Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. A propos trwałości, to ja mam 55 tyś i jeszcze z 1/3 klocków jest :) Ale ja jeżdzę 90% tras.

 

Ja też 90% autostradami i pierwszy komplet klocków na tył wytrzymał 27tys, a teraz po 26tys odlicza już 1900 do wymiany... :) Dlatego w momencie kiedy konieczna będzie wymiana tarcz i klocków rozważam wymianę całego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się do Czech spieszył…. Niedługo będzie biała trójka kabriolet do sprzedania:


https://vm.tiktok.com/ZMFr5CYRk/

tragedia - swego czasu na Wisłostradzie zginęła podobnie cała rodzina - nie rozumiem twojego sarkazmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. A propos trwałości, to ja mam 55 tyś i jeszcze z 1/3 klocków jest :) Ale ja jeżdzę 90% tras.

 

Ja też 90% autostradami i pierwszy komplet klocków na tył wytrzymał 27tys, a teraz po 26tys odlicza już 1900 do wymiany... :) Dlatego w momencie kiedy konieczna będzie wymiana tarcz i klocków rozważam wymianę całego układu.

U mnie wymieniali za GW bo sie zapalił czujnik przed upływem 25K, akurat byłem z Chorwacji i lokalny dealer wymienił mi łącznie z zaciskami (ponoć taka procedura)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka - czy jak sie wymienia klocki z tylu, to ikonka automatycznie znika i komputer odlicza od nowa , czy trzeba ASO odwiedzic aby zaprogramowali , czy mozna jakos samemu zaprogramowac ?


Mam bimmercode i bimmertool i wymiana klockow to 30 min roboty w garau :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś może Digital Key z jakimś smartfonem na Androidzie? Na stronie BMW ciężko znaleźć konkretne informacje odnośnie tego z jakimi telefonami ta funkcja jest kompatybilna. Znalazłem gdzieś informacje o Samsungu S21, ale Polski nie było na liście wspieranych krajów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś może Digital Key z jakimś smartfonem na Androidzie? Na stronie BMW ciężko znaleźć konkretne informacje odnośnie tego z jakimi telefonami ta funkcja jest kompatybilna. Znalazłem gdzieś informacje o Samsungu S21, ale Polski nie było na liście wspieranych krajów.

Z tego co się orientuje tylko Apple jest wspierany. Z androidem działało jakiś czas, ale wycofali ze względu na luki bezpieczeństwa, przynajmniej w preLCI. Z ajfonem działa perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś może Digital Key z jakimś smartfonem na Androidzie? Na stronie BMW ciężko znaleźć konkretne informacje odnośnie tego z jakimi telefonami ta funkcja jest kompatybilna. Znalazłem gdzieś informacje o Samsungu S21, ale Polski nie było na liście wspieranych krajów.

Z tego co się orientuje tylko Apple jest wspierany. Z androidem działało jakiś czas, ale wycofali ze względu na luki bezpieczeństwa, przynajmniej w preLCI. Z ajfonem działa perfekcyjnie.

 

iPhone to byłaby jakaś opcja, tylko znowu Google Maps nie integruje się wtedy z samochodem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś może Digital Key z jakimś smartfonem na Androidzie? Na stronie BMW ciężko znaleźć konkretne informacje odnośnie tego z jakimi telefonami ta funkcja jest kompatybilna. Znalazłem gdzieś informacje o Samsungu S21, ale Polski nie było na liście wspieranych krajów.

Z tego co się orientuje tylko Apple jest wspierany. Z androidem działało jakiś czas, ale wycofali ze względu na luki bezpieczeństwa, przynajmniej w preLCI. Z ajfonem działa perfekcyjnie.

 

iPhone to byłaby jakaś opcja, tylko znowu Google Maps nie integruje się wtedy z samochodem :(

No nie ma wskazówek na kokpicie :(

Niedawno zmieniłem telefon na jabłko z samsunga s20+ i mając świeże porównanie, cały system carPlay jest o niebo lepiej zaprojektowany i zintegrowany z BMW niż androidAuto.

Działa płynniej, ładniej i lepiej i jeszcze nawet się telefon ładuje na tej dziadowskiej ładowarce indukcyjnej z preLCI. jedyny minus to wskazówki na kokpicie tylko z appleMaps i Siri tylko w angielskim, co trochę utrudnia wprowadzanie navi.

Mi jak na razie najlepiej się posługuje iDrivem i nawigacją BMW (uwielbiam tą mapkę między zegarami :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma wskazówek na kokpicie :(

Niedawno zmieniłem telefon na jabłko z samsunga s20+ i mając świeże porównanie, cały system carPlay jest o niebo lepiej zaprojektowany i zintegrowany z BMW niż androidAuto.

