Treść opublikowana przez kosa666
-
Pióra wycieraczek, jakie polecacie.
Masz może jakiś part no tego boscha? Wycieraczki BOSCH na jakich jeżdżę i jestem zadowolony to: Numer katalogowy : 3 397 007 523 Kod handlowy : A 523 S
-
Opony - czy musza byc runflaty
bieżnikowane :duh:
-
525d Świece żarowe
Ja Mondeo MK4 2.0 TDCI po chipie od nowości, zrobiłem 305tyś w 5 lat bez najmniejszej awarii :)
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
zdecydowanie polecam takie rozwiązanie
-
F10 520d 2011r nr zawiasy zamek
wpisz tu: http://www.bmwstore.pl/pl/ 7 ostatnich cyfr VIN i poszukaj konkretny nr części do Twojego auta.
-
F10 520d 2011r nr zawiasy zamek
:duh: PS - tak, błąd ochrony pieszych wyskakuje jak rezystancja na ładunkach zawiasów lub zamków jest inna od zakładanej (np jak odpalą) PS2- zaraz MOD zamknie temat
-
Syczenie z zawieszenia lewa strona tył pomocy
No to kolego muszę Cię zadziwić, bo po nr VIN auta, producent jest w stanie odtworzyć KAŻDY ELEMENT, z jakiej szarży od jakiego dostawcy pochodzi :) PS - nawet głupie pianki wygłuszające, spinki, śrubki itp :cool2:
-
Drzwi nie otwierają się
Pierwsze pytanie: czy jeździsz z CB? U mnie kabel CB odkształcił uszczelkę bagażnika i to był powód wody w nim
-
Nowa seria 5 G30
i tak pewnie 90% kobiet nie zauważy różnicy z zewnątrz pomiędzy F10 a G30 (no może tylko światłą) :norty:
-
Nowa seria 5 G30
66 litrów (obecnie 70)
-
Nowa seria 5 G30
http://moto.onet.pl/premiery/nowe-bmw-serii-5-tuz-przed-premiera/zd1y7h Premiera jutro :) PS dwie uwagi: 1) albo mi się wydaje, albo BMW wraca to skierowania konsoli środkowej w stronę kierowcy :cool2: 2) nachylanie klapy bagażnika/błotnika,słupka C - jak w Passacie ;)
-
Nowa seria 5 G30
https://www.facebook.com/adamkosaq666/posts/882819165181312 a teraz?
-
Nowa seria 5 G30
Zapowiedziano premierę na 13/10 https://www.facebook.com/BMW/videos/10154609878522269/ ps- jest 5 filmików :cool2:
-
Pakiet serwisowy, wymiana oleju co 20tys. czy co 30tys. km ?
co ile wymiana oleju - podpowiada Ci komputer w zależności od stylu jazdy... niemniej jednak starzy indianie mówią, że koncerny samochodowe sztucznie wydłużają interwały pomiędzy wymianami oleju by np. w kalkulacji wychodziło, że mało się płaci za przeglądy w ciągu kilku lat, czy może by silniki mniej przeżywały itp. :norty: dlatego też, inteligentni ludzie sugerują by nie sugerować się ślepo wskazaniami komputera, a wymieniać olej częściej (np w połowie interwału pokazywanego prze komp - pokazuje 30 tyś pomiędzy wymianami - to wymieniaj co 15 tyś - silnik zakocha się w Tobie i będzie Ci służył w zdrowiu bardzo długo ;) ) Pozdrawiam
-
Paruje w czasie deszczu
Zacieka gdzieś woda? Pomacaj wszędzie gdzie się da, czy nie masz mokrej tapicerki
-
Nowa seria 5 G30
Dzisiaj BMW zapowiada dużą premierę w Paryżu - G30? :)))
-
f10 problem z systemem ochrony pieszych i aktywnym tempomate
Byle ogarnięty mechanior od BMW Ci pomoże w tym temacie - podepnie pod kompa i np wywali mu błąd obwodu na zamku lewym maski... potem podepnie zamienny opornik i jak błąd zniknie to będzie znaczyło że zamek do wymiany. PS - niemniej jednak jeżeli masz błędy na ochronie pieszych i aktywnym tempomacie jednocześnie to stawiam, że został uderzony zderzak z przodu (przerwany obwód ochrony pieszych i przestawiony radar)
