Treść opublikowana przez kosa666
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
już inny temat jaki założyłeś został zamknięty :search: :search: :search:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
czyli ma 2 turbiny zamiast jednej- czyli osprzęt.. silnik zdecydowanie bliżej do 520 niż 535 - najprościej to policzyć ilość cylindrów :cool2:
-
[F10] 520d wymiana filtra paliwa
i tu się mylisz, jest duża szansa
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
no wyposażenie po VIN-ie zgadza się ze zdjęciami ( http://www.bmwvin.com ) poproś kogoś by Ci sprawdził historię wpisów w ASO.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
podaj nr VIN tego auta
-
zerwany rozrząd n47
i tak i nie... :D Jak chcesz kupić auto młodsze to JUŻ musisz mieć kasę (albo większy kredyt)... Jak kupisz auto z przebiegiem 150+ to nie ma znaczenia czy młody czy stary - wydatki podobne, a możesz je sobie rozłożyć w czasie.. ja swoje F10 przez rok doprowadzałem do stanu jaki mnie zadawala - najpierw olej w skrzyni, potem klocki i tarcze, DPF, klima i opony, a na koniec rozrząd (nie dawał oznak zużycia, ale 210tyś już miał)... W sumie całość w ciągu roku ponad 15tyś wyszło, ale auto ma obecnie prawie 250tyś i śmiga jak powinno :) PS - i nie ma DIESLI z małym pzrebiegiem - ktoś kto kupuje auto za tyle kasy z silnikiem diesla to nie po to by w garażu stało (przy małych przebiegach kupujemy benzynę :cool2: ). Oczywiście są wyjątki potwierdzające regułę i chwała im za to, ale 4 letnie N47 z przebiegiem poniżej 100tyś to rodzynki i kosztują znaaaaaaacznie więcej.
-
zerwany rozrząd n47
W pełni się zgadzam z przedmówcą. Kupując kilkuletnie N47 z automatem z przebiegiem +150tyś, należy mieć przygotowaną sumkę na "pakiet startowy": - olej, filtr kabinowy (nietani), filtr powietrza, filtr oleju, filtr paliwa - rozrząd wraz z całym pakietem naprawczym - olej w ASB z miskofiltrem - płyn hamulcowy - tarcze + klocki (raczej nie sprzedaje się zaraz po wymianie) - no i zapewne opony w niedługim czasie - zapewne czyszczenie chemiczne DPF w niedługim czasie też się pojawi ;) - i profilaktycznie proponuję: czyszczenie parownika w klimie i pasek osprzętu Pozdrawiam :norty:
-
520d N47 czujnik położenia wału korbowego
dzięki za wyczerpującą odpowiedź :cool2:
-
535D Wymieniać rozrząd?
łańcuch rozrządu to element mechaniczny który ulega zużyciu jak każda inna część PS - problem polega na tym, że np w starszych N47 zrywał się bez wcześniejszych objawów, a powinien "szurać" jak będzie rozciągnięty - ot takie zabezpieczenie które powoduje obcieranie łańcucha o inny element kiedy będzie zbyt rozciągnięty i napinacz nie jest już w stanie go odpowiednio naciągnąć
-
Yanosik w BMW
jedno tylko pytanie: czy przy tym androidzie trzeba macać ekran?
-
520d N47 czujnik położenia wału korbowego
ile wyszlo za całość (robocizna + słupek)?
-
520d Płacić za przeglądy czy wykupić Service Inclusive
napisz bardziej jasno: "olej BYŁ ZMIENIANY (zamiast ZMIENIAŁEŚ) ze 2 razy"
-
520d Płacić za przeglądy czy wykupić Service Inclusive
proszę, napisz że to przejęzyczenie i że olej już zmieniałeś ze 2 razy... moje oczy płaczą jak to czytam.. a potem piszą, że auta sie psują :(
-
520d N47 czujnik położenia wału korbowego
silnik do wymiany? czy może bez uszkodzeń?
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
a moim zdanie każdy jest dobry - o ile był odpowiednio użytkowany i olej wymieniany cześciej niż serwis zaleca ;)
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Jeżeli to ta aukcja to zobacz ile gość kupil części do Volvo, pewnie stawia na nogi jakiegoś "nie bitego" :norty: PS- i koniecznie sprawdź czy akcyza byla opłacona!
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Polecam 45minut autostradą do Tarnowa do Ślusarczyka - tam Ci zrobią pełną diagnostykę (generalnie specjalizują się w BMW - sporo ich się tam codziennie przewija). Przy mnie ostatnio kolega Robur robił tam diagnostykę jak kupował swoje F11. Tylko trzeba się wcześniej umawiać. PS - nie wiem, który to handlarz ale jak spod Rzeszowa (od zachodniej strony) to napisz na PRV, napiszę moje zdanie.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
mój też nie ma.. z tego co kiedyś szukałem to VIN w okienku w wersji niemieckiej (ja taką mam) był jako OPCJA DODATKOWA
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
oczywiście, że 3.0 R6
-
Wymiana rozrządu w 520d
200tyś to u mnie 3,5roku :) da to razem 400tyś. - ciekawe jak panewki wytrzymają i kto kupi ode mnie potem z przebiegiem 400tyś?? ;) PS - poprzednim autem zrobiłem 305tyś, F10 mam zamiar dobić właśnie do 4 z przodu jak nie lepiej ;)
-
Wymiana rozrządu w 520d
no to nie wiem, widocznie z innym elementem musiałem pomylić (niemniej jednak jest różnica w rozrządach N47 z 2010 roku i np z 2014) Niemniej jednak wracając do moich pytań: 1) Nie wiem czy to zbieg okiliczności, ale w ostatnich 2 tygodniach mamy 3 rozrządy w N47 na forum. Czy to nie przypadek, że zbiega się to w czasie z upałami? 2) wymieniłem rozrząd kompletny - daje to jako taką gwarancję spokoju? Jeżeli tak, to na ile przebiegu? (wymiana przy 213tyś, obecnie 240tyś)
-
Wymiana rozrządu w 520d
wymieniać ja wymieniłem przy 211tyś, nic nie szurało, po otwarciu też raczej spoko, ale jak porównaliśmy rozciągnięcie łańcucha starego i nowego to różnice bylo widać gołym okiem
-
Wymiana rozrządu w 520d
Nie wiem czy to zbieg okiliczności, ale w ostatnich 2 tygodniach mamy 3 rozrządy w N47 na forum. Czy to nie przypadek, że zbiega się to w czasie z upałami? PS- wymieniłem rozrząd kompletny, bez zębatki na wale (w moim silniku jeszcze zintegrowana) - daje to jako taką gwarancję spokoju? Jeżeli tak, to na ile przebiegu? (wymiana przy 213tyś, obecnie 240tyś)
-
Zgasla i nie chce odpalić 520d
4 na raz?? pomyśl gdzie i co ostatnio zatankowałeś
-
520d N47 czujnik położenia wału korbowego
coś już więcej wiadomo?