Skocz do zawartości

BMW 3 G20 - spalanie


CamillooS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Która benzyna jest rekomendowana do m340i 95 czy 98? I jaką lejecie?

 

Osiagi moc/nm są prawie zawsze podawane przy 98 lałem w F30 i tak samo będzie w g20 98 oktanow

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow no to zazdroszcze. Ja na ... authobanach głownie lecę 200-240 i spalanie 13,5. W terenach zabudowanych czy spokojnych drogach na Mazury potrafi spaść nawet do 7,7 (to dla mnie mega pozytywny szok), a w mieście jest ok 9,5. Mój komp wskazuje mi średnie zużycie na 9,7

 

9.7l/100km w miescie przy jakiej to sredniej predkosci? a jak nie znasz to moze opiszesz warunki: korki, krotkie swiatla, krotkie odcinki itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która benzyna jest rekomendowana do m340i 95 czy 98? I jaką lejecie?

 

Osiagi moc/nm są prawie zawsze podawane przy 98 lałem w F30 i tak samo będzie w g20 98 oktanow

Nieprawda. Jezeli producent nie zaleca wprost 98 to moc i moment sa homologowane na 95 i wlanie 98 nic nie daje prawie. Dopieto po chipie sa roznice....340 jest homologowana na 95 dopiero m3 na. 98. Lac mozna oczywiscie 98 czy 100 ale roznicy nie bedzie. Co innego jak samochod jest homoogowany na 98 a producent dopuszcza 95 warunkowo, wtedy moc moze spadac(np bardziej wysilone jednostki 20 tsi z vag)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie hamowalem 340 , dopiero ja zamowilem. Ale akurat z hamowniami i chipami mialem duzo do czynienia i silniki VAG przekraczaly serie na benzynie jaka byla w instrukcji obslugi. Po chipie byly roznice mawet 20km po zmianie na 98...

Ale jezeli jest napisane w instrukcji benzyna 95 to parametry katalogowe powinny byc na takim paliwie. Gdyby bylo inaczej bmw pisalo by benzyna 98 a nie 95 tak jest napisane w m3 i m5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ok, to jest Twoje zdanie i przykłady z VAG. A ja Ci mówię jak jest w BMW. Do tego kilkanaście razy już widziałem wykresy np z TC Performance z opisem że program mógł wyjść dużo lepiej ale właściciel przyjechał na 95. Co będziesz tankował - Twoja sprawa, IMO różnica w cenie pomijalna przy zakupie auta za 200-300k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem, nie hamowalem 340 , dopiero ja zamowilem. Ale akurat z hamowniami i chipami mialem duzo do czynienia i silniki VAG przekraczaly serie na benzynie jaka byla w instrukcji obslugi. Po chipie byly roznice mawet 20km po zmianie na 98...

Ale jezeli jest napisane w instrukcji benzyna 95 to parametry katalogowe powinny byc na takim paliwie. Gdyby bylo inaczej bmw pisalo by benzyna 98 a nie 95 tak jest napisane w m3 i m5

 

F30 moja była na 95 wypluła po wszystkich modach mniej o około 10ps i 20nm

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która benzyna jest rekomendowana do m340i 95 czy 98? I jaką lejecie?

 

Osiagi moc/nm są prawie zawsze podawane przy 98 lałem w F30 i tak samo będzie w g20 98 oktanow

Nieprawda. Jezeli producent nie zaleca wprost 98 to moc i moment sa homologowane na 95 i wlanie 98 nic nie daje prawie. Dopieto po chipie sa roznice....340 jest homologowana na 95 dopiero m3 na. 98. Lac mozna oczywiscie 98 czy 100 ale roznicy nie bedzie. Co innego jak samochod jest homoogowany na 98 a producent dopuszcza 95 warunkowo, wtedy moc moze spadac(np bardziej wysilone jednostki 20 tsi z vag)

m340 czuć dużo różnice w sposobie oddawania moc między 95 a 100. Hamownia mnie nigdy nie interesowała więc tu się nie będę wypowiadał. Ale wyraźnie - czuć różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zatankowałem 98 z Lotosu, trasa 300km - 200km autostrada, 50km remontowany odcinek Świecie-Bydgoszcz, 50km S10 z 120km/h na tempomacie, na autostradach 140km/h na tempomacie - spalanie 6,6l/100km.


Dla mnie to jest wartość z kosmosu, pięknie to ogarnęli. W poprzednim eco kosiarce aucie, które było lżejsze o 250kg miałem przy tej samej trasie spalanie 7l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzebie temat i podrzuce pytanko o diesla:

318d - jak wam wychodzi spalanie?

Jezdze dlugie trasy caly czas na tempomacie 150-160km aktualnie F31, u mnie spalania sa 5.9l/6.0l / 100 km. Czego sie spodziewac po przejsciu na G20 318d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie temat i podrzuce pytanko o diesla:

318d - jak wam wychodzi spalanie?

Jezdze dlugie trasy caly czas na tempomacie 150-160km aktualnie F31, u mnie spalania sa 5.9l/6.0l / 100 km. Czego sie spodziewac po przejsciu na G20 318d?

