Treść opublikowana przez bieniu3000
-
Jakie najwęższe opony?
Witam. Mam felgi oryginalne stalowe '15 BMW od e36. Nie znam szerokości bo nigdzie nie pisze. Optymalna szerokość opony do nich jest 185 wiec chyba mniej wiecej 6 cali beda miec. I teraz moje pytanie: jakie najwęższe opony moge na nich założyć? I ile wynosiłby wtedy profil opony, aby zachowana była oryginalna średnica koła?
-
jaka wersja nadwozia ładniejsza coupe czy sedan?
Ja wybrałem coupe ponieważ jest ładniejsze wg mnie, bardziej sportowe no i te drzwi bez ramek rzecz jasna :8) . Sedan wydaje mi sie taki bardziej "zwykły", jeździ ich sporo wiecej niz coupe. No i oczywiscie poki co jezdze sam, albo z góra jedna osoba, wiec brak tylnych drzwi mi nie przeszkadza. Problem tylko czasem sie robi jak jest ciasne miejsce do parkowania, to coupe potrzebuje wiecej miejsca na otwarcie drzwi, żeby wygodnie wsiąść albo wysiąśc. Jak sie drzwi szeroko nie otworzą to trzeb tak sie "prześlizgiwać".
-
ile oleju biora wasze bmki??
Moj 316i m43, przebieg 175 000 km, olej 10W40 Mobil1, LPG, raczej w miare normalnie jezdze, choc zdaza sie krecic po 5 tys. Jak nalewam prawie na max na bagnecie, to przy wymianie po 10 000 km jest troszke ponad minimum, tak, że nie musze dolewać. Teraz na wymianie zmieniam na Castrola bo forumowicze pisza, że lepiej chodzi auto na castrolu i nie bierze oleju. pozdrawiam.
-
Problem z 1 biegiem (troszke inaczej niz w poprz. postach)
Witam. Miałem identyczny objaw i wymieniłem cała skrzynie. Kupiłem na allegro za 200 pln i wszystko śmiga po dziś dzień. Moge Ci dać namiary na gościa jak coś. Bardzo miły i można sie dogadac. Oczywiście przed wymiana skrzyni sprawdz wodziki, mechanizm drazka itp. A jak z olejem w skrzyni? Czy gałka jest centralnie na środku czy poprostu może Ci ją coś ogranicza i nie wchodzi bieg do końca? Bo i taki przypadek widziałem. Skrzyni w każdym razie sie nie oplaca naprawiac. Tu opisalem moj problem swego czasu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=39557&highlight=
-
Chcę odnowić lakier. Pomocy!
Polerowanie jest na 100% trwałe, gdyż nie są takie pasty typu tempo które nabłyszczają czy coś, tylko typowe scierne pasty używane w lakiernictwie. Wystarczy raz na kilka miesiecy wetrzeć wosk i tyle. Bedziesz z tym jeździł dopóki sie znowu auto nie porysuje :cool2: Taka polerka niczym sie nie różni od tych w warsztatach lakierniczych, za które sobie liczą po kilkaset złotych. Ja nawet najpierw miałem pojechac na polerke do zakładu. Ale jak mi powiedzieli kilkaset złotych za poleroanie samą pastą gruboscierna G3 to podziekowałem i postanowiłem sam sobie przepolerowac :mrgreen: A co dokłądnie chcesz zrobić, może pomoge jakoś? :)
-
Środki do polerowania karoserii
Ja swojego natarłem Farecla Top Wax i jest ok, kolor gleboki, brud sie nie czepia. 2 miesiace i jeszcze sie nie starł, a auto myje srednio co drugi dzień. Polecam. Taka tuba około litra kosztuje około 50 zł.
-
Bmw E36 M3 3.0
No i własnie o to chodzi że te poniżej 30 000 to jakieś dziwadła z tuningowym dziadostwem. Ja bym osobiscie nie kupil jakbym mial kupowac M3. Jak widzisz tak samo ciezko znalezc powyzej 30 tys jak ciezko znalezc dobry egzemplarz z tego co pisza forumowicze.
-
podkladki pod mocowanie amora /zawias 30/15mm
-15 mm powinno sie dać zdzierżyć i nie bedzie raczej tak zle, lipa juz może być na -30mm
-
sonda lambda
Zwykle sonda sie poprostu zuzywa, czyli "wypala" i zaczyna podawać błedne napiecia.
-
Bmw E36 M3 3.0
Ja bym go nawet nie ogladał. :search: i poczytaj co nieco o M3 to bedziesz wiedzial na co zwrocic uwage i ze nie warto ogladac takowego jesli ma gaz i kosztuje 23 000. Czesci sa kilka razy drozsze niz do innych e36, w wielu przypadkach brak zamiennikow. Wiec skoro koels na paliwo nie mial to skad mial kase na kilka razy drozsze czesci? Silnik jest tak skonstruowany, że nawet nie można przekraczac nim bodajze 4000 obr dopoki sie nie rozgrzeje, a tu koels go gazem katuje :mad2: To jest auto o ktore trzeba dbac szczegolnie.
