Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robiłem tego na btoolu, ale tak powinien dać się usunąć po kalibracji.

A ta kalibracja to co robi?

Bo samo określenie dość radykalne. :? bo wszystko u mnie chodzi bez zastrzeżeń.

Pytam Cię Czub1 bo to już robiłeś.

Obejrzałem

i to dość długa procedura. Edytowane przez Turidot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem prawie rok z błędem w VTG o zużyciu oleju. Nic się nie dzieje bo to deadline informacja dla serwisu, że olej trzeba wymienić. Jak ktoś wymieniał a tego nie resetowal to w końcu się wyświetli. A co do kalibracji to pytałem RBT Tuning i nie zalecają jeśli nie wymieniałeś żadnych części typu sprzęgło, nastawnik itd. Trzeba w ISTA kilka razy spróbować bo nie chciało przyjąć za pierwszym razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam podpowie ktoś jaki kabel potrzebuje żeby podłączyć E46 3.0d 2002r z btoolem? Na kostce bt nie chce się łączyć. Podobno trzeba kabel i przejściówkę

Tą aplikacją w tym aucie za dużo nie zrobisz. Błędy chyba tylko w dwóch modułach mi czyta. DDE i DSC. INPA bądź ISTA niezbędna. I dokładnie tylko kablem połączysz się z E46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik czasu pracy w e60 od czego jest?

Czy pokazuje on motogodziny pracy silnika???

U mnie wyświetla 1818,64h...

 

Tak motogodziny. Niestety można to zresetować więc nie konieczne będzie to całkowita liczba motogodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"LMV 440102 Skrz.Rozdzielcza VTG Zużycie oleju Opis: wykrywanie wysokiego zużycia oleju skrzyni rozdzielczej po 150T"

Ja jeździłem prawie rok z błędem w VTG o zużyciu oleju. Nic się nie dzieje bo to deadline informacja dla serwisu, że olej trzeba wymienić. Jak ktoś wymieniał a tego nie resetowal to w końcu się wyświetli. A co do kalibracji to pytałem RBT Tuning i nie zalecają jeśli nie wymieniałeś żadnych części typu sprzęgło, nastawnik itd. Trzeba w ISTA kilka razy spróbować bo nie chciało przyjąć za pierwszym razem.

Dzięki na razie jeżdżę z tym. Info z RGT Tuning ważne! Znajdę kogoś z ISATA to zrobię "wymianę oleju".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie kody dla mojego F25-ECU:D72N47A0 przebieg 224Tkm

MOTOR 244800 DPF: Dostępna ograniczona resztkowa odległość działania

MOTOR 244900 DPF: Przekroczono maksymalna odległość działania DPF

Ciśnienie wsteczne na postoju w normie


Maks. ciśnienie wsteczne dla F25 to Jałowy=35 hPa, 2000rpm=75 hPa, 3000rpm=130 hPa, 4000rpm=200 hPa.

DPF Samoczynnie wypalał się 70 km wstecz - (nie wymuszałem)

Popiół = 64 gram a Sadza (23%) = 14 gram

Próba usunięcia kodów błędu B-Toll/Kody usterek nie daje rezultatu - ponownie wraca.

Chcę w B-Tool/Funkcje serwisowe zresetować DPF.

Pytanie na co mam jeszcze zwrócić uwagę?

Popiół = 64 gram <----- I nie wymaga jeszcze czyszczenia chemicznego?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@pawełgaweł


Hej,


mam pytanie odnośnie odczytu wartości ciśnienia oleju silnikowego.


W Twojej aplikacji jest odczyt np 2500 hPa gdzie w tym samym czasie aplikacja Bimerlink pokazuje 1500 hPa. Jest to duża różnica w wartości ciśnienia.


Możesz się jakoś wypowiedzieć na ten temat.


Wiem że sprawdzając ciśnienie w INPIE należy dodać 1000 hPa bo wartość jest tam zaniżana. Jak jest w przypadku Twojej aplikacji i czy wiesz może jak to jest w Bimmerlinku tez trzeba dodać ten 1000 hPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,


Jakiś czas temu wymieniałem czujnik ciśnienia spalin w 525d F11 N47, gdyż wartości na minusie były znaczące.

Widzę, że pojawiła się teraz opcja resetu adaptacji czujnika ciśnienia DPF. Nie dokonalem tego, bo nawet taka opcja nie była dostępna. Teraz pojawiło się to w aplikacji, jak myślicie warto wykonać po czasie?

Wartości mam takie jak poniżej :

https://zapodaj.net/90a2e55cd860e.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.