Skocz do zawartości

Koła na zimę


cher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 422
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

 

Panowie dostałem ofertę na koła zimowe do G30 M550i:

18: W-spoke Style 632

- Goodyear Ultra Grip 8 Performance

Przednia: 8Jx18 245/45R18 100V XL

Tylna: 8Jx18 245/45R18 100V XL

 

Czy te koła są odpowiednie lub mają być inne ?

 

Sprawdź jeszcze czy do M550i przypadkiem nie są minimalnie 19 calowe felgi że względu na hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie dostałem ofertę na koła zimowe do G30 M550i:

18: W-spoke Style 632

- Goodyear Ultra Grip 8 Performance

Przednia: 8Jx18 245/45R18 100V XL

Tylna: 8Jx18 245/45R18 100V XL

 

Czy te koła są odpowiednie lub mają być inne ?

 

Sprawdź jeszcze czy do M550i przypadkiem nie są minimalnie 19 calowe felgi że względu na hamulce.

 

Ja wziąłem właśnie te czarne 664, 19 cali - 245. 18stki do m550 trochę małe :mrgreen:

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A ja w geście dywersji zamontowalem zimowe 18 mieszane na standardowe M pakietowe felgi, po wielu dywagacjach z Aso uznałem że ta homologacja to jakaś ściema. Np dlatego że w Aso sprzedają mieszane 19 na zimę, a ponadto 5tki Alphabetu jeżdżą w najlepsze na mieszanych 18 zimą. Tak naprawdę to nie mogę się doczekać powrotu do letnich 20tek, przy 18 balon jest za duży jak dla mnie;)

874508564fcec4fb9fc5a996b51dd9db.jpg14d7c980bf518f7c02893e58670ef834.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja do mojego G30 520d z adaptacyjnym zawieszeniem kupiłem zimowe opony 245/45r18 bez RUN FLAT.

Fabrycznie letnie były RUN FLAT.

 

Auto powyżej 120 km/h pływa po drodze i robi się niebezpiecznie.

 

Zakupiłem RUN Flat zimowe i problem zniknął.

 

Ciekawe ,przecież G30 sprzedają również na zwykłych oponach.

 

Możliwe ,że trzeba w ASO wgrać ustawienia zawieszenie na zwykłe opony .

 

Ja już się w to nie bawiłem , różnica w konforcie minimalnie za to auto trzyma się drogi bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojego G30 520d z adaptacyjnym zawieszeniem kupiłem zimowe opony 245/45r18 bez RUN FLAT.

Fabrycznie letnie były RUN FLAT.

 

Auto powyżej 120 km/h pływa po drodze i robi się niebezpiecznie.

 

Zakupiłem RUN Flat zimowe i problem zniknął.

 

Ciekawe ,przecież G30 sprzedają również na zwykłych oponach.

 

Możliwe ,że trzeba w ASO wgrać ustawienia zawieszenie na zwykłe opony .

 

Ja już się w to nie bawiłem , różnica w konforcie minimalnie za to auto trzyma się drogi bardzo dobrze

 

Dziwne

 

Mam zwykłe 18, letnie i zimowe

 

Nic mi "nie pływa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup 20 calowych kół na lato .

 

Jak z komfortem ?

 

Dla mnie przy adaptacyjnym zawieszeniu musi być 20 cali bo inaczej jest za miękko, ale kwestia gustu. Wg mnie jest nadal komfortowo na 98proc dróg który mi jeżdżę

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedłużony podkreślnik :mrgreen: bluestone + shadowline, i ta czarna fela całkiem fajnie tu leży.

 

mBcD6EF.jpg

 

:cool2: Zdecydowanie najlepszy wybór do tego koloru wg mnie!