Działa płynniej, ładniej i lepiej i jeszcze nawet się telefon ładuje na tej dziadowskiej ładowarce indukcyjnej z preLCI. jedyny minus to wskazówki na kokpicie tylko z appleMaps i Siri tylko w angielskim, co trochę utrudnia wprowadzanie navi.

Mi jak na razie najlepiej się posługuje iDrivem i nawigacją BMW (uwielbiam tą mapkę między zegarami :D)

 

Nie wiem jak w pre-LCI, ale w LCI Android Auto też wyświetla mapę między zegarami. Moim zdaniem lepiej to wygląda niż mapa z nawigacji BMW. Tutaj zdjęcie:

01172ce5734254c1med.jpg


Ja do tej nawigacji BMW się zraziłem, bo już kilka razy kazała mi jechać przez jakieś osiedlowe uliczki, tylko po to, żebym zobaczył szlaban na końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś może Digital Key z jakimś smartfonem na Androidzie? Na stronie BMW ciężko znaleźć konkretne informacje odnośnie tego z jakimi telefonami ta funkcja jest kompatybilna. Znalazłem gdzieś informacje o Samsungu S21, ale Polski nie było na liście wspieranych krajów.

 

Nie ma takiej możliwości - Digital Key jest tylko na iphony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w pre-LCI, ale w LCI Android Auto też wyświetla mapę między zegarami. Moim zdaniem lepiej to wygląda niż mapa z nawigacji BMW. Tutaj zdjęcie:

01172ce5734254c1med.jpg

Ja do tej nawigacji BMW się zraziłem, bo już kilka razy kazała mi jechać przez jakieś osiedlowe uliczki, tylko po to, żebym zobaczył szlaban na końcu...

Trochę zazdroszczę, a z drugiej strony bardziej mi się podobają dwa ekrany z preLCI zamiast tabletu. Mogliby jakąś aktualizacje wrzucić z tymi mapami dla idrive 7, ale to marzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważałem że ekran w LCI to przesada i wgl brak drążka zmiany biegów. Ja swojego LCI oddałem teraz na wymianę zderzaka i jeżdżę zastępczym przedliftem i powiem wam że ten malutki śmieszny ekranik w przedlifcie mi się nie podoba. Wsiadłem do przedlifta i pierwsze co pomyślałem "bieda-line" ;D. Mój LCI wide-screen o wiele lepszy. I ta gałka zmiany biegów też mi nie leży coś. Brzydka ;D
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim ekraniku malutkim mówisz w pre ? Ekran wyświetlacza w lci jest gabarytowo mniejszy niz w pre.

 

No bez jaj :)


pre-LCI: 10.25" (kokpit) i 12.3" (nawigacja)

LCI: 12.3" (kokpit) i 14.9" (nawigacja)


Chyba ze cos zle doczytalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam np ustawione ostrzeżenie o kolizji czołowej na opcję wcześnie. Nie wiem czy ma to wpływ na reakcję czujników kolizji z tyłu o których mówisz ale parę razy zadziałało prawidłowo, tak, że nie widziałem przeszkody w kamerze. Może ma to wpływ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiej odległości powinno działać ostrzeganie o ruchu poprzecznym przy cofaniu? Bo ja mam wrażenie że działa bardzo późno i wcześniej jestem w stanie zobaczyć samochód w kamerze cofania. Tak to działa, czy u mnie jest coś nie tak?

To tak działa niestety beznadziejnie. Na bimmerpost też było swego czasu komentowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie jaka jest tak na prawdę fizyczna różnica pomiędzy ustawieniami napędu? Chodzi o tryb Sport Individual gdzie można przestawić "Napęd: Comfort, Sport, Sport Plus". Co się zmienia w napędzie?
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, mam dwa pytania do was koledzy;

1. Czy to jest normalny stan płynu chłodniczego? Oddawałem auto na przegląd (przy okazji powiedziałem im, że brakuje płynu, tak mi się wydawało) właśnie z takim stanem jak na zdjęciu. Auto wróciło z przeglądu w takim samym stanie, według mnie nadal brakuje płynu. Planuje dolać tam Prestona bo nie chce mi się jechać ponownie do serwisu. Ile tam setek może brakować ?

2. Jaki to jest jest silnik, chodzi mi o skrót B48A, B48B czy B48C? Bo w specyfikacji auta to jest B48C :shock: Myślałem, że tam będzie gdzieś występować literka C w tym oznaczeniu :?


IMG20221031094528.jpg



IMG20221031102504.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.