Skocz do zawartości

Koła na zimę


cher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 422
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, nie znam sie.


Na zimnych oponach tj. po odpaleniu mam tak.


Dopompować do 2.7?


2-E426-EF2-1-CE1-461-C-A860-3-ADC3627-C75-E.jpg

 

Na zimnych oponach: napompuj do wartości na naklejce w drzwiach, sprawdź ciśnienie przy użyciu dobrego ręcznego manometru, ustaw w ID właściwy rozmiar kół i profil jazdy, aktywuj pomiar. Wskazania na ekranie traktuj poglądowo (chyba, że jest komunikat o awarii). Koryguj ciśnienie wraz z dużymi zmianami temperatury zewnętrznej (ok 0,1 bar na 10°C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jakies doswiadczenia z felgami AEZ? Warte to cos czy nawet nie zawracac sobie głowy. Znalazłem ogloszenie fele 20 cali przeznaczone niby do g30 g31 ale jakos nie umiem znaleźć tych felg w katalogu aez wiec nie wiem jakie maja et.

Felgi takie


https://www.marktplaats.nl/v/auto-onderdelen/banden-en-velgen/m1544991169-20-aez-bmw-5-serie-2019-g30-g31-velgen-rdci-rft-banden

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ogolnie to bym chcial wiedziec czy w ogole jest sens interesowac sie takimi felami? Czy lepiej mniejsze ale oryginaly. 20 cali do tego run flat i fele nieoryginalne. Nie pognie sie to w ciagu miesiaca?

Próbuję znaleźć ten model felgi na necie ale ni cholery nie umiem.

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki ponta. Chyba jednak bede szukal 18 oryginal. Komfort wazniejszy niz wygląd :mrgreen:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Koledzy - pytanie:

Jak mam 18cali kombinowane Styling 662 (przód 8J, czyli 245/45, tył 9J - czyli 275/40) to czy lepiej jest:

a) kupić na zimę opony też kombinowane, czyli tył szerszy 275/40 - dostępne tylko Pirelli Sottozero w kosmicznej cenie

b) kupić opony na zimę 4x 245/45 - tylko czy założę taką oponę na tylną felgę 9J? Już to gdzieś widziałem, tylko jakie to ma konsekwencje w jeździe itp?

c) zostać na innych 18cali, które mam od kilku lat 4x 8J - 245/45, ale powoli czas opony wymienić na nowe, a zmieniam lato 18cali styling 662 na 19cali Styling 727 i któryś kpl osiemnastek będę musiał upłynnić


Auto 530d G30 z słusznym napędem, czyli bez xDrive :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze - na zimę 4x takie same laczki na 4x takich samych felgach.

 

Wiem, tak byłoby pełne BHP, ale sęk w tym, że podobają mi się te moje obecne 18" mieszane styling 662. Mimo, że to 18, to całkiem dobrze G30 na nich wygląda. No ale zachciało mi się 19-stek na lato...

Jeszcze rozważam założyć na zimę 4 takie same 245/45 na te mieszane felgi 662.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega MarekCh pisze - na 19 jest w menu opcja mieszanego ogumienia na zimę, na 18 cali niby nie ma, ale:

- jeśli założyłbym 245/45/18 na tylną felgę 9 cali to chyba byłoby też dobrze - patrząc na wykaz https://wulkanizacja.krakow.pl/dobor-felg-do-opony/ jest to dopuszczalne - i widziałem tak ubrane w zimówki G30. Nie mam xDrive'a

- ewentualnie mieszane ogumienie zimowe - pomimo braku takiej opcji w menu - Pirelli (i tylko Pierelli) robi takie zimówki Sottozero w tym rozmiarze 275/40 z homologacją BMW. Ale 1 opona kosztuje prawie 2k PLN :duh:, więc zakładam, że też tak można, tym bardziej, jak na 19 cali jest taka opcja


Jak widzicie nie mogę się pogodzić z odejściem od oryginalnych Mpakietowych felg 662 - ale mimo wszystko dzięki za uwagi w temacie, biorę je do serca i dalej się miotam... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się akurat udało trafić na Olx prawie nowe pirelli sottozero 3 homologacją Bmw 245/45r18 i 275/40r18 z końcówki 21r. Koszt 1800zł, dla porównania taki nowy zestaw - 5500zł. Polecam śledzić Olx lub inne fora na Facebooku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się akurat udało trafić na Olx prawie nowe pirelli sottozero 3 homologacją Bmw 245/45r18 i 275/40r18 z końcówki 21r. Koszt 1800zł, dla porównania taki nowy zestaw - 5500zł. Polecam śledzić Olx lub inne fora na Facebooku.

 

I chyba też pójdę w tym kierunku - będę miał na zimę też mieszane. To, że nie ma w menu samochodu takiego konfigu przy 18 calach, nie znaczy, że jest to złe czy niedopuszczalne. Bawaria w Katowicach wypuszczała takie sztuki do klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym problemem w oponach mieszanych na zimę jest cena opon na tylną oś, dostępny tylko jeden model Pirelli Sottozero 3 homologowany przez Bmw. Świadomie wybrałem ogumienie mieszane, auto z felgą 9" z tyłu na oponie 275/40r18 wg. mnie dużo lepiej wygląda. W poprzednim G20, również kupiłem opony mieszane na zimę - też pirelli sottozero 3 i w ustawieniach opon na zimę też nie miałem wyboru opcji mieszanej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomie wybrałem ogumienie mieszane, auto z felgą 9" z tyłu na oponie 275/40r18 wg. mnie dużo lepiej wygląda.

 

ja też zainwestowałem w zimowe 19' pakiet mieszany front 245/ rear 275;

245 na wszystkich kołach z pewnością wychodzi taniej, ale 275 na tyle wygląda dużo lepiej :twisted:

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.