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
myślę, że wymieniają dynamicznie stąd i koszty większe (robocizna, chemia do czyszczenia itp)
-
zerwany rozrząd n47
kilkukrotna hamownia podczas chipowania też raczej nie pomoże
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Bardzo ciekawy post - dzięki :cool2: To może ja dołożę coś od siebie: 520D kupionie z przebiegiem ok. 150tyś w styczniu 2015 - teraz mija mi 250tyś, wiec mogę podsumować wydatki :) - ubezpieczenie ok. 6000 - kpl opon letnich 2500 - tarcze i klocki przód 1500 - tarcze i klocki tył 1500 - rozrząd 4000 - olej w ASB 2300 - czyszczenie DPF 600 - przeglądy (oleje, filtry itp) ok 4000 - jaki tam drążek 700 - zamek maski 1000 - jakaś tam obejma przy EGR 100 Czyli jakieś 24000 w 20 miesięcy :) PS - paliwa nie liczę (spalanie średnie ok 6L) PPS - teraz dojdą opony na zimę ;) Pozdro
-
zerwany rozrząd n47
1. Co masz na myśli pisząc: pewnego pochodzenia? Jest to w ogóle możliwe? 2. Od jakiegoś czasu jest już B47, więc N47 z małymi przebiegami jest jak na lekarstwo (ewentualnie patrz pkt 1) 3. Jak masz swój pewny silnik, rozebrany, to dobry mechanik jest w stanie określić czy warto remontować , czy stopień zużycia np panewek nie wskazuje na to i wtedy lepiej kupować inny PozdRo
-
Eksploatacja nowego BMW 528i xDrive
No mi dzisiaj w moim "Bawarczyku" stuknęło ćwierć miliona kilometrów i to w najbardziej awaryjnej wersji silnika N47 i dalej sobie chwalę :) PS - lepiej to brzmi niż byle 250tyś ;)
-
Eksploatacja nowego BMW 528i xDrive
Jak to wszystko zestroić żeby samochód jak najdłużej służył? Dbać, nie katować, wymieniać olej na czas i bedziesz Pan zadowolony :cool2: Co myślicie o systemie start/stop, lepiej mieć go wyłączonego? W korku, po mieście może i być włączony, ale jak generalnie wyłączaj (ileż zaoszczędzisz tego paliwa???) Co do serwisów, wymian olejów itp. Ufać temu co proponuje ASO(wymiana oleju co 30tys km jest w porządku?) Wymieniaj olej 2 razy częściej niż wskazania komputera (pokazuje co 30tyś, to wymieniaj co 15 :) ) - oczywiście zakładając, że autem chcesz dłużej pojeździć, bo jak chcesz go sprzedać za 4 lata to szkoda kasy Co z wymianą oleju w skrzyni biegów? Jeszcze dłuuuugo się tym nie przejmuj z takimi przebiegami jak podajesz ;) Czy trzeba w takim samochodzie po dłuższej jeździe zostawić go przez jakiś czas na chodzie aby schłodzić turbinę? Jak o każde turbo trzeba dbać - pojeździsz po autostradzie, ostrzej, przykatujesz - to jak najbardziej odczekaj chwilę przed wyłączeniem silnika PS - gratuluję zakupu :cool2: :cool2: :cool2:
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Jeździłem kilkoma F10 z różnymi przebiegami i nawet w takim z przebiegiem 20tyś. km na zimnym silniku, przy bardzo delikatnym przyspieszaniu (zawsze tak się staram robić na zimnym silniku) pomiędzy biegami 1/2 i 2/3 czuć delikatnie zmianę biegów. Po przejechaniu kilku km zanika to zupełnie nawet w takim aucie jak moje (obecnie prawie 250tyś) Pozdrawiam
-
Rabaty na F10 w 2016 roku
dostalem maila z Bawarii Katowice na 520xd z rabatem ok. 20% dostępne od ręki, przyzwoicie wyposażona ale bez szaleństw jak ktoś zainteresowany to proszę na PW wysłać adres mailowy - przeforwarduję maila