Treść opublikowana przez kosa666
-
F11 opóźnienie włączenia ksenonów
Popatrz w drugą stronę, wjeżdżasz w tunel i zanim się włączą zdążysz wyjechać, bo masz opóźnienie :duh:
-
F11 opóźnienie włączenia ksenonów
a nie prościej przed wjazdem do garażu przełączyć światkła w pozycję OFF?
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
niestety jeżeli już się "zacznie dziać" to będzie już za późno PS - niedawno ktoś tu wrzucał link do strony producenta skrzyni firmy ZF, gdzie wyraźnie było napisane że trzeba wymieniać chyba co 100tyś, jak masz autem pojeździć trochę to wymień dla komfortu psychicznego (jak nie pałujesz auta, to nie musisz się spieszyć, ale miej to na uwadze) :) PS2 - z kolei mi w serwisie powiedzieli, że przy moim ówczesnym przebiegu (chyba 170 tyś) się oleju nie zmienia tylko jeździ do zajechania skrzyni i wtedy wymienia na nową :mad2:
-
Nowa seria 5 G30
A wiecie o tym, że część wnętrza (np fotele i słupki) do G30 i G31 jest/będzie produkowana w Polsce - niedaleko Bielska-Białej? ;) PS- zresztą też produkują do nowej siódemki :)
-
wytrzymalosc skrzyni manualnej/automatycznej i sprzegla ??
ja mam 225tyś, za rok będę miał pod 280 tyś - zamelduję jakby co było nie tak ;)
-
wytrzymalosc skrzyni manualnej/automatycznej i sprzegla ??
z własnego doświadczenia na innych autach: Skrzynia manualna: zalety - praktycznie bez obsługowa wady - wymieniać trzeba dwumasę (jak ostro ruszasz to powiedzmy, że nawet i co 100tyś); namachasz się bo to MANUAL ;) Skrzynia automatyczna: wady - trzeba zmieniać olej, trzeba zatrzymać auto do zera by zmienić bieg np. z jazdy do przodu na wsteczny, bo inaczej będzie krótko żyła, pewnie nie jest aż tak długowieczna jak manual ze względu na skomplikowanie układu zalety - ZF8HP... bajka :) nie wyobrażam sobie F10 bez tej skrzyni ;) (no chyba, ze ktoś jeździ sportowo)
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
A z czego wynika owo mega zadowolenie? Co sie zmienilo? 1. wiele się naczytałem, że dynamiczna wymiana może uszkodzic ASB - nic takiego nie miało miejsca 2. pełne profesjonalne podejście, z autem zastępczym 3. subiektywnie płynniej zmienia biegi, brak szarpnięcia przy wrzucaniu wstecznego na zimnym oleju
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Nie będę ich reklamował, ale też u nich robiłem wymianę dynamiczną, rozrząd w N47 i jeszcze parę rzeczy i mogę polecić.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
proponuję trochę poczytać i pooglądać na świętym google-u... "Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest procesem, który umożliwia wymianę CAŁEGO oleju w układzie. Przy wymianie metodami tradycyjnymi (grawitacyjnie / statycznie) wymieniane jest zaledwie 40-60% płynów. Reszta pozostaje w przewodach, sterowniku, konwerterze. Tak naprawdę, wymiana tradycyjna to rozmieszanie nowego oleju w starym." Tyle w temacie... PS - a co do kontroli ile było wymienionego płynu, to przy dynamicznej wymianie nie jesteś w stanie tego aż tak dokładnie określić, ponieważ płucze się skrzynię aż będzie czysta, zresztą niech każdy robi jak uważa, ja wymieniłem olej przy 180 tyś dynamicznie i jestem mega zadowolony, a zrobiłem już 40 tyś od tego czasu.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Jeżeli serwis sam nie wie ile oleju potrzeba i każe Ci kupować samemu olej -to moim zdaniem nie są kompetentni! Doświadczony serwis, który robi wymiany dynamiczne w ZF8HP dobrze wie ile oleju potrzeba i SAM MA GO NA STANIE, bo przecież to robi często! PS - olej olejem, ale jakimi środkami płuczą skrzynię? EDIT - i jeszcze jedno: nie ma czegoś takiego jak autoryzowany SERWIS BOSCH - serwis BOSCH w Polsce to naprawia sprzęt AGD, pod nazwą BOSCH SERVICE są w Polsce skupione zwykłe prywatne serwisy, które w zamian za pewną opłatę mogą się szczycić reklamą BOSCH SERVICE, w zamian dostają marketing i procedury, ale to dalej zwykłe warsztaty takie jak Pan Zenek, tylko z lepszą reklamą (akurat skrzynia ZF to nie wyrób BOSCH)
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Chłopie, akurat miskofiltr jest jednym z mniejszych wydatków przy wymianie oleju w skrzyni. Nie oszczędzaj - przy tym przebiegu tylko dynamiczna wymiana w porządnej firmie która to robiła nie raz, koniecznie z gwarancją.
