Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w preLCI jest mozliwosc wyświetlania na srodku ekranu, miedzy wskaźnikami,

nawigacji i wskazówek Google Maps?

U mnie wyglada to tak, ze na monitorze mam GM przez CarPlay, a na drugim ekranie mapa z nawigacji samochodowej, bez wskazówek.

Wskazówki w CarPlay wyświetlają się tylko przy Apple Maps niestety :(

 

W pre-lci tez?!?!?!?

No o pre-lci mówię :) wskazówki na ekranie przed kierownicą są w Jabłkomapach. Przy Googlemapach wyświetlają się mapy BMW bez konkretnej navi (albo w ogóle, zależy co masz ustawione).

 

Prawda co mówicie, tez tak mam, chyba jedyny realny usecase - kiedy nie ma się kluczyka przy sobie

W tej wersji digital key jest to uciążliwie i faktycznie sam noszę kluczyk normalnie. Natomiast w nowych samochodach jest Digital Key Plus (czy tam Digital Key 2.0 - nie wiem czy nowa 3 dostała, na pewno iX ma) i to jest gamechanger. Korzysta to już z UWB (ultra wideband radio) i nie trzeba wyciągać telefonu ani go kłaść na tacce. Telefon realnie zastępuje kluczyk i można to nazwać dostępem komfortowym :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji digital key jest to uciążliwie i faktycznie sam noszę kluczyk normalnie. Natomiast w nowych samochodach jest Digital Key Plus (czy tam Digital Key 2.0 - nie wiem czy nowa 3 dostała, na pewno iX ma) i to jest gamechanger. Korzysta to już z UWB (ultra wideband radio) i nie trzeba wyciągać telefonu ani go kłaść na tacce. Telefon realnie zastępuje kluczyk i można to nazwać dostępem komfortowym :D

 

LCI nie dostalo - nadal trzeba klasc telefon na tacce oraz przykladac telefon lub zegarek do klamki (na szczescie klucz jest w "express mode" wiec nie trzeba nic z telefonem albo zegarkiem robic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od rana problem z synchronizacją z ConnectedDrive. Usunąłem i dodałem na nowo profil kierowcy - nie dało się przez kod QR, trzeba było ręcznie.

Teraz nie synchronizuje mi nazwy (jest adres e-mail zamiast imienia) oraz zdjęcia - jest tylko 15 domyślnych.

Aktualizacja i restart aplikacji nic nie dają. Konsultant mówi, że dzisiaj rano trochę takich zgłoszeń było.

Czy ktoś z Was też ma taki objaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie też wyskoczył wczoraj wieczorem komunikat w samochodzie, że mam wpisane złe hasło do ConnectedDrive mimo, że go nie zmieniałem. Wygląda na jakieś problemy po stronie CD.

 

Tak, też mam identyczny problem po stronie CD a nic nie zmieniałem :)

Dziękuje za wyjaśnienie stop & go - tak mam podstawowego asystenta, wiec trzeba jakoś z tym żyć, a dołożyć to za duże pieniądze :)


Z ciekawości, czy korzystacie z trybu "adaptive" obok tych trybów sport eco i comfort? Warto się w to bawić?


Mogę się przy okazji pochwalić, że już pierwsze 10.000km za mną, wrażenia z jazdy są wspaniałe, każda jazda to przyjemność. Nie żałuję, że nie wziąłem gorzej wyposażonej G30, bo nawet przy tych 200km/h jest akceptowalnie cicho. Mając wcześniej skodę, jest to niebo a ziemia. Z Ciekawości byłem się przejechać Audi A5 i czuć różnice w jakości na korzyść BMW.. Takie detale, że po mimo braku webasto, po odpaleniu silnika, leci ciepłe powietrze z nawiewów, robi robotę. Chwile mi zajęło znalezienie pozycji w fotelach sportowych, ale już jest ok :) Czy żałuje że wziąłem 2.0 a nie 3.0? Chyba nie, wiadomo że więcej mocy zawsze na +, może w przyszłości to auto zostawię żonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy tylko mnie mega irytują spryskiwacze w ramionach wycieraczek?

Debilne rozwiązanie nie widzę plusów.

Jak mamy bardzo brudną szybę lub w lato robaki to nie da się namoczyć i poczekać tylko od razu rozmazujemy syf i piach po szybie i nic to nie daje. Wg mnie takie rozwiązanie dużo bardziej rysuje szybę a dodatkowo później z tych wycieraczek ciągle wylatuje płyn i ciężko dokładnie oczyścić szybę zawsze coś zostaje.

Mi to strasznie nie pasuje do tego stopnia że chyba spróbuję przerobić to na standardowe spryskiwacze.


Nie podoba mi się też włączenie automatycznych wycieraczek manetką do góry. Bardzo często zdarza się że to nie zadziała nie wyczuje drobnych opadów i wtedy musimy ręcznie uruchomic wycieraczki i potem manewrować manetką i kombinować żeby wrócić na automatyczmą pozycję.

Jak ktoś używa naprzemiennie G20 i starszej bmw serii F to doceni starsze rozwiązanie.

Tam aby włączyć na automat wciskamy guziczek na manetce i zawsze możemy sobie przemyć szybę manetką w dół która sama odbija do domyślnej pozycji nie wyłączając przy tym automatycznego trybu. Dużo lepsze rozwiązanie. Jedynie brakowało pamięci automatycznego trybu po wyłączeniu i włączeniu auta to można było poprawić.

