Skocz do zawartości

CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA


TC

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj wgrałem nową mapkę od TC do:

Alfy Romeo 2.4 jtd 150km

 

Bmw 120d 163km (na hamowni wypluła w serii 161km)

 

założenie było takie by w jednym i drugim przypadku program oscylował w granicach 185-195km więc dość mocny :)

 

po wgraniu do alfy i jeździe próbnej zarówno właściciel jak i ja byliśmy w szoku :shock: chyba nigdy wczesniej nie jeździłem mocniejszym dieslem, niesamowite odejscie i dzwięk... własciciel auta mój dobry przyjaciel jest bardzo zadowolony ze skusił sie na chip od TC (wczesniej sie wahał i miał wątpliwości) :cool2:

 

po wgraniu mapki do Bmw również mega odejscie od 1700obr do końca równiutko w całym zakresie obrotów pełen ogień :cool2: tu ma być wykres z hamowni najprawdopodobniej w tym tyg wiec wkleję na forum :cool2:

 

na koniec chłopaki postanowili ustawić się na kresce celem sprawdzenia która obecnie jest szybsza(wczesniej bmw podobno odstawiało alfe ale nieznacznie)

obecnie do 200km/h idą łeb w łeb (ja na tej prostej swoją 320d 180km/h)

 

ps program bezdymny zarówno alfa jak i Bmw nie kopci, oba autka od fanów motoryzacji którzy naprawdę dbają o każdy szczegół w swoim aucie wiec w 100%sprawne (na bierząco podpinane pod kompa)

 

podsumowując kolejni zadowoleni kierowcy :cool2:

pozdrawiam wszyskich :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

W temacie Rogera (na bmw-sport) o przepływomierzu do m47n wyczytałem że nowa pokazuje od 950-1000jednostek.Czy w silniku m47 wartości muszą być takie same? U mnie w inpie v.3.01 pokazuje max. około 82-83. Domyślam się że chodzi o 820-830 jednostek.

W inpie dla m47 jest inna skala, dla przepływki .. w szczycie ciśnienia w kolektorze overbost (mowa osprawnym 100% układzie zasialnia silnika w powietrze) dobra przepływka zmierzy nawet 95 jednostek. W dis skala jest jak dla m47n, żądane max 1000mg uzyskiwane 1100mg sprawna przepływka i seryjnie dmuchające turbo . Po programie może zmierzyć trochę więcej.

Edytowane przez ROGER-NYSA

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że tak czytam/czytam ten wątek i sam po raz kolejny zaczynam się zastanawiać nad drobną modyfikacją .......... :mrgreen: (tym bardziej, że dopieszczałem autko Kobe4321 i efekt Panów T. i M. mi się podobał).

Musiałbym być "przejazdem" jakoś bo taka "zabawa" przekonuje mnie w cztery oczy zdecydowanie bardziej.

 

Hamuje mnie nadal nie wymienione kompletne sprzęgło oraz dwumas i dla czystego sumienia nie wypucowane/wycałowane :wink: kierowniczki zmiennej geometrii ..... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie ogarniac 150KM szału nie zrobi :-)))

 

W E46 miałem 320 tkm jak chipa robiłem - z tym przebiegiem to juz zawsze jakies niedociagniecia sa a ogarnięcie na cacy kosztowałoby więcej niz nowe auto.

Program robiony przez Pana Eugeniusza z Gekocars - i tak jeździłem do 370 000 aż TIRowi naczepy na łuku nie zarzuciło :-)))

Na moje oko program w żadnym stopniu nie zniszczył samochodu - teraz mam nowszy ale nie nowy więc pewne niedociągnięcia zawsze będą.

Z 5-6 letniego pojazdu nówki nie zrobimy, nie popadajmy w obłęd :)

 

Wczoraj kolega byl na wgraniu moda od TC.

 

Teraz juz nie powie, ze szalu nie robi :cool2: teraz jest dobre odejscie, przy ostrym dodaniu gazu wciska w fotel :norty:

 

Nie ma co tu duzo pisac, tylko stwierdzic, ze rodzina zadowolonych kolegow sie powieksza :lol:

 

Czekamy na spostrzezenia kolegi Filon, na pewno wrzuci cos od siebie :D

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw e91 320d 150 KM wersja niby ograniczona ale często to fikcja , tylko w dokumentach ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich którzy obserwują ten temat i jeszcze zastanawiają się nad ofertą TC i Mobiego. Moje BMW "podkręciłem" 6.06.2012r. ale dopiero teraz ochłonąłem i mogę napisać parę słów od siebie. TC obudził w moim samochodzie demona który prowokuje mnie na każdej prostej abym wcisął mu pedał gazu :twisted:

 

Autko nie puszcza dymów, na każdym biegu wciska w fotel a co najważniejsze spalanie nie zmieniło się, a wręcz zmalało, ponieważ przy delikatnej jeździe potrafie zejść ( sugerując się komputerem ) 4.2-4.5l/100km

 

Cały czas będę komentował i pisał co i jak dzieje się z moim samochodem, czy proces eksploatacji przy chiptuningu będzie przebiegał szybciej czy nie :cool2:

 

Muszę dodać, że kontakt z TC i Moby85 jest bardzo dobry i wiedzcie o tym, że chłopaki nie zostawią Was samego z żadnym problemem :cool2:

 

Jestem umówiony na hamownie, po wszystkim prześle Wam wykresy.

