Skocz do zawartości

Koła na zimę


cher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 422
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja chciałem kupić - mam 18" - COntinentale na zimę, ale w Oponeo mi o tym powiedzieli, aby sprawdzić, czy "mogę".

No i po telefonie do salonu dowiedziałem się, że opony muszą mieć homologację :)

https://www.oponeo.pl/artykul/opony-z-pierwszego-wyposazenia-opony-z-homologacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie muszą.....

Dopuszczalne jest ogumienie jednakowej szerokości jak i mieszane, również na zimę, oczywiście muszą być odpowiedniej szerokości felgi.

ASO sprzedaje komplety zimowe zarówno jednakowe jak i mieszane - w 19" kołach np. występują 2 rodzaje felg tego samego modelu z ogumieniem jednakowym jak i mieszanym (model ten sam, a szerokość felg w dwóch rozmiarach).

36110048022 i 36110053503

Lub

36110049283 i 36110053502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony musza mieć homologację BMW (gwiazdkę) - a to znaczy, że nie masz dużego wyboru

 

Z gwiazdką są jedynie zalecane.

Już mi się rozjaśniło, i jedyne pytanie to czy opona 245/45 wejdzie na felgę Double Spoke 662 M,18 cali (9J, na tyl)?

Jeżeli tak,

Można kupić Michelin PA4 (z gwiazdka, bez RoF) lub GoodYear UG 8 Perfomance (z gwiazdka, bez RoF).

 

Problem jest jeżeli na tyl musi być 275/40 bo ciężko takie dostać.

 

Na lato widzę u siebie felgi z oferty mperformance 20, a 662M chce zostawić na komplet zimowy.

 

Możecie doradzić czy 245/45 wejdzie na 9J?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy xdrive musisz mieć z homolagacją bo jak walnie Ci skrzynka VTG to mogą Ci odmówić naprawy gwarancyjnej. Inna bajka zupełnie jak jest RWD.

To samo dotyczy ROF/ NIE ROF. Jak coś się z stanie z VTG albo zawiesiem to jak będziesz miał nie takie opony to też mogą być problemy z naprawą gwarancyjną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że opona posiada homologację BMW nie koniecznie musi oznaczać, że nadaje się do samochodu fabrycznie wypuszczanego na ROF (tak patrząc od strony producenta). Z mojej perspektywy nie powinno to mieć żadnego znaczenia.

Jeżeli chodzi o rozmiar to felga (jej szerokość) zawsze musi być dopasowana do szerokości opony. Jak zmieniałem opony z letnich na zimowe i nie chciałem ogumienia mieszanego to musiałem dokupować tylne felgi (węższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam - nie rozwiązany jest temat - czy na mieszane felgi 18cali można założyć 4x245 - czyli na tylną oś ten sam rozmiar co na przód. Widziałem takie auto u dealera w Katowicach, które przyszło z Niemiec z BMW AG - nawet nie zauważyłbym, że na felgę 9J założyli taką oponę - wygląda normalnie.

Czy zatem można tak zrobić czy z punktu widzenia fabryki - nie można? Coś wiadomo? Ktoś tak robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,


Szukam zestawu zimowego do 530ix w kolorze białym, m-pakiet. Koła letnie na srebrnych Double Spoke 664M, 19 cali.


Rozważam


1. model 632 8Jx18 + Goodyear Ultra Grip 8 Performance ROF* MOE 245/45R18 100V XL - czy istnieją jakiekolwiek przeszkody do zestawienia tej felgi (która oferowana jest przez BMW bez opon ROF) z oponą ROF ?


https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjm0rG6s__dAhWptYsKHb-KD-MQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.bmw.co.za%2Fen%2Ftopics%2Foffers-and-services%2Faccessories%2Faccessories-showroom%2Flight-alloy-wheels%2F_18-inch%2Fw-spoke-style-632.html&psig=AOvVaw2smsW749B3hCP8cHxVCZnx&ust=1539382129733882


2. Double Spoke 662 M w wersji letniej (jaśniejszej) 8Jx18 + 9Jx18, zaś opony oś przednia - 245/45R18, oś tylna - 275/40R18 + opony jak wyżej - na zimę do tej felgi BMW proponuje 8Jx18 + opony 245/45R18 100V XL - czy mogę zrobić taki zestaw i ma to sens? wówczas rozmiary opony muszę dobrać tak jak w wersji letniej?


https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiA2YXOs__dAhUKt4sKHQjQARsQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fimged.pl%2Ffelgi-18-bmw-g30-double-spoke-662-m-opony-michelin-28941460.html&psig=AOvVaw0OQrjSVhWU1tLye1bhjY9o&ust=1539382166636829


Budżetową alternatywą są felgi RIAL X10 metal grey lub srebrne. We wszystkich opcjach aktualne jest pytanie o gwarancję i serwis. Macie jakieś ciekawsze propozycje w rozmiarze 18?

Edytowane przez baster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja pierwsza istnieje z rof także


odnośnie wersji drugiej, to była już kiedyś dyskusja na podobny temat - jak masz mieszanej szerokości fele, to ogumeinie tez musi być mieszane, przy czym bmw tylko w nielicznych modelach felg dopuszcza mieszane rozmairy na zime - wiekszosc ma taki sam rozmiar felg i opon na obu osiach na zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Szukam zestawu zimowego do 530ix w kolorze białym, m-pakiet. Koła letnie na srebrnych Double Spoke 664M, 19 cali.


Rozważam


1. model 684 8Jx18 + Goodyear Ultra Grip 8 Performance ROF* MOE 245/45R18 100V XL - czy istnieją jakiekolwiek przeszkody do zestawienia tej felgi (która oferowana jest przez BMW bez opon ROF) z oponą ROF ?


2. Double Spoke 662 M w wersji letniej (jaśniejszej) 8Jx18 + 9Jx18, zaś opony oś przednia - 245/45R18, oś tylna - 275/40R18 + opony jak wyżej - na zimę do tej felgi BMW proponuje 8Jx18 + opony 245/45R18 100V XL - czy mogę zrobić taki zestaw i ma to sens? wówczas rozmiary opony muszę dobrać tak jak w wersji letniej?


Budżetową alternatywą są felgi RIAL X10 metal grey lub srebrne. We wszystkich opcjach aktualne jest pytanie o gwarancję i serwis. Macie jakieś ciekawsze propozycje w rozmiarze 18?

 

Hej

Mam dokładnie takie takie koła jak z pkt1

https://allegro.pl/bmw-5-model-g30-g31-kola-18-felgi-v684-zima-i7560125376.html


Tych 662M nie mam. Mogę jeszcze zaproponować 19tki 664M czarne.


pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy ktoś z kolegów może polecić świetną oponę zimową ale taką sprawdzoną, nie z reklamy, 530i x - koła letnie mam 18'' opona 245/45 R18 100Y

takie same z przodu i z tyłu, tak już było fabrycznie, czy opony muszą być z homologacją BMW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam ten sam rozmiar na zime z Michelinem Pilot Alpin4 i bardzo sobie je chwale nie tylko zalożone na G30. Kolega kupił Goodyeara i jakoś mu nie podeszły. Jest też Alpin5. Nowsze i na pewno kontynuują wysoki poziom jak poprzednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.