-
Bmw E36 M3 3.0
???? gaz w M3 ???? :mad2: :mad2: :jawdrop: :jawdrop: :duh: :duh: Kurde koleś musiłbyć niezłym hardcorowcem żeby gaz do M3 zalozyc. Na temat tego co z tym samochodem moze byc nie tak napisałby tu chyba esej. Skoro goscia na benzynie nie było stać to jak on utrzymał to M3, chyba metodą tu przyklej tam pospawaj? Respect dla niego :modlitwa: Ramirez01 M3 za tą cene i z gazem to omijaj szerokim łukiem. Tych ponizej 30 tys zł nawet nie ogladaj.
-
Odcięcia paliwa ... prosze o pomoc
Na maxa tzn ile? do rozsypki silnika? Przecież to diesel. Jak chcesz żeby sie wysoko kreciło to sobie kup japońca, albo motor.
-
ciekawe czy wejdą do E36
Sprawdź :mrgreen: :norty:
-
co sadzicie o tych amorach????
Pierwszy raz o nich słysze. Ja bym raczej zainwestował w coś znanego i sprawdzonego. :twisted2:
-
Poprzednicy waszych BMW..
- Ogar 200 - Simson S51 (mam obecnie) - Suzuki GS 450 L (mam obecnie) - VW Passat kombi '89 Czarny 1.8 112KM - Jeździ do tej pory ale nie w moich rekach i ma ponad 400tys. km przebiegu i ma sie dobrze :mrgreen: - BMW 316i coupe '94 które mam obecnie :twisted2:
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
http://moto.allegro.pl/item227956876_bmw_e_36_prosto_z_niemiec_uszkodzony_silnik.html Faktycznie mały mankament... przecież to tylko silnik, ot taka pierdułka mała :cool2:
-
Pytanko odnosne amortyzatorów?
Amortki podejda, sprezyny na tył chyba też, a na przód beda za miekkie i auto "oklapnie"
-
podkladki pod mocowanie amora /zawias 30/15mm
Teoretycznie sie da serie założyć do -40mm. W praktyce to Ci padna w dość niedługim czasie i jak pisał sarna1 auto bedzie podskakiwać jak piłka kauczukowa. B4 jak i B6 są tylko to sprezyn seryjnych. Do każdych obniżonych producent zaleca B8. Wiec po co kombinować i utrudniac sobie życie? Ja mam zawieche -20 przod i tył (M tech) i mam B8 Sprint. Ewentualnie mozesz zostawic te co sa, jak Ci padną to kupisz sobie takie jak mają być. pozdro
-
Lakierownie zderzaków E36
No fakt, zależy też od koloru. Np twoj wyglada ok, ale jak widzialem czerwony z calymi pomalowanymi to fujjj :duh: (przepraszam jesli kogos urazilem) Jeśli sie maluje cale zderzaki to progi też, jak zostawiamy paski to zostawiamy i progi nie malowane. Ja np mam nie malowane dolne czesci ani progi i powiem, że wyglądały paskudnie, takie szarowyblakłe. Ale znalazlem sposób - smaruje je średnio raz na pół roku czarnidłem do zderzaków i czesci plastikowych (progi też bierze, tylko trzeba 2 razy). Wyglada :cool2: A pinio74 jaki masz kolor auta? A co do rysowania to tymi dolnymi partiami zderzaka zdarza sie przytrzec.
-
Ku przestrodze. Jak mozna zmasakrować bunie
Jak sie nie ma wyobraźni no to niestety :roll: Nie jest to śmieszne sytuacja, ale od razu nasuneła mi sie myśl, że przywioza to auto do polski i bedzie za 2 tyg na allegro jako igiełka bezwypadkowa od dziadka rocznik 1928. :mad2:
-
Lakierownie zderzaków E36
Lakieruj, tylko nie całe, tylko tak jak w oryginale "pół". Czyli inaczej mówiąc zostaw szarą tą dolna część zderzaka tam gdzie sa halogeny i wlot, to samo z tyłu. Jak polarkierujesz cale to wyglada to o tak: :mad2: :mad2: :mad2: i zaraz sie porysuje z przodu. pozdro
-
Środki do polerowania karoserii
hehe to raczej napewno nie miałaś tak pojechanego lakieru jak ja :mrgreen: To ja bym kupił jakąś autopoliture do wcierania recznego, najlepiej 3m tak jak pisała youlca i do tego szmatke odpowiednia, potem możesz zawoskować i będzie jesli nie masz dużych rys i zmatowien. :cool2:
-
stalowe felgi
Do BMW pasuja tylko podajże z Porsche. A6 ma chyba rozstaw 5x110 a BMW 5x120
-
Środki do polerowania karoserii
Szmatka sie zapłaczesz, maszyna mi zeszlo caly dzien. Przeczytaj dokładnie, tam w linku opisałęm wszystko. Sama farecla G3 narobi Ci śladów polerskich. pozdro
-
Pytanie
Zeby agresywniej wskazówka pomykała to należy sobie kupić wiekszy silnik :mad2: Co do recznego to :search: i w temacie oznacz model samochodu.