Skocz do zawartości

BMW 3 G20 - spalanie


CamillooS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
A tak z ciekawości jakie macie spalanie w m340i najlepiej w wersji kombi przy prędkościach autostradowych ~160km/h i czy słychać już szumy z zewnątrz?

Może być też wersja sedan :)

 


Takich danych nie dodam, bo mam sedana ale średnia 13,1, głównie miasto, szumów nie ma żadnych przy tych "lepszych szybach"

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości jakie macie spalanie w m340i najlepiej w wersji kombi przy prędkościach autostradowych ~160km/h i czy słychać już szumy z zewnątrz?

Może być też wersja sedan :)

 


Takich danych nie dodam, bo mam sedana ale średnia 13,1, głównie miasto, szumów nie ma żadnych przy tych "lepszych szybach"

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W moim m340ix przejechałem ok 13tys km i mam średnie spalanie poniżej 8,5l. Jeżdżę głównie poza miastem, i jak się da to częściej lewym pasem. Na dotarciu auto było traktowane łagodnie, a teraz raczej dynamiczna, relaksująca (bo jest moc :D ) jazda bez durnego "pałowania".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
o spalaniu w mieście nie powiem , bo to ze wsi jestem , nie spędzam całego dnia w miejskim korku :wink: , spalanie mieszane jest 8,2 obecnie - coraz szybciej i agresywniej jeżdżę , niestety/stety mając G20 nie da się inaczej nawet w 318 :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To dobry wynik mi w M340X bez tego dynama tak średnio z ostatnich po blisko roku i tych kilkudziesięciu tys km wychodzi 11,5 L

i bardzo dobrze , bo to świadczy że wykorzystujesz potencjał silnika jak należy , żenujące byłoby mieć 340 i jeździć jak posiadać 318/320 żeby 2l oszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze , bo to świadczy że wykorzystujesz potencjał silnika jak należy , żenujące byłoby mieć 340 i jeździć jak posiadać 318/320 żeby 2l oszczędzić

 

Jeśli się nie spieszysz i chcesz się zrelaksować samą tylko jazdą to miło jak samochód odwdzięczy się niskim zużyciem paliwa. Kiedy chcesz korzystać z mocy to liczysz się z kosztami paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero minął pierwszy 1000 km, pierwszy zbiornik od tankowania po korek zaraz po odbiorze auta.

Przebieg 1160 km, zasięg przed tankowaniem 75 km.

Zatankowane do tego samego odbicia przy "instrybutorze" niecałe 55 L

Na kompie średnie zużycie 4,7

Z obliczeń od pełnego do pełnego wychodzi w miarę podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero minął pierwszy 1000 km, pierwszy zbiornik od tankowania po korek zaraz po odbiorze auta.

Przebieg 1160 km, zasięg przed tankowaniem 75 km.

Zatankowane do tego samego odbicia przy "instrybutorze" niecałe 55 L

Na kompie średnie zużycie 4,7

Z obliczeń od pełnego do pełnego wychodzi w miarę podobnie

 

Już Cię miałem dopingować żebyś się pochwalił spalaniem :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja odpowiedz na pytanie czy 258 konna benzyna może być oszczędna :D.


tpFPDwC.jpg


Trasa na południe Włoch i z powrotem. Dużo miasteczek po drodze, na zagranicznych autostradach 130-135 na tempomacie, na włoskich drogach tez zgodnie z ograniczeniami 90/110. W Bawarii zdarzyło się kilka razy przetestować pełny zakres prędkościomierza :twisted:. Jestem ogólnie w szoku, że wyszło tak mało. Ale biorąc pod uwagę cenę paliwa na Półwyspie Apenińskim to bardzo miłe zaskoczenie.


Wiec jeśli ktoś rozważa diesla to polecam 330i :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja min Alne średnie miałem 5,4 l na trasie s8 do Warszawy. Łącznie ok 200 km zrobiłem w te i z powrotem. Jadąc ok 130 na godzinę. Ostatnio jechałem ok 130-150 plus korki po Warszawie jadąc na Wołomin i mailem 6,4 l z całej trasy też ok 200. W zasadzie lewy pas. Generalnie uważam, że auto przy jeździe z odpowiednim planowaniem i czuciem nogi bez ciągłego trybu gaz i hamulec spala mi tyle co poprzednio diesel. mMega zadowolony. Miałem i spalanie ok 10, ale to jak dzidowałem na sporcie. Bardzo zadowolony jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
318i - po przejechaniu 6k km, średnie spalanie 6l (spokojne dojazdy do pracy 30km + miasto). Trybu EcoBagno i Comfort nie używam :cool2:

 

Szok :O w na oko podobnym trybie (30km trasa, 20km miasto) mam średnie 8.0 - 8.5 litra (zima, lato - 0.6 l) w wolnossącym 1.6 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318i mpak (opona 255 z tyłu)


U mnie spalanie na trasie 400 km (cały czas droga szybkiego ruchu) ze średnią 100 km/h kształtuje się na poziomie 6.2 l/100km w trybie Eco pro.


W trybie comfort po Warszawie średnio 11.00 l/100km i to bez gwałtownego przyspieszania i hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.