Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć,


pacjent G05 3,0d. Przebieg 9000km, produkcja 02.2022r.


Zgłosiłem temat już do ASO i będą diagnozować w przyszłym tygodniu ale może ktoś się z tym spotkał, mianowicie; w przedziale 60-150km/h wyłącznie przy przyspieszaniu i utrzymywaniu prędkości (tempomat), słyszę brzęczący odgłos w okolicy lewej nogi. Tylko przy przyspieszaniu lub utrzymywaniu prędkości bo wystarczy zdjąć nogę z gazu i dźwięk ustaje. W przelotach autostradowych jest to wkurzające bo ustawie na tempomacie np. 140km/h i ciągle słychać "szerszenia w puszcze" w okolicy lewej nogi / nawiewu. Czy ktoś się z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,


pacjent G05 3,0d. Przebieg 9000km, produkcja 02.2022r.


Zgłosiłem temat już do ASO i będą diagnozować w przyszłym tygodniu ale może ktoś się z tym spotkał, mianowicie; w przedziale 60-150km/h wyłącznie przy przyspieszaniu i utrzymywaniu prędkości (tempomat), słyszę brzęczący odgłos w okolicy lewej nogi. Tylko przy przyspieszaniu lub utrzymywaniu prędkości bo wystarczy zdjąć nogę z gazu i dźwięk ustaje. W przelotach autostradowych jest to wkurzające bo ustawie na tempomacie np. 140km/h i ciągle słychać "szerszenia w puszcze" w okolicy lewej nogi / nawiewu. Czy ktoś się z tym spotkał?

 

Pasuje na dzwięk ze skrzynki rozdzielczej xdrive ale to trzeba by bylo na żywo ocenić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To jak to jest z opiniami ASO Inchape Park w Warszawie Łopuszańska 38B.


Stwierdzi wyciek z uszczelnia półosi z tyłu. Będzie naprawa w ramach gwarancji.


Można im zaufać. Naprawa to jakieś 5-6 godzin.


Jak to jest z autem zastępczym?


3 tygodnie wcześniej byłem w innym serwisie tam niczego nie znaleźli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja na temat jakosci serwisu nie mam wyrobionego zdania. To co mieli wymienic to wymienili, geometrię ustawili prawidłowo, przegląd wykonali. Nie były to chyba jednak jakies mega skomplikowane usterki. To co skłania mnie do tego żeby u nich zrobic ten ostatni przegląd przed końcem gwarancji to to że bardzo zależy im na zleceniach. Serwis jest nadal nowy i nie maja wielkiego obłożenia. Naprawde wyszukuja sobie roboty i jesli tylko cos moga wymienic na koszt centrali BMW to wydaje mi sie to zrobia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hypertech robi taki specjalny przegląd przed końcem gwarancji, żeby wylistowac co się da jeszcze ewentunie wymienić zanim będzie płatne po gwarancji.

Nie wiem ile kosztuje, ale pewnie w wielu przypadkach może oszczędzić sporo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i mam pierwszą usterkę, której tu chyba nikt nie miał :| .


wczoraj wieczorem temperatura -7 stopni więc przed wyjazdem włączyłem sobie zdalnie ogrzewanie postojowe.

niestety jak przyszedłem do samochodu to się okazało, że jest.... zimno.

zapaliłem samochód, wszystko działało dobrze poza ogrzewaniem.

niezależnie jak ustawiłem temperaturę to ciągle dmuchało "mrozem", więc najlepiej było wyłączyć całkowicie ogrzewanie


samochód za 500k, a ja jechałem w rękawiczkach i czapce przez 100km i zmarzłem niemiłosiernie :oops: .

nawet podgrzewana kierownica oraz siedzenia, niewiele pomogły przy tej temperaturze......


mam przejechane 10 tyś km, silnik 40d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
a jak to zrobić? Jedyną aktualizacją jaką widzę w menu jest Remote Software Upgrade, ale rozumiem, że nie o taką aktualizację chodzi

Jak na ekranie wyświetlają się ikonki aplikacji to daj idrive w lewo. Pojawi się menu boczne. Wtedy naciśnij fizyczny przycisk "options" na konsoli przy idrive i wybierz "aktualizuj aplikacje i usługi" czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Dzisiaj jadąc na mokrym - leje jak diabli, przy skręcie w lewo na parkingu przy prędkości 10 - 20 km/h skręt kierownicą prawie max , usłyszałem szum, szum delikatny się powtarza przy próbach wywołania go.

Czy to możliwe że po 22 tyś km padło łożysko? Czy opona zimowa może tak szumieć?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj jadąc na mokrym - leje jak diabli, przy skręcie w lewo na parkingu przy prędkości 10 - 20 km/h skręt kierownicą prawie max , usłyszałem szum, szum delikatny się powtarza przy próbach wywołania go.

Czy to możliwe że po 22 tyś km padło łożysko? Czy opona zimowa może tak szumieć?

Typowe objaw opon zimowych z dużym bieżnikiem.

Co masz założone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.