Skocz do zawartości

Realne spalanie G30 diesel i benzyna


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

mam 530i xdrive i przy 140 na tempomacie pali 7-7,5, przy 150 ostatnio sprawdzalem 8,5. Nie wyobrazam sobie zeby 2 litrowa 250 konna benzyna palila 6,5 litra przy 150 km/h takze te 2 litry mniej to raczej mocno nierealne jest.

 

Daj jakąś fotkę z kompa, bo mi G31 530i xdrive pali przy 140 na tempomacie 8,1-8,2 bez klimy z klimą do 8,5, przy 160 na tempomacie 9,5 - 9,7 bez klimy. Przy 130 km/h na tempomacie Pali 7,4. Przy 200 na tempomacie Pali około 16 litrów. Auto ma przerlot 12K km i zmiane oleju za soba przy 9K km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zatankowałem na Statoią 95 przez przypadek - i auto lepiej jeździło.

Potem zatankowałem to samo paliwo na innej stacji i ... jest jak wcześniej

Dodam, że do tej pory nie widziałem różnicy, ale przedostatnie tankowanie mnie lekko zdziwiło - no chyba, że Statoil coś "po cichu zmienił"

Ktoś ma jakąś teorię na to? Przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Średnie spalanie na trasie ponad 3. tys. km to: 6,5 l .Miejscami było pomiędzy 6,3 a 6,6. Jazda ( zgodnie z przepisami) autostradami, drogami szybkiego ruchu oraz lokalnymi w Polsce, Czechach, Austrii, Włoch. Obciążenie: dwie osoby plus bagaż wakacyjny. Opony 18. 245, ciśnienie 2,4. Temperatury zewnętrzne 30-35 C. Jak dla mnie rewelacja. Wkrótce pierwszy przegląd w ASO wg. stanu komputera 24700. Wcześniej olej był wymieniany po 12. tys. Zauważyłem ( może subiektywnie), że na sehlu z Włoch (95) samochód jakby palił więcej niż na tym zatankowanym w Austrii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie G30


518d150KM RWD - średnie spalanie z pierwszych 6000km mam 6.2 litra - autem jeździ malzonka glownie po warszawie ale poza godzinami kiedy są korki - podczas docierania silnika przeze mnie w trasie srednie spalanie 4.2 litra - predkosci do 100km/h


540d xdrive - aktualnie 1400km na liczniku - średnie spalanie z tego okresu 7.6 litra - raz zrobiłem nim trase 500km na początku również jadac maksymalnie 100km/h na ecopro - spalil 5.4l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G30 RWD 518d 150 koni po chiptuningu na 220ps/445nm, wyjazd Kraków-Zwardoń-Żilina-Bratyslawa-Letneye-Zagrzeb-Lukovo(Chorwacja) średnia prędkość 88.6km/h, spalanie 5.7l w trybie comfort, 4 osoby doładowany na full, klima auto na 21 stopni

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G30 RWD 518d 150 koni po chiptuningu na 220ps/445nm, wyjazd Kraków-Zwardoń-Żilina-Bratyslawa-Letneye-Zagrzeb-Lukovo(Chorwacja) średnia prędkość 88.6km/h, spalanie 5.7l w trybie comfort, 4 osoby doładowany na full, klima auto na 21 stopni

 


Co za amator to chipowal?

Ten silnik przy lekkim programie wypluwa 195 koni i 460Nm a Przy mocniejszym ALe wciąż bezpiecznym ok 220-225 i do 490Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G30 RWD 518d 150 koni po chiptuningu na 220ps/445nm, wyjazd Kraków-Zwardoń-Żilina-Bratyslawa-Letneye-Zagrzeb-Lukovo(Chorwacja) średnia prędkość 88.6km/h, spalanie 5.7l w trybie comfort, 4 osoby doładowany na full, klima auto na 21 stopni

 


Co za amator to chipowal?

Ten silnik przy lekkim programie wypluwa 195 koni i 460Nm a Przy mocniejszym ALe wciąż bezpiecznym ok 220-225 i do 490Nm

 

Podbijam pytanie.

Jak czasy 0-100 i 100-200 po modzie?

2018- BMW 5 G30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojej małżonki 518d RWD G30 po chipiena 195KM i 465Nm (na moje zyczenie bo potencjal jest do 220 koni i 490Nm) przyspiesza 0-100 na racelogicu od 6.5 do 6.8 więc są to wyniki jak 525d xdrive g30


100-200 nie mierzone bo to za mala moc żeby ten pomiar miał sens.


robiąc mocniejszy program mysle ze można zrobić powtarzalne 6.4-6.5 do setki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540i, xdrive, G31, 19", 95 oktanów. Z ostatnich 5000 km miałem spalanie 12,3 - miasto 20%, trasy 80% ( drogi lokalne, powiatowe, wojewódzkie 30% z prędkościami mniej więcej przepisowymi, 70% drogi szybkiego ruchu i autostrady z prędkościami 120 - 150 km i okresowe kickdowny na autostradach do około 200 km ).