-
Nowa seria 5 G30
uffff- ma analogowe zegary :norty:
-
535xi F10 po wymianie oleju na Shell stuki i opiłki w filtrz
Nie w skrzyni tylko w silniku,czyli z płukaniem silnika chemią. Np. tu jest temat: http://wwwwww.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=249830 Są serwisy, które taką usługę mają w standardzie i robią to przy każdej wymianie oleju (robię tak i sobie chwalę) Pozdrawiam EDIT: znalazłem link do nich http://slusarczyk-auto.pl/oferta/profilaktyka/serwis-olejowy
-
535xi F10 po wymianie oleju na Shell stuki i opiłki w filtrz
Jeszcze jedno pytanie: czy wymiana oleju była dynamiczna, czy tylko spuszczenie oleju i zalanie nowym + filtr?
-
SPALANIE 525d (2.0, 218KM x-drive)
Jest zima, nawet się silnik nie zagrzeje przy takich trasach :(
-
Czytanie płyt CD
bo zależy co znajduje się na płycie - te wszystkie dane które wymieniłeś są zapisane lub nie są zapisane na płycie :) jeżeli jest to auto odczyta, jeżeli nie ma to nie :)
-
F10 - podgrzewanie spryskiwaczy szyby przedniej
jakiś czas temu była tutaj dyskusja na temat podgrzewania spryskiwaczy i pointa była taka, że nie w każdym F10/F11 jest podgrzewanie. Sprawdź czy do dysz na końcu maski idą przewody prądowe oprócz wężyka z płynem PS - u mnie działa i przy -20st C
-
F10 stuki przy hamowaniu
wiesz już co to?
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
a to nie pomogę, ale jak auto zrobiło 120tyś jako zastępcze to trochę dużo na ten kierunek - w PL zastępcze to max kilkadziesiąt tyś i do sprzedaży idą w salonach. Nie wiem czy miałeś okazję jeździć zastępczymi BMW, ale ja jakoś zawsze wtedy sprawdzałem jego możliwości - i pomyśl, że spora grupa klientów tak ma (swojego szkoda, a zastępcze to co innego ;) ) wybór jak zwykle należy do Ciebie :)
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Jak dla mnie to ładnie wyposażony, kwestia tylko za ile i jaki przebieg? RELEVANT VEHICLES 1CB CO2 CONTENT 2NC M L.-A.W. DOUBLE SPOKE 350 M/18",MT 205 AUTOMATIC TRANSMISSION 223 DYNAMIC DAMPER CONTROL 230 EU SPECIFIC ADDITIONAL EQUIPMENT 258 RUNFLAT TYRES 3MB INDIVIDUAL EXT.LINE ALU. SATINATED 302 ALARM SYSTEM 322 COMFORT ACCESS SYSTEM 323 SOFT CLOSE AUTOMATIC SYSTEM FOR DOORS 337 M SPORT PACKAGE 358 CLIMATE COMFORT WINDSCREEN 4MR INT. TR. FIN. ALUMINIUM HEXAGON 4UR AMBIENT LIGHT 403 GLAS ROOF, ELECTRIC 423 FLOOR MATS, VELOUR 428 WARNING TRIANGLE 430 INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE 431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D 441 SMOKERS PACKAGE 459 SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY 464 SKIBAG 465 THROUGH-LOAD SYSTEM 481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER 494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER 5AC AUTOM. HIGH-BEAM HEADLIGHTS CONTROL 5AG LANE CHANGE WARNING 5AL ACTIVE PROTECTION 