Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Też niestety raz się z tym spotkałem przy włączaniu się do ruchu i o mało nie doprowadziło do wypadku. Od tego czasu staram się zawsze jeździć w sport z wyłączoną kontrolą trakcji, wtedy nie zaobserwowałem ani razu takiej zamuły. Jak na mój gust to taka nieprzewidywalność może być trochę niebezpieczna niestety.

 

Od tamtego czasu to ja bym męczył serwis żeby znaleźli problem a nie... To co piszecie jest niedopuszczalne. Nigdy mi się takie coś nie przytrafiło, ale jakby się przytrafiło to oddałbym takie auto w cholerę

 

Moje odczucie było takie, że to co mi przyszlo pierwsze do głowy jako przyczyna to właśnie jakieś elektroniczne niańki. Niestety aż takiej wiary w ASO nie mam żebym w ogóle poszedł z nimi taki temat dyskutować. Z mojego doświadczenia niestety wynika, że jak nie pokaże się palcem ewidentnego problemu to nikt nie będzie się rozczulał i szukał problemów jak auto jakoś jeździ, skręca i hamuje :P Szkoda marnować czas jak można zapobiec problemowi klikając guzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chcę złowróżyć ale jak coś takiego zdarzy Ci się ponownie w innym trybie i akurat będziesz wyjeżdżał z podporządkowanej? Ktoś w Ciebie wjedzie i [BAD]. A jeszcze jak serwis podepnie pod kompa i dojdzie że coś było nie tak a Ty nie zgłosiłeś? I cyk, odmowa naprawy auta + odmowa wypłaty odszkodowania i rób pan ze złomem wygiętym jak banan co chcesz xD Co to wgl jest że wciskasz gaz a to nie jedzie. Coś jest grubo spier... i nie mówię tu o pierwszych minutach jazdy gdzie jest ograniczona moc z uwagi na zimny silnik. Wtedy człowiek wie i jest przygotowany.


Takie omijanie problemów... Ja tam bym zgłosił. Może akurat by namierzyli problem i naprawili co trzeba? Przy okazji byś oświecił innych którzy mają to samo. Wincyj wiary w ludzi chłopie ;D

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
potwierdzam że u mnie też jest ten objaw od jakiegoś czasu - przez chwilę myślałem że przez buty zimowe nie naciskam odpowiednio pedał gazu , ale to nie to :) - zachowanie skrzyni i silnika wtedy przypominają zachowanie Diesla w nowym Audi A6 którego testowałem ostatnio - wieczny lag- :duh: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wybierz się z tym na serwis. Jeśli komputer zarejestrował jakiś błąd, to oni to odczytają. Jeśli nie, to pewnie trudniej, ale spróbować warto bo to nie brzmi normalnie, a wręcz wydaje się niebezpieczne. Co np jakbyś wyprzedzał tira na przeciwległym pasie?


To co opisujesz to może być dużo przyczyn - może problem ze skrzynia, może z komputerem sterującym może z pompa paliwa i wiele innych. Być może tryb sport maskuje tylko problem i zaskoczy w najmniej odpowiednim momencie.


Dawno temu gdy miewałem problemy z silnikiem i mi odcinało moc, to zawsze był komunikat na ekranie o zmniejszeniu mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu kompa nie wykazuje błędów. Jeśli chodzi o wyprzedzanie to nie, tutaj problemu nie ma. Pojawia się ten problem tylko podczas startu zatrzymanego auta. Np zatrzymujesz się, przepuszczasz kogoś i włączasz sie do ruchu, energicznie ale bez stopy w podłodze, powiedzmy że normalnie i tu nagle klops...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie od czego W ZAMÓWIENIU zależy że ma się taki, MNIEJSZY bagażnik (z kołem zapasowym w środku):


Przechwytywanie1.jpg Przechwytywanie2.jpg


lub taki WIĘKSZY bez zapasówki:


Przechwytywanie3.jpg Przechwytywanie4.jpg


? Czyżby chodziło o koła Performance vs RunFlat?

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak bierzesz opony normalne bez rft, to dostajesz koło zapasowe. Drastycznie zabiera to miejsce w bagażniku.

Jeździsz 99% z bezużytecznym bagażnikiem, bo raz na 2 lata złapiesz wkręta w oponie.

Dziwne, że nie dają zestawu uszczelniającego tylko pełnowymiarowy zapas.

