Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko odnośnie Speed limit info. Jak się zatrzymam samochodem to ustawia mi się na kokpicie znak limitu do 5km/h i po ich przekroczeniu otrzymuje ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości oraz nieprzyjemny dzwiek powiadomienia - według opcji mam to wszystko powyłączane a jednak coś dalej sprawia że tak się system zachowuje. Ktoś wie gdzie w opcjach tego szukać? Jak to wyłączyć?



Edit: juz znalazlem. Taka fikusna opcja byla jeszcze w opcjach ogolnych samochodu a nie tylko w asystencie speed info

 

Po ostrzejszym hamowaniu, ale niekoniecznie takim że awaryjne światła się uruchomią, włącza mi się speed limiter chyba na 30km/h. Muszę wtedy przyciskiem na kierownicy go wyłączyć aby jechać szybciej. Czy to jest to samo ustawienie o którym piszesz? Wyjątkowo denerwująca funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, pytanko mam o gniazdo 12v w bmw g20. Jest ono jakby zbyt płytkie i niektóre urządzenia nie stykają i nie pobierają prądu. Wkładam od kamery dżinksa i nie ładuje. Totalnie 0 prądu. A wkładam innego dżinksa to normalnie daje prąd. Kamera w aucie obok wpięta w 12v normalnie chodzi. Jest na to jakiś sposób? Nie chciałbym kupować jakichś przejściówek żeby mi nie sterczała "wierza przejściówek" xD
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, pytanko mam o gniazdo 12v w bmw g20. Jest ono jakby zbyt płytkie i niektóre urządzenia nie stykają i nie pobierają prądu. Wkładam od kamery dżinksa i nie ładuje. Totalnie 0 prądu. A wkładam innego dżinksa to normalnie daje prąd. Kamera w aucie obok wpięta w 12v normalnie chodzi. Jest na to jakiś sposób? Nie chciałbym kupować jakichś przejściówek żeby mi nie sterczała "wierza przejściówek" xD

 

Temat przerabiany dwie strony temu. Wkleję te same posty.

 

4. Nie działa mi gniazdo zapalniczki w tunelu środkowym ( w bagażniku ok) . Przepatrzyłem bezpieczniki pod schowkiem pasażera i wszystko jest ok. To trzeba aktywować gdzieś?

 

Jeśli ciągle montują, to co jest u mnie w G20 z 2019, to te gniazdo z przodu jest inne od tego z tyłu. Cigarette lighter socket vs accessory socket. To się różni tam z milimetr dosłownie. Nie każdy adapter pasuje do tego z przodu.

 


Jeśli ciągle montują, to co jest u mnie w G20 z 2019, to te gniazdo z przodu jest inne od tego z tyłu. Cigarette lighter socket vs accessory socket. To się różni tam z milimetr dosłownie. Nie każdy adapter pasuje do tego z przodu.

 


Ale taki pierścień wogół gniazda nie powinnien być podświetlony? U mnie nie świeci...

 

Byłem teraz sprawdzić u siebie. Źle napisałem wcześniej. To nie tyle rozmiar, co kształt adaptera ma znaczenie. Czy się podwietla? W dzień nie, może w nocy. Szczerze, to nigdy nie zwróciłem na to uwagi.


Na zdjęciu dwa standardy adapterów. Ten po lewej działa w obu gniazdach, ten po prawej tylko z tyłu.


PXL-20220628-133122655-PORTRAIT-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką macie wersję softu obecnie, ja mam w 318 07/2021.50 i tak się zastanawiam czy przez tyle czasu nie bylo aktualizacji czy coś mi się z aktualizacjami zablokowało?


Może jest jakaś strona gdzie można sprawdzić jaka powinna być najnowsza wersja /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w g20 LCI (idrive 8) wyświetlić temperaturę oleju?

 

Nijak - masz tylko temp silnika w prawym dolnym rogu.

A nie ma już pozycji: wskaźniki sportowe na ekranie nad konsolą środkową?

 

A faktycznie jest. Trzeba sie w sport mode przelaczyc, wybrac aplikacje "Live Vehicle", tryb wyswietlania "Adaptive Content".


Bedzie wyswietlony: "Torque", "Power", "Charging Pressure", "Engine oil temperature".


