Treść opublikowana przez kosa666
-
Paruje w czasie deszczu
Generalnie nie ogarniam po co w tak naszpikowanym elektroniką samochodzie jakiekolwiek manualne pokrętło do AUTOMATYCZNEJ klimatyzacji. Przecież w znacznie tańszych samochodach obchodzi się bez tego. :mad2: Ale wracając, to generalnie jeżdżę na pokrętle ustawionym centralnie pół/pół. Klima sobie wtedy ogarnia sama co i jak. Jednak przy dużych mrozach, albo dużych upałach zaczynam się tym bawić.
-
Paruje w czasie deszczu
obok włącznika świateł awaryjnych masz takie pionowe pokrętło- zwróć uwagę by byl ustawiony kolor czerwony... nie ma prawa wtedy dmuchać zimnym (no chyba, że pokrętło ktoś odwrócił) klimatyzacja jest włączona jak świeci się zielona dioda nad przyciskiem tej gwiazdki (przynajmniej tak jest u mnie) i nie jest to żadne extra cooling
-
Paruje w czasie deszczu
max COOLING i leci zimne? :duh: PS- klimę się włącza przyciskiem z ikoną gwiazdki śniegowej
-
3 foteliki na tylnej kanapie f11 /x3 f25
kiedyś już była dyskusja na ten temat na tym forum i wygrał Ford SMax
-
Siedzenie niewygodne
robię ~6tyś. km/miesiąc, często 800km jednego dnia i 800 następnego i jakoś po powrocie spokojnie mogę się z dziećmi bawić :) Fotele sport, boki skóra, środek i plecy tkanina - może masz źle ustawione podparcie lędźwi?
-
Webasto F10
Podnoszę ponownie pytanie kolegi... lokalizacja obojętna
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
hahahha :norty: dokładnie jest jak piszesz :cool2: - ESP tak genialnie pracuje, że praktycznie nie sposób zauważyć przy normalnej jeździe i dobrych oponach że masz RWD a nie FWD...
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
nie wiem co miał wnieść Twój wpis dla kolegi który pyta czy na jego potrzeby wystarczy RWD... ale spoko - miłego weekendu :cool2:
-
[F10] 535d Problem z bijącymi tarczami
na tylnych tarczach w 520D dopuszczalne maksymalne bicie to 0,07mm
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
No więc co do tego musze się ustosunkować. A mianowicie w tym roku miałem okazję przekonać się o wyższości xDrive w stosunku do RWD. Kupiłem nówki Pirelki Sotezero z homologacją BMW ROF 18". Genialnie trzymają na boki (przy włączonym ESP praktycznie nie da się auta wprowadzić w poślizg bokiem na śniegu), są ciche i dla ludzi jeżdżacych głównie po normalnych drogach w warunkach zimowych to polecam. Niemniej jednak miałem okazję być tydzień temu w górach... i tutaj zalety tej opony sie kończą (raczej połączenia tych opon z RWD). Podjazd pod górki w głębszym śniegu bardzo utrodniony, ludzie musieli mnie raz popchnąć (wstyd jak cholera :mad2: ), przejeżdżający obok F11 525xDrive bez problemu podjeżdżało pod te same górki. Reasumując: jak nie wybierasz się w góry - RWD daje radę bez problemu w zimie (warto zadbać o opony); a jeżeli jeździsz w góry, mieszkasz na zadu..piu - to kupuj xDrive :cool2:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
do Twoich zastosowań RWD będzie OK :) aczkolwiek jak jeździsz na narty to przyda się xDrive
-
Kabel iphone 6s - BMW F11 2011r.
w sumie pytanie z innej beczki: czy w ogóle z iPhona da się strumieniować video do zewnetrznego odbiornika? u mnie w domu działa to tylko z AppleTV - ale też nie po kablu a po WiFi
-
Kabel iphone 6s - BMW F11 2011r.
pierwsze słyszę, że się da strumieniować video z iphona w CIC... jeżeli Ci się uda to napisz proszę jak to zrobiłeś - mam podobny zestaw (BMW + iPhone ;) )
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
bidnie będzie w wersji z xDrive- wtedy trzeba już co najmniej 525D w wersji z napędem na 4 koła auto jest znacznie cięższe
-
Opony - czy musza byc runflaty
Pewnie tak jest, że letnie lepsze na suchym i pewnie i na mokrym, ale niestety w ziemie znaczne większe prawdopodobieństwo śniegu, błota pośniegowego czy innego g na drodze... reasumując - nie wyobrażam sobie jazdy na letnich oponach od połowy listopada, do połowy marca :) a jeżeli chodzi o opony ROF to F10/11 został pod nie zaprojektowany i tak jeżdżę, pomimo tego że już na 18" felgach, przy zawieszeniu M nie zawsze jest komfortowo.
-
Akcyza F10 rok 2017
A to ciekawe, jak ja mialbym pewność zbytu to ładowałbym ceny z marżą 200% :cool2: PS- pamiętasz może lata 1990-92? i sprzedaż wtedy magnetowidów, telewizorów z pilotem itp? Mnie uczyli, że cena rynkowa spotyka się na przecięciu popytu i podaży, więc jak rośnie popyt przy stałej podaż to rośnie cena :mrgreen: ale w sumie to dawno bylo jak się uczyłem, pewnie teraz już się pozmieniało...
-
[F10] 535d Problem z bijącymi tarczami
w 520D przednie tarcze mają ten sam numer 34 11 6 794 429
-
Parowanie Lamp
pytanie pewnie głupie, ale jak już mówicie o tych dekielkach w nadkolu - to czy poprzez nie da się wymienić żarniki, czy trzeba wyjmować całą lampę jak twierdzi serwis?
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Dzień dzisiejszy: Najpierw Rzeszów->Katowice A4 (jakieś 250 km; 140km/h na tempomacie), potem przebijanie się przez Śląsk: Katowice->Chorzów->Piekary Śl.->Bytom->Tarnowskie G.-> potem już DK11 kierunek Poznań 3 osoby, pełny bagażnik, opony zimowe R17 ROF http://www.resizer.pl/pliki/31653.jpg
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
ja mam
-
światła do jazdy dziennej
kodowanie nic nie da, bo jak trjafisz na ITD albo o technicznej policji to wiedzą, ze na lampach z fabrycznymi światłami dziennymi musisz mieć homologację - czyli oznaczenie na kloszu "DRL" Jak dźwigniesz maskę i od góry spojrzysz na lampy BMW to są tam takie małe nadruki - jak są światła dzienne to masz nadrukowane m.in. DRL
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
u mnie (F10 ten sam silnik) przy jeździe ok. 120km/h to mam spalanie 5,8L/100, a na landówach z tirami, gdzie prędkość 90km/h - spalanie w okolicach 5,3 l/100
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Przepraszam, że nie czytam wszystkich opisów... Postaram się poprawić :oops:
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Moje BMW: Dwie F-ki: F10 LCI 2013 M550d x-Drive F10 2016 M5 30 Yahre Chłopie, od dziś jesteś moim idolem na tym forum :cool2:
-
brak mocy 535i 306 koni
jaki rocznik? jaki przebieg? może po prostu już zdechły... :cry2: