Treść opublikowana przez Rufio
-
Dylematy przy zakupie G30/31 Touring
Szukasz na fakturę czy umowę kupna sprzedaży? Z ciekawości się pytam, jak rozegrać sprzedaż w przyszłym roku (wiosna/lato) G31 540i 2022r
-
Dylematy przy zakupie G30/31 Touring
Nie ma opcji że kupisz z salonu z Niemiec z częstymi wymianiami oleju. Tam będzie średnio co 25 tys km. Sam tak kupiłem G31 540i pierwsza wymiana oleju przy 24 tys km, teraz już od 2 lat w moich rękach. Wymieniam co 12-15 tys km. Szukaj polfta z miękką hybrydą. Po 76 tys km G31 540i średnie spalanie wg komputera mam 9,6 litra. Do tej pory tylko olej wymieniałem i klocki hamulcowe z tyłu. W Niemczech jest kilka 540i G31 poliftowych.
-
Zakup 530d/540d/540i a obniżona akcyza -mild hybrid.
Tyle w temacie. Po wyroku NSA: Mhev od 2 do 3 litrow pojemnosci akcyza 9.3% https://www.samar.pl/wiadomosci/nsa-akcyza-miekkie-hybrydy-2025
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Fakt tanio. Ale ceny u niemieckich dealerów BMW, a w Polsce to dwa różne światy. W Polsce sporo przepłacamy. https://www.salesafter.eu/bmw-m-cars/exterior-parts-584/m3-f80-615/Genuine-BMW-battery-charger-5-0-A.html Do tego dobrze dokupić https://www.salesafter.eu/advanced_search_result.php?categories_id=0&keywords=61432289103&inc_subcat=1 I wyprowadzić gniazdko np w bagażniku przy akumulatorze, lub z przodu pod maską.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Na uzywane BMW z Niemiec miałem 3 lata podstawej gwarancji + 2 lata Premium Selection. Co ciekawe dealer w PL widzi datę końca Premium Selection. Nie wiem jeszvxe jak działa Premium Selection w BMW Korzystałem z ubezpieczenia napraw w Mercedesie. Sprawy bezdyskusyjne, czyli wycieki z półosi zrobione bez problemu. Przetarte fotel .Chyba 20% wartości czesci. To byl chyba ubezpieczyciel Car Garantie. Jeśli tak działa PS w BMW jak w Mercedesie to nie widzę problemu.
-
Nowa 5 G60/G61
No jak dają rabaty 20%, to tak sie dzieje. Tzn sprzedaz rośnie.
-
Nowa 5 G60/G61
Po jeździe próbnej G60 520d przesiadka z 540i LCI nie wchodzi w rachubę. Silnik ma słabą dynamikę. W efekcie trzeba wciskać mocniej gaz. Niestety wtedy akustyka 4 cylindrowego diesla drażni. Obsługa klimatyzacji przez tablet, no nie, to jest słabe. Jest miękko i komfortowo względem G30. Gabaryty do jazdy po mieście za duże.
-
Nowe iX3 (Neue Klasse) - wideo + kokpit
Nowe GLC Eq ponad 700 km zasięgu . Na zdjęciach widać, że chyba Mercedes dalej trzyma poziom. W BMW przemielone butelki PET we wnętrzu odrzucają W Mercedesie dostępne pneumatyczne zawieszenie, skrętna tylna oś, fotele z wentylację i masażem. W BWM co mamy z premium, pomyślmy ........ znaczek tylko został
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Co zrobię konfigurację Mercedesa E czy Audi A6 to wychodzi między 450 tys a 500 tys brutto. W 2023 moje 540xi wg konfiguratora to było 440 tys zl.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Słuszna koncepcja. Patrze teraz swoje na akcje/ETFy i zastanawiam kiedy wykonać taktyczny odwrót. Wolałbym uniknąć powiedzenia: analiza wsteczna jest zawsze skuteczna A co leasingu i limitu 100 tys zl to jakiś zart. Przyzwoite auto 400tys zl odliczymy tylko 1/4 Pomijając znaczący downgrade jakości wnętrza aut premium.
-
BMW x5 G65 - nowy model, opinie, informację , dyskusja
No i premium plastic fantastic w 5 i X3 przegrało z klientami.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie ogarniam po co BMW czy Audi robią wysokie ceny katalogowe. Żeby polechtac kupującego, ze kupil auto o wartości niby 360 tys za 260 tys?? W Toyocie czy Kia rabaty minimalne. BTW , i5 to chyba malo chodliwy model
-
Wahacze przód xdrive a RWD
-
Dylemat zakupowy ;-) X3M40d czy 540xd M kombi ?
