Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie rezerwacje na chłodnicze EGR 23 stycznia, miła pani zadzwoniła że najpierw sprowadzą potrzebne części i jak już będą to zadzwoni z nowym terminem...no i do dzisiaj cisza, pisałem mail i też zero odzewu więc niewiem czy oni to olewają, czy mają takie problemy z dostępnością części na już ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, po miesiącu dowiadywałem się, że chłodnicę+EGR zamówili i trzymają w magazynie, ponieważ w międzyczasie doszła jeszcze jedna akcja serwisowa na poduszkę powietrzną. Czekałem w sumie od grudnia ponad miesiąc i sami zadzwonili umówić się na jeden termin.


Davo76 sprawdź może, czy nie masz połączonych akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawiałem przez telefon z osobą umawiającą, to też mówiła, że akcja dotyczy tylko chłodnicy. Później dopiero przy rozmowie z doradcą serwisowym okazało się, że to jest komplet chłodnica+EGR. Nie wiem czy u Ciebie będzie podobnie, ale u siebie sprawdziłem i myślę, że na dziś montują już tylko te komplety z firmy BorgWarner (na chłodnicy jest made in Spain). Poprzednia chłodnica na akcji serwisowej u mnie była jeszcze z firmy KORENS (made in Korea), a tylko EGR był BorgWarner.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że podczas akcji serwisowej został mi zresetowany odczyt z DPF.

Wcześniej miałem około 50g popiołu, błąd 244800 (DPF limited remaining distance available) oraz pozostały przebieg DFP rzędu 50tyś km.

Przejechałem około 1tyś km od wizyty w ASO, teraz mam 2g popiołu, oraz 242 tyś km do wymiany DFP.

Czy może ktoś po akcji serwisowej sprawdzić swoje odczyty?

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że podczas akcji serwisowej został mi zresetowany odczyt z DPF.

Wcześniej miałem około 50g popiołu, błąd 244800 (DPF limited remaining distance available) oraz pozostały przebieg DFP rzędu 50tyś km.

Przejechałem około 1tyś km od wizyty w ASO, teraz mam 2g popiołu, oraz 242 tyś km do wymiany DFP.

Czy może ktoś po akcji serwisowej sprawdzić swoje odczyty?

U mnie wskazania po aktualizacji bez zmian (byc moze wplyw na to ma fakt, ze 2 lata temu mialem zarejestrowana wymiane filtra i aktualne wskazania to 5gr popiolu. Podczas aktualizacji niebylo bledow -moze dlatego nie bylo ruszane ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj byłem na wymianie chłodnicy egr w ZK Motors Kielce.

Został wymieniony komplet chłodnica i zawór egr oraz taka mata ,osłona chłodnicy plus mycie auta.

Bardzo dobrze wszystko zrobione.

Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Do mojej F10 , VIN: WBA5C31090D041956 , jest przypisana akcja serwisowa o kodzie 0011630600 , czego dotyczy ta akcja ?


Dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, czy mogę prosic o sprawdzenie WBAWY310200F21384?

Z gory dzięki :)

Uwaga! - Dostępna bezpłatna naprawa pogwarancyjna w oparciu o VIN

 

Witam


Do mojej F10 , VIN: WBA5C31090D041956 , jest przypisana akcja serwisowa o kodzie 0011630600 , czego dotyczy ta akcja ?


Dziękuję za odpowiedz

Otwarty 10011630600

Wymiana chłodnicy recyrkulacji spalin (niskotemperaturowa)

 

Witam.

Poprosze o sprawdzenie bo na stronie pokazuje 0013830200

WBAUY71030F230210

dzięki

Uwaga! - Dostępna bezpłatna naprawa pogwarancyjna w oparciu o VIN


Otwarty 10013830200

Przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania Euro 5 (grupa A2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania Euro 5 (grupa A2)

Co to oznacza? Jak to sprawdzić czy moje auto też się załapało lub łapie na takie programowe podniesienie normy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania Euro 5 (grupa A2)

Co to oznacza? Jak to sprawdzić czy moje auto też się załapało lub łapie na takie programowe podniesienie normy ??

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=348406

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To: Replacing the exhaust gas recirculation cooler (high temperature)

In-house quality analyses have led to the realisation that the exhaust gas recirculation coolers can possibly leak over the service life of the vehicle and do not meet our quality standard.

In the worst case, the exhaust gas recirculation cooler can leak. The escaping coolant could create flammable deposits combined with the soot and oil deposits in the exhaust-gas recirculation cooler. In rare cases, this could lead to local scorching on the intake system and, in extreme cases, to a fire.

According to the vehicle selection

• Replace the exhaust gas recirculation cooler including the exhaust gas recirculation valve and renew the acoustic cover, if installed.

• Carry out the pressure sensor functional check and replace the intake system, if required.

• Read off the part designation from the new exhaust gas recirculation cooler and note it down using

the diagnosis tester (execute the test module).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy brak informacji o akcji serwisowej na stronie bmw oznacza że faktycznie jej nie ma na moim aucie czy może ktoś od nas z forum ma lepszy wgląd w te akcje ?

F07 WBASN61050C213095

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sprawdzenie akcji

WBAFW91070DW48467

Już sobie sprawdziłem na stronie BMW i mam akcję o kodzie jak wyżej 0011620600

Z opisu wynika że wymieniają chłodnicę z zaworem EGR.

Czy dobrze rozumiem???

EGR zaczyna sypać błędami i miałem coś z tym robić, ale w tym przypadku jak mi go wymienią to trzeba się wstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.