Treść opublikowana przez bieniu3000
-
Chcę odnowić lakier. Pomocy!
Jeszcze jakieś pomocne sugestie? Dziś próbowałem pastą tempo. Efekt bardzo ładny, lakier jak nówka. Co z tego, jak umyje ze 2 razy auto i po pascie ani śladu. Musiałem coś jednak na szybko zrobić bo juz nie moglem na niego patrzec. :duh:
-
Polepszanie wersji standard
Saku82pl tutaj było troszke o tym: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=52521&highlight=uchylane Sam mam uchylane, i kurde miałem fotki porobić i zapomniałem :duh: Przepraszam wszystkich którym obiecałem. :mad2: :mad2: :mad2:
-
Skutki wjechania w wysoka wode?
Nie powinno sie nic stać. Jeśli jeździ ok to tymbardziej :cool2: Ale przejazdy przez takie bajora odradzam. Chłopak siostry też sobie tak przejechał "bo wszyscy przejeżdzali" no i niestety. Pociągnął mu silnik wode no i sam wiesz co potem... a było to Audi A6 2.8 Turbo :roll:
-
opadajace wskazowki zegarów...
A jak opadają to na amen? Czy jedziesz i od czasu do czasu opadną i potem się podnoszą?
-
Małe obroty i gaśnie na zimnym 318is
A mi sie nowa dolegliwość pojawiła. Zapalam rano bez nogi na gazie, obroty wchodzą na 1000 i potem spadają i auto gasnie. Zapalam drugi raz i jest ok, no może jak to zwykle bywa delikatnie falują. Krokowy?
-
Czy wytrzymają standardowe amortyzatory?
Dokładnie jak przedmówca, chodzić bedą tylko ciekawe jak długo. Ja mam M-tech i Bilsteiny B8 Sprint wiec do -40mm raczej B4 bym nie zakładał.
-
Chcę odnowić lakier. Pomocy!
tylko pamiętaj że po 1 i 2 stopniu polerki trzeba to zmyć specjalnym płynem kurde zapomniałem jak on się nazywa :x ale chodzi o to żeby nie zostały resztki pasty 1 gdy polerujesz już 2 :) O dzieki za podpowiedz. Bardzo sie przyda :cool2: myślalem, że tylko woda sie myje. Gdybyś sobie w razie przypomniał jak się nazywa to daj znać.
-
Pytanie do wszystkich właścicieli 325
RafiRud a ile kilometrow zrobiles przez te 3 lata? cn_igi kiedy mniej wiecej masz zamiar sprzedawać autko?
-
Chcę odnowić lakier. Pomocy!
SickBoy zorkiego znam osobiscie i faktycznie udalo mu sie usunąć wgniotke, ale wielkości pięści i logicznie myśląc jest to możliwe. Inaczej sie sprawa ma w usuwaniu suchym lodem wgniotek wielkości paznokcia. Wiem za to że w warsztatach mają maszyny do wyciągania takich wgniotek bez malowania.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Czy to aby napewno są wloty, a nie naklejki? Bo i takie wynalazki widziałem :mad2:
-
Sam naprawiam BMW E-36
Jak ktoś woli to tu jest e36 sam naprawiam w jednej części: http://d01.megashares.com/?d01=264a883
-
zamiana lamp czerwonych na białe
Tak trzeba całe lampy wymienić. W razie kupna radze omijać tanie podróby szerokim łukiem (złe dopasowanie, tandetne wykonanie itp.. ). pozdrawiam
-
Czy zderzaki z laminatu lub poliestru to dobry pomysł?
tzn jak to sie przejawia po dluzszym czasie użytkowania?
-
Czy zderzaki z laminatu lub poliestru to dobry pomysł?
:search: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=50213&highlight=
-
Ocynk? Jak to z nim jest?
Witam. Zastanawiam jak to jest, że jednym e36 blachy kwitną a drugim nie. Jak to jest z tym ocynkiem w e36? :doh:
-
Oslona termiczna wydechu - pytanie
Ale kolega nie mówił chyba o osłonie katalizatora tylko o tej osłonie między katalizatorem a wnetrzem samochodu, przymocowanej do podwozia. Mi sie wydaje, że gdyby nie była potrzebna to raczej nikt w fabryce bmw by jej nie montował. U mnie też były zaczepy pourywane, ale podczas poprawek przy wydechu poprawiłem sobie i osłone.