Jeżeli masz b47 to wyniki będą podobne, jeżeli to jest spalanie z n47 to liczyłbym na 0,5 litra w dół

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mnie zastanawia jak trzeba jezdzic aby zejsc ponizej 10l w silniku R6 i takim np M340i a nawet 428ix jak mialem byl problem...Naprawde sie staralem ostatnio caly tydzien (byl to najgorszy tydzien spedzony w BMW i zmarnowane paliwo Vpower Racing) w trybie komfort przejechac caly bak, ale ni ch... meczylem sie paskudnie i w rezultacie oraz miescie Katowice zszedłem na baku do 10,7 (srednia od nowosci to 13,4). Jak widze, ze ktos spalil 7-8l to ja chcialbym sie dowiedziec jak to jest osiagalne? :) Caly czas z gorki? Jazda noca? Rodzina pcha? Liczone z km na lawecie?


Pytam calkiem serio bo moze mam popsuty egzemplarz :mrgreen: albo ja jestm popsuty i nie potrafie jezdzic czego tez nie wykluczam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak trzeba jezdzic aby zejsc ponizej 10l w silniku R6 i takim np M340i a nawet 428ix jak mialem byl problem...Naprawde sie staralem ostatnio caly tydzien (byl to najgorszy tydzien spedzony w BMW i zmarnowane paliwo Vpower Racing) w trybie komfort przejechac caly bak, ale ni ch... meczylem sie paskudnie i w rezultacie oraz miescie Katowice zszedłem na baku do 10,7 (srednia od nowosci to 13,4). Jak widze, ze ktos spalil 7-8l to ja chcialbym sie dowiedziec jak to jest osiagalne? :) Caly czas z gorki? Jazda noca? Rodzina pcha? Liczone z km na lawecie?


Pytam calkiem serio bo moze mam popsuty egzemplarz :mrgreen: albo ja jestm popsuty i nie potrafie jezdzic czego tez nie wykluczam :cool2:

Rodzina pcha :mrgreen: :mrgreen: dobre

Ja ma podobnie jak ty ,spalanie poniżej 10 litrów dla mnie to wyczyn ,no chyba ze przypomnę sobie swoje „rajdowe” CC 900,które paliło troszkę mniej niż dychę ,choć niewiele :D

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pytam calkiem serio bo moze mam popsuty egzemplarz :mrgreen: albo ja jestm popsuty i nie potrafie jezdzic czego tez nie wykluczam :cool2:

 

Kolega pisał o spalaniu M340d. Niby jedna literka, a jak wiele zmienia :lol: Na testach w zeszłym tygodniu również miałem srednie spalanie po miescie 10.7 w M340i. Jazda taka jak zawsze, ... no prawie :) Gdy widziałem, dojezdzając do sygnalizacji, że zsotało 3-5s do zmiany z zielonego na czerowone to zwalniałem zamiast przyśpieszyć. Zajęcie pozycji na Pole position, Sport Plus i ... banan na twarzy. :P Gdy handlowiec dawał mi kluczyki powiedział:


-"Panie Michale tylko proszę uważać"

-"Spokojnie, nie będą wyłączał kontroli trakcji"

-"Nie o to chodzi, zakochać się można" :P


BTW przy takiej samej jeździe mój 2.0L Diesel BiTurbo 230KM pali 7,5l-8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosze sie do postow innych o M340i, nie porownuje do M340d :lol:

No to już Ci mówię, ze się da - sam nie wierzyłem ale moja spala 6,5 litra na drodze krajowej w peletonie w trybie komfort + 4 ostre wyprzedzenia :)

Tam gdzie M340d pali 5l, M340i 6,5l


I tak- jest oszczędniejszy niż N20. Na razie z moich obserwacji przynajmniej o Ok. litr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosze sie do postow innych o M340i, nie porownuje do M340d :lol:

Szczerze to ja jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem. Z pierwszych 3000 km (wiadomo pierwsze 2k dotarcie i jazda mniej dynamiczna) mam spalanie 10,2. Stosunek miasta do trasy mniej więcej 70/30. Średnio to jakieś 1,5 l mniej niż miałem w CLA 220 po programie na 245km. W jakimś stopniu to pewnie zasługa miękkiej hybrydy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosze sie do postow innych o M340i, nie porownuje do M340d :lol:

No to już Ci mówię, ze się da - sam nie wierzyłem ale moja spala 6,5 litra na drodze krajowej w peletonie w trybie komfort + 4 ostre wyprzedzenia :)

Tam gdzie M340d pali 5l, M340i 6,5l


I tak- jest oszczędniejszy niż N20. Na razie z moich obserwacji przynajmniej o Ok. litr :)

 

No coz, nie wiem co napisac...u mnie jest wszystko odwrotnie nawet porownujac do N20 przy przebiegu 20kkm. Jednak pozostane przy swoim stylu jazdy i spalaniu aby jednak miec fun z tego auta. Wiem, ze zaraz napiszesz, ze Ty tez masz fun, ale kazdy ma inna definicje radosci z jazdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.