Skocz do zawartości

BMW 3 G20 - spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A tak z ciekawości jakie macie spalanie w m340i najlepiej w wersji kombi przy prędkościach autostradowych ~160km/h i czy słychać już szumy z zewnątrz?

Może być też wersja sedan :)

  • Odpowiedzi 304
  • Wyświetleń 87,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

  • I na to czekałem 🙂 Widzisz, większość czasu jeździsz 23i, a piszesz ludziom że 330i nie jedzie czy coś 🙂 Ludzie kupują też auta po to aby były użytkowe, aby nimi jezdzić, a nie w celach kolekcjon

  • różnica 5 vs 3 zawsze będzie spora jeżeli chodzi o komfort ale na prawdę jestem pod wrażeniem jak M340i radzi sobie z gorszymi drogami (adaptacyjna zawiecha). Nie wiem jak obecna 5tka ale może z felgą

  • Pewnie  że będziesz , bo to idealne daily , będziesz chciał to pomodzisz , w serii też jakoś jedzie ... wizualnie fajnie wygląda jak dasz dobrą felgę .... zawsze można zrobić program jak w końcu w jak

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
A tak z ciekawości jakie macie spalanie w m340i najlepiej w wersji kombi przy prędkościach autostradowych ~160km/h i czy słychać już szumy z zewnątrz?

Może być też wersja sedan :)

 


Takich danych nie dodam, bo mam sedana ale średnia 13,1, głównie miasto, szumów nie ma żadnych przy tych "lepszych szybach"

male-bmw-2.png
Opublikowano
A tak z ciekawości jakie macie spalanie w m340i najlepiej w wersji kombi przy prędkościach autostradowych ~160km/h i czy słychać już szumy z zewnątrz?

Może być też wersja sedan :)

 


Takich danych nie dodam, bo mam sedana ale średnia 13,1, głównie miasto, szumów nie ma żadnych przy tych "lepszych szybach"

 

Dzięki :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Bardzo nie płynna jazda autostradowa bo ciągle musiałam hamować przed kolejnym królem lewego pasa... Także ten :wink:

IMG20210522105833.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W moim m340ix przejechałem ok 13tys km i mam średnie spalanie poniżej 8,5l. Jeżdżę głównie poza miastem, i jak się da to częściej lewym pasem. Na dotarciu auto było traktowane łagodnie, a teraz raczej dynamiczna, relaksująca (bo jest moc :D ) jazda bez durnego "pałowania".
Opublikowano

W mildhybrid do zrobienia spokojnie. Mnie wyszlo teraz ponad 600 km cztery osoby, troche autostrady, troche drog lokalnych 9 litrow

Ten samochod rzeczywiscie potrafi jechac glownie momentem obrotowym…jak diesel

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Bardzo nie płynna jazda autostradowa bo ciągle musiałam hamować przed kolejnym królem lewego pasa... Także ten :wink:

IMG20210522105833.jpg

 

A jak ogólnie spalanie w krakowskich korkach i w cyklu mieszanym ?

Opublikowano
To dobry wynik mi w M340X bez tego dynama tak średnio z ostatnich po blisko roku i tych kilkudziesięciu tys km wychodzi 11,5 L
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
o spalaniu w mieście nie powiem , bo to ze wsi jestem , nie spędzam całego dnia w miejskim korku :wink: , spalanie mieszane jest 8,2 obecnie - coraz szybciej i agresywniej jeżdżę , niestety/stety mając G20 nie da się inaczej nawet w 318 :oops:
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
To dobry wynik mi w M340X bez tego dynama tak średnio z ostatnich po blisko roku i tych kilkudziesięciu tys km wychodzi 11,5 L

i bardzo dobrze , bo to świadczy że wykorzystujesz potencjał silnika jak należy , żenujące byłoby mieć 340 i jeździć jak posiadać 318/320 żeby 2l oszczędzić

Opublikowano

i bardzo dobrze , bo to świadczy że wykorzystujesz potencjał silnika jak należy , żenujące byłoby mieć 340 i jeździć jak posiadać 318/320 żeby 2l oszczędzić

 

Jeśli się nie spieszysz i chcesz się zrelaksować samą tylko jazdą to miło jak samochód odwdzięczy się niskim zużyciem paliwa. Kiedy chcesz korzystać z mocy to liczysz się z kosztami paliwa.

Opublikowano

Ja po przejechaniu prawie 15 tys km mam średnie spalanie 6,7l od fabryki .


