Skocz do zawartości

Alarm fabryczny - montaż, pytania, problemy.


chudy11511

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem czy nie lewa strona za kolumną amora. Tam gdzie diesle mają podgrzewacze silnika, a słabsze auta akumulator.

 

możesz nie mieć syreny w ogóle bo też coś jest takiego, może być wyłączona i trzeba zakodować. Poczytaj bo jest o tym na necie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie jest to samo... od zakupu nie wyje.

Na 100% jest w podszybiu (jeśli ori) bo mialem ja już w rękach ale olałem sprawę i dalej tego nie zrobiłem.

Może być uszkodzona albo ktoś celowo ją wyciszył, ktoś z naszego forum podpowiedział mi że jest opcja wyłączenia samej syreny przez NCS (u mnie przez NCS nie mogę się połączyć z kompem więc tej opcji też nie sprawdziłem)

Napisz jak opanujesz sytuację może też się za to zabiorę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wystarczy ją zakodować za pomocą NCS Expert, tylko muszę kupić wpierw laptopa i zobaczę co się da zrobić :) jak mi się nie uda to podjadę do dobrego elektryka i mi to sprawdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Myślę nad doposażeniem auta w fabryczny alarm. Przekopuję internet ale nie mogę znaleźć żadnego potrzebnego diy'a. Kwestie mechaniczne są jasne. Nie mam ori instalacji alarmu więc potrzebuję info gdzie wpiąć kabelki z modułu, syreny itd. Ma ktoś może jakaś instrukcję lub rozpiskę kabli? Nie lubię partaniny więc chciałbym się pozapinać jak fabryka nakazała. W necie są diy'e ale niestety pod gotową już instalację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić ori z demontażu więc instrukcji na bank nie będzie :)

Dzięki za pdfa - to więcej niż znalazłem. Spróbuje go rozkminic bo trochę to czarna magia dla mnie. Najlepszy byłby diy, ale tych brak.

Najgorzej to namierzyć te kostki, pod które trzeba się wpiąć. jutro sprawdzę czy mam instalację, choć wątpię, bo podsufitkę mam bez miejsca na moduł /chyba że instalacja była standardowo/

 

Ps. Z tyłu nie ma wiązki :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
witam...mam problem z fabrycznym alarmem...bardzo dziwny przypadek....alarm wlacza sie sam codziennie ok godziny 12....czasem w nocy...sygnal dzwiekowy jest przez ok 3 minuty(wtedy nie reaguje na otwieranie z pilota) pozniej migaja same kierunki bez dzwieku....wszystkie czujniki sa ok...sprawdzalem na kompie...od dwoch dni nie zamykam auta....i co jakis czas jak alarm nie jest wlaczony zapalaj sie swiatla stopu na jakies 2 minuty....i wylaczaja sie....na tablicy swieca sie jako spalone.....pomocy...irytuje mnie juz ten alarm....zyje wlasnym zyciem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro alarm tak świruje to można go wyłączyć ncesem albo skonfigórowac odpowiednie opcje jest ich sporo .Może poprzedni właściciel trochę namieszał ncesem chyba .że to wina fizyczna jakas zwara czy coś w tym stylu

atu masz kilka opcji ncsa sprawdzone na mojej becie

PANIK_MODUS ------------------- aktywacja funkci odstraszania spr.dziala

nicht_aktiv

DISPLAYANZEIGE_HIGH

nicht_aktiv ---- klimatronik odpowiednio HI LO zamiast 32 i 16

DISPLAYANZEIGE_LOW

nicht_aktiv -

TANK_SCHWELLE_RESERVE GM5 ----------------------- ustawianie progu rezerwy

8_l

MEMORY_SPIEGELABKLAPPEN ---------------------- pamięć lusterek nie wiem czy działa bez el. foteli

nicht_aktiv

ZUENDSCHLUESSEL_WARNUNG GM5 ----alarm o kluczyku w stacyjce po zgaszeniu silnika spr. dziala

