Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy
4 godziny temu, barcik napisał(a):

Dzień dobry, czy też mogę prosić o sprawdzenie dla akcji dla VIN: WBAMX51000C312257

 

Z góry dziękuję

Brak akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem wymienianą chłodniczke razem z Egr na akcji serwisowej, było to w styczniu tego roku, co jakiś czas zaglądam pod maskę i kontroluje stan płynów. Przed wczorajj lekkie zdziwienie odkręcam korek od płynu chłodniczego a tam poniżej minimum, przez okres od tego stycznia gdzie wymienili chłodniczke było ciągle tyle samo między min a max. Wczoraj takie cuda, wlałem około 250ml do stanu takiego jak wcześniej. Zrobiłem 1000 kilometrów i znowu ubyło. Brak żadnych wycieków, słynny trójnik pod kolektorem jest lekko zapocony ale obejrzałem go dokładnie i stamtąd na pewno nie leci. Teraz pytanie, wiem że nikt wróżką nie jest ale czy może to ubywać przez tą chłodniczke? Jechałem autostradą w Niemcach i poczułem lekki zapach spalenizny aż mi kolana zagrały, myślałem że co będzie 😁 ale to chyba z innego autka. Po Vinie patrzyłem raz jeszcze to niby auto nie łapie się na tą akcje. Powiem wam szczerze że po czasie to w ogóle żałuję że na tą akcje w tym styczniu pojechałem, wcześniej było wszystko dobrze auto biło kilometry ani nie jękło a po tej wymianie to mam więcej strachu niż przed. Jak coś jest dobre i działa to lepiej nie ruszać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale nigdy nie wiesz jak długo byś ujeździł na "starej" chłodniczce.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 7.12.2023 o 01:12, dawid123123a napisał(a):

Panowie miałem wymienianą chłodniczke razem z Egr na akcji serwisowej, było to w styczniu tego roku, co jakiś czas zaglądam pod maskę i kontroluje stan płynów. Przed wczorajj lekkie zdziwienie odkręcam korek od płynu chłodniczego a tam poniżej minimum, przez okres od tego stycznia gdzie wymienili chłodniczke było ciągle tyle samo między min a max. Wczoraj takie cuda, wlałem około 250ml do stanu takiego jak wcześniej. Zrobiłem 1000 kilometrów i znowu ubyło. Brak żadnych wycieków, słynny trójnik pod kolektorem jest lekko zapocony ale obejrzałem go dokładnie i stamtąd na pewno nie leci. Teraz pytanie, wiem że nikt wróżką nie jest ale czy może to ubywać przez tą chłodniczke? Jechałem autostradą w Niemcach i poczułem lekki zapach spalenizny aż mi kolana zagrały, myślałem że co będzie 😁 ale to chyba z innego autka. Po Vinie patrzyłem raz jeszcze to niby auto nie łapie się na tą akcje. Powiem wam szczerze że po czasie to w ogóle żałuję że na tą akcje w tym styczniu pojechałem, wcześniej było wszystko dobrze auto biło kilometry ani nie jękło a po tej wymianie to mam więcej strachu niż przed. Jak coś jest dobre i działa to lepiej nie ruszać. 

Czy byles moze z tym problemem w Bmw ?

U mnie rok po wymianie ( nowa chlodniczka borg -przebieg ok 10tys od wymiany. Dzis tez zdziwienie po odkrekceniu korka. Minimum (zolty plastik minium juz na wierzhu). Dolalem pewnie w sumie nie duzo bo ze 150ml +/- i jest OK.

Bede obserwowal, ale przeloty teraz mam male to bedzie sie przeciagac w czasie.

Jaka procedura ? > zgloszenie na reklamacje do Aso ? >  Ktos jeszcze ma ten problem na chlodniczce nowego typu?

 

Edytowane przez Lendio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lendio napisał(a):

Czy byles moze z tym problemem w Bmw ?

U mnie rok po wymianie ( nowa chlodniczka borg -przebieg ok 10tys od wymiany. Dzis tez zdziwienie po odkrekceniu korka. Minimum (zolty plastik minium juz na wierzhu). Dolalem pewnie w sumie nie duzo bo ze 150ml +/- i jest OK.

Bede obserwowal, ale przeloty teraz mam male to bedzie sie przeciagac w czasie.