W każdym razie zapas można wywalić z bagażnika i wstawić normalny trim, także nic nie jest na wieczność nie bój się, wanna bagażnika nie ma innego kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz opony normalne bez rft, to dostajesz koło zapasowe. Drastycznie zabiera to miejsce w bagażniku.

Jeździsz 99% z bezużytecznym bagażnikiem, bo raz na 2 lata złapiesz wkręta w oponie.

Dziwne, że nie dają zestawu uszczelniającego tylko pełnowymiarowy zapas.

W każdym razie zapas można wywalić z bagażnika i wstawić normalny trim, także nic nie jest na wieczność nie bój się, wanna bagażnika nie ma innego kształtu.

To ciekawe co piszesz. Ja podczas konfigurowania samochodu żadnych opcji dotyczących opon nie widziałem. W zamówieniu mam zestaw naprawczy. Pytanie, czy to oznacza opony run flat?


Edit: przepraszam, widzę teraz, że RFT jest dla niektórych, chyba droższych kół. Ja w każdym razie nie mam przy swoim kole wspominane o RFT i wg zamówienia dostanę zestaw naprawczy, a nie koło zapasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie zapas można wywalić z bagażnika i wstawić normalny trim, także nic nie jest na wieczność nie bój się, wanna bagażnika nie ma innego kształtu.

 

No bo właśnie wolę mieć opony performance niż RFT. Z RFT zamówienie wyjdzie taniej gdyby nawet potem kupił nowe zwykłe opony i je założył ale komu by się chciało z tym pierdzielić... Idealnie właśnie zwykłe opony (Performance) + głębszy bagażnik bez zapasówki. Albo przynajmniej chuda dojazdówka. Ten pomniejszony bagażnik z pełnym kołem w środku to jakaś porażka... Ja niestety chyba taki będę miał. Także uspokoiłeś mnie tym, że da się to wypierdzielić razem z zapasówką i wstawić nakładkę podłogi bagażnika jak w tej drugiej wersji bez zapasówki.


Ale z drugiej strony, w zamówieniu mam "2VC Zestaw naprawczy do opon". Czyli mam i pełne koło i zestaw naprawczy czy może jednak jest cień szansy że będzie ten większy bagażnik z samym zestawem naprawczym? ;D


EDIT: Tu są te 2 różne podłogi. Ciekawe czy idzie to dostać gdzieś w PL:

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=5R73-USA-12-2018-G20-BMW-330iX&diagId=51_A446

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, standardowo jest zestaw naprawczy i opony NIE RunFlat. Sprzedawca uzasadnia to: fabryka dba o środowisko i RunFlat bardziej brudzi. Mam RunFlat na zimowych i zostałem na letnich fabrycznych :D . Na 17 nie ma różnicy ale w jakości prowadzenia daję + dla standard.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
318i i noga Krakusa :wink: jak dla mnie jest wyraźny lag od kilku miesięcy , reakcja była dużo szybsza , wygląda mi na kombinację z softem gdzieś zdalnie , tak żeby uratować jeszcze więcej białych niedźwiedzi :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318i i noga Krakusa :wink: jak dla mnie jest wyraźny lag od kilku miesięcy , reakcja była dużo szybsza , wygląda mi na kombinację z softem gdzieś zdalnie , tak żeby uratować jeszcze więcej białych niedźwiedzi :duh:

 

Może się przyzwyczaiłeś po prostu?

Możesz też ustawić sobie tryb sport individual - wszystko na comfort + silnik na sport. To przyjemnie przyspiesza reakcję na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w międzyczasie jeździł innym autem. Wrócił do swojego i zdziwiony ;D A tak na serio to może pod kompa trzeba podpiąć i może wyjdzie jakaś nieszczelność dolotu lub jakiś czujnik turbiny?
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety tryb SPORT też analogicznie stał się bardziej ospały niż kiedyś , ale go nie lubię bo nawet jak tylko silnik jest w SPORT , to ESP jest bardziej uśpiony , co powoduje że auto potrafi latać lekko tyłem wyjeżdżając z podporządkowanej , a nie zawsze jestem gotowy na takie emocje w mroźny poranek :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony, w zamówieniu mam "2VC Zestaw naprawczy do opon". Czyli mam i pełne koło i zestaw naprawczy czy może jednak jest cień szansy że będzie ten większy bagażnik z samym zestawem naprawczym? ;D


