Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro 20% zużycia samych klocków wyliczyli na 700zł to oznacza, że komplet klocków kosztuje 3500zł??? Grubo...

 

No tyle własnie to kosztuje. Przod licza jakos 2400zł a tył z połowe tego :lol: Za zwykle klocki o podstawowych parametrach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie denerwują Was awarie dupereli? Jak fotel piszczy albo przeskakuje, kanapa z tyłu na dziurach piszczy. Ja wiem to takie prawie nic ale w skodzie tego nie ma. Musze jechac to serwisu, tracic czas, opowiadać, pokazywać - czuje sie wowczas jak wymuszacz. Nieotwierająca się klapka wlewu paliwa to też takie nic tylko, że zatankować nie mogłem. Zablokowany pedał gazu to też takie nic... w koncu to nie silnik. Od poczatku lat 90 jezdzilismy tylko bmw i w serwisach tylko na wymiany oleju itp jezdzilismy. Od serii g w bmw to jakaś porażka. Dac za auto 400tys zł i non stop coś naprawiac. Aktualne moje gle ma 9 tys km i nie mam sie do czego doczepic, g06 i g30 przy tym przebiegu były kilkukrotnie w serwisie. Sercem jestem nadal z tą marką. Wrócę natychmiast jak wyjdzie nowe x5 albo 5. Myślę, że coś zrobia z tą awaryjnościa, bo inaczej reputacji juz nie odbudują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro 20% zużycia samych klocków wyliczyli na 700zł to oznacza, że komplet klocków kosztuje 3500zł??? Grubo...

 

Jak rozumiem, to tarcze i klocki. To chyba nie tak zle…

 

Nie, same klocki tyle kosztują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@0michal0 mam g30, 62k juz nalatane, zero awarii. Rok tez jedzilem G06, zrobilem nieco ponad 20 tysi i tez zero awarii, w rodzinie jeszcze mam x3 oraz x4 i tez zero awarii takze albo masz pecha albo nie wiem co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g05 to moje 3 BMW i uważam je za najlepsze.

Trochę jednak jest tak, że te samochody nie są po prostu bezobsługowe.

Nie miałem żadnej awarii itp która uniemożliwiałaby jazdę, ale mimo wszystko parę rzeczy było i zawsze te parę razy w roku trzeba do serwisu zajechać (ja nie jestem w stanie znieść jak cokolwiek jest nie tak z moim samochodem, dlatego nie czekam np na najbliższy serwis olejowy tylko wszystko zgłaszam od razu).


1. Kolumna kierownicy nie ustawia się idealnie zgodnie z moim profilem (odrobinkę niżej, wymaga ponownego wciśnięcia przyciski "1", gdzie zapisane mam ustawienia fotela) ----- wymiana całej kolumny

2. Błąd czujnika płynu do spryskiwaczy (świecił mimo, że płyn był) --- reset ustawień czujnika, jest ok teraz

3. końcówki wydechu schodziła farba --- wymiana

4, No i oczywiście apple car play, który nie do końca działa jakbym chciał (mnie wkurza brak samoczynnego włączenia ostatniej słuachanej piosenki na Spotify -- muszę prawie zawsze się przeklikiwać i włączać play ręcznie) - to mi się powtarza już w drugim BMW i chyba jest nienaprawialne. Po każdej wizycie w serwisie i programowaniu działa trochę lepiej, a po jakimś czasie znów jest to samo.



Ale generalnie fajna jakość i wykonanie auta (co może brzmieć dziwnie przy ilości wymienionych przeze mnie niedociągnięć :-), dużo bardziej dopracowane niż moje poprzednie g32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ad.4. Nie wiem czy to problem auta czy nie jednak implementacji obsługi Car play w telefonie. Przerzuciłem się na Apple Music i pamięta bez problemu, a co więcej na playlistach mam na headup przeglądanie playlisty i wybór utworu, a także przewijanie utworu z przycisków na kierownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam podobny problem z kolumną kierowniczą i jej ponownym ustawieniem się zgodnie z zapisanym profilem. Również schodziła mi farba z wydechu- wymienili na nowy, szkoda, że go nie malują bo trzeba rozbierać cały tył żeby go wyjąć, a farby schodzi naprawdę odrobina:)

Dodatkowo ostatnio zgasły mi zegary - nastąpił taki jakby 10 sekundowy restart. Zapisałem sobie datę i godzinę, o której to nastąpiło może na przeglądzie coś będzie widać w logach.

Edytowane przez TYLUT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumna kierownicy mam to samo. Zawsze jak wcisne pamiec fotela to auto minimalnie ja skoryguje do ustawienia z pamieci. Kazdy tak ma czy to jakas wada egzemplarza? Serwis Ci z tego powodu wymienil kolumne?

 


wymienili ponieważ po podłączeniu do kompa wywalało jakiś błąd w tej kolumnie. Na samo słowo pewnie by tego nie zrobili tylko zrobili reset systemu i kazali obserwować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.4. Nie wiem czy to problem auta czy nie jednak implementacji obsługi Car play w telefonie. Przerzuciłem się na Apple Music i pamięta bez problemu, a co więcej na playlistach mam na headup przeglądanie playlisty i wybór utworu, a także przewijanie utworu z przycisków na kierownicy.

