Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy to błąd czy zmieniła się skrzynia biegów dla 318i?


Teraz w konfiguratorze występuję skrzynia automatyczna i skrzynia dwusprzęgłowa z łopatkami. Z tego co widzę dotyczy to tylko wersji 318i.

Dwusprzęgłowa skrzynia biegów zgodnie z konfiguratorem występuje np. w BMW 118i. Obawiam się, że teraz z wiadomych względów ($$) do 318i będą wsadzać gorszą skrzynię zamiast ZFa z momentem do 500nm jak w wersjach 320i oraz 330i. Ciekawe co z autami zamówionymi wcześniej, nie ukrywam że dla mnie skrzynia biegów była jednym z kluczowych powodów dla których zdecydowałem się na 318i i złożyłem zamówienie pod koniec czerwca.


EDIT: Chociaż z tego co widzę dotyczy to tylko sportowej skrzyni, ciekawe czy zwykła bez łopatek zostaje bez zmian...

EDIT 2: Zgodnie z https://www.zf.com/products/en/cars/products_29327.html skrzynie dwusprzęgłowe ZF obsługują od 350nm do 1000nm, zakładałbym że teraz do 318i będą wkładane skrzynie obsługujące do 350nm. Słabo zważywszy na fakt, że steptronic obsługiwał 500nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dysponuje ktoś aktualnym cennikiem? Nie potrafię go teraz znaleźć, a to mogłoby rozwiać wątpliwości, czy coś się zmieniło, czy to tylko błąd na stronie.

W poprzednim cenniku ta skrzynia była opisana jako "Automatyczna skrzynia biegów Steptronic z łopatkami, 8‐biegowa" (kod: 2TE). Co ciekawe była ona dostępna też tylko do 318i, pozostałe modele miały "Automatyczna skrzynia biegów Steptronic, 8‐biegowa" (205) albo "Sportowa, automatyczna skrzynia biegów Steptronic, 8‐biegowa" (2TB).


Ciekawe jest też to, że wybierając wersje bez łopatek dla 318i skrzynia była ta sama co dla innych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wczorajszym zamówieniu mam:

Automatyczna skrzynia biegów " (205)

Mam rozumieć że jest to skrzynia która montowana jest w pozostałych wersjach?

Mam taką samą w zamówieniu z czerwca. Zgodnie z cennikiem z marca to jest skrzynia montowana nawet w 330d więc jeżeli kod 205 oznacza model skrzyni to nic tylko się cieszyć. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał zgodnie z cennikiem skrzynia sportowa dla 318i jest zupełnie inna (kod 2TE) i różni się od tych sportowych montowanych w pozostałych silnikach (2TB). 2TE zgodnie z nazwą w cenniku to Steptronic (nie wiem już sam czy to wyklucza podwójne sprzęgło) - więc albo BMW doprecyzowało nazwę skrzyni sportowej w konfiguratorze albo po prostu skrzynia sportowa dla 318i to inny model teraz będzie. Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie zmiany skrzyni dla 318i: dostałem od dealera informacje, że pomimo tego, że w momencie zamówienia była wybrana skrzynia automatyczna z łopatkami (2TE), to auto wyprodukuje się ze skrzynią dwusprzęgłową. Zdecydowałem się na zmianę na wersję bez łopatek.


// edit

to jednak był błąd w konfiguratorze. 318i ma skrzynie hydrokinetyczną też w wersji z łopatkami.

Edytowane przez knrdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem że została obniżona cena za pakiet innowacji (430i) ,ja jak zamawiałem było 16800,teraz jest 12400,dziwna sprawa.Auto katalogowo dzis by wysżło ok 3 tys taniej (bo miedzyczasie cos tam podrożał chyba układ hamulcowy) Jest sens targować sie z handlowcem przy odbiorze?Wogóle czy ktoś przy odbiorze wywalczył jakies % zwiazane z opóżnieniem?Ja już mam 7 tyg po terminie a jeszcze troche poczekam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdzieś ostatnio czytałem, że Head-Up nie będzie dostępny w serii 2, 3 i 4 z wyjątkiem M40 i i M40d. Więc może stąd ta różnica.

Ciekawe, czyli jednak coś w tym jest że modele M są bardziej uprzywilejowane.


https://www.bmwblog.com/2021/09/30/bmw-head-up-display-is-no-longer-available-for-many-models/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo, bo akurat z wielu rzeczy mógłbym zrezygnować ale HUD był ostatnią, którą byłbym skłonny wyrzucić z konfiguracji.. a chyba jednak będzie trzeba.

Ktoś kto ma może poradzić, czy jest on warty dłuższego czekania aż zdejmą z restrykcji? Czy poza fajną zabawką nic więcej nie wnosi? Najbardziej zależało mi na mapce z nawigacji na szybie, ale z tego co się orientuję z apple car i tak to nie działa (przy Google maps) więc chyba i tak bym nie skorzystał za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To słabo, bo akurat z wielu rzeczy mógłbym zrezygnować ale HUD był ostatnią, którą byłbym skłonny wyrzucić z konfiguracji.. a chyba jednak będzie trzeba.

Ktoś kto ma może poradzić, czy jest on warty dłuższego czekania aż zdejmą z restrykcji? Czy poza fajną zabawką nic więcej nie wnosi? Najbardziej zależało mi na mapce z nawigacji na szybie, ale z tego co się orientuję z apple car i tak to nie działa (przy Google maps) więc chyba i tak bym nie skorzystał za bardzo.

 

Zależy jak bardzo ci zależy na szybkim odbiorze auta.


Fajnie go mieć, nawigacja BMW oraz android auto i mapy google dobrze współpracują z nim.

Dodatkowo są na nim powiadomienia o prędkości, jej przekroczeniu, zachowanie odstępu, sterowanie tempomatem czy radiem.


Osobiście uważam że szkoda z niego rezygnować bo jest całkiem dobrej jakości (porównuje do tego którego testowałem w toyocie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ostatnio czytałem, że Head-Up nie będzie dostępny w serii 2, 3 i 4 z wyjątkiem M40 i i M40d. Więc może stąd ta różnica.

Ciekawe, czyli jednak coś w tym jest że modele M są bardziej uprzywilejowane.


https://www.bmwblog.com/2021/09/30/bmw-head-up-display-is-no-longer-available-for-many-models/

Marża - dostępność aut z wyposażeniem podstawowym wielu producentów już praktycznie jest nierealne kupienie takich aut. Normalne prawa rynku jak nie możesz sprzedać więcej (ograniczenia), sprzedajesz drożej . Słowo "drożej" będzie najpopularniejszym słowem w 2022, a następne słowo to - nie ma i nie wiem kiedy będzie dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.