Wróciłem z wakacji i jestem w szoku jak oszczędny jest ten silnik, Trasa DE - Mazury i z powrotem średnia 6,1 tempomat ustawiony na 140/150 kmh, a jak ktoś mnie zdenerwował to ile fabryka .

Opublikowano

Dopiero minął pierwszy 1000 km, pierwszy zbiornik od tankowania po korek zaraz po odbiorze auta.

Przebieg 1160 km, zasięg przed tankowaniem 75 km.

Zatankowane do tego samego odbicia przy "instrybutorze" niecałe 55 L

Na kompie średnie zużycie 4,7

Z obliczeń od pełnego do pełnego wychodzi w miarę podobnie

Opublikowano
Dopiero minął pierwszy 1000 km, pierwszy zbiornik od tankowania po korek zaraz po odbiorze auta.

Przebieg 1160 km, zasięg przed tankowaniem 75 km.

Zatankowane do tego samego odbicia przy "instrybutorze" niecałe 55 L

Na kompie średnie zużycie 4,7

Z obliczeń od pełnego do pełnego wychodzi w miarę podobnie

 

Już Cię miałem dopingować żebyś się pochwalił spalaniem :lol: :lol: :lol:

Opublikowano
A tutaj wyniki podane bez dopingu:)
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Moja odpowiedz na pytanie czy 258 konna benzyna może być oszczędna :D.


tpFPDwC.jpg


Trasa na południe Włoch i z powrotem. Dużo miasteczek po drodze, na zagranicznych autostradach 130-135 na tempomacie, na włoskich drogach tez zgodnie z ograniczeniami 90/110. W Bawarii zdarzyło się kilka razy przetestować pełny zakres prędkościomierza :twisted:. Jestem ogólnie w szoku, że wyszło tak mało. Ale biorąc pod uwagę cenę paliwa na Półwyspie Apenińskim to bardzo miłe zaskoczenie.


Wiec jeśli ktoś rozważa diesla to polecam 330i :mrgreen:.

Opublikowano
Ja min Alne średnie miałem 5,4 l na trasie s8 do Warszawy. Łącznie ok 200 km zrobiłem w te i z powrotem. Jadąc ok 130 na godzinę. Ostatnio jechałem ok 130-150 plus korki po Warszawie jadąc na Wołomin i mailem 6,4 l z całej trasy też ok 200. W zasadzie lewy pas. Generalnie uważam, że auto przy jeździe z odpowiednim planowaniem i czuciem nogi bez ciągłego trybu gaz i hamulec spala mi tyle co poprzednio diesel. mMega zadowolony. Miałem i spalanie ok 10, ale to jak dzidowałem na sporcie. Bardzo zadowolony jestem.
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Moje spalanie trasa Wrocław Berlin do 130 km/h najlepszy wynik

9c61989d13aea6084731b580ac7848aa.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
DJ Bobo! Szanuje!!!!!! :) :) :)
Opublikowano
DJ Bobo! Szanuje!!!!!! :) :) :)

 

Tak wyszło xdd



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Po przejechaniu trochę ponad 2000km średnie spalanie wg dystrybutora wynosi 12l.

Na polskiej autostradzie najniżej ile się udało do tej pory to 9,5l

W mieście na krótkich odcinkach to i 20l - ogólnie lepiej nie patrzeć i cieszyć się jazdą.

Opublikowano
318i - po przejechaniu 6k km, średnie spalanie 6l (spokojne dojazdy do pracy 30km + miasto). Trybu EcoBagno i Comfort nie używam :cool2:
Opublikowano
318i - po przejechaniu 6k km, średnie spalanie 6l (spokojne dojazdy do pracy 30km + miasto). Trybu EcoBagno i Comfort nie używam :cool2:

 

Szok :O w na oko podobnym trybie (30km trasa, 20km miasto) mam średnie 8.0 - 8.5 litra (zima, lato - 0.6 l) w wolnossącym 1.6 :mrgreen:

Opublikowano

318i mpak (opona 255 z tyłu)


U mnie spalanie na trasie 400 km (cały czas droga szybkiego ruchu) ze średnią 100 km/h kształtuje się na poziomie 6.2 l/100km w trybie Eco pro.


W trybie comfort po Warszawie średnio 11.00 l/100km i to bez gwałtownego przyspieszania i hamowania

Opublikowano
Nigdy nie udało mi się spalić więcej niż nalałem :8) . Poważniej, 318i pali tyle co 126p w mieście i za miastem. Być może że za miastem mniej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.