 


też jakiś czas temy próbowałem się przerzucać na inne serwisy streamingowe i też bywało lepiej.

Problem mam taki, że jak dla mnie - zawsze wracam do Spotify, najlepiej mi się na nim słucha muzyki pod kątem personalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kierownicę to na bimmersie tez była akcja serwisowa - wymieniają kolumnę jak kierownica przestaje się podnosić po odpaleniu, a pierwszy etap to właśnie nie osiąganie docelowej wysokości co któryś raz ale o spory zakres. Takie małe różnice przy odpalaniu samochodu to może bardziej błąd kalibracji tych kierownic jeśli mają to wszyscy nawet w nowych autach? Jeśli tak, to wystarczy w ustawieniu fotela podnieść poziom kierownicy minimalnie wyżej niż chcemy i po odpaleniu jeśli będzie minimalnie niżej będzie optymalnie - muszę przetestować ;)..


Jeżeli chodzi o wydechy to mi w poprzedniej 40i tez schodziła farba zarówno z chromowanych jak i z czarnych - o tyle śmiesznie, że schodziła tylko z jednej rury (lewej) która pracuje cały czas w 40i. W moim przypadku serwis malował/pryskał to farbą bez ściągania czegokolwiek (robili to w 10 min w trakcie wymiany oleju/etc.) i był spokój na 6-12 miesięcy.

 

...

4, No i oczywiście apple car play, który nie do końca działa jakbym chciał (mnie wkurza brak samoczynnego włączenia ostatniej słuachanej piosenki na Spotify -- muszę prawie zawsze się przeklikiwać i włączać play ręcznie) - to mi się powtarza już w drugim BMW i chyba jest nienaprawialne. Po każdej wizycie w serwisie i programowaniu działa trochę lepiej, a po jakimś czasie znów jest to samo.

...

 

U mnie zachowuje ciągłość w Apple car - nawet jeśli włączam Apple car i automatycznie nie załącza muzyki (bo wyłaczyłem/zatrzymałem przy poprzedniej jeździe, etc.) to korzystam z ikonki po prawej stronie Spotify (czyli taki jakby korektor dżwięku niebieski) - po naciśnięciu mam ostatni utwór i daję tylko play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zachowuje ciągłość w Apple car - nawet jeśli włączam Apple car i automatycznie nie załącza muzyki (bo wyłaczyłem/zatrzymałem przy poprzedniej jeździe, etc.) to korzystam z ikonki po prawej stronie Spotify (czyli taki jakby korektor dżwięku niebieski) - po naciśnięciu mam ostatni utwór i daję tylko play.





Tak, tak, można tak zrobić.

Mój wymarzony efekt jest jednak taki, że automatycznie wznawiany jest ostatni utwór w miejscu, w którym przerwałem słuchać muzyki.

Właśnie te parę kliknięć więcej mnie denerwuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie polecam przejscie na Connected Drive w UK/Niemczech, gdzie Spotify jest jedna z aplikacji dostepnych bezposrednio w iDrive - utwory wznawiaja odtwarzanie po powrocie do auta - malo tego nie trzeba nawet miec ze soba telefonu (auto samo pobiera utwory/playlisty) :)

 

A jak przejść na CD w wersji UK lub DE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie polecam przejscie na Connected Drive w UK/Niemczech, gdzie Spotify jest jedna z aplikacji dostepnych bezposrednio w iDrive - utwory wznawiaja odtwarzanie po powrocie do auta - malo tego nie trzeba nawet miec ze soba telefonu (auto samo pobiera utwory/playlisty) :)

 

A jak przejść na CD w wersji UK lub DE?

.

Edytowane przez kamilkoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie polecam przejscie na Connected Drive w UK/Niemczech, gdzie Spotify jest jedna z aplikacji dostepnych bezposrednio w iDrive - utwory wznawiaja odtwarzanie po powrocie do auta - malo tego nie trzeba nawet miec ze soba telefonu (auto samo pobiera utwory/playlisty) :)

 

A jak przejść na CD w wersji UK lub DE?

usuwasz auto w aplikacji myBMW z zalogowanym kontem ConnectedDrive PL, zakladasz nowe konto na Connected Drive DE/UK, logujesz sie za pomoca nowego konta do aplikacji myBMW i ponownie dodajesz auto juz pod nowym kontem.

 

Ciekawe... Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,


Mam pytanie - trzeszczące plastiki na desce przedniej, te pod którymi mamy oświetlenie ambient - czy jest na to jakiś patent? Zgłaszaliście do ASO, pomogło coś? - czy też pozostaje z tym tak żyć ;)


Mam samochód 1,5 roku - początkowo, starałem się to bagatelizować, ale w końcu, przed końcem gwarancji zastanawiam się, czy nie szukać jakiejś pomocy w ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.