To ile jeździsz na autostradzie? Tyle pali 540i kombi, srednia 155kmh. Zasieg 600km 400km zasięgu to jak bedzie jazda 200+
-
Wahacze przód xdrive a RWD
Przecież oryginal kosztuje 120 Euro To chyba niedużo.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Bez przesady to 30kmh szybciej niz wolno. A i tak komunikat "filizanka" czy zrobić przerwę. Jazda mało angażująca i auto myśli ze kierowca przysypia. Generalnie inni jada 140- 150km, to zbliżamy się do innych aut +/_ 30kmh. Bo barierki i znaki raczej nie wtargną na jezdnię Czyli elektryk przy 120km bierze 20kWh, przy 140kmh 30, a przy 170 knh 50???? Sprawność średnia silnika elektrycznego. Przy 120kmh mam 8.5 litra, przy 140kmh 9-9.5 litra.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To dowiem się w końcu ile wychodzi w elektryku przy takim lajtowym przelocie autostradą? Tu 540xi kombi.
-
Nowa 5 G60/G61
Dlatego kupowanie dla siebie 520d czy E220d jako auto premium jest bez sensu. Z gów.. bata nie ukręcisz. Zawsze będzie rzęcholił jak skoda . Zapłacić trochę więcej i kupić E450 lub 550e. Niestety w Europie jesteśmy skazanie na plugina w BMW. W USA dalej można kupić 540 bez baterii
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Moze coś być na rzeczy. Jak dokładałem przedni spliter carbonowy performance do M4 cabrio w instrukcji montazu byla adnotacja. W przypadku montazu do M3 sedan wymagany jest montaż tylnego spojlera na klapie. W M4 klapa jest nieco inna i jest już przez jej kształt mały spojler wyprofilowany. Montaż na klapie nie jest wymagany. Czyli spliter przedni to nie tylko względy estetyczne.
-
G30/G31 - ogromna utrata wartości?
Dlatego lepiej jest kupować mocniejsze silniki Np lepiej kupić M340i niz doposazac 330i do którego musimy dołożyć mpakiet, felgi, hamulce i pewnie jeszcze inne drobiazgi. Prog wejscia jest wyższy, w efekcie nie ma konfrontacji 330i biedne i bogate. Na rynku wtórnym bogatsze sprzedasz za niewiele więcej. Dlatego swego czasu kupiłem Mercedesa AMG C43. Po 7 latach sprzedałem 50% ceny zakupu (auto miało 10 miesięcy jak kupowałem). Gdzie podstawowe C200 czy C220d były za grosze. Miałem też BMW 530d i 330d cabrio. Cena cennikowa podobna 320 tys. 10 letnie 530d poszło za 9% cennika 15 letnie 330d cabrio za 18% cennika. Dlatego podstawowym silnikom z mega wyposażeniem mówimy nie. No chyba że kogoś stać na przepalanie kasy
-
G30/G31 - ogromna utrata wartości?
Tylko w Polsce jest kult sedana w G30. W Niemczech na 600 szt 540i/540d 150 szt to sedany, a 450 szt kombi. Istotnie 540i /540d są sporo droższe. Rynek 520d jest zalany ubogimi flotowymi z Niemiec.
-
G30/G31 - ogromna utrata wartości?
Chcesz mało tracić kup Toyotę w hybrydzie. Przy takim BMW czy Mercedesie spalanie to sprawa drugorzędna. 3 litry więcej przy 2 tys km/miesiąc to 360 zł więcej. W skali roku ok 4500zl, jakieś grosze. Moje nowe 540xi cena cennikowa 441 tys, Słabo negocjujesz kupujesz za 420 tys. Dobrze negocjujesz wyrwiesz za 370 tys zl. Po 3 latach sprzedanasz za 200 -230 tys. To i tak strata 70 tys rocznie.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Klasa wyższa elektryk to zaprzeczenie idei szybkiego swobodnego przemieszczenia się. Koszty paliwa pomijalne., ważniejsza utrata wartości Podejrzewam że Audi S6 z czystą benzyną bez plug in będzie bardzo poszukiwane i cenione, w odróznieniu od elektrycznego A6 Zobaczcie na sugerowane ceny u dealerów. Samo Audi nie wierzy w swoje elektryki i już grubo rabatuje
-
LCI 40i - spalanie przy 160, 180, 200 kmh
Patrząc jakie wyniki mają auta z silnikiem 40i B58 z miekką hybrydą, to przy jeżdzie po miescie i w okolicach diesle nie mają sensu. Takie X5 LCI 40i ma 381KM. Beznyna szybko łapie temperaturę = mniejsze spalanie. Często łapie śię na tym w moim 540i, że jeżdże po miescie załatwiam sprawy, a na koniec dnia mam spalanie pomiedzy 10-11 litrów. Myśle, że to dzięki mhev. Ciekawe są nowe miekkie hybrydy Audi i Mercedesa. Będą mogły niewielke odległości jeździć na prądzie.
-
LCI 40i - spalanie przy 160, 180, 200 kmh
Zakup był 2017r sprzedaż 2020r