Skocz do zawartości

Co wybrać 328i ( 245 KM ) czy 320d ( 184 KM )


RutekWawa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 244
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, jakby 320d było z 20 tyś niżej pozycjonowane to by nie było tematu bo nie byłoby co porównywać, to samo jakby nie było tyczy się 520d vs reszta f10

 

Jak kupowałem, to 320d był tańszy od 328i chyba właśnie o kilkanaście tys. - coś bliżej 20tys., ale bym musiał to sprawdzić.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była jakaś promocja - brałem w dobrej cenie, ale to, co stało na placu. Miałem do wyboru kilka opcji wyposażenia: fotele sportowe, ale audio i navi standard, fotele standard, to audio, navi, zewnętrzne oświetlenie itd. Jakoś tak.

 

Jak miałem Mondeo, to przez ostatnich 10 lat nie wiedziałem co to mandat. Po zakupie 3jki złapałem z marszu 3 szt, wszystkie za prędkość.

 

I tyle z tych silników pociechy, ech...

 

A Wy piszecie o 250km/h. Jeden pstryk i prawku mówimy papa.

 

Poza tym, przy 200km/h w 3jce tak huczy, że w okolicach 250km/h wył bym z bólu głowy.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2: Masz bardzo dużo racji z tymi mandatami. Prawda jest taka, że jak mam okazję jechać fajnym dieslem to mam frajdę jak dzieciak gdy widzę jak mało to pali, a jak jadę mocniejszą benzyną to że fajnie jedzie:) Rozsądek mówi że nie kalkuluje się w dobie radarów i inspekcji zasuwać bo marzenie przelotu to autostarda i 150km/h na tempomacie :idea:

Jakbym miał tego diesla to też bym na pewno nie zmieniał i się cieszył z walorów - chyba tylko zimy bym się obawiał i mrozów. Ostatni zimowy wyjazd na mazury w 4 auta wyglądał tak: 3 benzynowe wróciły a w jednym dieslu ropa zamarzła chyba przy -25 stopniach i był problem... ok, będą argumenty z kontrą...

ot taki może argument że zimą chyba większy komfort psychiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym paliwem i zamarzaniem to chyba przesada. Choć niewątpliwie zdarzają się takie sytuacje jeśli zatankuje się nieodpowiednie paliwo. Można się jednak przed tym ustrzec. Na stacjach zawsze można poprosić o kartę produktu gdzie jest podana temperatura tzw blokady filtra i wytracania się parafiny. Karta jest zawsze dla danego zbiornika. Mi przy -25 bez problemu auto odpalało.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i przesada trochę bo mi też odpalało :norty:

 

...jednak czasami komuś zdarza się że nie odapala. I ja jakbym mógł wybrać to wolałbym żebym to nie był ja:)

 

Ok, może i przypadki extremalne - kolega zapewniał że lał hiper-biper tamta ramta Lotosa nizamarzającego... byliśmy pewni że auto sie popsuło, jednak się nie zepsuło... ok - dużo może być przypadków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
co do spalania i silnika 28i mam 428i xdrive i pali mi 12-13 litrów. Przykro mi ale też nie mogę pojąć i uwierzyć jak tym silnikiem można robić wyniki spalania 8-10 litrów. Chyba na lawecie ;) ale jak ktoś ma sposób na normalną jazdę i spalanie 8-10 litrów to chętnie przejmę i zastosuję u siebie! :)

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 328i w czerwcu bedzie 2 lata

po roku mialem srednie spalanie 8,2

pozniej wjechaly alu "20 i podskoczylo mi na 8.8

mieszkam w małej miejscowosci w DE, do pracy mam 30km, jezdze 50% na ECO, 40% na Comfort i 10% na Sport.

na autostradzie lubie szybko pojechac- 2-3 razy w tyg V-Max

ps- wklejam filmy z autostrady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co do spalania i silnika 28i mam 428i xdrive i pali mi 12-13 litrów. Przykro mi ale też nie mogę pojąć i uwierzyć jak tym silnikiem można robić wyniki spalania 8-10 litrów. Chyba na lawecie ;) ale jak ktoś ma sposób na normalną jazdę i spalanie 8-10 litrów to chętnie przejmę i zastosuję u siebie! :)

 

 

.... no to masz ciezka noge lub - wymien filtr paliwa i powietrza

.... u mnie M3 od nowosci nie kasowane ma srednie spalanie 13.1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow maja, 13l w m3 - mooooc! Ja jak jezdzilem 328i zastepczym z aso to po calym dniu mialem niecale 14, wiec wynik podany przez kolege wyzej uwazam za normalny. Chociaz przyznan ze trocha ten swoj egz przegonilem bo bardzo przyjemnie sie zbierala :cool:
BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę dość dynamicznie i U mnie po sofcie w ECU średnie spalanie to około 12-13 litrów (glownie jazda po mieście).

W trasie na eco pro można zejść do 6-7 litrów , ale to nie jazda tylko powolne przemieszczanie sie .