502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM 508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC) 522 XENON LIGHT 524 ADAPTIVE HEADLIGHTS 534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING 575 ADDITIONAL 12V POWER SOCKET 6AA BMW TELESERVICES 6AB CONTROL TELESERVICES 6NF EXT.CON.OF THE MUSIC PLAY.I.MOBILPH 6NL CONNECT. BLUETOOTH A.USB DEVICES IN 6NR APPS 6WA INSTRUMENT CLUSTER W. EXTENDED CONT 609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL 610 HEAD UP DISPLAY 612 BMW ASSIST 614 INTERNET PREPARATION 615 EXTENDED BMW ONLINE INFORMATION 616 BMW ONLINE 676 HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM 698 AREA-CODE 2 7A2 INNOVATION PACKAGE II 7RS COMFORT PACKAGE 7SP NAVI PROFESSINAL W.HANDYPREP.BLUETOOTH 710 M LEATHER STEERING WHEEL 715 M AERODYNAMICS PACKAGE 775 INDIVIDUAL ROOF-LINING ANTHRACITE 8KA OELSERVICE INT. 30.000 KM/24 MONTHS 8SC COUNTRY SPEC. RELEASE OF TELESERVICE 8TF ACTIVE PROTECTION FOR PEDESTRIANS 8TH SPEED LIMIT INFO 8TN DAYTIME DRIVING LIGHTS SELECTABLE B 8V1 NCAP LABEL 801 GERMANY VERSION 879 GERMAN / ON-BOARD DOCUMENTATION
-
[F10 520d] Wymiana klocków hamulcowych
Tylko Kolego nie zapominaj że na "pierwszą zabudowę" w przypadku F10 jak i innych modeli E szły właśnie ATE. Tak więc można domniemywać że kupując ATE na "tylną oś" kupujesz ORI tylko że nie w ASO pzdr To właśnie napisałem, że robi ATE. Niestety tolerancja bicia tarcz jest inna na produkt sygnowane OEM BMW a inna w kartoniku ATE (przerabiałem to zupełnie niedawno - każdą tarczę przed założeniem sprawdzałem na karuzeli z miernikiem) :norty:
-
[F10 520d] Wymiana klocków hamulcowych
Sprawdziłem..poziom płynu hamulcowego podniósł się w zasadzie pod korek. To akurat chyba normalny objaw, co? cofnięte tłoczki wypychają płyn do zbiorniczka Jeżeli aż tyle się podniósł to znaczy, ze jest powietrze - koniec i kropka.. Objawy kiepskich tarcz/klocków to na początku piszczenie, bicie, łapanie się w zimie itp... Do dłuższym czasie dochodzi zbyt intensywne zużycie, przegrzewanie itp. PS - jeżeli chodzi o pierwszą zabudowę BMW to robi je ATE, niemniej jednak wszystkim polecam by na przód ZAWSZE szły oryginały (przynajmniej tarcze), na tył mogą iść ATE.
-
BMW F10 Montaz icznika bardziej rozszerzonego
no ja mam ten "pośredni' jak ktoś go tutaj nazwał, czyli standardowy w F10 i posiadam to wszystko o czym piszesz - komunikaty, stacje radiowe, książka telefoniczna itp jedyna różnica to właśnie temperatura z boku zamiast na środku i godzina - której normalnie nie ma (ciekłokrystaliczny jest środek i część pod obrotomierzem)
-
BMW F10 Montaz icznika bardziej rozszerzonego
a niech mi ktoś powie jakie różnice są pomiędzy nimi (oprócz tych czerwonych pasków i temperatury/zegarka po bokach)?
-
[F10 520d] Wymiana klocków hamulcowych
zapowietrzony układ