EDIT: Tu są te 2 różne podłogi. Ciekawe czy idzie to dostać gdzieś w PL:

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=5R73-USA-12-2018-G20-BMW-330iX&diagId=51_A446

 

Pytalem o to czy auto fabrycznie przyjedzie na RFT. Sprzedawca powiedzial ze jesli w konfiguracji jest opcja „zestaw naprawczy” to przyjedzie na zwyklych oponach.


https://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?2441161-FS-G20-OEM-Space-Saver-Spare-Tire-Kit

Tutaj ktos sprzedaje zestaw wkladek do bagaznika g20 pod kolo zapasowe:

Numery czesci:

*Storage tray, trunk floor, front: 51477459019 ($144.39)

*Storage tray, trunk floor, rear: 51477459020 ($144.39)

*Storage tray trunk floor: 51477459022 ($288.77)

Moze komus sie przyda.



Ja szukalem sprawdzonego kola dojazdowego na dluzsze wyjazdy. Poki co bez skutku. Jesli ktos cos znalazl - prosze o kontakt.

Na zdjeciach jest zapas z oponą continentala i wymiarami - zobacze czy da sie cos znalesc - sprobuje sprawdzic katalogi producentow.


Czy bmw podaje jakiekolwiek minimalny rozmiar dla kola zapasowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dealer napisał, że jeśli specyfikacja zamówionego pojazdu nie uwzględnia opcji koła zapasowego dojazdowego to bagażnik będzie bez podniesionej podłogi (ten głębszy i większy). Już nie dopytywałem czy opony wybór opon ma na to wpływ.


Ja osobiście zamiast zapasówki to wolę chyba już takie coś wozić:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-do-opon-szybka-naprawa-opony-kola-11034019672

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-do-opon-szybka-naprawa-27-el-4x4-10864404144


W rowerze Downhillowym raz używałem i mi pomogło ;D Natomiast w aucie zapasówkę woziłem kiedyś 4 lata i przydała się tylko raz. I zamiast niej w/w zestaw naprawczy też by pomógł.


koło zapasowe dojazdowe:

https://allegro.pl/oferta/kolo-dojazdowe-bmw-3-g20-g21-zestaw-11721064303

https://allegro.pl/oferta/kolo-dojazdowe-18-bmw-seria-3-g20-2019-zestaw-9059436114

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś doświadczył takiego dziwnego buczenia w samochodzie, jak by falowały obroty (a nie falują). Ma miejsce to tylko podczas długi postojów w korku ? Czuje jak by lekko nawet pedał hamulca wibrował ... ?


Występuję to tylko wtedy kiedy samochód dość mocno się zagrzeje i tylko na postoju czy to P czy to N czy to zapięty bieg pierwszy i noga na hamulcu, jak się toczysz to trzeba się wsłuchać to też delikatnie jest, ruszasz mocniej i dźwięk znika...




Telefonem próbowałem to nagrać i może to usłyszycie, najlepiej założyć słuchawki i słychać takie buczenie...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prp0

W systemie BMW koło dojazdowe dla G20/21 to felga 3,5Bx17ET-7 i opona 135/80R17 102M, całość o numerze części 36112470301 w cenie ponad 1200 zł. Zastrzegają, że nie do aut ze sportowymi hamulcami.

Może się przydadzą moje doświadczenia z poszukiwań: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=213&t=386816#p2795456

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dealer napisał, że jeśli specyfikacja zamówionego pojazdu nie uwzględnia opcji koła zapasowego dojazdowego to bagażnik będzie bez podniesionej podłogi (ten głębszy i większy). Już nie dopytywałem czy opony wybór opon ma na to wpływ.


Ja osobiście zamiast zapasówki to wolę chyba już takie coś wozić:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-do-opon-szybka-naprawa-opony-kola-11034019672

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-do-opon-szybka-naprawa-27-el-4x4-10864404144


W rowerze Downhillowym raz używałem i mi pomogło ;D Natomiast w aucie zapasówkę woziłem kiedyś 4 lata i przydała się tylko raz. I zamiast niej w/w zestaw naprawczy też by pomógł.


koło zapasowe dojazdowe:

https://allegro.pl/oferta/kolo-dojazdowe-bmw-3-g20-g21-zestaw-11721064303

https://allegro.pl/oferta/kolo-dojazdowe-18-bmw-seria-3-g20-2019-zestaw-9059436114

 

Dokładnie, kołek lepszy niż te szpreje z glutem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.