nicht_aktiv

ALARM_OPT_FERNLICHT GM5 ---- migające świata drogowe podczas alarmu spr. dziala

nicht_aktiv

QUIT_OPT_SCHAERF GM5 jedno mignięcie przy zamykaniu spr.dziala

aktiv

QUIT_OPT_ENTSCH GM5 dwa mignięcia kierunków przy otwarciu spr.dziala

aktiv

QUIT_AKUST_SCHAERF GM5 jeden sygnal przy zamykaniu spr.dziala

aktiv

QUIT_AKUST_SCHAERF_KLAPPE GM5 --------dzwięk otwartej klapy

nicht_aktiv

QUIT_AKUST_ENTSCH GM5 dwa sygnały przy otwarciu spr.dziala

aktiv

KOMFORTSCHLIE_FB_O_FH_HI GM5 ----kofortowe zamykanie okien

nicht_aktiv

ALARM_AKUSTISCH GM5--------------- dzwięk alarmu przerywany spr.dziala intervallton(pikanie) dauerton(syrena)

intervallton

ALARM_AKUSTISCH_LANG GM5 --------------- dzwiek alarmu długi spr.dziala

nicht_aktiv

DSC_DEF_GONG sygnał ostrzegawczy kiedy DSC aktywowane

 

FH_NACH_TUERE_AUF GM5--------sterowanie szybami bez wlaczonego zaplonu

przy otwratych dzrzwiach

 

ALARM_OPT_ABBLENDLICHT GM5---------migajace swiatla mijania podczas alarmu nie polecam do xenonów

 

ZV_SELEKTIV GT---------selektywne otwieranie dzrzwi

 

AKUSTIK_GURT_WARN GT---------alram niezapiętych pasów

 

to są tylko niektóre ustawienia alarmu i nie tytlko

samo wyłaczenie alarmu musisz znalezć w module gm5 opcje DWA dać na nicht active i po klopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu instalacji alarmowej - jeszcze pozostał do założenia moduł ultradźwiękowy. Jeśli ktoś by potrzebował, to mam swoje tłumaczenie pdfa przekazanego przez 330i /jeszcze raz wielkie dzięki/ i mogę zrobić opis.

alarm zakodowany jednak coś jest nie halo. Gdy maska jest podniesiona to uzbraja i działa poprawnie. Gdy zamknę maskę nie uzbraja. I zniknęły mi kierunki przy otwieraniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poczytaj sobie do poduszki, np. to:

 

viewtopic.php?f=1&t=201381&hilit=kodowanie+ncs

abo dowolny inny :search:

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, to jest program na komputer, którym możesz zmieniać ustawienia w komputerze w swoim samochodzie. Musisz to zainstalować w swoim komputerze (laptopie), kupić kabelek tzw. interfejs, podłączyć laptopa z samochodem i pozmieniać ustawienia.

Jak masz o tym pojęcie, to proszę bardzo, a jak nie to poproś kogoś z forum z Twojej okolicy, postaw dobrą flachę i temat będzie ogarnięty :wink:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to jest program na komputer, którym możesz zmieniać ustawienia w komputerze w swoim samochodzie. Musisz to zainstalować w swoim komputerze (laptopie), kupić kabelek tzw. interfejs, podłączyć laptopa z samochodem i pozmieniać ustawienia.

Jak masz o tym pojęcie, to proszę bardzo, a jak nie to poproś kogoś z forum z Twojej okolicy, postaw dobrą flachę i temat będzie ogarnięty :wink:

A wiec jestem z Niepołomic okolice Krakowa jest ktoś kto mógłby mi to ogarnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. W moim BMW w posufitce jest tylko płaska kratka a w niej mikrofon od telefonu.

Moje pytanie: jeżeli nie mam w swoim aucie fabrycznego alarmu to czy są tam przygotowane już kable pod zamontowanie elementów takich jak czujnik przechyłu czy syrena? Pytanie zasugerował ten filmik z youtube:

How to Install & Code BMW e46 Alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie E46, które wychodziły na rynek USA mają przygotowanie pod fabryczny alarm czyli "pre-wired", wtedy wystarczy tylko uzupełnić brakujące elementy i zakodować, tak jak na filmiku, który podesłałeś. Natomiast na rynek EU wychodziły zarówno "z" jak i "bez przygotowania pod alarm". Tak samo jak w przypadku opcji $644 "przygotowanie pod bluetooth". Tutaj link do tematu na naszym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.