Dziala tylko w sport mode. Dzieki za wskazowke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką macie wersję softu obecnie, ja mam w 318 07/2021.50 i tak się zastanawiam czy przez tyle czasu nie bylo aktualizacji czy coś mi się z aktualizacjami zablokowało?


Może jest jakaś strona gdzie można sprawdzić jaka powinna być najnowsza wersja /

 

U mnie chyba jeszcze starsza, mimo że samochód odbierałem 7.01.2022...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką macie wersję softu obecnie, ja mam w 318 07/2021.50 i tak się zastanawiam czy przez tyle czasu nie bylo aktualizacji czy coś mi się z aktualizacjami zablokowało?


Może jest jakaś strona gdzie można sprawdzić jaka powinna być najnowsza wersja /

 

U mnie chyba jeszcze starsza, mimo że samochód odbierałem 7.01.2022...

 


Mam auto z produkcji 01.2022 i wstępnie maiło wersję 11/2021.38 ale sam pobrał aktualizację którą teoretycznie tylko w serwisie można wykonać i teraz mam 03/2022.52. Dane te sa w "Remote software upgrade "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że te interfejsy mają wiele ograniczeń i swoje kosztują razem z Bimmercodem, zresztą jak już mam wydawać parę stów, to wolałbym na pełnoprawny komputer, mianowicie chcę klocki zmienić, a ponoć bez komputera z tyłu tego nie zrobię. Plus później może inne naprawy/przeróbki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mają jakieś kosmiczne kształty przez te debilne spryskiwacze. Co najlepsze zamienniki są te same co do e90 i f30 czyli oczywiście bez żadnych nacięć :roll: Spróbuję je jeszcze odtłuścić :roll:

 

czyli normalnie od F30 pasuja do G20?

Akurat mi zostaly po starym aucie, wiec moglym wykorzystac.


dzieki!

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nurtuje zagadnienie turbiny w g20 benzyna, czy jest to turbina o zmiennej geometrii podobna do tych w dieslu, który wymaga częstej jazdy w pełnym zakresie obrotów, czy inny rodzaj turbiny ? Innymi słowy, chodzi o to czy kręcenie zaledwie do 2000 obr jest dla silnika b48, g20 " zdrowe" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nurtuje zagadnienie turbiny w g20 benzyna, czy jest to turbina o zmiennej geometrii podobna do tych w dieslu, który wymaga częstej jazdy w pełnym zakresie obrotów, czy inny rodzaj turbiny ? Innymi słowy, chodzi o to czy kręcenie zaledwie do 2000 obr jest dla silnika b48, g20 " zdrowe" ?

Zasady z 1.9 TDI tu nie obowiązują :mrgreen:

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie koła 7.5" i opony 225/45r18 na obu osiach to ok dla xdrive czy koniecznie musi być mieszane?

Czy ET powinno być różne dla tych samych felg przód tył aby to dobrze wyglądało czy tam jest taki sam rozstaw?

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie koła 7.5" i opony 225/45r18 na obu osiach to ok dla xdrive czy koniecznie musi być mieszane?

Czy ET powinno być różne dla tych samych felg przód tył aby to dobrze wyglądało czy tam jest taki sam rozstaw?

1. Mogą być takie same. Nawet w tym rozmiarze zakładają zimówki. Jak sobie wymienisz, to gdzieś tam w iDrive się wybiera jakie opony założyłeś.

2. ET takie samo (przynajmniej ja tak mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, włączam Apple car play żeby używać nawigacji Google Maps i w tle powinien też działać yanosik (same ostrzeżenia) ale go bardzo słabo słychać lub często w ogóle go nie słychać. Jak go podgłośnić? Zużycie baterii w telefonie pokazuje ze Yanosik działa w tle cały czas. No i dobrze ale czemu go nie słychać? W ustawieniach yanosika wszystkie dźwięki mam włączone…
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, włączam Apple car play żeby używać nawigacji Google Maps i w tle powinien też działać yanosik (same ostrzeżenia) ale go bardzo słabo słychać lub często w ogóle go nie słychać. Jak go podgłośnić? Zużycie baterii w telefonie pokazuje ze Yanosik działa w tle cały czas. No i dobrze ale czemu go nie słychać? W ustawieniach yanosika wszystkie dźwięki mam włączone…

 

Ja mam ustawione w yanosiku tak:


33caf7d194697c43med.png


I jest wyehmehm glosno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.