Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


mam kierownicę sportową M, skórzaną i ostatnio zauważyłem jakieś nierówności, takie małe wgłębienia, odczuwalne pod palcami w dwóch miejscach po przeciwnych stronach kierownicy.

Auto ma przejechane lekko ponad 5000km, czy takie coś to jest coś normalnego w przypadku tej kierownicy? Nigdy nie miałem skórzanej kierownicy, więc nie spotkałem się z takim problemem. Planuje pokazać się w ASO, ale zastanawiam się jakie mam opcje.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,


mam kierownicę sportową M, skórzaną i ostatnio zauważyłem jakieś nierówności, takie małe wgłębienia, odczuwalne pod palcami w dwóch miejscach po przeciwnych stronach kierownicy.

Auto ma przejechane lekko ponad 5000km, czy takie coś to jest coś normalnego w przypadku tej kierownicy? Nigdy nie miałem skórzanej kierownicy, więc nie spotkałem się z takim problemem. Planuje pokazać się w ASO, ale zastanawiam się jakie mam opcje.


Pozdrawiam

Pewnie podgrzewana?

Częsty problem a ASO olewa temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj na detailingowe mycie, bo żeby używać glinki na lakierze to musi on już być czysty w 100%.

Szkoda twoich nerwów i możliwych szkód.

Meguiar's Endurance, nic lepszego na opony nie miałem.

 

A ile to może kosztować u specjalisty? Mycie plus glinkowanie? Czy korekta lakieru na koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oddaj na detailingowe mycie, bo żeby używać glinki na lakierze to musi on już być czysty w 100%.

Szkoda twoich nerwów i możliwych szkód.

Meguiar's Endurance, nic lepszego na opony nie miałem.

 

A ile to może kosztować u specjalisty? Mycie plus glinkowanie? Czy korekta lakieru na koniec?

To zależy od lokalizacji, samo mycie detalingowe to od 100 zł netto w górę, wykonaj kilka telefonów lub odwiedź studia i zdobądź wyceny.

Nie opłaca się polerować tylko z tego powodu bo za kilka dni znów się to pojawi, chyba ze będziesz po każdej jeździe usuwał. Korekty lakieru nie da robić się w nieskończoność, miej to na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dokładnie jak kolega wyżej pisze. Studia walą te korekty lakieru, a taką full korektę twoje auto w swoim życiu zaliczy jedną i już bezbarwnego na kolejną nie starczy.

Poproś o detailingowe mycie i one stepa pastą finisherem, to praktycznie lakieru nie rusza.

Wrzuci ci jakiegos PB diamond jak masz jasny lakier albo PB black hole do ciemnych i to działa cuda na w miarę utrzymanych lakierach.

Przejedź dłonią po lakierze po zabiegu, zobaczysz jakie masełko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies zdjecie? Ja tez mam podgrzewana i chcialbym zobaczyc. Co prawda u mnie chyba wszystko oki. Musze sprawdzic.

 

Nawet na zdjęciu wygląda to tragicznie.

RyvhcFK.jpg

 

No to nie jesteś sam! :mad2:

 

Koledzy a jaki preparat polecacie do czyszczenia tej skóry. Żona jeździ autem i często smaruje dłonie jakimiś kremami. Później po 10 minutach jazdy czuję jak mi się łapska kleją. Czym to wyczyścić?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jaki preparat polecacie do czyszczenia tej skóry. Żona jeździ autem i często smaruje dłonie jakimiś kremami. Później po 10 minutach jazdy czuję jak mi się łapska kleją. Czym to wyczyścić?

Pozdro

 

Też używam Colourlook soft + chusteczek do skóry (zabieram je w trasę + mikrofibra)


Ale ostatnio odkryłem też CarPro Inside: https://mrcleaner.pl/skora-alkantara/carpro-inside-preparat-do-czyszczenia-skory-i-wnetrza-auta-50ml?from=listing&q=carpro+inside

W rozcieńczeniu 1:5, w pianownicy świetnie czyści i zostawia matowe wykończenie, takie jak nowej kierownicy po odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam problem z połączeniem telefonu z autem, mianowicie telefon się łączy, ale nie ściąga kontaktów. Czy przyczyną może być, wcześniejsze połączenie telefonu ze smartwachem? Wcześniej bez połączonego smartwacha wszystko było ok.

 

Raczej brak zgody na synchronizację kontaktów - sprawdź w ustawieniach czy masz włączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z połączeniem telefonu z autem, mianowicie telefon się łączy, ale nie ściąga kontaktów. Czy przyczyną może być, wcześniejsze połączenie telefonu ze smartwachem? Wcześniej bez połączonego smartwacha wszystko było ok.

 

Raczej brak zgody na synchronizację kontaktów - sprawdź w ustawieniach czy masz włączone

 

Wcześniej wszystko działało, zgoda była. Wczoraj połączyłem tel z smartwachem i dzisiaj rano samochód normalnie połączył się z telefonem tyle, że nie skopiował kontaktów. Ponowne parowanie telefonu i auta też nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies zdjecie? Ja tez mam podgrzewana i chcialbym zobaczyc. Co prawda u mnie chyba wszystko oki. Musze sprawdzic.

 

Nawet na zdjęciu wygląda to tragicznie.

RyvhcFK.jpg

 

No to nie jesteś sam! :mad2:

 

Panowie mam to samo na kierownicy (kierownica m-pakiet bez ogrzewania), 12tyś przebiegu ?????? Proponuję założyć osobny wątek w tej sprawie, aby sprawdzić czy to problem na większą skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Colourlock soft

ja korzystam z tego samego tylko w wersji strong (caly zestaw z konserwantem Versiegelung). Polecam jednak kupić sobie szczotke z miekkim włosiem, najlepiej naturalnym bo ta z zestawu troche jest jak szczotka druciana :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na zdjęciu wygląda to tragicznie.

RyvhcFK.jpg

 

No to nie jesteś sam! :mad2:

 

Ostatnio robiłem kierownicę dla syna w jednej znanej firmie co to specjalizuje się w kierownicach i rozmawialiśmy właśnie o nowych bmkach i mieli właśnie w tym roku już kilku klientów z nowymi autami co to właśnie przyjechali do nich poprawiać nowe kierownice bo tak fatalnie były zrobione - pomarszczona skóra i krzywo obszyte.

No ale o jakości nowych fabrycznych aut jest tutaj filmik - "nowe szroty z salonu":

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.