Skocz do zawartości

318i Pompka spryskiwacza przecieka.


rekinos

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was wymieniał może pompkę reflektora? Kapie mi od jakiegoś czasu płyn ze spryskiwacza. Przy okazji wymiany uszczelki filtra oleju zobaczyłem, że płyn kapie właśnie z niej. Na allegro już znalazłem i teraz tylko wymienić.

 

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki/zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam.

mam problem, ponieważ od pewnego czasu nie działają spryskiwacze reflektorów. zimą przy mrozie ok -10 używałem spryskiwacza szyb i co jakiś czas załączał się spryskiwacz świateł. od niedawna zauważyłem że już nie działa. tzn. słyszę silniczek, ponieważ co kilka pryśnięć na szybę włącza się silniczek od spryskiwacza świateł ale nie wysuwają się spryskiwacze. proszę o pomoc w czym może być problem. mój model to e46 touring 2001 rok po lifcie.

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ze działa nie oznacza ze bedzie sprawna. Musi wytwozyć odpowiednie ciśnienie by wycisnąć dysze spryskiwacza. Sam miałem taki przypadek. Pompka działała ale dawała zbyt niskie cisnienie i dysze sie nie wysuwały.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze działa nie oznacza ze bedzie sprawna. Musi wytwozyć odpowiednie ciśnienie by wycisnąć dysze spryskiwacza. Sam miałem taki przypadek. Pompka działała ale dawała zbyt niskie cisnienie i dysze sie nie wysuwały.

 

Bardzo dobrze kolega mówi, u mnie słuchać pompkę spryskiwacza świateł, ale jednak się dysze nie wysuwają ponieważ jest zbyt niskie ciśnienie. Ręcznie sprawdziłem i wysunąłem dysze, elegancko chodzą więc to zapewne będzie zbyt małe ciśnienie.

Blachary Mam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie ci potrzebne to psiukanie na lapmy ktore nic nie daje tylko pozniej zostawia slady na masce :o silniczek rarzej do wymiany ale ja bym go nie wymienial poniewaz to psiukanie mnie denerwuje osobicie chyba ze w starym mercu z wycieraczkami na lampach to jakis efekt by byl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często jest tak, że silniczek chodzi, spryskiwacz nie działa bo urywa się w nim ośka i nie wytwarza ciśnienia.

ja tak miałem, podobno typówka

zamiennik febi coś koło 85zł

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam!

Otoz tak sie zdazylo ze nie dzialaja mi spryskiwacze. Generalnie auto juz takie kupilem, lato przejezdzilem lecz wiadomo - na jesieni bez nich ciezko. Wczoraj wzialem sie za zrobienie tego a wiec : sprawdzilem miernikiem czy dawany jesg prad do pompki - prad byl a pompka nie pracowala. Dodam, ze vdy auto kupilem pompka wydawala sie pracowac natomiast plyn nie lecial. Potem sprawdzalem droznosc kanalikow - byly drozne dobsamych dysz spryskiwacza, dysze rozebralem i przep halem na wylot igla - a mimo to po zlozeniu ich przy dmuchnieciu powietrze przez nie nie przechodzilo. Spryskiwacze mam podgrzewane dodam. Domyslam sie ze na tych dyszach jest jakis zaworek aby plyn po uzyciu sie nie cofal i nie zapowietrzal ukladu. Teraz pytanie : moze byc tak, ze pompka gdy jeszcze chodzila dawala za male cisnienie zeby pryskalo? Czy raczej szukac problemu w samych dyszach?

Jakies moze inne sugestie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie tylko aby nie zamęczyć nowej pompki na wypadek gdyby jednak z tymi dyszami coś było nie tak, nie mniej co tam może byc nie tak? rozbierałem to i konstrukcja bardzo prosta... nie wie ktoś może czy ten "zaworek" ktory tam jest - (zatyczka i sprezynka) jest podnoszony po prostu przez ciśnienie płynu? innej możliwości nie widze ale pewności nie mam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta "zatyczka" jest dociskana przez sprężynę w stanie spoczynku spryskiwaczy - ciśnienie płynu podnosi zatyczkę ściskając sprężynę. I dobrze domniemasz, że chodzi tu o zapobieganie cofaniu się płynu z układu do zbiorniczka.

 

Zamiennika pompki nie kupuj. W e36 tak zrobiłem i po 3 tygodniach musiałem wydać kasę na używany oryginał.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Słuchajcie mam taki dziwny problem, jakiś czas temu jak za pewne wielu z was zaczęła mi przeciekać pompka spryskiwacza z tej małej dziurki na dole. Na początek ją zakleiłem silikonem ale woda zaczęła wyciekać górą. Pompkę rozebrałem i wydedukowałem, że ów dziurka to taki zaworek bezpieczeństwa w momencie kiedy uszczelka dzieląca komorę turbinki pompującej wodę a komorę silniczka już przepuszcza to dołem komory silniczka ta woda wypływa aby go nie zalewać. Więc ok kupiłem nową nie oryginalną (zamiennik) pompkę na alledrogo Ok pompka bzyczy, wkładam w zbiornik podłączam wężyki, zalewam wodą a pompka nie spryskuje :duh: No sobie myślę co jest grane czy coś zapchane czy jak, dawaj podłączam tą starą cieknącą i pryska, podłączam znów nową, nie pryska :evil: Ale pracuje słychać, że bzyczy :shock: Więc co jest kur.. grane ? Dla testu jeszcze wstawiłem ją w szklankę czy aby może ze zbiorniczka nie może zassać i ze szklanki też nie pryska, po włożeniu starej w szklankę pryska :? No mówię jak nic uszkodzona jakoś musi być. Odesłałem dostałem kolejną i historia się powtarza, sprzedawca już lekko poirytowany twierdzi, że u mnie coś musi być nie halo i wcale mu się nie dziwię bo sam bym tak myślał. Ale jak to wytłumaczyć, że stara cieknąca spryskuje :?: Może coś jest na rzeczy o czym nie wiem ?

Zasugerowałem, że może jakieś Chińczyki pomyliły w partii biegunowość czy jak i pompka pracuje ale pompuje w przeciwnym kierunku, ale rzekomo sprzedają tego więcej i innych reklamacji nie było. Robimy zwrot towaru. Chcę kupić Meyle VDO czyli niby oryginał i jakby ta nie działała to już zgłupieję. Macie jakieś pomysły na to, ktoś coś takiego przerabiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew spróbuję jeszcze raz spróbować. Choć od ostatniego wpisu zrobiłem jeszcze jedną próbę, podłączyłem inny wężyk bez dysz i z samego węża pryska, a z dyszami już nie. Można by pomyśleć, że dysze nie drożne ale na starej pryska. Zrobiłem jeszcze jeden test, miałem starą dyszę z poprzedniej kratki i podłączyłem w szereg jako trzecią i chciałem sprawdzić czy z tej będzie pryskało i pryskało wtedy z wszystkich trzech dysz, odpiąłem tę jedną i z dwóch już nie pryskało, powtórzyłem od nowa wszystko i na trzech dyszach pryska ze wszystkich a na dwóch z żadnej :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.