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

 

Mam na zimę koła wzór 684 18" opony Goodyear Ultra Grip 245/45R18 100V XL (run flat), zawieszenie standardowe. Teraz pytanie odnośnie komfortu. Ogólnie samochód jeżdżąc po mieście, po dziurach jest komfortowy. Mam natomiast zastrzeżenia do jazdy po autostradzie z większymi prędkościami (120-160). Mam wrażenie, że auto wpada, jakby w "rezonans". Ewidentnie zależy to od nawierzchni. Na jednych nawierzchniach jedzie idealnie a na innych z poprzecznymi nierównościami, czuć ten "rezonans". To nawet nie są jakieś drgania czy stuki tylko takie nieprzyjemne uczucie wibracji. Auto miało na moje życzenie sprawdzane i wyważane koła i niby wszystko jest ok. Czytałem, że tak jest przy run-flatach i większych rozmiarach felg (że niby ciężkie koło i duża masa nie amortyzowana). Jak to wygląda u innych? Niestety na letnich miałem podobne wrażenie (też run flat), co trochę mnie zaskakuje jak na klasę i wartość samochodu.

TKHolding Architecture BIM VR

http://www.tkholding.pl

http://www.facebook.com/TKholdingPL

http://www.youtube.com/c/TKHolding

Film "Dlaczego Polacy boją się elektryków?" =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spróbuj zrobić test drogowy kół na Hunterze. Można na takiej maszynie właśnie sprawdzić jakie drgania generuje koło i pokazuje jak przeprowadzić optymalizację (obrócenie odpowiednio opony na feldze)

Zwróć uwagę czy drży fotel pasażera jak jedziesz, jeśli tak to bankowo źle wyważone koła.

Zobacz np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Samochód dałem już do sprawdzenia w Bawarii Katowice. Wyważyli mi koła. Ponoć właśnie poprzekładali je na osi i wykryli, że jedna miała wadę fabryczną - została wymieniona na gwarancji. Nadal jednak moim zdaniem, komfort na autostradzie nie jest taki jakiego się spodziewałem, właśnie przez ten rezonans. Czy orientujesz się, czy w autoryzowanych serwisach mają takie Huntery i czy Hunter faktycznie może coś pomóc czy to raczej specyfika samych run-flatów? Z tego co nawet tu na forum poczytałem, to run-flaty to jakiś niewypał pod tym kątem. Chociaż to trochę dziwne, bo zrobiłem całkiem sporo kilometrów e91 na run-flatach i raczej nie pamiętam, żeby taki efekt występował. Tylko, że tam były felgi 16" i trochę mniejsze koła...

 

Zastanawiam się też jak się ma kwestia gwarancji do takiego wyważania w niezależnym serwisie?

 

Pozdrawiam

TKHolding Architecture BIM VR

http://www.tkholding.pl

http://www.facebook.com/TKholdingPL

http://www.youtube.com/c/TKHolding

Film "Dlaczego Polacy boją się elektryków?" =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koła to koła, nie przesadzajmy nie jest to kosmiczna technologia przez którą będzie problem z gwarancją. Miałem identyczne problemy w e91 i również były wadliwe opony, po wymianie i optymalizacji na Hunterze jest ideał. Nikt w serwisie nawet nie zauważy, że zdejmowane były koła, jeśli oczywiście zostanie zrobione to fachowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

 

odbieram za 2tyg g30... muszę kupić zimowe opony. Czytając forum i słuchając ASO mam mętlik.

Najbardziej chciałbym zrezygnować z run flatów.

Rozważam opony:

Michelin Pilot Alpin PA4 245/45 R18 100V XL , z listwą ochraniającą felgę (FSL)

https://www.oponytanio.pl/rshop/Opony/Michelin/Pilot-Alpin-PA4/245-45-R18-100V-XL---z-listwa-ochraniajaca-felge--FSL-/R-221388

 

Wszystkie opony w jednym rozmiarze (245/45 R18) (Z jednego ASO dostalem mailowo potwierdzenie, że można stosować takie ogumienie i dostałem propozycje kupna kompletu, później inny Pan z tego samego ASO twierdził ze fabryka zaleca tylko mieszanie ogumienie...)

Zawieszenie mam standardowe.

Co sądzicie o takim zestawie?

 

Pozdrawiam ;)

 

Edit: Obręcze kół ze stopu lekkiego Double Spoke 662 M,

18 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.