicy, to nie chodzi o rozwalanie przodu auta - wiadomo, że wtedy czy dodatkowa czy nie to chłodnica do wymiany. Chodzi o to, że chłodnica z pakietu M technology jest kompletnie odkryta od spodu, a ta zwykła ma osłonę. Wtedy trzeba bardzo uważać żeby niczym nie walnąć od spodu. Wiem, że było to wałkowane wiele razy przed lci. Być może w lci BMW dodało tam jakąś osłonę i jest git. Musiałby wypowiedzieć się ktoś z tym pakietem, kto może spojrzeć na podwozie swojego auta.

Jednak wydaje mi się, że bez jazdy torowej i mocnego upalania auta ten pakiet nie ma sensu. 

Mi po jeździe testowej M340i nie spodobały się hamulce i stąd głównie chciałem przede wszystkim większe tarcze, zaciski oraz przede wszystkim inną modulację hamowania. O tych chłodnicach ludzie pisali ale nie trafiłem na żadne konkrety. Podrzuć na prv jak możesz, z góry dziękuję. Jak mam mieć problem po delikatnym najechaniu na krawężnik to kiepski temat 😕 Oczywiście nie uważam, że jest tak źle ale warto się przyjrzeć. Może ktoś ma Mtech i może podzielić się spostrzeżeniami, zdjęciem podwozia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.