Jaka procedura ? > zgloszenie na reklamacje do Aso ? >  Ktos jeszcze ma ten problem na chlodniczce nowego typu?

 

Ja dokładnie tak miałem w "starym" egr (w cudzysłowie bo już był raz zmieniany dwa lata wcześniej na akcji, teraz drugi raz) że ubyło mi kilka razy płynu na właśnie poziom zaraz poniżej minimum. Za każdym razem tak samo ubywało, przez rok może dwa razy. Teraz jestem rok po ostatniej tzn drugiej wymianie i nie ubyło ani kropli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
5 godzin temu, Lendio napisał(a):

No nic uzuplenilem plyn, spisze licznik i zobacze za 1/1.5tys km co sie dzieje.

Jesli okaze sie, ze poprawiona chlodniczka wytrzymuje rok i 10tys km to brak slow.

Nie ma co czekać, trzeba zamawiać pilną wizytę w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, bogdan7108 napisał(a):

Takie pytanko, jak długo czekaliście na wymianę chłodniczki? Ja czekam od Maja i nadal nie mają części.

Czekałem trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kruk napisał(a):

Nie ma co czekać, trzeba zamawiać pilną wizytę w ASO

Myslalem, zeby przeczekac i zobaczyc czy dalej bedzie ubywac, ale moze faktycznie zadzwonie do Aso w tygodniu. Raz placilem juz za sprawdzenie 500zl i wrocilem z kwitkiem a potem okazalo sie ze mialem racje dlatego podchodze ostroznie do tematu.

Edytowane przez Lendio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
49 minut temu, Lendio napisał(a):

Myslalem, zeby przeczekac i zobaczyc czy dalej bedzie ubywac, ale moze faktycznie zadzwonie do Aso w tygodniu. Raz placilem juz za sprawdzenie 500zl i wrocilem z kwitkiem a potem okazalo sie ze mialem racje dlatego podchodze ostroznie do tematu.

Chłodniczka jest na gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czekam na chłodnicę od maja.

Za kilka dni jadę (na zaproszenie z aso) na ocenę aktualnej.

Jeśli będzie ok to czekam nadal w kolejce.

Jeśli będzie źle to zatrzymują auto, dają zastępcze i wymieniają poza kolejką oczekujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2023 o 10:05, Lendio napisał(a):

Czy byles moze z tym problemem w Bmw ?

U mnie rok po wymianie ( nowa chlodniczka borg -przebieg ok 10tys od wymiany. Dzis tez zdziwienie po odkrekceniu korka. Minimum (zolty plastik minium juz na wierzhu). Dolalem pewnie w sumie nie duzo bo ze 150ml +/- i jest OK.

Bede obserwowal, ale przeloty teraz mam male to bedzie sie przeciagac w czasie.

Jaka procedura ? > zgloszenie na reklamacje do Aso ? >  Ktos jeszcze ma ten problem na chlodniczce nowego typu?

 

U mnie podobnie. Niestety dopiero po paru msc od wymiany sprawdziłem i płyn był u mnie nieznacznie poniżej minimum. Dolałem ok 200 ml i po 2 tys jest na tym samym poziomie. Możliwe więc, że podczas wymiany ubyło im płynu i/lub zapowietrzyli układ, a nie sprawdziłem poziomu zaraz po wymianie. Będę nadal obserwował i mam nadzieję, że nie jest to problem nowej chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też podobnie, trochę poziom płynu opadł po zmianie na borga. Ciężko powiedzieć teraz czy jest wyciek, bo po trasie 1200km wydaje mi się, że nie opadło nic, ale od wymiany chłodniczki spadło z max do min w zbiorniczku. Może faktycznie układ się odpowietrza w międzyczasie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie akcja z wymianą chlodniczki u mnie była w tamtym roku w styczniu od tego czasu zrobiłem autem 20 tysięcy km i nie ubyło nic, to nagle w listopadzie układ stwierdził że się odpowietrzy i pobierze płynu? Rozumiem mały ubytek ale nie żebym musiał ponad 250ml dolać do minimum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 5.01.2024 o 21:04, dianix napisał(a):

Dzień dobry,  czy mógłbym prosić o sprawdzenie akcji dla VIN 5UXKS4C51F0N07272

Z góry dziękuję.

Jest akcja "Wymiana chłodnicy recyrkulacji spalin (niskotemperaturowa)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.