W G zauważyłem jak jest taka pogoda że trzeba ręcznie przecierać szybę to ciągle majstruje przy tej manetce i muszę się na tym skupiać w ktorym miejscu ustawić manetkę z powrotem na automat odrywając uwagę od drogi co jest irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do części pierwszej - ma to swoje plusy i minusy. Ja w e92 parkując na zewnątrz nie skrobnąłem szyb, tylko lalem płyn zimowy i czekałem aż rozpuści szron, wtedy wycieraczki. Tu się tak nie da. Natomiast nie ma tego efektu podczas jazdy (szczególnie w nocy) ze przez chwile nic nie widzisz podczas czyszczenia szyby. I to jest super. Generalnie dla mnie zmiana na plus.


Natomiast co do drugiej części - tu mi tez dużo bardziej odpowiadało rozwiazanie z serii E/F z przyciskiem. Z tym automatem mam dokładnie to samo - często wyłączam automat poprzez przetarcie szyby z ręki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te spryskiwacze w wycieraczkach też mnie mega irytują, głównie dlatego że nie da się wytrzeć całego płynu z szyby, zawsze coś zostanie.


A druga część nie byłaby tak irytująca gdyby ten automat działał lepiej, a u mnie nawet na największej czułości często nie wyciera szyb wystarczająco często. Problem występuje jak nie pada jakoś mocno i jest dużo małych kropel na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy android auto w idrive 8 dziala po kablu, czy tylko przez wifi? Próbowałem podlaczyc google maps przez kabel, ale nic sie nie dzieje.

Polaczenie zdalne po mimo ze wczesniej dzialało (z problemami, ale dzialalo) teraz nie działa wcale, przy probie laczenia jest komunikat ze ta wersja bluetooth nie jest obslugiwana, pomimo ze wczesniej dzialalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei powiem, że spryskiwacze w wycieraczkach są dla mnie neutralne - ja doceniam to, że nie psikają wszędzie, gdzie popadnie tylko na szybę. Zwłaszcza przy prędkościach autostradowych. Ale faktycznie - umyć coś, to wyczyn.


Automat działa o niebo lepiej niż w moim starym E90, ale włączanie trybu automatycznego do góry to jakiś poroniony pomysł. Nie wiem, kto to wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy android auto w idrive 8 dziala po kablu, czy tylko przez wifi? Próbowałem podlaczyc google maps przez kabel, ale nic sie nie dzieje.

Polaczenie zdalne po mimo ze wczesniej dzialało (z problemami, ale dzialalo) teraz nie działa wcale, przy probie laczenia jest komunikat ze ta wersja bluetooth nie jest obslugiwana, pomimo ze wczesniej dzialalo

Tylko Wi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loga wyświetlają się chyba tylko dla stacji nadających w DAB.


Radio może mieć też wgrane loga dla stacji analogowych, więc jest nadzieja że aktualizacje coś poprawią, ale raczej nie ma sposobu żeby loga wgrać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy android auto w idrive 8 dziala po kablu, czy tylko przez wifi? Próbowałem podlaczyc google maps przez kabel, ale nic sie nie dzieje.

Polaczenie zdalne po mimo ze wczesniej dzialało (z problemami, ale dzialalo) teraz nie działa wcale, przy probie laczenia jest komunikat ze ta wersja bluetooth nie jest obslugiwana, pomimo ze wczesniej dzialalo

 

Tylko WiFi, jak ktoś już napisał, sprawdź co się dzieje w smartfonie. Xiaomi ma problemy z BMW, miałem z tym przygody ale Android 12 pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko WiFi, jak ktoś już napisał, sprawdź co się dzieje w smartfonie. Xiaomi ma problemy z BMW, miałem z tym przygody ale Android 12 pomógł.

 

Uzywam Samsunga S22, android 12 najnowszy, android auto najnowszy. Update na android 13 nie robie bo czuje ze kompletnie wszystko glebnie i nie bedzie odwrotu.

Btw męczyłem z 2h i nie udalo sie odpalic w ogole android auto w samochodzie. Komunikat w aucie krzyczal ze bloototh niezgodny i urządzenia sie nie łączyly. Przyszedłem wiec na drugi dzien i wszystko ruszyło od kopa, jedyne co sie zmienilo to idrive sie zrestartował. Samo wyjscie z auta na pare sekund, czy tez wylaczenie ekranu z przycisku jedynie usypa idrive.

To nie sa moje pierwsze problemy z idrive, wczesniej notorycznie po wlaczeniu android auto pojawialy sie wszystkie aplikacje, poza google map. Czyli po za jedyną apką, ktora mnie interesuje. Do tego stopnia ze komunikaty glosowe, ktore wydawalem przez android auto wyszukiwaly lokalizacje i odpalały nawigacje google map, ale na telefonie, a nie w aucie xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam:


Pulsujące ambiente - czy ktoś wie jaki jest powód? Nikt nie dzwoni przez CarPlay, nie mam nieodebranych itp (wyczytałem ze przez to może migać)


Po wyłączeniu dynamicznej funkcji swieci normalnie.

 

Na innych forach pisza ze glitch. Naprawialny przez odebranie kolejnego polaczenia w samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda zmusiła mnie w sobotę do wymiany dywaników na gumowe, które dostałem jako bonus przy zakupie.

No i powiem szczerze, że jakość ich wykonania mocno mnie zaskoczyła. Tak dobrze wykonanych gum nie miałem w żadnym innym aucie. Cena oczywiście chora, ale jakość pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.