Przy ostrym katowaniu spokojnie można dojść do wartości 17-18 litrów , a nawet większych .wszystko zależy od buta :mrgreen:

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicznik w x28i jest jeden

Tankujesz co dwa dni ;)

Spalanie w trasie jak na moc i możliwości według mnie super

Ostatnio trasa Kraków - Słowacja bardzo bardzo dynamiczna jazda na 420 km spalanie 10,5 ale prędkości miejscami 180-220 i jakieś 40% trasy na sporcie

Jeżeli chodzi o miasto .... jakbym nie jezdził to 15 litrów jest cały czas

Raz jezdziłem jak emeryt dla testów w sobotę spalanie miałem 13,5l a przyjemnośći z jazdy żadnej , wiec wole przełączyć na sport i troszke się pobawić oraz mieć to 15 litrów bo wrażenia są niesamowite ;)

 

Ogólnie jak ktoś mówi ze to auto pali mu w mieście 12 litrów to chyba miasto wielkości Wieliczki lub jak ktoś wyżej napisał na lawecie ;-)

 

Mam bardzo cieżką nogę i średni zasięg na baku to 350-400 km

 

Turbo żyje turbo pije w tym przypadku x2 ;) ale tak czy siak ... polecam bo wcześniej jezdziłem 2.0d w e90 zrobioną na 213 km ale .... przepaść pomiędzy tymi samochodami

 

Zależy ile kto jezdzi , jeżeli dużo to 2.0d natomiast jak ma to być auto do jazdy " tak O " i szukając delikatnej dawki zabawy to nie ma się co zastanawiać tylko brać 28i

 

Ogólnie diesla sobie chwalę i byłem mega zadowolony z diesla w BMW , zdecydowałem się na benzynę bo kierowaly mnie osiągi i możliwości jakie ma ten samochód . Po przejechaniu już 18 tys km ( w 3 miesiące ) nie zmienił bym zdania w zakupie samochodu chyba ze w tych samych pieniądzach stałaby 430d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

328i bez "x"z automatem pali we Wrocławiu na dystansie dziennym ok. 35km tylko miasto bez obwodnicy średnio ok. 11,5l w trybie std. bez niepotrzebnych przyspieszeń/hamowań - sprawdzone na całym baku i tylko przy jeździe we Wrocku, który słynie z korków. Bez start-stop'a ! Oczywiście czasem sport się włączy ale to będzie ok. 10%, reszta tryb comfort, eco-pro mi sie nie podoba, ale fakt, że pewnie z pół litra można by jeszcze zyskać + jakieś 0.3l z start-stop'em.

Oczywiście jak będzie sport i przyspieszanie na maxa spod każdych świateł to i 20l będzie - chyba już z tego wyrosłem ... Trasa z umiarkowanymi prędkościami poza miastem do 140km/h, autostrada do 170km/h udaje się osiągną lekko ponad 8l !!!

Na spokojnej trasie Wrocław<->Kłodzko potrafi spalić ok. 6,5l - eco driving !

Jak dla mnie rewelacja !!! Po V6 od Audi duża różnica (nie mówię to o V6T, które ponoć jest super), a przyspieszenia i prowadzenie lepsze ...

Diesla nigdy nie miałem i raczej mieć nie będę ale jak ktoś lubi to czemu nie, 3.0D w BMW nawet tak dużym jak "5" robi wrażenie ... moment !!!

 

Może ktoś chętny poszaleć na Rakietowej we Wrocławiu - może zebralibyśmy paczkę coby tam się pobawić, przy okazji sprawdzając spalanie, najlepiej jakaś Sobota :) Jestem b.ciekaw ile pomaga "x" na takim krętym torze. Jako, że wcześniej było quattro wiem, że będzie (powinno) być lepiej ... pytanie ile ... (waga wyższa ...) Koszt bez ograniczeń czasowych ok. 340pln. Organizują również zabawy z platformami poślizgowymi itd. - do dogadania :)

Jak ktoś lubi gokarty to też można się pościągać na Buforowej, pod stadionem - samemu się nie chce ale jakby był ktoś chętny można by się zgadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na jazdach testowych 320d i 320i.

 

Z całym szacunkiem dla diesli i ich osiągów… na 320d bym się nie zdecydował. Ładnie rwie do przodu, i ogólnie nie ma się czego przyczepić, ale…

W benzyniaku jazda jest taka bardziej "mięsista", wkręca się na wyższe obroty i ma zupełnie inną charakterystykę…

Diesel to taki prostak osiłek. W sumie nic mu nie można zarzucić, ale w jego przypadku np. bym nawet nie brał sportowej skrzyni biegów. Tylko zwykły automat. Zmienianie biegów w takim dieslu z tak małym zakresem obrotów nie stanowiłoby dla mnie żadnej przyjemności.

 

Mimo, że kiedyś obiecałem sobie, że więcej nie kupię auta w benzynie (diesle mają swój urok), to teraz tę obietnicę złamałem. Jak bym miał taki budżet, to brałbym 328i bez mrugnięcia okiem.

 

Jak będziesz chciał jechać oszczędnie to wrzucisz eco pro, a jak będziesz chciał poszaleć, to będziesz miał czym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój pierwszy pościk w którym konkretnie zaczynam :)

Planuję zakup F31 z 3 litrowym dieslem (jeżdżę często na wakacje z przyczepą) i przyda mi się zapas mocy tylko pytanie czy ktoś na forum ma doświadczenie z modelami 330d i 335d bo Polskie salony takimi autami nie dysponują żeby można było się przejechać więc będę musiał skorzystać z waszego doświadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi brac X4 bo juz w X3 sa od dawna:) silnik super, chyba jedna z bardziej udanych jednostek od BMW. Faktycznie najwiecej info znajdziesz na forum F10 ale z wlasnego doswiadczenia tez moge polecic. Jezdzilem 535d i jest jeszcze lepszy, w F30 musi byc ostro z tym motorkiem:)
BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hey,

 

Jeździłem 316i, 320D, 318D, 428i i 525XD nie mam nawet minimalnych wątplikowści, że 28i to must have :D Zadziwiające jak brutalnie wbija w fotel, to zupełnie coś innego niż nasze klekoty, ja sie poprostu bałem tego auta haha :twisted:

 

pozdrawiam

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.