Skocz do zawartości

BMW 3 G20 - spalanie


CamillooS

Rekomendowane odpowiedzi

różnica 5 vs 3 zawsze będzie spora jeżeli chodzi o komfort ale na prawdę jestem pod wrażeniem jak M340i radzi sobie z gorszymi drogami (adaptacyjna zawiecha). Nie wiem jak obecna 5tka ale może z felgą 20" (podobna ilość gumy do 19" w 3ce) było by pewnie podobnie. Po przejechaniu się nową 3ką z normalnym zawieszeniem i na 18" kołach myślę że bliżej tym dwum klasom niż kiedykolwiek wcześniej. F30 która jeżdżę od 9lat do 5tki F10 to przepaść w wyciszeniu i jakości wnętrza (fotele z prawdziwą skórą nappa !). Ale pod tym wzgędem F30 rzeczywiście nie rozpieszcza.... Jednakże jak ktoś chce żeby auto lepiej jeździło po zakrętach to cielsko 5tki czuć bardzo ... nie mówię, że nowa 3ka jest lekka ale prowadzi się inaczej. Pamietam trasę ponad 2kkm F10 (na 18") - płynęło z porównaniu do F30 i to wyciszenie... Reasumując 5tka na długie trasy ideał, chyba że 7er, 3ka imo to złoty środek dla kierowcy, który nie chce dużego auta, lubi jeździć czasem ciut szybciej po zaktach. Wiem, że idealnie mieć Bentleya w trasy, M2C na zakręty i Hellcata czy poczciwego Mustanga 5l dla dźwięku ale każdy porusza się w ramach swoich możliwości 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2023 o 18:58, darkdancerr napisał(a):

Do dużych hamulców pasują też 18”, ale nie wszystkie. Na przykład 796 M pasują. 

A nie jest tak, że wszystkie z BMW 18" pod G20 pasują? Z tego co usłyszałem w BMW właśnie tak jest. Pytam bo finalnie będę miał tarcze 374mm w M340i i chcę "ogarnąć" koła zimowe w dobrej cenie 😀 Z góry dzięki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, macste napisał(a):

A nie jest tak, że wszystkie z BMW 18" pod G20 pasują? Z tego co usłyszałem w BMW właśnie tak jest. Pytam bo finalnie będę miał tarcze 374mm w M340i i chcę "ogarnąć" koła zimowe w dobrej cenie 😀 Z góry dzięki za info. 

Nie mam pojęcia, pisałem o 796M, bo takie mam u siebie i pasują. Najlepiej podpytać dealera o to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.06.2023 o 07:35, macste napisał(a):

 RS3 podkręcona do ok. 580KM i  skrzynia po programie i to było niesamowite doznanie. Auta stworzone do zakrętów no i naturalnie przewidywalny torsen. 

Jaki Torsen? RS3 to Haldex 😄 Czysto mechanicznego Torsena to już od lat nie ma ani w A4 ani w A6 - teraz tam siędzą S-troniki z kołem koronowym i mokrymi sprzęgłami dołączającymi tył 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

miasto mało konkretne określenie. Prędkość średnia więcej powie. We Wrocku często to 15-20km/h w porannym/popołudniowym korku... hybryda była by jak ryba w wodzie.  Kumpel ma Aurisem 4-4,5l. Nieosiągalne w korkach dla innych napędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciej_cie napisał(a):

No to u mnie wygląda to tak:

- miasto - ok. 8,5 litra

- trasa drogami wojewódzkimi 4,7-5 litrów

- "S" - prędkość 120 - 6 litrów

- "A" - prędkość 140  - 6,8 litra.

 

Model 320i pre LCI.

U mnie podobnie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 430iX G26 w mieście pali równe 14l. Jestem lekko zdziwiony jego apetytem, szczególnie że wydawało mi się, że na razie jeździłem dość delikatnie z uwagi na to, że auto na dotarciu. Fakt, że miasto niewielkie (150 tys. ludzi), więc sporo odcinków po 2-4 km, ale mimo wszystko 14l to niemało, a jak przycisnę trochę mocniej i nadejdą niższe temperatury, to i 16l mnie nie zdziwi w takim układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2023 o 10:20, maciej_cie napisał(a):

No to u mnie wygląda to tak:

- miasto - ok. 8,5 litra

Model 320i pre LCI.

Kurcze, marzenie 😄
U mnie po małym mieście wychodzi 11l ! Niestety co chwile światła, pasy, spowalniacze.... Rozgrzać się auto nie ma gdzie nawet 😕 
W Trasie 6-7 litrów, jak nie świruję 😉

320i przed liftem.

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja jeżdżę spokojnie ale często krótkie trasy i na ten moment wychodzi tak :

340i średnie 13,5 litra/100km przebieg 25300km 

m3comp 17,8 litrów/100km przebieg 2700km schowana w garażu 

x123i 9,7 litra/100km przebieg 4700km 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, adiki napisał(a):

Na tor też nie chcesz jechać 😄 czyli auto typowo po bułki do sklepu 😄

jest bo jest 🙂 zawsze chciałem emkę to stoi , 2700km zrobione więc coś tam w wakacje pojeździłem, za 5 lat wymienię na nową jak zdrowie i inne sprawy na to pozwolą , ktoś dostanie "prawie nówkę w cenie używki 😛 " z przebiegiem 20 tysi całe w folii .... 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
7 godzin temu, wehyr napisał(a):

jest bo jest 🙂 zawsze chciałem emkę to stoi , 2700km zrobione więc coś tam w wakacje pojeździłem, za 5 lat wymienię na nową jak zdrowie i inne sprawy na to pozwolą , ktoś dostanie "prawie nówkę w cenie używki 😛 " z przebiegiem 20 tysi całe w folii .... 

A czym jezdzisz na codzien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
12 godzin temu, luk_byd napisał(a):

A czym jezdzisz na codzien?

żony 340i i x1 jak żona jedzie swoją ( na 18" x1 dla mnie bajka na okoliczne dziury hehe ) 

23i do miasta też w miarę żwawe ( szkoda że jak zamawiałem nie było x1 w wersji pół M 😜 ) 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, wehyr napisał(a):

23i do miasta też w miarę żwawe ( szkoda że jak zamawiałem nie było x1 w wersji pół M 😜 ) 

I na to czekałem 🙂 Widzisz, większość czasu jeździsz 23i, a piszesz ludziom że 330i nie jedzie czy coś 🙂

Ludzie kupują też auta po to aby były użytkowe, aby nimi jezdzić, a nie w celach kolekcjonerskich czy hobby.

Ale nie odbierz proszę tego źle, po prostu takie przemyślenie z mojej strony a nie chce tworzyć żadnej wojny, tylko po prostu... uważam (ale to ja) że 330i jest w zupełności wystarczające dla 97% ludzi.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.