Treść opublikowana przez kosa666
-
Problem z silnikiem na AUTO H
:duh: PS - współczuję osobie która odkupi samochód po Tobie
-
Problem z silnikiem na AUTO H
No więc powiem co wiem - pytania podobne pojawiają się w wielu tematach, więc zbiorę kilka łączących je faktów: 1. głośniejsza praca silnika (lekkie drgania) pojawiaja się po odpaleniu zimnego silnika i wrzucając D lub R i trzymając wciśnięty hamulec, przez kilka/kilkanaście munut zanim osiągnie odpowiednią temperaturę (jaką? nie wie nikt) 2. im zimniej na zewnątrz tym wydaje się to bardziej zauważalne (z okazji mrozów przez ostatni miesiąc - tematów podobnych jest sporo) 3. Po przełączeniu w tryb P wszysko chodzi cicho i poprawnie 4. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury wszystko działa OK. teraz kilka wniosków zaprzyjaźnionego mechaniora: 1. te objawy zdażają się TYLKO u użytkowników z automatem 2. w związku z pkt 1 stawia na to, że sprzęgło hydrokinetyczne tak pracuje gdy olej w skrzyni jest baaaaaaardzo zimny :norty: 3. zalecenia: parkować tyłem, tak by rano na zupełnie zimnym silniku jak najmniej wachlować skrzynią (patrz: temat kolegi u którego ciężko z miejscem parkingowym jak w Singapurze :duh: ) 4. dalsze zalecenia: przez pierwsze kilka kilometrów bardzo ostrożnie z gazem (ale to chyba oczywiste na takich mrozach) 5. najlepiej odpalić auto i odśnieżyć auto przez np 10min - zauważcie, że wtedy objawy są znacznie mniej zauważalne (wiem, że niektórzy zalecają by diesla odpalić i od razu powoli jechać bo szybciej się nagrzeje, ale jak to mówi mechanior "przecież prawie wszystkie nowe ciężarówki mają już CR i jakoś stoją po odpaleniu bo muszą hamulce napompować :) ) Pozdrawiam :)
-
Inspekcja klockow hamulcowych
A co się ma dziać? ja jak założyłem oryginały, to przy mojej jeździe 80tyś robię spokojnie (zresztą tak też mi pokazywało mniej wiecej), na ATE zrobiłem 60tyś.
-
Temperatura silnika 520d/525d (N47) a kwestia mrozów
u mnie w N47 przy temperaturach -17st przy delikatnej jeździe temperatura nie osiąga 100st C (ok. 95st)
-
Brzęczący wydech w F10
jak kupiłem kilka lat temu to też się nad tym zastanawiałem (generalnie słychać to z wydechu najbardziej) - ale nic się nie dzieje... podobno te typy tak mają ;)
-
F10 iphone7
widzę, ze obydwoje macie NBT - może w tym problem? Ja mam jeszcze CIC
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
co z tego, że poprawione skoro ciągle mają grubość łańcucha rowerowego... jedyna różnica to taka, że będziesz słyszał wyraźne szuranie zanim się zerwie
-
F10 iphone7
Używam dwóch telefonów sparowanych poprzez BT w tym samym czasie iPhone 6 do transferu danych i połączeń głosowych i iPhona 7 do muzyki - oba działają bez problemu, nie zauważyłem problemów z połączeniem, a w samochodzie spędzam ok 30 godzin tygodniowo :norty:
-
Akumulator F11
u mnie grzeje świece zawsze jak poniżej zera, ale może dlatego że nie odpalam od razu z hamulcem (być może dlatego że nie mam LCI)
-
Akumulator F11
No to rzeczywiście wyzwanie (-8) :P Ja parkuję co noc na zewnątrz, a temperatury u mnie przez ostatnie 2 tygodnie często spadały poniżej -23st. - codziennie odpalał bez problemu (pomimo, że podobno akumulator ma tylko 68% pojemności i nadaje się do wymiany) :norty:
-
525d Świece żarowe
Kurde, przecież jak się naciśnie bez hamulca to jest wyraźny komunikat by czekać. Testujcie jak chcecie i ile chcecie, ale na szczęście nie na moim aucie. Jak czytam na forum, że ktoś dla testu wrzuca P na automacie podczas jazdy, wyłącza silnik podczas jazdy automatem, albo na minus 25st. C nie czeka na świece żarowe, to cieszę się że tego nie robicie na moim aucie. Oczywiście, pewnie teraz się nic nie wydarzy, ale po ch... ryzykować? Dla frajdy? Ludzie, przecież jeden głupi błąd i kasa u mechaniora leci jak woda...
