Treść opublikowana przez kosa666
-
Akcja serwisowa F10 z 2014 wymiana skraplacza klimy
a wiecie jaskich roczników dotyczy?
-
[F10] - zbiera się woda, za fotelem pasażera
a zdzieraliście starą masę (klej) czy kładliście obok/na nim?
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
a w tych RS ma skrzynie ZF?
-
Wciśnięcie "P" podczas jazdy
Poszukaj - kilak miesięcy temu była tu dyskusja na ten temat... dodam tylko, że jałowa :cool2:
- klima odgrzybianie
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
przepraszam, ale nie mam czasu szukać, ale w 2014 kupowałem moje 520D z podobnym wyposażeniem za mniejsze pieniądze (rocznikowo 2010 więc był 4 letni), a Ty teraz 6 letni za 99... sporo
-
wahacze przód
a który to serwis? pochwal się
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
99tyś za 520 ze standardowym wyposażeniem z 2011 roku- no szału nie ma
-
wahacze przód
po każdym grzebaniu w zawieszeniu trzeba ustawić
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
1. W pełni się z Tobą zgadzam, ale zupełnie inaczej by to brzmiało jakby napisał użytkownik R6, a nie 520D (każda sroka swój ogon chwali ;) ) 2. Niemniej jednak wszystko zależy kto ma jakie oczekiwania wobec swojego auta (są tacy którzy jak kupuja BMW to but w podłogę i gumy do upalenia). Jeżeli jeździsz sporo km i chcesz to robić komfortowo i w miarę ekonomicznie to jak najbardziej 520D! Jeżdżąc na tempomacie autostradami często tankując pod korek (czyli nie kierując się wskazaniami kompa, który może nie być bezstronny) moje średnie spalanie schodzi znacznie poniżej 6L (przeważnie ok. 5,7L/100km). WYnik nieosiągalny był dla mnie w innych autach, tak samo je ekloatując, an tych samych trasach. 3. Ale jak chcesz FUN z jazdy - to koniecznie coś mocniejszego :cool2: PS- mój silnik to N47 jeszcze sprzed tych ostatnich zmian - wymieniłem raz rozrząd, zrobiłem prawie 290tyś km i jakoś sobie chwalę bezawaryjność (olej zmieniam w połowie interwałów jaki wylicza komputer)
-
Przegląd mały i duży
z tego co pamiętam to na małym nie wymienia się filtra paliwa i kabinowego.
-
Wymiana oleju 520i
a nie prościej podpiąć pod płukankę?
-
525D Kolektor dolotowy
ja w N47 coś pod 200tyś miałem czyszczony kolektor dolotowy (muszę poszukać faktury przy jakim dokładnie to było). Wyglądał znacznie lepiej niż ten na zdjęciu. PS - być może ma to znaczenie, że u mnie 90% przebiegu to trasa
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
:duh: wybacz, ale nie mam nawet siły komentować.... czy wg Ciebie tarcie nie ma wpływu dożywotnio na elementy cierne? olej dożywotnio zachowuje właściwości nowego oleju? sorry, ale nawet olej w frytkownicy trzeba wymieniać
-
Wymiana rozrządu w 520d
no coś w tym jest, że te silniki robią duże przebiegi - patrząc na moim przykładzie to miesięcznie na paliwo wydaj jakieś 1500-1800zł (ok 6000km) Jakbym tak powoził się wymarzonym 550i to na samo paliwo miesięcznie bym wydał ze 2 razy tyle (co najmniej)... W skali roku to ze 20tyś zł więcej na samo paliwo - nie mówiąc o wyższych kosztach przeglądów, tarcz, klocków i nie daj Boże napraw :duh:
-
Wymiana rozrządu w 520d
a czy ktoś wymieniał już po raz drugi w tym samym silniku? pod koniec roku będę miał 120tyś od wymiany rozrządu przy 210tyś :mrgreen:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
nie piszę o zwykłym tempomacie (bo ten CHYBA ma każde F10), ale o aktywnym - czyli to taki w którym masz radar wbudowany w atrapę z przodu auta i jak się zbliżasz do auta przed Tobą to Twoje auto samo hamuje, jak poprzedzająca Cię zawalidroga zjedzie na bok, to auto samo przyspieszy do zaprogramowanej prędkości :) jak ktoś mało jeździ autostradowo, to i na zwykłym tempomacie spokojnie objedzie (sam nie mam aktywnego, ale chętnie bym taki przytulił ;) )
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
dla mnie "interesująca" piątka musi mieć: - automat - duża navi - fotele komforty lub sport - xenony - sprawdzona historia auta dodatkowo powinna mieć: - xDrive - aktywny tempomat (przy Twoich przebiegach raczej zbędne) - HUD - czytanie znaków/asystent pasa - kamery 360stopni - łopatki przy kierownicy - dostęp komfortowy cała reszta to bez różnicy czy będzie czy nie będzie ;) EDITA - nie będę pisał posta pod postem, ale: 1) dlaczego upierasz się na 4x4? jeżdżę kilka lat RWD i tylko będąc w górach na nartach 2 razy mi zabrakło tego (a jeżdzę 6 tyś km/miesiąc w różnych warunkach) 2) Nie bój się przebiegu 120tyś km, przy R6 to mały przebieg
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
NO w sumie racja... dobrze, że jest zbawca z Ukrainy który nam wszystkim dopomoże :cool2: Myślę, że powinieneś pojeździć po tych wszystkich warsztatach wokoło i ich przeszkolić (przede wszystkim z nazewnictwa adaptacja/funkcja serwisowa) :mad2:
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
nie, po prostu uważam, że te auta są jeszcze dla większości społeczeństwa zwyczajnie za drogie - a jak już kogoś stać na jego zakup to pewnie też w garażu ze szwagrem oleju nie wymienia luz kolego :cool2:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
530i to 6 cylindrowa, rzędowa jednostka z jedną turbiną - obecnie to chyba najmniej awaryjny silnik BMW... jeżeli jeździłbym takie przebiegi jak Ty, to nawet nie zastanawiałbym się nad dieslem :) a jakby do tego byłoby mnie stać na interesującą piątkę z silnikiem R6 to... :cool2: :cool2: :cool2: Pozdrawiam
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
no myślę, że jak ktoś już kupił F10/11 to nie jeździ do Zenka do garażu, który całe życie tylko polonezy robi nie spotkałem się z warsztatami które nie oferują adaptacji w komplecie
-
Nawigacja - widok budynków
budynki w CIC na Ligocie nie działa.. jest Spodek i okolice, jest 3-go maja w górę: Francuska, Wojewódzka, Mikołowska, Urząd wojewódzki i tamte okolice
-
Nawigacja - widok budynków
CIC ma widoki budynków w Katowicach, więc NBT na 100% też - ale tk jak już kolega napisał: widok 3D utrudnia nawigowanie w mieście, szczególnie w centrum gdzie jest zakręt za zakrętem zasłonięty budynkiem
-
Nawigacja - widok budynków
W CIC widok budynków działa dopiero od zbliżenia 100m mapy (powyżej tylko największe budynki), zresztą budynków nie ma we wszystkich miastach (tak naprawdę to działa to tylko w największych)