-
Chcę odnowić lakier. Pomocy!
farmus dzieki za zainteresowanie :) Co do polerki to podobno ma 2 lata gwarancji :mrgreen: I chciałbym taką z regulacją obrotów własnie po to żeby nie przepalić lakieru. Z tym że środki są drogie też sie liczę, chociaż nie ma tragedii. Najpierw farcella G3 (ok 35 zł), potem politura 3M (okolo 60 zł) i na koniec oblece jakims woskiem. No i zostanie mi maszyna na przyszlosc :)
-
Jak zamaskowac przejaśnienia lakieru nad progami?????
Tak jak dunaj2 napisał. Mleczko itp wynalazki Ci nic nie da, bo za kilka dni wyjdzie spowrotem.
-
Widział ktoś sprężyny M-Sport?
U mnie w briefie pisze M-Sport i mam sprężynki Eibach Czarne -20mm. Gdzies kiedys widzialem nówki do 320 na allegro i kosztowały ok 500 pln za 2 sztuki.
-
Jak zamaskowac przejaśnienia lakieru nad progami?????
Postaraj sie wrzucić fotke lub odezwij sie na priv. O ile dobrze zrozumiałem to przepolerowanie wystarczy. ewentualnie matowienie i dopiero polerowanie :cool2:
-
Cieknący płyn z pojemnika na koło zapasowe
Ja obstawiam na rozlazłą uszczelke (albo jej brak) przy górnym mocowaniu amortyzatora (ta taka blacha z wprasowaną poduszką). Tamtedy najczęsciej wpada woda jesli z uszczelka jest cos nie tak.
-
Zgrzytanie w kierownicy przy skręcaniu
U mnie zgrzytało też, przyczyną było to, że rozlazła sie ta taka gumowa podkładka która jest między spręzyną a amortyzatorem.
-
M3
To pierwsze to mi wygląda na M3 ale po przejściach. Swoja droga to niezły przeskok robisz. Z 1.6 na M3 :mrgreen:
-
Chcę odnowić lakier. Pomocy!
Witam. Przymierzam sie do odnowy lakieru na moim aucie. Jest to kolor Schwarz II. Czytałem różne posty, ale zdania są podzielone i nie wiem na co się zdecydować. W planach mam: - Usuniecie odprysków na masce i dachu - są to małe odpryski prawdopodobnie po gradzie albo kamykach. jest ich sporo, są niewielkie. Dobrałem sobie już lakier. Chce te kropki "zaciapać" pędzelkiem do malowania paznokci, a pozniej papierem sciernym i pasta polerska. Wyjdzie to jako tako czy szkoda zachodu? - Mam kilka punktowych wgniotek na tylnym nadkolu. Mysle nad wyrównaniem ich i pomalowaniem "na wpylenie". Jaki bedzie efekt? - No i najważniejsze - polerowanie lakieru. Kiedyś dałem auto do drobnych poprawek lakierniczych i lakiernik miał go przepolerowac. Papracz z niego był niesamowity, efekt koncowy - mazaje koliste po paście farcella g3. Próbowałem wcierać "tempo" i jakieś inne mleczka. Efekt kilkudniowy a potem wszystko wychodzi spowrotem. Z tego co sie domyślam to polerke robił wiertarką... I teraz jak zrobić prawidłowo polerke? Najpierw musze sobie kupić maszyne polerska. Czy taka za 150 pln zda egzamin? Z tego co wyczytałem w postach to najpierw powinienem zmatowić miejsca gdzie są większe rysy, potem całość pastą G3 farcella na wode i na koniec politura na wysoki połysk 3M. Czy coś innego proponujecie? Jak długo należy polerować jeden element pasta g3 aby nie przesadzić? Ile razy należy nakłada 3M na efekt koncowy? Chce, aby efekt był trwały a nie kilkudniowy. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. Bieniu
-
Ubezpieczenie furki OC
bieniu3000 odpowiedział(a) na przemo_mdc temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJa też mam HDI Samopomoc i jest to najtańsza firma jaką udało mi się znalezc kiedy ubezpieczalem swoje autko.