 

Pozdrawiam, szyjaaa6 :8)

 

PS Pamietajcie ze tak jak napisal Roger-Nysa ludzie chca chipowac swoje auta ale niechetnie takie kupuja :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wgrana mapka do 320d 150km :cool2:

BMW w fajnym stanie techniczym - turbo, układ CR nie wykazywał zużycia, brak błędów wszystkie wartości w normie :cool2:

po wgraniu duża róznica na +, przyjemnie wciska w fotel w całym zakresie obrotów, kierownik zadowolony i to najważniejsze :cool2:

pozdrowienia dla własciela w bardzo ladnej e46 w touringu :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pozazdrościć aut na cr ... :cry2: czekamy na opinie klienta , bo to najważniejsze :norty:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie bomba! Fura gania jak głupia, zupełnie inna jazda niż do tej pory ;) Fajnie się zbiera w pełnym zakresie, dużo przyjemniej się jeździ - szukałem przed chwilą kogoś do ścigania, ale bez wyników ;d polecam jak najbardziej - cena niska jak krawężnik, a efekty kosmos ;] jeszcze raz dzięki za programik! :cool2: no i standardowo, jak dorobię się wykresu z hamowni, to wrzucę na forum :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio nikt nie chce hamować .... :evil:

na początku wątku masz kilka wykresów ...

cały czas czekamy na wykresy E90 ek

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo bedziemy chipowac i hamowac moje 535d napewno pochwale sie wykresem :mrgreen:

TC-performance Bydgoszcz - Hamownia Podwoziowa


Warsztat, chiptuning, diagnostyka, dpf off-wszystkie marki,

regeneracja vp44

regeneracja turbospreżarek

http://www.TC-PERFORMANCE.eu

https://www.facebook.com/TeCebydgoszcz


725 537 442

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dobrych hamowni jest niewiele, a druga sprawa jest taka, ze jak ktos wsiada do swojej fury po modzie od TC od razu czuje powera i juz hamownia jest zbedna :norty:

 

Co nie zmienia faktu, ze ja tez ponawiam prosbe do ludzi, ktorzy robili mody zeby sie wybrali na pomiar :cool2:

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem kolejnym zadowolinym "klientem" :-)

Zacznę od ogółu --- zainteresowanie zagadnieniem/problemem a nie tylko bicie kasy.

Kontakt rewelacyjny :-)

 

Co do samego programu.

Miałem wcześniej e46 po chipie i było OK. Teraz jest mega OK :-). Wprawdzie u mnie odczucia są mocniejsze bo startowałem z tłuminych 150 KM.

Przyspieszenie o niebo lepsze - rwie na każdym biegu. Na 6 przy 100 pedał w podłogę i czuć konkretne przyspieszenie.

Testy robiłem takie 80-120 na 4 biegu bez chipa... 8 sekund a po poniżej 7. Oczywiście że ciężko tak mierzyć i błąd pomiaru jest stosunkowo duzy.

 

No to mam jeszcze jeden pomiar 100-160 na 5 biegu. Z ponad 13 sekund po programie zeszło do poniżej 10 sekund - jak dla mnie duza różnica.

Nie pomnę już że elastycznośc na każdym biegu rewelacyjna.

 

Dymu nie ma ni chu chu, samochód przyspiesza płynnie.

Co do spalania - nie liczę bo mam to w du.... spali ile musi i tyle. Według komputera trasa Poznań- Koszalin w piątek przy dużej liczbie suszarek przy trasie( a więc i tempie mniejszym 110-130 ) 5,1 L. Pół miasto pół trasa i trochę buta pokazuje 7,4 czyli tyle co przed chipem. W E46 136PS po chipie nie paliło mi nic zauważalnie więcej.

 

Ja usługę od TC i moby85 polecam :cool2: :cool2: :cool2: :P

Na hamownię jeszcze nie dotarłem....

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zadowolony klient melduje się na pokładzie :D

 

Od rana byłem poddenerwowany, bo dziś miał być ten dzień, w którym kolega moby85 miał zaaplikować mojemu autku chipa. Wgranie błyskawiczne i ruszamy na przejażdżkę. Nie dojechałem do pierwszych świateł a już czułem różnicę :)

 

Zjechaliśmy na dwupasmówkę i od tamtego czasu uśmiech mi z twarzy nie znika. Przyrost mocy po prostu przeszedł moje oczekiwania, niby nie duży przyrost ale różnica kolosalna! Auta zbiera się na każdym biegu jak szalone, na piątym biegu przy 160 km/h wciska w podłogę aż wskazówka prędkościomierza nie pojawi się w okolicy wartości 200 km/h. Przyspieszenie jest po prostu rewelacyjne.

 

Co do elastyczności - nie robiłem nigdy żadnych pomiarów ze stoperem w ręce, ale wystarczy wrzucić 4 bieg, wcisnąć pedał gazu w podłogę i auto wystrzeliwuje do przodu z ogromną siłą. Tego się nie da opisać słowami, uwierzcie mi :) Każdy kto się jeszcze zastanawia, niech porzuci swe wątpliwości i uderza do TC. Uśmiech z gęby nie znika. Przejechałem dziś ok 140 km i ciągle mi mało w moim "nowym" aucie.

 

Dziękuje Marcinowi za fachową pomoc i diagnostykę - miło, szybko i konkretnie. Dziękuję TC za obudzenie prawdziwej bestii w mojej E46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie. Jak sprawdzic czy moge wgrac nowa mape tzn. czy w silniku nic zlego sie nie dzieje? podpiac pod kompa i sprawdzic czy wszystko jest w normie ? dawkowanie itp?

 

Jest ktos z Lublina lub Wawy? kto posiada ten kabel do wgrywania ? i moze pomoc w zgraniu orginalu i wgraniu nowej mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.