Dziś wróciłem z urlopu z rodziną ( łącznie 3 osoby na pokładzie ) + bagażnik zapakowany na full z czego dwie walizki około 60 - 70 kg łącznie, box dachowy o pojemności 470 litrów także zapakowany. Wypad nad bałtyk ( 80% trasa, 20 % drogi lokalne ), zrobiłem w dwie strony 1171 km ( prędkości na autostradzie 140 - 150 km bez używania tempomatu, droga nie była płynna: trochę robót drogowych za Częstochową w stronę Łodzi, trochę niewielkich korków, duży ruch; wypad do gdańska w dwie strony z miejsca docelowego 100 km ). Spalanie z prawie 1200 km przy w pełni zapakowanym samochodzie z dużym boxem dachowym przy średniej prędkości 82 km/h wyniosło 11,5 l.


7TviLI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa-Lublin i spowrotem + jakieś drogi krajowe po okolicy Lublina spalanie w 518d wyszło 5,1 jazda normalna, ekspresowki 120km/h a reszta to przepisowo +10-20km/h. Biorąc pod uwagę, ze na analogicznej trasie w f10 525d xdrive miałem 6-6,2 przy jeździe z prędkościami do 180km/h uważam, ze wcale nie ma rewelacji. Co prawda to o jakieś 20% mniejsze spalanie, ale biorąc pod uwagę większa moc i xdrive w f10 spodziewałem się w g30 spalania na poziomie 4-4,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekujcie spalania poniżej 4l :) - może, kiedy BMW wdroży rozwiązanie z Audi, gdzie silnik elektryczny wspomaga przy ruszaniu - wtedy moim 530i, przy jazdach lokalnych, bez problemu jednak i ja zobaczę 4 "z przodu". Już teraz 530i przy jeździe +10km na autostradzie schodzi poniżej 8 - przy pełnym załadowaniu i xDrivie; tyle palą Lexusy, pozycjonujące się jako "ekonomiczne hybrydy". Daje to około 2 litry więcej niż 518d - biorąc pod uwagę, że jest to słabszy silnik róznica jest jeszcze mniejsza :)

PS

Porównując spalanie trzeba wziąć pod uwagę przy dieslach jeszcze jedno - ich odsprzedanie będzie mniej opłacalne niż nowych silników benzynowych, co koledzy mówili, że w Niemczech już się dzieje. W Polsce kupujemy auta patrząc na chwilowe oszczędności - nie analizujemy całej otoczki. A szkoda - bo to sprawia, że analiza chwilowego spalania jest analizą wyrwaną z kontekstu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 518d spalanie na trasie przy przepisowych mam 4,3 z kompa z wybranych odcinków, co daje realne 5 litrow z dystrybutora. W 518-tce najgorsze częste ruszanie, bo jak już leci po trasie to pali tyle co nic. Co do odsprzedaży benzym to dyskusyjny temat. Sam szukałem benzyny, ale coraz więcej ma GPFy i inne eco umilacze. Widać, że diesle jeszcze sporo lat pojeżdżą, bo ciągle są wprowadzane udoskonalenie i skoro diesle wychodzą w nowych modelach audi S, to świadczy o tym, że dalej jest na nie popyt. Moim zdaniem prędzej hybrydy wyjdą z obiegu niż diesle, bo jednak palą sporo więcej a dodatkowo koszt produkcji baterii. Przyszłość to full elektryki, ale kiedy to będzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lada dzień każdy producent będzie miał kilka full elektryków,w ofercie. NA tegorocznych targach w Genewie bylo to doskonale widać. Na dzień dzisiejszy jest tesla, jaguar, audi w przyszłym roku dojdą volkswageny polestar mercedes porsche, Ford BMW i,zapewne coś od francuzow i wlochow. Hybryda to nie tylko małe spalanie które jakies super małe nie jest ale duża niezawodność. Prius od wielu lat króluje w rankingach. Przyszłości diesla nikt nie zna ale ogromna większość sprzedaży BMW oraz golnie Marek Premium to diesle szcżegolnie do firm co powoduje ze jest ich ogromna podaż na rynku a to ciągnie ceny nieco w dół w porownaniu z benzyna. U mnie w 530xi średnie spalanie już od dłuższego czasu utrzymuje się na poziomie około 8 litrów ale jeżdżę praktycznie tylko trasy i biorąc pod uwagę ze mam tez xdrive uważam je za bardzo dobry wynik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 530xi średnie spalanie już od dłuższego czasu utrzymuje się na poziomie około 8 litrów ale jeżdżę praktycznie tylko trasy i biorąc pod uwagę ze mam tez xdrive uważam je za bardzo dobry wynik.

 

Jazda miejsko-podmiejska (Kraków) plus autostrada 150-160 - auto pali tyle samo - 8-8,5 litrów, oczywiście przy spokojnej jeździe, inaczej 10

Potwierdzam - ten silnik, jak na jeszcze xDrive, to świetna maszynka


Ale za parę lat wybór będzie prosty :)

 

Lada dzień każdy producent będzie miał kilka full elektryków,w ofercie.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pykło 20kkm.

Spalanie - 11,2 a uwierzcie, że nie oszczędzam auta (ale też nie katuję).

Gdy tylko drgnie wskazówka temperatury, przełączam w tryb sport.

Co prawda spalanie w aucie za 4 stówy nie ma dla mnie większego znaczenia ale muszę przyznać, że jestem zdziwiony tym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.