-
525d Świece żarowe
NIe wiem jak jest napisane, ale dla przezorności na dużych mrozach (moje auto stoi na zewnątrz,a ostatnio odpalałem kilka razy przy temperaturach poniżej -20st.C) dwa razy zagrzewam świecami: tzn. raz grzeję świece aż zgasną, wyłączam stacyjkę (ponowne wciśnięcie bez hamulca) i wtedy grzeję drugi raz a następnie dopiero odpalam. Niby stary patent, ale jak na razie mnie nigdy nie zawiódł :)
-
wymiany po zakupie
Powiedziała tak firma ZF, czyli producent skrzyni biegów.
-
wymiany po zakupie
Olej do dyfra wg. specyfikacji, olej do ASB od producenta skrzyni, czyli firmy ZF
-
wymiany po zakupie
Mam ten sam silnik (też napęd tył), wymiana wszystkiego zajęła mi ok. roku czasu. Wszystko wymieniałem poza ASO, ale w warsztacie który specjalizuje się w BMW. Koszty orientacyjnie z robocizną: - filtr powietrza - filtr oleju - olej - filtr paliwa - filtr kabinowy - płyn hamulcowy RAZEM POWYŻSZE OK 2000zł - obsługa klimatyzacji - ok 200zł - olej w dyfrze - ok 400zł (tutaj nie pamiętam dokładnie, możliwe, że było to mniej) - olej w ASB (jeżeli to automat) - 2200zł - rozrząd (jeżeli to N47) - 4400zł - tarcze, klocki (ale to sprawdzisz w jakim stanie są) - całość przód i tył ok 4000zł Wszystko na oryginalnych częściach (filtr Mann, Olej Motul)
-
F10 iphone7
PIN przy parowaniu to kod najpierw wpisany w samochodzie podczas parowania, a potem ten sam trzeba wbić w telefonie. To taka forma zabezpieczenia by przypadkowego odbiornika nie sparować. To taka forma ZAPYTANIE-->ODPOWIEDŹ
-
F10 komunikat: system bezpieczeństwa biernego pasażera
U mnie dekodując VIN nie wyskakuje jakaś opcja pt. aktywne zagłówki lub coś podobnego. A na 100% je mam bo zadziałały :cool2: PS - mam fotele sportowe
-
wymiany po zakupie
nie napisałeś jaki silnik, ale: - filtr powietrza, - filtr oleju - olej - filtr paliwa - filtr kabinowy - płyn hamulcowy - obsługa klimatyzacji - olej w dyfrze - olej w ASB (jeżeli to automat) - rozrząd (jeżeli to N47) - tarcze, klocki (ale to sprawdzisz w jakim stanie są)
-
F10 komunikat: system bezpieczeństwa biernego pasażera
naciskając ten czarny element, możesz regulować odległość zagłówka od głowy... w przypadku strzału w tył auta, zagłówek wysuwa się do pozycji maksymalnie zbliżonej do karku (oczywiście z szybkością taką jak otwarcie poduszki powietrznej, czyli zanim głowa się na nim oprze - potwierdzam - działa bardzo dobrze)
-
F10 komunikat: system bezpieczeństwa biernego pasażera
jak gość mi wjechał 2 lata temu w d..ę i wystrzeliły zagłówki (pirotechniczne naboje wystrzeliwują zagłówki do pozycji maksymalnie przybliżonej go karku, tak by skok głowy do tyłu był jak najmniejszy) to wyświetlił się ten błąd - wymiana samych nabojów nie pomogła, serwis musiał ściągać nowe zagłówki
-
nosidełko z bazą isofix
Mamy coś podobnego, ale już po wyrośnięciu z pierwszego nosidełka :norty:
-
Kabel iphone 6s - BMW F11 2011r.
bo iOS z założenia strumieniuje video wyłącznie na inne urządzenia Apple (głównie Apple TV) jedyna alternatywa to posiadanie Apple CarPlay w aucie
-
nosidełko z bazą isofix
mam do sprzedania praktycznie nie używane GRACO Snugfix z bazą ISOFIX z kartonami instrukcjami itp (używane na powrót ze szpitala i 3x szczepienia). Do redukcji kąta jest wkładka niemowlęca - myślę, że będziesz zadowolony :) info na PRV http://www.sklep-tosia.eu/media/article_files/graco_snugfix.jpg
-
Kabel iphone 6s - BMW F11 2011r.
ale nie z iPhona
-
Paruje w czasie deszczu
Dziękuję za wyjaśnienie :cool2: nie wiedziałem, że pokrętło zmienia temperaturę tylko nadmuchu na mordę ;)